Şimdi Ara

CORSAIR HYDRO SERIES CLUB H50 H55 H60 / H60 v2 / H70 /H80 / H80i / H90 / H100 / H100i / H105 / H110 (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.424
Cevap
12
Favori
60.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi bu h100i, corsair 400r kasanın içine tam olarak sığmıyor mu yani? Fanlar veya radyatör dışarda mı kalacak?
  • Firmware update yapıldı , kullanım şekli push&pull , vidalar tam sıkılı , macun olarak üstündeki macunu kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneker

Şimdi bu h100i, corsair 400r kasanın içine tam olarak sığmıyor mu yani? Fanlar veya radyatör dışarda mı kalacak?

Selamlar,

H100i'yi 400R'ye monte edebilirsiniz. Ancak yine de ufak bir ihtimal de olsa anakartınızın soğutucularına çarpabilir eğer çok büyüklerse.

Alttaki incelemede H100, 400R'ye monte edildi. H100i ile boyutları aynı denilebilir.

http://www.pclabs.com.tr/2012/03/12/corsair-h100-su-sogutma-incelemesi/2/

• quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

quote:

Orijinalden alıntı: caneker

Şimdi bu h100i, corsair 400r kasanın içine tam olarak sığmıyor mu yani? Fanlar veya radyatör dışarda mı kalacak?

Selamlar,

H100i'yi 400R'ye monte edebilirsiniz. Ancak yine de ufak bir ihtimal de olsa anakartınızın soğutucularına çarpabilir eğer çok büyüklerse.

Alttaki incelemede H100, 400R'ye monte edildi. H100i ile boyutları aynı denilebilir.

http://www.pclabs.com.tr/2012/03/12/corsair-h100-su-sogutma-incelemesi/2/

Link için teşekkürler. Kargom yarın geliyor artık siparişi verdik inşallah sığar. Anakart soğutucusu ile tavan arasında 5cm var. Ranyatör + fan kalınlığı bundan fazla mıdır?

• Selamlar,

Fan ve radyatörün montajı için 52 mm alan gerekiyor. Sığar gibi görünüyor.
  • bence sorun olacağını düşünmüyorum sonuçta 400R ye çoğu kişi h100i monte ettiğini duydum ve sorun yaşamamış . :)
  • Selamlar,

Evet montaj sorunu çıkma ihtimali çok çok az.

CORSAIR HYDRO SERIES CLUB H50 H55 H60 / H60 v2 / H70 /H80 / H80i / H90 / H100 / H100i / H105 / H110
     CORSAIR HYDRO SERIES CLUB H50 H55 H60 / H60 v2 / H70 /H80 / H80i / H90 / H100 / H100i / H105 / H110

• Aynen geldi montajı yaptım tam oturdu kasaya. Fanlar gerçekten gürültülü çalışıyor yüksek devirlerde. 1000 rpm yaptım şu an ses yok, gayet iyi.
    İşlemci 4,5 Ghz prime testte 63 dereceleri görüyor, daha önce 4,2 Ghz de 80 görmüştüm, geri kapatmıştım hızaşırtmayı. Normal mi 63 derece?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneker -- 27 Temmuz 2013; 21:19:03 >
  • Selamlar,

Hayırlı olsun. Bütün fanlar yüksek devirde gürültülüdür. 1000-1400 RPM arası için ideal denilebilir ses seviyesi olarak. İşlemci sıcaklığınız normal.
  • caneker C kullanıcısına yanıt
    oc. hakkında pek aşırı bilgim yok ama yükteyken 60 65 dereceyse çok iyi :)
    selam bendede 2600k var önceki sayfalarda ss de var 4.6ghz tam yükte 60-65 derece H100i ile gerçi işlemci dahada çıkıyor ama gerek görmedim şuan için :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Commodore_64_

selam bendede 2600k var önceki sayfalarda ss de var 4.6ghz tam yükte 60-65 derece H100i ile gerçi işlemci dahada çıkıyor ama gerek görmedim şuan için :)

Eve hocam göz attım. Yanlız ben overclock işine tam hakim olamadım. Voltajı biraz kısarak veriyor sanki anakart, herhalde bir özelliği kapatmam gerekiyor tam anlamadım. Ya da bana öyle geldi. 1,34 voltaj ile 4,5 stabil duruyor. Ve sıcaklık 65 civarı. Bu işlemcinin stok voltajı 1,30 mu? Anakarttan +0,06 verdim sanırım ama 1,34 oldu.
    ben anakrtın otomatik ayarı ile 4.6ghz seçiyorum hop devam :) 1.4v civarı veriyor aynı voltaj 4.7ghz de yapıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Commodore_64_ -- 27 Temmuz 2013; 23:32:03 >
  • Merhaba arkadaşlar şu anki mevcut soğutucum CM Hyper 212 Evo,çift fanla kullanıyorum ve Antalya da yaşıyorum,işlemcim (o.c yok) oyunlarda maksimum 55-60 derece arasında oynuyor oda sıcaklığına göre ( odamda klima yok),aslında gayet memnunum ama bana göre tek eksi yönü çok yer kaplaması,şu anda maddi olarak alabilecek durumum yok fakat para biriktirip ve hyper 212 evoyuda satıp H60'ın yenilenmiş versiyonunu almayı düşünüyorum,olumlu ve olumsuz fikirleriniz neler?

Kasam Akasa Venom Toxic
    Anakartım Asrock Z77 Extreme 4
    İşlemcim ise 2500K
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

Merhaba arkadaşlar şu anki mevcut soğutucum CM Hyper 212 Evo,çift fanla kullanıyorum ve Antalya da yaşıyorum,işlemcim (o.c yok) oyunlarda maksimum 55-60 derece arasında oynuyor oda sıcaklığına göre ( odamda klima yok),aslında gayet memnunum ama bana göre tek eksi yönü çok yer kaplaması,şu anda maddi olarak alabilecek durumum yok fakat para biriktirip ve hyper 212 evoyuda satıp H60'ın yenilenmiş versiyonunu almayı düşünüyorum,olumlu ve olumsuz fikirleriniz neler?

Kasam Akasa Venom Toxic
    İşlemcim ise 2500K

en azından h60 almak lazım,h60tan düşük modeller aluminyum radyatör
    aluminyum bakıra göre daha kötü ısı ilettiği için soğutması daha az oluyor

4.3-4.4 üzerine çıkılmadıkça h80/h100 gerekli değil,zaten h100 türkeiyede satılan kasaların çoğuna uyumlu değil

• quote:

Orijinalden alıntı: DonkeySpeed

quote:

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

Merhaba arkadaşlar şu anki mevcut soğutucum CM Hyper 212 Evo,çift fanla kullanıyorum ve Antalya da yaşıyorum,işlemcim (o.c yok) oyunlarda maksimum 55-60 derece arasında oynuyor oda sıcaklığına göre ( odamda klima yok),aslında gayet memnunum ama bana göre tek eksi yönü çok yer kaplaması,şu anda maddi olarak alabilecek durumum yok fakat para biriktirip ve hyper 212 evoyuda satıp H60'ın yenilenmiş versiyonunu almayı düşünüyorum,olumlu ve olumsuz fikirleriniz neler?

Kasam Akasa Venom Toxic
    İşlemcim ise 2500K

en azından h60 almak lazım,h60tan düşük modeller aluminyum radyatör
    aluminyum bakıra göre daha kötü ısı ilettiği için soğutması daha az oluyor

4.3-4.4 üzerine çıkılmadıkça h80/h100 gerekli değil,zaten h100 türkeiyede satılan kasaların çoğuna uyumlu değil

Hocam ama H60'ında yeni versiyonunda alüminyum radyatör kullanılmış.

• Commodore_64_ kullanıcısına yanıt
    msi z77a - g43 1155 tabanlı anakartlardada öyle oto varmıdırki yahu :D olsa çok iyi olur :D:D:D
  • Asrock Fatality farkı :) msı gd65 lerde vardır..
  • Manuel yapariz bizde nolacak yani .p

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bykush1905

Manuel yapariz bizde nolacak yani .p

MSİ z77a-g43'te de var, benim anakarttan elindeki. - O.C. Genuie -Yazar biosta en üstten. Onu seçersen otomatik 4,2 yapıyor ama fazla voltaj veriyor diye önermiyorlar otomatik overclock olayını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneker -- 28 Temmuz 2013; 19:50:15 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.