Şimdi Ara

Corsair Neutron GTX Donma Sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • resimlerde görüldüğü gibi bad sectör var, o kısıma yazmaya çalışınca donma vs. yapar. başka yerde hatayı aramaya gerek yok resimdeki hata çözülmedikten sonra.
  • reallocated sector count değeri 19 olunca yolladım diski. adamlar bad sector yok deyip duruyorlar. gelince geri göndereceğim değişmeyecekseniz disk sizin olsun diyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zebani -- 23 Nisan 2013; 11:15:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zebani

reallocated sector count değeri 19 olunca yolladım diski. adamlar bad sector yok deyip duruyorlar. gelince geri göndereceğim değişmeyecekseniz disk sizin olsun diyeceğim.

Adamlar hd tune ile GTX in bad sector taramasını düzgün görüntüleyemezsiniz demiş.Algoritması farklıymış bu ssd ile hd tune'un Yalnız şöyle bir durum var, madem bad sector var neden windows xp'de hiç bir şekilde donmuyor ?
  • ilgili bad sectore kadar sistem dosyaları denk gelmiyordur. win8 kuruyorsun ram kullanımı ile beraber 40gb. xp kuruyorsun 2.5gb.
    smart sorun var diyorsa arızalıdır :D algoritma falan filan hikaye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zebani -- 23 Nisan 2013; 19:57:36 >
  • @zebani ye ek olarak, hdtune eski sürümlerinde bazı sarı uyarıları yeni disklerde hatalı gösteriyordu ancak sonraki sürümlerde düzeltildi. son sürüm 5.50, onunla dene istersen birde. ancak hadi smart hatalı, bad sector taraması da mı hatalı? + CrystalDiskInfo son sürüm indir sitesinden dene birde madem hd tune hatalı. hepsi mi hatalı.

ve bunu sana distrübitör demiş sanırım. salla distrübitörü. corsairin kendi sitesinden destek bölümüne yönel hemen. benim 400 r ön panelini 5 günde gönderdiler yurtdışından ve değiştirdim. burda silikonlayıp gönderiyolarmış milletin kasaları corsair distrübitörü bizim TR de adamların yapacağı iş bu kadar.
  • smart hatası yok hocam.Zaten iade ettim cihazı.Kabul edecekler mi bakalım.
  • Aynen hocam.Logitech distribütörlerinden çektiğim yetmedi şimdi corsairle uğraşıyoruz.Adam akıllı bayi açılmıyor nedense.
  • nasıl yok ya. reallocated sector count değerin artmış bu kısım ne kadar çok bad sector ile karşılaşırsa o kadar artar.
  • Smart hatası olsa sistem açılırken bios ekranında hata vermiyor mu ? Ben öyle hatırlıyorum daha önceki harddisklerimden.Ayrıca tekrar söylüyorum laptopa kurdum windows 7 yi.Onda ne donma ne de kasılma hiçbir sorun çıkmadı.
  • Bios ta hata vermesi için şuanki değerin 100ü geçmesi lazım. Ve biostan da smart hatası ile karşılasınca uyarı verecek şekilde ayarlı olması lazım. Bi kaç ay sonra 100ü geçersin zaten o zaman görürsün hatayı. 05 nolu hata bi vermeye başladımı devamı gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sata seçeneğini "compatible" mode a alıp kurulum yapmayı denemişmiydiniz?

SATA 1 destekli ICH7-M kontrolcülü, AHCI desteklemeyen laptopta intel 330 120GB kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ratkow

sata seçeneğini "compatible" mode a alıp kurulum yapmayı denemişmiydiniz?

SATA 1 destekli ICH7-M kontrolcülü, AHCI desteklemeyen laptopta intel 330 120GB kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.

Bütün modlarda kurdum hocam.Zaten bundan önce sandisk kullandım bir sıkıntısı yoktu.
  • Peki bir ssd de bad sector naasıl ve neden oluşur ? Hadi hddleri az çok biliyoruz da.
  • bilgim yok.
  • Tamam kardeş ilgin için çok teşekkür ederim.
  • sen diski ne yaptın bilmiyorum ama benim diski değiştirmişler. Reallocated sector count dışında bir sorun yoktu benimkinde.
  • Gönderdim diski.Para iadesi yapacaklar stoklarında başka kalmamış.
  • quote:

aynı sorundan dolayı geri gönderdim diski. geçen arayıp durumu sorduğumda bana hd tune programının corsair neutrondaki işlemcinin kullandığı algoritmaları bilmediğinden bad sector taramasında hata çıkmış olabilir. 1 hafta içinde corsair forumlarında test yazılımı yayınlanacak onunla test edin hata çıkarsa tekrar gönderin dediler. bende reallocated sector count değerinin testten sonra artmasının diski doğru tanımladığını söyledim ama yine lafı çevirdi. disk gelecek sisteme takmadan geri göndereceğim. müzik dinlerken anlık kesilmeler oluyordu. bundan olduğunu düşünüyorum...

bende de 3 tane badsector var hocam hdtune ile tarattım..bu arada cprsair forumlarında yayınlandımı test programı acaba aradım bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim..
  • galiba "Corsair SSD Toolbox" bundan bahsetmişler. Reallocated Sector Count (retired block count) Raw değeri 00000000000 dan farklı ise (sıfır sayısını önemsemeyin) sorunludur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zebani -- 2 Haziran 2013; 13:58:26 >
  • quote:

galiba "Corsair SSD Toolbox" bundan bahsetmişler. Reallocated Sector Count (retired block count) Raw değeri 00000000000 dan farklı ise (sıfır sayısını önemsemeyin) sorunludur.

hocam sonuçlar böyle ..

acaba secure erase yapsam formattan önce düzelir mi?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.