Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Corsair resmen bilgisayar üreticisi oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
10
Cevap
0
Favori
2.325
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Corsair resmen bilgisayar üreticisi oldu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    24415 Mesaj

Uzun süre bilgisayar bileşenleri üreticisi olarak faaliyet gösterdikten sonra Corsair son dönemde farklı alanlara yatırım yapmaya başladı. Yayıncılık alanında kontrolcü üreten Elgato’yu satın aldıktan sonra şimdi de Origin PC markasını bünyesine kattı.

Büyük hamle

Corsair özelleştirilmiş bilgisayar sistemleri ile ilgi toplayan Origin PC markasını satın alarak resmen bilgisayar üreticisi konumuna gelmiş oldu. Daha önce bazı iş birlikleri ile kendi markası altında sistem toplasa da üreticisi olmamıştı.

Ayrıca Bkz.Street View programından Google’a yine ceza

Origin PC tüketiciye özel bilgisayar sistemlerinin yanında oyuncu bilgisayarları, iş istasyonları, oyuncu dizüstü modelleri ve standart dizüstü bilgisayar modelleri üretiyor. Marka daha çok Kuzey Amerika kıtasında faaliyet gösteriyordu.

Origin PC markası bundan sonra da bağımsız olarak faaliyetlerin sürdürecek. Bununla birlikte Corsair iCUE kontrol yazılımı Origin PC ürünlerine entegre edilecek. Gelecek dönemde Corsair bileşenleri ile donatılmış Origin PC oyuncu sistemleri de piyasaya sürülecek. Satın alma bedeli henüz açıklanmadı.

|
    |

• Corsair anakart ve işlemci dışında tüm ürünleri üretiyor. Kasalarda da kendi bileşenlerini kullanacaktır büyük olasılıkla. Casper, Vestel gibi etliket basıp satmaz. Yani üretici konumunda

• Yüzbaşı
    591 Mesaj
    Heh bi sen eksiktin... Neyse çeşitlilik iyidir...
    |
    |
  • Binbaşı
    1367 Mesaj
    corsair adına güzel bir gelişme
    |
    |
    Ryzen 3 1400 | Xigmatek TYR SD964B + 2x arctic cooling pwm push-pull fan | ASUS rog strıx b350-f gamıng | Patriot Viper 2x16GB 3000mhz | Galax exoc gtx 1060 6GB | James donkey 240GB sata3 | Ezcool 480GB sata3 | Toshiba BG3/RC100 128GB nvme | Hitachi ultrastar 7200rpm 3TB | Seagate barracuda 7200rpm 2TB | Raidmax thunder rgb 535w | Dark N10 ledsiz ve penceresiz düz kasa :)
  • Kurmay Yarbay
    35987 Mesaj
    Üretim derken ?
    |
    |

Corsair anakart ve işlemci dışında tüm ürünleri üretiyor. Kasalarda da kendi bileşenlerini kullanacaktır büyük olasılıkla. Casper, Vestel gibi etliket basıp satmaz. Yani üretici konumunda
    |
    |
    Executor Arhentir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    11244 Mesaj
    Şimdiye kadar kullandığım bilgisayarların hepsini kendim topladığım için bilgisayar markası haberi hiç ilgimi çekmiyor nedense ya.Bir Laptop için gerekli onu da her parçasını kendin alıp toparlayamadığım için.İşleemci RAM ekram kartı vs oluyor da kasa falan zor.Belki kasarsan olur da gerek yok o kadarına bence.Sonuçta gene bir markanın kasasını alıp yapacaksın ne yapacaksan.OEM Laptop kasası satılıyormu denk gelmedim hiç.
    |
    |

Ama, mesela PSU ve AIO sıvı sistemlerini kendisi üretmiyor.

PSU CWT, Flextronic vs. ürettiriyor. Sıvı soğutma Asetek, Coolit üretimi.

Tasarımını yapıp ürettiriyor.

bellek ssd ler de aynı şekilde.
    |
    |
    _Dominic_Toretto_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    143 Mesaj
    Corsairın fiyatları nasıl olacak kim bilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    4099 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Bellek/SSD üretim tesisi var mı Corsair'in seri üretim yaptığı ? Detaylı bilgim yok bu konuda.

Ama, mesela PSU ve AIO sıvı sistemlerini kendisi üretmiyor.

PSU CWT, Flextronic vs. ürettiriyor. Sıvı soğutma Asetek, Coolit üretimi.

Tasarımını yapıp ürettiriyor.
    Corsair Vengeance 3000 lik leri nereye ürettirdi bilmiyorum ama piyasada en ucuz ram 3000 mhz lik
    |
    |
1
Reklamlar
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
SEO
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.