Şimdi Ara

Corsair Neutron GTX 120 GB Ahci Mod Mavi Ekran Hatası .

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle SSD yi alalı 4-5 gün oldu Anakartım Msi P67 GD53 2 adet sata 3 mevcut. Sata 3 portuna Ssd yi taktım Win7 kurdum Testlerden sonra Read 439 mb/sec Write 299 sec/mb bu sonuç çıktı . Fakat şöyle bir problem var Samsung 1TB hard diskimi sata 2 den bağlı olmasına karşı usb gibi görüyor çözemedim harddiski açmaya çalıştığımda gücü o anda veriyor onun dışında kullanmadığım zamanda harddiskden herhangi bir ses gelmiyor aynı Ekstra bir harici disk takılı gibi oluyor pc. Sorunu çözmek için biosdan sata ayarlarından AHCi modu aktive edip SSD'nin bağlı olduğu satayı Active ettiğimde mavi ekran hatası aldım ve düzeltemedim bunun çözümü ne olabilir ? Bu arada Ahci modda win 7 yi kurmamıştım sonradan ahci modu aktive ettim acaba bundan kaynaklı olabilirmi fazlada zamanım yoktu işin açıkcası fazla uğraşamadım bugün işten sonra bakacam yardımcı olursanız.

• Ahci mod açıkken tekrar windows kurulumu yapmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FatalERROR!

Ahci mod açıkken tekrar windows kurulumu yapmanızı tavsiye ederim.

Bugün deniyecem bunu harddiskimide çıkartıcam kurulum esnasında sonradan takacam bakalım olmazsa tekrar yazarım. Farklı fikirleri olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Belki başına gelen olmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Die4WiN

quote:

Bugün deniyecem bunu harddiskimide çıkartıcam kurulum esnasında sonradan takacam bakalım olmazsa tekrar yazarım. Farklı fikirleri olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Belki başına gelen olmuştur.

Tüm diskler takılı kalsın hepsini AHCI mod açıkken biçimlendirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxstar33

quote:

quote:

Tüm diskler takılı kalsın hepsini AHCI mod açıkken biçimlendirim

Normal Harddiskimidemi AHCİ modda alayım ? ilk böyle deneyim olmazsa sonra sadece ssd takılıyken bir win 7 yüklerim inş. olur.

• Tabi tüm hdd ler takılı ve AHCİ modda olsun performans artışı olur inş düzelir.
  • Performans artışısından ziyade diğer harddiski harici gibi göstermesi sinirimi bozmuştu bakalım akşam deniyip yazarım teşekkürler yardımlar için.
  • Harici gibi derken flash bellek gibimi görüyor yoksa yine disk gibi mi? Harddiskinize girmediğiniz an durması normal. Windows 20 dakika kullanılmayan diski durduruyor.

Sabit diski kapatmak için beklenecek süreyi hiçbir zaman yaparsanız durmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulmicort -- 23 Temmuz 2013; 11:52:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulmicort

Harici gibi derken flash bellek gibimi görüyor yoksa yine disk gibi mi? Harddiskinize girmediğiniz an durması normal. Windows 20 dakika kullanılmayan diski durduruyor.

belkide budur harici gibi görmüyor disk gibi görüyor ama yaptığı işlem harici disklere yaptıgı gibiydi bilmiyordum :) bir bakayım eski ayarları geri getireyim ahci moddan çıkartıp öyle deniyeyim en azından win7 filan kurmak zorunda kalmam belki teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Die4WiN -- 23 Temmuz 2013; 13:11:55 >

• quote:

quote:

Harici gibi derken flash bellek gibimi görüyor yoksa yine disk gibi mi? Harddiskinize girmediğiniz an durması normal. Windows 20 dakika kullanılmayan diski durduruyor.

belkide budur harici gibi görmüyor disk gibi görüyor ama yaptığı işlem harici disklere yaptıgı gibiydi bilmiyordum :) bir bakayım eski ayarları geri getireyim ahci moddan çıkartıp öyle deniyeyim en azından win7 filan kurmak zorunda kalmam belki teşekkür ederim.

Ahci yapmak için format atmak zorunda değilsiniz.Aşağıdaki linkteki yönelgeleri izleyerek ahci yapabilirsiniz.

http://7.enpedi.com/2010/03/ahci-windows-7de-kurulumdan-sonra_31.html

• quote:

quote:

quote:

Ahci yapmak için format atmak zorunda değilsiniz.Aşağıdaki linkteki yönelgeleri izleyerek ahci yapabilirsiniz.

http://7.enpedi.com/2010/03/ahci-windows-7de-kurulumdan-sonra_31.html

Teşekkür ederim işden sonra bunada bir bakarım. Sağolun yardımlar için .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Die4WiN -- 23 Temmuz 2013; 15:25:05 >

• Ayarları Biosdan Eski haline getirince "reboot and select proper boot device "ile karşı karşıya kaldım tekrar win7 kurdum güç seçeneklerinden sabit diskinde 20 dakida olan ayarını hiç bir zaman yaptım sorun halloldu teşekkür ederim yardım eden herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Die4WiN -- 26 Temmuz 2013; 14:22:31 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.