Şimdi Ara

Corsair VS650 Reset Atıyor (Anti Surge)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

05.01.2015 tarihinde Bimeks'ten almış olduğum Corsair VS650 güç kaynağım ara sıra oyunlarda reset atıp Anti Surge uyarısı veriyordu. Fakat son günlerde iyice sıklaştı. 5 aylık bir PSU'da bunun olması normal midir?

Ne yapmam lazım bunun çözümü için? Şimdi servise versem kafadan bir ay PC'siz kalacağım. Ne yapsam bilmiyorum.

• Garantiye gotur ve akim korumali priz kullan derim boardda koruma varmis fakat taklayada gelebilirsin her an...

Elinde 300w falan power varsa tak onboard ekran kartiyla kullan gelene kadar servisten yoksada git al btane 30liraya bir bilgisayarcida

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinayet13 -- 26 Mayıs 2015; 19:54:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cinayet13 kullanıcısına yanıt
    Hocam garantiye Vektron Elektronik bakıyor sanırım. 1 Mayıs'ta EVGA ekran kartımı verdim, 20 günde zor değiştirdiler oda kaç kere EVGA'e şikayet ettim en sonunda mecbur kaldılarda hızlandılar.

Aynı süreci tekrar yaşamak istemiyorum. Corsair'e RMA açtım kısa sürede çözerler umarım.

Priz zaten akım korumalı bu arada. Elimde başka PSU'da yok. Yenisi gelene kadar PC'siz kalıcaz.
  • Forumdan falan ucuza elden bir psu al kullan dostum hani çekilmez yoksa hatta yolliyim ben 20 liraya bitane 300w istiyorsan 10lirada kargosu tutsa 30lira :) ekran kartını sök kullan ob kartlada oyunları lowda oynayarak idare edersin :)
  • Ben de VS650 kullanıyorum 3-4 ay önce yine DH'li bir arkadaş pc toplamıştı onda da benim gibi vs650 vardı onunki geçen hafta birden bozulmuş, değiştirmişler şimdi yeni gelen PSU'da da CW sorunu çıkmış yine yolladı garantiye. Bu ürün genel olarak sorunlu diyebilir miyiz?
  • Spycho kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen genel olarak sorunlu hocam.

Yabancı forumlarda baya bi şikayet var. Bende Corsair Hollanda'ya gönderdim. Yenisini verdiler kargoya pazartesi gelecek büyük ihtimal. Bir sorun çıkmaz inşallah.
  • MARKA DEĞİL MODEL ÖNEMLİ HERZAMAN DERİM !!!!
    TÜRKİYE YE GELEN SERİLER GENENLE UCUZ VE DANDİK SERİLERİ GELİYOR.
    VS VE CX SERİLERİNDE SIKINTI NORMAL .RM SERİSİ EH İŞTE
  • Merhaba Logitéch
    Umarım çözersiniz. çözüme ulaştıramazsanız fsp hyper serisi powerlarımızı deneye bilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Logitéch

Merhaba,

05.01.2015 tarihinde Bimeks'ten almış olduğum Corsair VS650 güç kaynağım ara sıra oyunlarda reset atıp Anti Surge uyarısı veriyordu. Fakat son günlerde iyice sıklaştı. 5 aylık bir PSU'da bunun olması normal midir?

Ne yapmam lazım bunun çözümü için? Şimdi servise versem kafadan bir ay PC'siz kalacağım. Ne yapsam bilmiyorum.

merhaba,

Muhtemelen PSU devresinde kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bir süre sonra kapanmalar artacak ve çalışmaz hale gelecektir.
    Umarım yenisi ile değiştirirler. Keşke başka seri isteseydiniz.

Ayrıca akım korumalı priz sadece anlık yüksek voltajlar için kullanılır. Bununda kalitelisini kullanmanızı tavsiye ederim. Piyasada görüyorum, bakınca insanın aklına " bu kendini koruyamaz " demek geliyor.

Güç mevzularında ucuza kaçmayın,

iyi günler.

• Fsp Türkiye nikli sahis forumdan satisiniz varmi bu yaptiginiz etik degil diger markalarin konularina girip kendi urununuzu tavsiye ediyorsunuz

2 yil once vatandan fsp epilson 700 watt aldim bir ay sonra bir tikirti sesi gelmeye basladi kasayi actim dinledim psu nun fani calismiyor psu yanacak kadar isinmis olmasina ramen verdim vatana servisinize yolladi 19 .gun servisi aradim bole bir urun bize gelmedi dedi vatandan aldigim kargo teslim bilgilerini telefomdaki sahsa verdim elli dakka sonra aradi psunuzu bulduk onardik bugun kargoluyacaz sonrasinda ikigun sonra vatana urunumu almaya gittim psu benim psu degil benim psu kaybolmus bende arayinca ark haberi olmus ordan ayni model hurda bi psuyu yollamislar vatandan almadim bi hafta kadar ugrastiktan sonra cek alip tt 700 wat aldim tik demedi forumda bu tarz yazilarinizi gordukce aklima geliyor yasadigim tecrube paylasmak istedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corsair sorunu çözdü sıfır VS650 bugün elime ulaştı. Teşekkürler.

Gümrük meseleleri olmasaydı gidip gelmesi sadece 5 gün sürecekti ama bunada şükür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renault Sport -- 6 Haziran 2015; 14:51:02 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.