Şimdi Ara

3a--Değerlendirme:Cortina Metod ve Ücretsiz Dersleri (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
38
Favori
13.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Setin hazırladığı tüm dillere ait dersler eklendi.

Çok güzel bir haber oldu benim için.
    Tekrar @Ninoİnfeliz arkadaşımıza teşekkür ediyorum.
    Bu gelişmeyi bizlerle paylaştı.

ÖNEMLİ DUYURU
    Arkadaşlar bu sistemin öğrettiği dillerden birini öğreniyorsanız hiç düşünmeden dersleri indirip deneyin derim.Çok faydası oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Hocam çok güzel bir haber bu.
    İyi ki haber verdiniz ben bu sistemin Yunanca kitabını almıştım.
    Ses dosyasını bulamıyordum.Şimdi iyi oldu bu set.

Hocam özellikle portekizce,rusça,yunanca,japonca versiyonları müthiş hazırlanmış insanın yeni diller öğrenesi geliyor.
  • Ninoİnfeliz kullanıcısına yanıt
    Ben detaylı olarak Rusça,Yunanca dillerindeki dersleri inceldim.
    Diğerlerini henüz görmedim.
    Dediğiniz gibiyse tüm dilleri indireyim.Kalsın belki lazım olur.Arkadaşlarıma veririm.
    Böyle setler her zaman olmuyor.

Bir de hocam ben şöyle bir şey düşünüyorum.
    O sitedeki dersler belli süre sonra silinebilir belki.
    Acaba başka bir siteye mi eklense dersler.Silinme ihtimali olmaz o zaman.
  • Geçmiş sayfaları inceledim.
    Bu setin derslerini arayan arkadaşlara haber vereyim sevinsinler.

İspanyolca dersler eklendi;
    @EDD.tr
    @HatersGonnaHate

Almanca dersler eklendi;
    @dragoon54
    @isamilakman

Fransızca dersler eklendi;
    @Pichie Rich

Bu sete ait var olan dersleri istiyorsunuz tüm dersler eklendi;
    @davidoffvincent
  • quote:

Ben detaylı olarak Rusça,Yunanca dillerindeki dersleri inceldim.
    Diğerlerini henüz görmedim.
    Dediğiniz gibiyse tüm dilleri indireyim.Kalsın belki lazım olur.Arkadaşlarıma veririm.
    Böyle setler her zaman olmuyor.

Bir de hocam ben şöyle bir şey düşünüyorum.
    O sitedeki dersler belli süre sonra silinebilir belki.
    Acaba başka bir siteye mi eklense dersler.Silinme ihtimali olmaz o zaman.

Hocam Cortina Learning International izin alınmış tamamen yasal bu yüzden silineceğini düşünmüyorum.
    Kardeşim için araştırırken çok güzel kelime kartları buldum sizede faydası olabilir ileri düzeye kadar kelimeler var .

https://englishwithsage.wordpress.com/russian-anki-cards/

Top 5000 - 1,395 Russian Verbs +audio +perfective +conjugati

https://ankiweb.net/shared/info/822208674

Baktım fakat sanırım telefonda çalışan uygulamalar.Dosyaları pc açmıyor.
  • https://apps.ankiweb.net

Tüm cihazlarda calisiyor unutma egrisini göre çalışıyor space repetition

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Geçmiş sayfaları inceledim.
    Bu setin derslerini arayan arkadaşlara haber vereyim sevinsinler.

İspanyolca dersler eklendi;
    @EDD.tr
    @HatersGonnaHate

Almanca dersler eklendi;
    @dragoon54
    @isamilakman

Fransızca dersler eklendi;
    @Pichie Rich

Bu sete ait var olan dersleri istiyorsunuz tüm dersler eklendi;
    @davidoffvincent

Haberdar ettiğiniz için hem size hem de Ninoİnfeliz adlı üyeye çok teşekkür ederim.Akşam gördüm mesajınızı,sevindim.Diğer dilleri de indireceğim hatta :)

Yalnız şimdi Cortina methodu da geldiğine göre Almanca çalışma planımda bir değişiklik yapmam gerekli ama nasıl olacak bilemedim size danışmak istiyorum:

Şimdi ben Almancaya başlayacağım zaman için planım şöyleydi(sizin yorumlarınızda görmüştüm böyle çalışın diyordunuz bir üyeye) : İlk adım olarak Gramer kitabı bitecek bir tane.İkinci adım olarak,o bitince, Deutsche Welle sitesindeki tüm seviyelerdeki dersleri sırayla çalışacaktım C2'ye kadar gelecektim ordaki derslerde.

Ama şimdi Cortina Method'u da çalışma programıma eklemek istiyorum.Nasıl bir sıra önerirsiniz bana,adım adım nasıl gitmeliyim? Yani Cortina Methodu kendi çalışma programıma nasıl entegre edebilirim?
    Çok teşekkür ederim tekrardan,iyi günler :)

Diğer dillere ait kaynaklar bulamadım.
    Sanırım kişisel olarak dersler hazırlanıp bu program üzerinden sunuluyor.
  • dragoon54 D kullanıcısına yanıt
    Bu soruyu sormanız iyi oldu.
    Ben Cortina derslerine çalışırken kitaptaki gramer referanslarına bakıp çalışmadım.
    Sadece cümle içinde değişimleri görüp anlamak için çalıştım.Daha etkili oluyor.
    Kural her zaman ezberlenir önemli olan cümledeki değişimleri bilmektir.
    Bunu bilmeden o konuyla ilgili yüz tane detayda bilseniz uygulayamadıktan sonra işe yaramaz.

Size tavsiyem şu;
    1.Cortina dersleriyle başlayın.Fakat konularda geçen gramer referanslarına çalışmayın.
    Telaffuzları ve değişimleri öğrenin yeter.
    2.Şimdi gramer çalışıp bitirin.
    3.DW derslerine çalışıp bitirin.Güzel bir netice alacaksınız.
  • quote:

Bu soruyu sormanız iyi oldu.
    Ben Cortina derslerine çalışırken kitaptaki gramer referanslarına bakıp çalışmadım.
    Sadece cümle içinde değişimleri görüp anlamak için çalıştım.Daha etkili oluyor.
    Kural her zaman ezberlenir önemli olan cümledeki değişimleri bilmektir.
    Bunu bilmeden o konuyla ilgili yüz tane detayda bilseniz uygulayamadıktan sonra işe yaramaz.

Size tavsiyem şu;
    1.Cortina dersleriyle başlayın.Fakat konularda geçen gramer referanslarına çalışmayın.
    Telaffuzları ve değişimleri öğrenin yeter.
    2.Şimdi gramer çalışıp bitirin.
    3.DW derslerine çalışıp bitirin.Güzel bir netice alacaksınız.

1)Çok teşekür ederim dediklerinizi uygulayacağım.Yalnız kafama bir şey takıldı.Eğer gramer referanslarına bakmazsak şöyle bir sorun yaşanmaz mı,mesela düzenli bir fiil verirse parçada "gehen" gibi biz cümle içindeki değişimlerden kendimiz öğrenebiliriz fiil çekimini gramer referansına hiç bakmadan.Ama mesela "sein" gibi düzensiz bir fiil verirse hiç bilmeyen biri cümle içindeki değişimlerde sorun yaşayabilir çünkü tamamen değişiyor kelime.Ama sanırım sizin vurgulamak istediğiniz olay,orda sadece o fiil için çekimi öğrensek yeterli,tüm düzenli fiiller için kuralları öğrenmemiz gereksiz yani o aşamada.Doğru mu anlamışım?

2)Bu çalışma programına 1.Adım olarak Michel Thomas German eklemeyi mantıklı bulur musunuz? Çünkü bir mesajınızı okumuştum zamanında dil öğrenmek adına,ilk adım Michel Thomasla telaffuz öğrenilecek,ikinci adım gramer,üçüncü adımda da okuma-yazma-dinleme-konuşma odaklı çalışmalar diyordunuz. Yoksa gereksiz süreci uzatır mıyım bu kaynağı eklersem?

• dragoon54 D kullanıcısına yanıt
    1.Hocam dersleri tam olarak incelemediğiniz için olayı anlamadınız.
    Cümlelerin olumlu,olumsuz,soru hallerine göre aldığını değişikliği öğreneceksiniz.
    Zamirlere,sıfatlara göre değişimleri göreceksiniz.Bunlar İngilizce çevirileriyle birlikte var.
    Gramer işini sonraki zamana bırakın bence.Daha az sıkıcı oluyor bu şekilde.
    Yine de sen bilirsin.Nasıl daha iyi anlıyorsan öyle çalış.

2.M.Thomas çalışma mantığına benziyor biraz.O da daha çok kelime öğretmek yerine cümle kurulumu üzerinde duruyor.
    Fakat bu daha çok kelime öğretiyor.
    Paranız varsa alın zararı olmaz.
    DW derslerine başladığınızda zaten speaking anlamında gelişeceksiniz o nedenle pek gerek yok diye düşünüyorum.
  • quote:

1.Hocam dersleri tam olarak incelemediğiniz için olayı anlamadınız.
    Cümlelerin olumlu,olumsuz,soru hallerine göre aldığını değişikliği öğreneceksiniz.
    Zamirlere,sıfatlara göre değişimleri göreceksiniz.Bunlar İngilizce çevirileriyle birlikte var.
    Gramer işini sonraki zamana bırakın bence.Daha az sıkıcı oluyor bu şekilde.
    Yine de sen bilirsin.Nasıl daha iyi anlıyorsan öyle çalış.

2.M.Thomas çalışma mantığına benziyor biraz.O da daha çok kelime öğretmek yerine cümle kurulumu üzerinde duruyor.
    Fakat bu daha çok kelime öğretiyor.
    Paranız varsa alın zararı olmaz.
    DW derslerine başladığınızda zaten speaking anlamında gelişeceksiniz o nedenle pek gerek yok diye düşünüyorum.

Tamamdır çok teşekkür ederim :)
    İyi günler

• Ben de İngilizceden sonra İspanyolca düşünüyorum ve indirip inceledim dersleri ancak yanlışım varsa düzeltin ama bu metot advanced seviyesinde öğretmiyor öyle değil mi?

Edit:Başka bir dilde veya İspanyolcada dersleri incelemek isteyen varsa dosyalar "7zip" programı ile açılıyor ben uğraştım,siz uğraşmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-68F639DEB -- 2 Nisan 2017; 12:0:55 >
  • Dosyalar winrar programıyla açılıyor onda sorun yoktur.
    Kitapta hangi seviyeye kadar öğrettiği yazmıyor.Buna dair bilgi yoktur.
    Fakat tüm gramer kurallarını anlatıyor derslerde.
    Orta üstü seviye rahatlıkla diyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MichealCorleone

Ben de İngilizceden sonra İspanyolca düşünüyorum ve indirip inceledim dersleri ancak yanlışım varsa düzeltin ama bu metot advanced seviyesinde öğretmiyor öyle değil mi?

Edit:Başka bir dilde veya İspanyolcada dersleri incelemek isteyen varsa dosyalar "7zip" programı ile açılıyor ben uğraştım,siz uğraşmayın.

hocam hiç bir kaynak tek başına sizi advanced yapmaz tam anlamıyla ,grammer olarak belki yapabilir ki o bile genelde mümkün olmuyor .....
  • Güncelleme:
    Bugün Cortina Portekizce ve İspanyolca derslerini inceledim.
    Acaba hata vs.var mı ya da dersleri ne düzeyde öğretiyor diye baktım.
    Dersler gayet güzel işlenmiş hata vs.göremedim.
    Tıpkı Rusça dersleri gibi hatta Rusça derslerinden bir adım daha iyi hazırlandığı kanaatindeyim.Gramer farklılıkları cümlelerde daha belirgin anlatılmış.
    Rusça'da da çok iyiydi fakat bu daha da iyi görünüyor.

İspanyolca derslerini ise biraz daha sönük gördüm.
    Derslerde Rusça ve Portekizce'de olduğu gibi gramer farklılıklarını içeren ek alıştırmalar cümle karşılaştırmaları yoktur.
    Sadece kelime öğretimi,İspanyolca cümle ve İgilizce tercümesi var.Alıştırmalar daha az.
    Dillere göre bu farklılığın sebebini anlayamadım.Belki de kitaplar arasındaki baskı tarihiyle ilgili bir sorundur.

İnceleyemediğim Vietnamca,Japonca falan kaldı.Vietnamca'yı zaten kimse öğrenmez.
    Japonca'yı ise öğrenen zaten az.Bu arada merak ettiğm Japonca derslerde alfabe falan öğretiyo mu?

• En az sayfa sayısı portekizce o dikkatimi çekti.
  • Bu sistemde sanırım öğretilen kelime sayısı 3700 imiş..
  • okaaaaaan O kullanıcısına yanıt
    Rusça'sına çalışıp bitirdim.
    Her ünitede hatırı sayılır derecede kelime öğretiyor.
    Kitapta böyle bir bilgi yazmıyor hocam ben görmedim.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.