Şimdi Ara

CORSAIR HYDRO SERIES CLUB H50 H55 H60 / H60 v2 / H70 /H80 / H80i / H90 / H100 / H100i / H105 / H110 (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.424
Cevap
12
Favori
60.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bios ayarlarından girdim ve fanı açtım, şuan 22,23,24,22 derecede hizliresim e birşey olmuş sanırım resim atamadım
  • Fanı ve pompayı kaç rpm de çalıştırayım birde işlemci ısısı kaç derece olursa daha verimli olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tech guru kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Şu anda stabil çalışan durumunu bir müddet ellemek istemediğimden anlattığınız yöntem olmadan kullanmak istiyorum, ancak bahsettiğiniz adımlar olmadan kullandığımda sistemde bir sorun oluşturma riski var ise ozaman direkman adımları uygulamaya başlarım.

Yardımlarınız için teşekkür ederim iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chagotta -- 31 Ocak 2017; 13:20:29 >
  • Hocam yardım rica edebilir miyim? cwch60 sıvı soğutma mevcut. Üzerine deneme amaçlı dandik termal macun sürdüm(5-10liralık) ocsiz oyunlarda 70-80 derece gördü. Prime95 testinde ise 90 dereceyi geçiyordu testi kapattım. Sıkıntı ne olabilir acaba? Benim aklımda 1-2 şey var onlar olabilir mi acaba?

1-Monte ederken işlemci delik kısımlarındaki çift yönlü vidalar hareket ediyor bu yüzden tam olarak işlemciye temas etmiyor olabilir mi?(Biosta pompa 4000rpm+ üzeri çalışıyor) ayrıca borularda ısı ılık gibiydi yani hiç kullanmadım ama borunun daha sıcak olması gerekiyordu diye düşünüyorum.

2-Termal macun çok dandik bir termal macun. Evimde değilim kuzenimde denedim soğutucuyu o yüzden dandik bir termal aldık. Evimde zalman marka 30tlye yakın aldığım bir termal var. Kısacası dandik termal yüzündende olabilir mi(stock fanla aynı değerleri verdi sadece 5-10derece az değer vermişti)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimsiz485 -- 6 Şubat 2017; 1:30:56 >

• bugün dikkat ettim corsair link 4 programını açınca hiç birşey görünmüyor, bu sorun neden olabilir acaba ?
     CORSAIR HYDRO SERIES CLUB H50 H55 H60 / H60 v2 / H70 /H80 / H80i / H90 / H100 / H100i / H105 / H110

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deividde -- 9 Şubat 2017; 22:36:26 >
  • Aerocool aero800 model kasam ve i5 7600 işlemcim için bir corsair soğutucu almak istiyorum ama hangi modeli seçmeliyim kafam karıştı açıkcası yardımcı olabilecek olan varmı

• Chagotta kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Aynı kasa bende mevcut.
    h100 v2 yi taktığımda ben de 8 pinde sorun yaşadım..hatta benim psu kablosu da sanırım biraz kısaymış malesef kasanın arkasından değil de anakartın üstünde bırakmak zorunda kaldım...

bendeki anakart asus
    M5A99FX PRO R2.0

bu kasanın şu anki hali...kabloları anca bu kadar iç edebiliyorum..

CORSAIR HYDRO SERIES CLUB H50 H55 H60 / H60 v2 / H70 /H80 / H80i / H90 / H100 / H100i / H105 / H110

yan paneldeki fanlar ve sistemin tüm fanlar low da iken masaüstü değerleri...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekksl6 -- 12 Şubat 2017; 18:35:55 >

• deividde kullanıcısına yanıt
    Corsair Link yazılımının son sürümü olan 4.5.0.55 cuma günü yayınlandı.

http://www.corsair.com/en/support/downloads

Bu sürümü indirip eski versiyonu sildikten sonra kurun. Sorun düzelecektir.
  • theVATANSEVER kullanıcısına yanıt

• isimsiz485 İ kullanıcısına yanıt
    Su soğutmanızın montajını yaparken hem pompanın hem de fanların düzgün bir şekilde takıldığının ve her ikisinin de çalıştığından emin olun. Sadece pompanın devri önemli değil fanın devri de burada çok önemli

Su soğutma montaj aparatında su soğutma takılmadan önce boşluk olabilir. Bu boşluk su soğutma bloğu takıldıktan sonra yok olacaktır. Eğer olmuyorsa aparatın montajında sıkıntı vardır ve ya vidalar tam olarak sıkılmamıştır.

Termal macundan kaynaklı bir problem olabilir. Bu problem termal macunun kalitesinden çok uygulanış şeklinden olabilir. Çok az ve ya çok fazla sürülen termal macun işlemciyi ısıtır.

Sizden ricam sisteminizin bir fotoğrafını çekip göndermeniz. Bu şekilde sistemin düzgün montajlanıp montajlanmadığını görebiliriz.
  • yeni yükledim Corsair-LINK-v4.5.0.55 bir sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bolom -- 13 Şubat 2017; 14:57:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

gt 110 kullanıyorum. update yapmamizi onermiyormusunuz? digerini silip mi kurmamiz gerek.

birde konuda daha oncede yazdım kimse yardımcı olmadı.belki siz olursunuz. i7 6700 4.0 o c yapmadigim işlemcim var.gt 110 da hangi model de kullanmaliyim.costom da kullanıyorum bi sakıncasi varmi ? bilgisayarım ısındıkca fanların devri yukseliyor.ısınmayinca pc sessiz calişiyor.amatorum yardımınızı bekliyorum saygilar.

• ekksl6 E kullanıcısına yanıt
    Kasayı kurmak yarım saat tuttuysa kablo gizlemek te bir okadar uğraştırdı bir arkadaşımın da büyük yardımıyla tüm bağarsakları mümkün olduğu kadar temizledik.

Bu arada benim Amd ekran kartımın değerlerini 10 şubat tarihinde yayınlanan versiyonda göremiyorum. Benim için bir şey değişmedi.
  • Arkadaşlar selamlar,

Bende h100i v2 var. son bir haftadır pompoa çok sesli çalışmaya başladı. Ürün amazondan geldiği için garantiye göndermem de çok zor. Bunun bir çözümü var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Can

Arkadaşlar selamlar,

Bende h100i v2 var. son bir haftadır pompoa çok sesli çalışmaya başladı. Ürün amazondan geldiği için garantiye göndermem de çok zor. Bunun bir çözümü var mıdır?

Amazon ürünlerine 2 yıl garanti veriyor neden çok zor olsun. Kargo ücretini de kendileri karşılıyor. PTT ile yollarsanız ürünü ilk başta cebinizden çıkacak olan kargo ücreti düşük olacaktır ki zaten amazon ödemesini yapıyor size.

Zaman kaybetmeden amazon'un hangi sitesinden aldıysanız oraya ürün arıza kaydı açın. Destek olacaklardır.
  • Aranel Ciryatan kullanıcısına yanıt
    Hocam sıkıntı şu minimum 1,5-2 ay sürücek bu git gel servis vs süresi ve şuan elimde başka işlemci soğutucu yok
  • Orijinal soğutucuyu hep saklamak lazım işte bu durum için. OC kapatıp en azından bir süre idare edilir. Benim tavsiyem ucuz yollu bir soğutucu bulup zaman kaybetmeden ürünü garantiye yollamanız.
  • Aranel Ciryatan kullanıcısına yanıt
    hocam i5 6600k dan maalesef orjinal soğutucu çıkmıyor zaten. radyatörü temizledim iyice corsair linkden de profili en düşüğe aldım şuan ses yok ama oc filan da yapamıyorum ısınır diyye. iadereten bir soğutucu ayarlayınca hemen servise göndericem.
  • tech guru kullanıcısına yanıt
    teşekkurler güncelleme sonrası düzgün çalışıyor.
  • Eski yazılımı silerek yenisini kurabilirsiniz.

kullanmak istediğiniz profili kendiniz belirleyebilirsiniz. burada kesin olarak bir şey söylemem mümkün değil çünkü işlemcilerin ısınma karakterleri birbirinden farklı ve aynı değil. Sizin işlemcini az da ısınabilir çok da ısınabilir. Burada deneme yanılma yöntemi kullanarak optimum ayarı bulabilirsiniz.

Profillerde bir tane ayar seçtiğinizde eğer işlemciniz ısınırsa zaten o ayarın üzerindeki değerlere soğutabilmesi için çıkacaktır. işlemcinizin aşırı ısınmadan dolayı zarar görmesini engellemek içip profillerden bağımsız su soğutma devreye girebilir.
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.