Şimdi Ara

Corsair SSD Vermesi Gereken Performansı Veremiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle konuyu anlatmaya başlamadan SSD'min markası : Corsair 120GB Force Serisi LE 200 Sata 3.0 SSD (550MB Okuma / 500MB Yazma)
    Ben bu SSD'yi 550MB okuma / 500MB yazma diye almıştım fakat değerler aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi. Ne yapmalıyım?
    Corsair SSD Vermesi Gereken Performansı VeremiyorCorsair SSD Vermesi Gereken Performansı Veremiyor

• Sistemindeki sata portu sata 3 değildir sata 2 filandır. benim de i3 makinem var anakartımdaki portlar sata 2 ve bende benzer sonuçlar alıyorum. latency yani iops daha önemli sata 3 ve sata 2 arasında iki kat okuma yazma hız farkı var ama yine de iops den kurtarıyor mekanik HDD nin latency değeri atıyorum on ise SSD onbindir yani testlerdeki hız olaylarını fazla önemseme sata 3 ve sata 2 arasında pratikte çok bir fark yoktur (okuma yazma hızı yarı yarıya düşük bile olsa) yani aslında orada yarı performans görüyorsun diye yarı performans almıyorsun orada atiyorum ayni sistemde sata 3 olsaydı ve 500 gorseydin performansin artacakti ama ssd den iki kat performans almayacaktin bu pratik kullanimda böyledir kağıt üzerinde oyledir cunku SSD de hıza etki eden öncelikli şey okuma yazma hızı değil iopsdir port sata 1 ise ancak o zaman belirgin performans farkı oluşur fakat o taktirde bile HDD den yine de hızlıdır. yani orada 100 lu biseyler yazmiyorsa sorun yoktur

ha sen yine de 500 yazsın istiyorsan sorun senin sistemindedir sata portundadir masaüstü kullanıyorsan anakarti değiştir laptop ise bilgisayari değiştir derim ama gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exhorder -- 15 Ağustos 2017; 0:41:26 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.