Şimdi Ara

Corsair Yeni Sıvı Soğutma Kitleri H110i GT/H100i GTX/H80i GT (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
4
Favori
10.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bİlgisayarımda tek eksik soğutucuydu az önce verdim bakalım sipariş "Corsair Hydro Series H100i GTX" modelini. kulanan arkadaşlar memnunmu acaba ?
  • Hayırlı olsun hocam.hangi siteden kaça aldınız .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunga83 -- 15 Ocak 2016; 18:08:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunga83

Hayırlı olsun hocam.hangi siteden kaça aldınız .

Teşekkür ederim. Amazondan aldım 132 dolar ( 10 dolar indirimle beraber ) Alma sebebim iyi bir soğutucu almaktı corsairden yana kullandım. H80i GT ile aralarında 18 dolar fark vardı bende H100İ GTX aldım.
  • Arkadaşlar n11de h110i gtx siparişimi iptal ettirdim sonunda. Stoklarda GTX yok, GT var diyorlar. Yapacak birşey yok H110i GT satın aldım artık. İndirim kuponu ile 418tl ye geldi. Bakalım.
  • Benim kasam cm storm enforcer bu kasaya h110i gtx ya da h100i gtx takabilirmiyim. Alırız bi de takamazsak sıkıntı olur :) Yardımcı olursanız cok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustiua

Benim kasam cm storm enforcer bu kasaya h110i gtx ya da h100i gtx takabilirmiyim. Alırız bi de takamazsak sıkıntı olur :) Yardımcı olursanız cok sevinirim.

cm storm enforcer water cooling diye aratınca 240MM radyatörlü modellerin kasayla kullanıldığı gözüküyor fakat kesin bir uyum söz konusu değil. Anakarta taşma olduğu için uyum sorunu yaşanabilir.
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    O zaman herhangi bir şekilde sıvı soğutma takamazmıyım?
  • h 110i gtx nerelerde var sağlam firma bikac yerde buldum ama firmalar dandik kaliteli firma bulmadım bilen varmi arkadaslar
  • Aşağıdaki sitelerde H115i modeli satışa çıkmış. Bu modelin görünüş olarak benzediği H110i GTX den farkları nelerdir?

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835181100
    http://www.amazon.com/dp/B019955RNQ/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=QPD6Y5OR0DDW&coliid=I2W0O9J6S7HVQD

• mehmetman M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Daha önceki bir forum yazımda arkadaşlara CES 2016'da su soğutma ürünlerinin isimlerinin çok karıştırıldığı için bir isim değişikliği anons edileceğini söylemiş ama bunun detaylarından bahsetmemiştim.

Özellikle Newegg'in sayfasındaki su soğutma model seçeneklerine bakarsanız sadece H115i'nin değil başka modellerin de eklendiğiniz göreceksiniz.

Burada Corsair yeni ürünler çıkartmış değil. Var olan modellerdeki kodların başka ürünleri çağrıştırıp benziyor olması ve kullanıcıların hangi modelin daha iyi olduğunu anlamakta güçlük çekmesi sonucunda model adlarını değiştirmeye karar verdi.

Hydro Series Re-name

H100i GTX = H100i v2

H80i GT = H80i v2

H110i GTX = H115i

H110i GT = H110i

Hydro serisindeki su soğutma ürünlerinin SADECE model akları yukarıdaki listede olduğu gibi değişti. Ürünlerde teknik özellik olarak bir değişiklik yapılmış değil.

• tech guru kullanıcısına yanıt
    Corsair forumunda bir çalışan h100i v2 ile ilgili m-itx kartlar için bi düzenleme yapıldığına dair aciklama yapmış v2'de. Direkt yazıyı alip kopyalamak uygun düşer mi bilemedim.

• mustiua M kullanıcısına yanıt
    Corsair HQ'den bize verilen bilgide ürünlerde teknik özellik ve performans için hiç bir değişiklik yapılmayacağı, Firmwarelerin bile aynı olduğu yönündeydi.

Bahsi geçen yazıyı baha özel mesajdan yollar mısınız? Konuyla ilgili bir mesaj olup olmadığını buradan arkadaşları bilgilendirmek için yazarım.
  • H100i GTX ile H100i V2 arasında bir farkın olup olmadığını soran pek çok arkadaş oldu. Bunun üzerine Corsair'in teknik içerik ve görsel sisteminde H100iV2 ve H100iGTX görsellerini aldım, buradan paylaşıyorum. Photoshopta da bir görsel hazırlayıp iki resmi yan yana ekledim.

Bu şekilde iki ürünün de özdeş olduğu ve sadece isim değişikliğine gidilmiş olduğu daha net anlaşılacaktır.

H100iV2 VS H100i GTX
     Corsair Yeni Sıvı Soğutma Kitleri H110i GT/H100i GTX/H80i GT

H100i V2 tek

H100i GTX tek

Corsair Yeni Sıvı Soğutma Kitleri H110i GT/H100i GTX/H80i GT Corsair Yeni Sıvı Soğutma Kitleri H110i GT/H100i GTX/H80i GT Corsair Yeni Sıvı Soğutma Kitleri H110i GT/H100i GTX/H80i GT

• Gereksiz isim değişikliği bence

• Thermaltake WATER 3.0 Triple Riing RGB ile Corsair h115i arasında kararsız kaldım Thermaltakein işlemciye takılan kısmı pek hoşuma gitmedi. Sizler ne tavsiye edersiniz ?
  • Bence corsair hocam.corsair bu konuda baya yol kat etti.yeni çıkan modellerde zaten önceki sorunlar giderildi ve ideal bir kit oldu

• H110i GT fanlar 700-800 devir civarında bilya sesi yapıyor, ne tavsiye edersiniz ? Sesin ilk pompadan geldiğini sanmıştım. Fan devirleri ile oynayınca sesi farkettim. 1000 rpm civarında ses gidiyor fakat fan rüzgar sesi yapmaya başlıyor. Fanları başka marka ile de pek değiştirmek istemiyorum.

Fanlar pull konfigürasyonunda çalışıyor. Kasanın tavanına monte ettim. Fanlar radyatörün üzerinde, kasanın içindeki havayı radyatörden çekip dışarı veriyor. Fanları radyatörün altına toz birikmemesi için takmadım. Kasa 760T

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uygar2580 -- 15 Şubat 2016; 0:34:32 >
  • uygar2580 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

fanlarınızı radyatör ve kasa arasından çıkartıp push konfigürasyonalrında da deneyebilir misiniz?

fanlar push ya da pull konfigürasyonunda olması radyatörlerin tozlanması konusunda pek bir değişikliğe neden olmayacaktır. Sürtünme ya da sıkışmadan dolayı fanlardan ses geliyor olabilir.
  • Soket 1151 icin sivi sogutucu onerir misiniz

anakart: asus max. hero

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sheldon-Cooper -- 21 Şubat 2016; 18:40:42 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.