Şimdi Ara

CORSAIR HYDRO SERIES CLUB H50 H55 H60 / H60 v2 / H70 /H80 / H80i / H90 / H100 / H100i / H105 / H110 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.424
Cevap
12
Favori
60.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mükemmel nick, Entry uyumu diye buna derim

sıcaklarda bilgisayarı düzeltirken biz ısınıyoruz, kendimizi neyle soğutucaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technics

Mükemmel nick, Entry uyumu diye buna derim

sıcaklarda bilgisayarı düzeltirken biz ısınıyoruz, kendimizi neyle soğutucaz

Beşiktaş'lı adamın hali başka oluyor

Abi sinirlerini zıplatayım mı

İki tane 60TL burada galiba

http://forum.donanimhaber.com/m_73235197/tm.htm

Bence direk iade et ve bunları kap!

• fantastik über ! bir durum :)

kapağa rad takanlarda var,

CORSAIR HYDRO SERIES CLUB H50 H55 H60 / H60 v2 / H70 /H80 / H80i / H90 / H100 / H100i / H105 / H110

benim h100i mecburen önden hava girişine taktım raddan içeri sıcak hava veriyor tabiki yan tarafa iki fan iyi olur bence,

aynen şu şekilde ,

CORSAIR HYDRO SERIES CLUB H50 H55 H60 / H60 v2 / H70 /H80 / H80i / H90 / H100 / H100i / H105 / H110

• heheh 7000 tl para harcamış adam, sen de üstüne iki fan gösteriyosun, kasayı kaptığı gibi kafana fırlatabilir, fazla yanaşma derim ben
  • ekran kartına sıcak hava lazım olur tabi, insan fanları ters yöne takar en azından dışarı üflesin havayı bari.

edit: gerçi çok ısınmıyordu o ızgaralar ondan öyle yapmış sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technics -- 25 Temmuz 2013; 17:32:12 >
  • Zaten gerginim bir de üstüme geliyollar
  • Technics kullanıcısına yanıt
    benim kasa şu,

hava girişi olan yere h100i sığdırdım işlemci çok iyi soğuyor fakat havalardanmı nedir kasa içi hdd filan 4-5 derece arttı sıcaklık,ekran kartı 70-75 derece oyunlarda..

bende diyorumki resimdeki adamın yaptığı gibi yan kapağı kesip iki fan içeri hava girisimi yapsam acaba?

ikinci şık,

öndeki hava girişini dışarı yapsam ters olur herşey yaw :) egzoz fandan içerimi girsin hava..

• Ondan sonra diyorlar ki nickinizin hikayesini anlatır mısınız... Kardeşim şu hayatta her an cinayet sebebi... Eski soğutucum GEMIN II (Cooler master) Arkadaşımın FX8350 işlemcili kasasına monte ettim... ALlahaşkına bakın ısı değerlerine... ADam Core Temp'e göre 42, AISUITE'e göre %100 yük altında ben 54 - 56 görüyor. Ben ise H100i ile 71!i buluyorum yükte... boşta ise lanet gelsin zaten...

• işte benim h100 de ki kafa karışıklığım da buydu...Corsair t600 gibi içi geniş bir kasa da bile 2 fanın içeri sıcak üflemesi mantıksız geldi, ancak yukarıda da söylediğim gibi panelin çok ısınmıyor olması avantajdı,
    buradan yola çıkarsak bana h80in üfleme olayı daha mantıklı geliyor, sebebi ise zaten egsozu biz dışarı atsın diye kullanıyoruz, o sebeple de egsoza bağladığımız bir h80 kasanın doğal hava sirkülasyonunu bozmuyor. birde şimdi h100ün olduğu yere 15"lik t600ün kendi fanını takınca, h100e göre işlemci ısım 3 aşağı 5 yukarı aynı da olsa, ekran kartı ısım 10 derece farketti en az.

Gelelim sizin durumunuza, neden ters kullanıyorsunuz kasayı öncelikle bence çok akıllıca olmuş h100i nin yeri, egsozdan da çıkar gider giren hava, ekran kartınızın ısısıda yükteki dereceler demişsiniz, gayet güzel bence. kısacası pek elleşmeseniz daha iyi.

• Commodore_64_ kullanıcısına yanıt
    hava sıcaklıkları bu aralar artışlarda , ekran kartının sıcaklığı çok normal 60 70 iyidir.

bu arada resimi tersmi koydun bana mı öyle geliyor
  • hocam hayatta hep yarıştırılmış insanlarız, o daha çalışkan, öteki daha güzel yiyor, öteki daha iyi işte, yani kendi zevkimizde de başkalarıyla yarışır halde olursak eğer o gerginixliğimiz bitmez hiç. Benim ısı değerlerimden çok daha aşağıda alıyor millet, çok da tın. Ben kullanıyorum, bu şekilde işimi görüyorum. Sen elindekine şükretmeyi, elindekiyle mutlu olmayı bilmelisin önceki, gerilmeyesin sürekli. Rahatla biraz. 7000 tl lik bilgisayarın var biraz fazla ısınıversin, çözülür, sana bir şey olmasın aman
  • şuanki son olay bu arkadaşlar. Pompa üstündeki ışığı ayarladık .

farkettiyseniz h80i pump da , "pump yada fan" yapmama rağmen " 4430 küsürlerde " görünüyor. dediğim gibi acaba 2 fanı birden 1 fan olarakmı görüyor acaba ? anlamış değilim hala :D

• şimdi odada dereceye baktım 31 derece, ssd 35 derece hdd 41 derece o yüzden panikledim normalde ssd 30 hdd 35 derece olurdu,

resim doğru ya :) siz midtowera push-pull yapamadınız :) bu silverstone minitower..

@Gerginix hocam AMD gerçekten intele göre çok daha serin ben FX8320 4.5ghz prime95 1 saat h100 ile 44 derece yaptım...i7 2600k 4.6ghz aida64 tam yükte 60 derece civarıydı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Commodore_64_ -- 25 Temmuz 2013; 18:23:33 >
  • ledin hayırlı olsun
    fan değil pump yapacaksın seçimini.

hala yüksek olursa değer maximum değerini 2200 olarak düzelt
  • Technics kullanıcısına yanıt
    Gerginliğim işin mizahı zaten... Ağlanacak halimize gülmek için...

Bu arada Ahmet Şerif İzgören'den bu mevzulara güzel bir cevap geliyor:
  • kendimi görmeye çalıştığım bir videoydu, çok teşekkürler, gerçekten de her zaman forumda göremeyeceğimiz kadar değerli bir paylaşımdı.
    şimdi odada dereceye baktım 31 derece, ssd 35 derece hdd 41 derece o yüzden panikledim normalde ssd 30 hdd 35 derece olurdu,

burda anlamam gereken yer ? :D ssd yok çünkü bende

+ push pull dediğiniz olayı geçeen gün gene açıkladım böyle mi diye doğru dediniz ve bende öyle yapmıştım.

resimdeki kasada 400R bende mevcut olan kasa

1. fan - kasa içerisinde olan sıcak havayı radyatöre
    2. fan - radyatörde toplanmış sıcak havayıda dışşarıya
  • ben h100 ile corsair kasalarda push-pull yapmakta zorlananlar için demiştim :) sizin yaptığınız doğru evet h80 ile yönler doğru..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Commodore_64_ -- 25 Temmuz 2013; 19:05:26 >
  • hocam herşey şuanda normal :D

Sata Power 'ın hepsi ile çalışır durumda H80i
    H80i pompadaki led ışık , Temperature , yani sıcaklığa göre ayarlı

h80i yi pump seçtim , rpm divider = two ( one , seçildiginde 4000 küsür , two da 2000 küsür , four seçildiğinde 1100 , six de seçildiginde 730 küsür )

ben TWO , 2 olarak seçtim normal şuanda .

RPM Divider: Pumps tend to use different motors and report their RPM differently. Corsair pumps use a divider of 2 while other manufacturers may use different values.

RPM Bölücü: Pompalar farklı motorlar kullanmak ve farklı onların RPM rapor eğilimindedir. Diğer üreticilerin farklı değerler kullanabilirsiniz ise Corsair pompaları 2 bir bölücü kullanın.

bu yazıyı pek anlamış değilim türkçesini translate yaptım ama ne kadar anlaşılır belli değil :D

tamamdır hocam eyv.

- bu arada herşey yoluna girince keyfim yerine geldi yahu
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.