Şimdi Ara

Corsair üst sınıfı hedefleyen yeni kasasını satışa sundu; CC800DW

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yüksek performanslı sistem bellekleri ve kalite çıtası yüksek güç kaynaknaklarıyla tanınan Corsair, ilk defa Mart ayında gerçekleştirilen CeBIT 2009 fuarında tanıttığı CC800DW kod adlı yeni ( ve ilk) kasa modelini Japonya'da satışa sunuluyor. Özellikle yüksek performans tutkunları, oyuncular ve hız aşırtma meraklıları için hazırlanan yeni kasa, geniş iç hacmiyle dikkat çekecek gibi görünüyor.

Corsair tarafından açıklanan resmi bilgilere göre 229×609x609mm boyutlarında ve 10.2 Kg ağırlığında olan CC800DW'nin yapısında yüksek kaliteli Alüminyum kullanılıyor. E-ATX, ATX ve Micro-ATX form faktörlü anakartlara uyumlu olan yeni kasa, 5 adet 5.25-inç ve dört adet 3.5-inç sürücüye ev sahipliği yapabiliyor. Tamamı Siyah olan kasada güç kaynağı aynı segmentte yer alan rakip pek çok modelde olduğu gibi alt bölümde konumlandırılırken, kasa içi kablo ve komponent yönetimini kolaylaştırabilmek adına anakart, kasa ve güç kaynağı bölmelerinin net bir şekilde ayrıldığını söyleyebilmek mümkün.

Su soğutma sistemleri için gerekli tüp yollarına da sahip olan Corsair CC800DW'de sabit disklere ön kısımda yer alan kapak aracılığı ile ulaşılabilirken, modifiye tutkunları için pencereli yan panel de unutulmamış.

Üst kısmında her biri 120mm çapında üçlü fan takımına yer verilen kasa, farklı kısımlarında üç adet 140mm ve bir ader 120mm fanın kullanılabilmesine de olanak tanıyor. Üst kısma yerleştirilen bölme içerisinde USB 2.0, IEEE 1394 ve ses konnektörlerini barındıran yeni kasa, Japonya'da 346$ seviyesinden satışa sunuluyor.

• Lian Li ye benziyor. Normalde ağzım sulanarak bakardım ama neyseki benim HAF932 bundan çok daha iyi...
  • olmuş tebrikler
  • güzel olmuş bence fakat fiyatı çok pahalı gibi geldi bana bu kasa için
  • Alüminyum pahalı. Özellikle siyah olduğu zaman -ki dikkat edersen bunun içi de siyah- fiyat epey şişiyor. Coolermaster'ı Türkiyeye ilk ben getirtmiştim(Distribütörlük olarak).

Siyah olan Alüminyum kasası Normal Alüminyumdan 30-40$ hatta belki de daha da pahalıydı. Sebebini sorduğumuzda da Coolermaster dedi ki: Alüminyum a boya tutmadığı için bunlar özel olarak farklı şekilde boyanıp fırınlamaya falan giriyor. Kasaya pozitif elektrik verip boyaya da negatif elektrik mi ne veriyorlarmış ki boya kasaya yapışsın. Sonra da fırına giriyormuş. Tam hatırlamıyorum. Üzerinden 6 yıl geçti.
  • kasa bitirmiş bence sade şık kullanışlı..
  • Kasanın dışı çok sade ve düz bir tasarım pek beğenmedim
  • Bence çok şık ve sade bir kasa bi okadarda pahalı ama çok hoş olmuş bu paraya değer OverClocKingin dediklerine göre bence
  • Kasa Lian Li nin kasalalarına benzemiş.Ki ben zaten Lian Li kasalarını oldum olası beğenirim.Bu kasa da oldukça sade ve şık.Corsair bu piyasaya yeni yeni girdiği için ince eleyip sık dokuyor diye düşünüyorum.Fiyatı da kasa piyasasına göre gayet normal.
  • Arkadaşlara katılıyorum Lian-li ye benzemiş ama bu kötü bir şey değil, bir lian-li kullanıcısı olarak en iyi kasalardan olduğunu biliyorum
    Kasaya gelince bölmelere ayırmaları çok hoş ve kullanışlı olmuş bence ve OverClocKing in dediği gibi alüminyum olduğu için fiyat biraz yüksek ama kasanın alimünyum olması iyi bir şey çünkü soğutmaya çok katkısı oluyor.
  • sade kasa olması iyi olmuşdaha hoş duruyoo
  • kasa çok iyi düşünülmüş detaylarla kaplı. Adamlarda hastalık oldu bu olay. Her yeni pazara girerken PSU da olduğu gibi en iyisini yapmaya çalışıyorlar.

Kasa işi zor bir pazar yer edinmek için önce herhalde en iyi modeli yapıp adlarını duyurmak istiyorlar. Full tower kasa olarak bakıldığında fiyat iyi bence.

İç özellikler ve dış kısımda sadelik isteyenlere hitap eder bence. Yani Lian Li meraklıları bu kasayı beğenirler benim gibi.

ama karar vermek zor Lian Li varken bu kasa satılır mı hepimiz göreceğiz.

Haber için teşekkürler.
  • arkadaşa katılıyorum güzel tespit
  • 346$ mı? içindeki sıvı soğutma sisteminide veriyorlarmı? xD xD xD xD
  • sevdim
  • biraz ucuzmu ne adi olmasın :P bu paraya çok daha güzel kasalar alınabilir.
  • güzel kasa olmuş ve kablo ve sıvı sogutma boruları için yapılan bölmelerde baya güzel olmuş
  • güzel kasa ama bu parayla daha iyileri alınabilir
  • acaba akıl eden olur mu diye düşünüp dururdum.. büyüksün Corsair..
    işte beni mest eden özellik..

ekleme : anladığım kadarıyla scsi desteği de sunuyor.
    ekleme : öyle zannetmişim lehim izleri vs yanılttı beni..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psychemy -- 21 Eylül 2009; 18:10:41 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.