Şimdi Ara

CORSAIR HYDRO SERIES CLUB H50 H55 H60 / H60 v2 / H70 /H80 / H80i / H90 / H100 / H100i / H105 / H110 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.424
Cevap
12
Favori
60.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vatandan dün 400R ve H100i aldım. eve geldim taktım ilk önce fanları anakart a bağladım ve full hızda çalsıyo.. e haliyle bildigin supurge makinesi gürültü cok cıkıyor. sonra netten araştırdım Fan power 'Y' kablosu çıkmıştı kutudan onu pompaya baglayıp

ondan fanlara giriş yapıçakmışız oyle yaptım bu sefer hiç çalısmadı ve aldıgımdan beri pompanın led'i yanmadı hiç. gene anakart a bagladım du bakalım sıcaklık ölçeyim diye. Corsair Link programını kurdum ve gördüğüm manzar şaşırttı boştayken 80 derece

dedim acaba tam mı oturmadı nette dolaşırken bu sorunu yaşayanlar coktu söktüm Backplate i yanlış takmışım gerçi pek bi artısı olamdı düzelttim ama olsun içim rahat eder. sonra pompayı cıkardım macunun sadece bir köşesi degiyor diger taraflar degmemiş..

Heee tamam bundna dedik (bu arada halen pompa ışıgını yanmış göremedik) bi güzel bi daha taktım bu sefer boştayken 60 derece oldu ama yüke bindirmedim.. gittim vatana ( manisadaki elemanler pek bir şey bilmicegi düşünüyordum ki öyleymiş) ya bende sorun var

yada cihazda bir türlü iyi sonuç alamadım. Neyse amcamlar bi güzel fanları anakart'a bağlamış ben gittim dediler sorun yok çalısıyo e hadi bakalım nasıl olmuş.. gittim baktım ne göreyim adamlar daha pompayı sokmemişler bile yerinden benim montajımla duruyor.

Adama anlattım tamam garantiye yolayalım dedim ve bıraktık bakalım ne olacak..

Bu arada gene söylüyorum pompa işığı yanmadı ve pompadan fanlara güç gitmiyor çalıştırmıyor.. Corsair link porgramıda fanları gormuyordu zaten.

Sizce ne olur beyler?? neden boyle yapmıştır ki? işlemcim İ7 930

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaslar bende ikinci el h80 alcam sizce deger mi h80i ile cok fark var mi

• ozzy45 kullanıcısına yanıt
    Ya eksik montaj ya da fabrika çıkışı arız görünüyor.
  • Gerginix kullanıcısına yanıt
    valla bunun için pek birşey diyemicem zaten Corsair Link programını bir türlü çözemedim gitti :D
  • Tekrar Merhaba Arkadaşlar , Az önce Corsair Distribitörleri ile görüştüm konuşmayı aşşağı yazıyorum ;

- Burada belirttiğim gibi sorunları kendilerinede aynı şekilde ilettim.
    - Herhangi bir sorun bulunduğu taktirde , onarım olmadan direk değişimin yapıldıgını söyledi yetkili kişi.
    - Eğerki garanti kapsamından çıkan bir husus var ise örneğin pompa değişecekise sıfır fiyatına denk geldiği söylendi.
    - Herhangi bir yerinde kırık vs. gibi şeylerin olup olmadığını sorduğunda ise " 2mm. kadar sata power kablosunda sarı pimleri etkilemeyecek şekilde oldugunu söyledim
    orayı bende daha sonra görmüştüm bilgim yoktu yani :)

- Kendileri şuanda tam göz önüne getiremediğini , eğer garantiye gönderirseniz göndereceğiniz yerdeki yetkili kişiye sorunları bana anlattığınız gibi kendilerinede
    aynı şekilde anlatmamı istedi.ve kutu içeriğinin full şekilde olmasını istedi.

- Kaç günde geri dönüşümü yapılacağını sorduğumda ise en fazla 1 hafta içerisinde döneceğini iletti.

son olarak teşekkür ettim konusma bitti.

şuanda parça çalışıyor tıkır tıkır. ne kadar h80i pompa üstündeki ışık yanmasada :D sizce ne yapayım garantisine göndereyim mi ? yoksa daha sonra mı ? ne dersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR.BYKUSH -- 22 Temmuz 2013; 15:12:38 >

• Gerginix kullanıcısına yanıt
    selam buraya eklemeyi unutmuşum benim minitowera h100i push-pull kurdum orginal fanları yerine önde üfleyen gelid arkada xigmatek fan koydum bunuda gelid yapacam..hepsi 1350 devirde i7 2600k 4.6ghz masaüstü sıcaklık,

masaüstü 30-35 derece arası,

CORSAIR HYDRO SERIES CLUB H50 H55 H60 / H60 v2 / H70 /H80 / H80i / H90 / H100 / H100i / H105 / H110  CORSAIR HYDRO SERIES CLUB H50 H55 H60 / H60 v2 / H70 /H80 / H80i / H90 / H100 / H100i / H105 / H110  CORSAIR HYDRO SERIES CLUB H50 H55 H60 / H60 v2 / H70 /H80 / H80i / H90 / H100 / H100i / H105 / H110

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Commodore_64_ -- 22 Temmuz 2013; 15:35:26 >

• Commodore_64_ kullanıcısına yanıt
    1350 RPM de 4.6 chz çok iyi 30 35 derece m.üstündeyken. yük altındayken peki ?

birde üstteki yazıma cevap verebilirsen sevinirim
  • Önce şu Corsair'in beş para etmez fanlarından kurtulmak lazım ama bu da kitin maliyetini arttırıyor.
  • Fanlarla alakali olan birsey degildir ses sorunuysa anakartinizin cdsinde Kontrol etmekbicin peogram olabilir. msi da mavcut ben oyle sesi ve rpm i hizini dusurdum .

sicaklik konusuysa yanlis goden birseyler vardir buyuk ihtimalle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR.BYKUSH -- 22 Temmuz 2013; 16:58:44 >
  • fan devrini link ile yapiyorum zaten. Mesele 2000 rpm civarinda corsair fanlardan daha az ses yapacak fan bulmak. Ayrica yolunda gitmeyen sanirim tek sey, evin icinde basini surekli belaya sokmaya calisan 1 yasindaki kizim yuzunden push pull yapamamam. Bunu yapinca ek fanlar ciplak kaliyor. Kasayi modifiye edince 4 fan kullanip sorunu buyuk olcude asacagimi umuyorum. Ayrica iki islemci denedim. Bu islemci 6 cekirdegi ile digerine gore sicak calisiyor.

• Akasa venom fanlar sessiz diyorlar ama bilmiyorum kullanmadim. ufaklik icin birsey diyemem :))

• Noctua'nın NF-F12 fanlarını ikinci elde bulursanız alabilirsiniz.
  • Hocam sen ne diyosun gondersem mi garantiye yukarda konusmayi yazdim ama distribitorle konustum da napim sizce ?

• Bu arada sunuda sorayom benim pek bilgim yok ama puss pull tam ne oluyor ?

• Sorunsuz çalışıyorsa göndermene gerek yok. İlerde bir sorun çıkartırsa gönderirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bykush1905

Bu arada sunuda sorayom benim pek bilgim yok ama puss pull tam ne oluyor ?

bi yerden fan üflüyor ya arkasındanda baska fan o havayi cekip dışarı atıyor. Yani biri üflüyor biri çekiyor, hava hep bir yöne gidiyor.

• @bykush1905
    yükte değil. aida64 testi çalışmıyor. 1.00 voltta dereceler normal. benim merak ettiğim. 1.00 voltta 4.6 stabil çalışıyormu. çalışıyorsa olağanüstü.
  • eagle66 kullanıcısına yanıt
    erdemsuslu kullanıcısına yanıt
    nasıl yani abi anlamadım şimdi kafam karıştı :S , oc. hiç yapmadım msi biosunda
    hatta o uç değer xmp olayınıda açmadım bilmiyorum çünkü herhangi bir sorun çıkarmı çıkmazmı o yüzden elleşmiyim dedim :)

@erdemsüslü

yani 2 fanda aynı yere üflemesinden bahsetmiyormuyuz ? doğrumu anladım yoksa tam tersimi ,

örneğin ; bende 2 fanda aynı yere üflüyor. içerden sıcaklığı alıyor diğerine aktarıyor oda sıcaklığı alarak dışarı üflüyor havayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR.BYKUSH -- 22 Temmuz 2013; 21:55:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bykush1905

nasıl yani abi anlamadım şimdi kafam karıştı :S , oc. hiç yapmadım msi biosunda
    hatta o uç değer xmp olayınıda açmadım bilmiyorum çünkü herhangi bir sorun çıkarmı çıkmazmı o yüzden elleşmiyim dedim :)

@erdemsüslü

yani 2 fanda aynı yere üflemesinden bahsetmiyormuyuz ? doğrumu anladım yoksa tam tersimi ,

örneğin ; bende 2 fanda aynı yere üflüyor. içerden sıcaklığı alıyor diğerine aktarıyor oda sıcaklığı alarak dışarı üflüyor havayı

aynen hocam doğru anlamışsın, böylece sicak hava kalmıyor icerde 3-4 derece fark ediyor. Hava hep aynı yöne durmadan devam ediyor.

• Eyv. dogru yapmisim bende :) . su benim olayi napsam diye dusunuyorum @OCEAN-X arkadas simdilik dursun diyor. bende su aralar oyle dusunuyordum ama bir yandanda gonderiyim simdiden ne var ne yok ogreneyim siye dusunuyorum.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.