Şimdi Ara

Corsair H110 Montaj hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar ben H110 aldım ama montajla ilgili sormak istediğim kullanan ya da bilgisi olan arkadaşlardan bir kaç bilgi almak istiyorum

İlk olarak corsair radyatörü kasanın yukarasına monte edeceğim üzerindeki fanlar kasa içinemi bakmalı(yani radyotörün altındamı olmalı) ve dışarı doğrumu üflemeli içerimi yıoksa yukarımı bakmalı bir kaç video izledim fakat bazısı içeri tarafa bağlamış bazısı radyotörün üstüne bağlamış kafam karıştı

ikinci olarak kendi üzerinde sürülü gelen macunumu kullanayım yoksa elimde olan Cool laboraty ultrayamı kullanayım amazondan sipariş vermiştim yani demek istediğim sürülü olanda iyi iş yapıyorsa cool laboratyiyi boşuna harcamayayım

Son olarakta bunun içindeki sıvı değiştirliyormu değiştiriliyorsa nekadar sıklıkla değiştiriyoruz ya da garanti dahilindemi değişiyor ve içindeki sıvı saf su mu?

biraz uzun yazdım kusura bakmayın cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim iyi akşamlar.

• slm radyatörü monte ederken eğer kasanın iç hacmi uygunsa radyatör fanları yukarıya baksın yani dışarıdan aldığı havayı radyötöre üflesin eğer kasa uygun değilse fanları içeriyede koyabilkirsin ben öyle kullanıyorum şu ana kadar sorun yaratmadı. Macun olarak soğutucunun üzerinde gelen mağcunu kullan ortalamanın üzerinde bir mağcun. soğutucunuz kapalı devre yani içindeki su değişmiyor.
  • Sogutucu kasaya sigmiyor buyuk ihtimalle sende uste koyuyorsun ancak fanlari iceri takarsan o deliklerden hava tam iletilemeyecek radyatore radyatorun ustune koyarsanda kasa ici hava akisi ve goruntu olarak cok kotu olacak.Sonuc olarak kasaniza sigan sogutucu alin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplar için teşekkürler

• Selamlar ,

Radyatörün kendi fanlarını ,altına takacaksınız.Tam verim için kasanız biraz geniş olmalı.

Şayet hem üstüne hem altına takarsanız ,radyatör ortada kalacak ve hızlı bir hava akımına maruz kalacağı için daha fazla soğuyacak.Böylece işlemcinizde daha çabuk soğuyacaktır.

Genelde kullanılan tarz iki fanıda radyatörün altına takmak , ama ben bir üstüne taktım bir tane 14 inc :)
  • Kapalı devre sıvı soğutma sistemlerinin en sevmediğim yanı, kasa içindeki SICAK havayı kasa dışına atarken radyatörün içindeki sıvıyı SOĞUTMAYA çalışmalarıdır.

Bu tarz ürünlerin montajı sırasında;
    radyatör kasanın üzerine monte edilmeli, fanlar ise radyatörün altına takılmalı ve kasa dışına doğru üflemeli.
    Yani işlemci ve diğer bileşenlerden oluşan SICAK havayı kasa dışına doğru üflerken radyatörün içindeki sıvıyı SOĞUTMAlıdır.
    Ayrıca bu şekilde monte edeceğiniz fanlar, kasanın üstündeki mesh panelden kasa içine toz girmesini de engelleyecektir.

Macun olarak H110 un içinde gelen macunun ısı iletim katsayısını bilmiyorum, o yüzden yorum yapmam yanlış olur.

Kapalı devre sıvı soğutma olduğundan dolayı içindeki sıvıyı bireysel olarak değiştiremezsin, zaten aksi bir durum olmadığı takdirde sıvı kaybı olmaması gerekir.
    Olası böyle bir durumda teknik servise danışılmalıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreDFace

Selamlar ,

Radyatörün kendi fanlarını ,altına takacaksınız.Tam verim için kasanız biraz geniş olmalı.

Şayet hem üstüne hem altına takarsanız ,radyatör ortada kalacak ve hızlı bir hava akımına maruz kalacağı için daha fazla soğuyacak.Böylece işlemcinizde daha çabuk soğuyacaktır.

Genelde kullanılan tarz iki fanıda radyatörün altına takmak , ama ben bir üstüne taktım bir tane 14 inc :)

Cevaplar için teşekkürler yanlış anlamadıysam radyatörü kasa içinden üste takıcam fanlar radyatörün aşağısında olacaknve dışarı üfleyecek? Son olarakta radyatörün üstüne de fan takarsam o fanların nereye üflemesi lazım radyatöre mi yoksa dışarımı? İyi günler

• Havanın akış düzergahı şu şekilde olmalı ,

Radyatörün altındaki fanlar kasanın içindeki havayı alıp radyatöre , radyatör peteklerinden geçen havayıda radyatörün üzerindeki fanlardan kasanın dışına gidecek şekilde düzenlemen gerekir.
  • Yani radyatörün üstüne 2 fan daha alırsan onların yönü de yukarıya doğru olmalı.
    Kısacası bütün fanlar yukarıya doğru hava üflemeli.
    Bir önceki mesajımda da bahsettiğim gibi bu şekilde kasanın üstündeki mesh panelde kasa içine toz yağmasını da engellemiş olursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayakliPC

Yani radyatörün üstüne 2 fan daha alırsan onların yönü de yukarıya doğru olmalı.
    Kısacası bütün fanlar yukarıya doğru hava üflemeli.
    Bir önceki mesajımda da bahsettiğim gibi bu şekilde kasanın üstündeki mesh panelde kasa içine toz yağmasını da engellemiş olursun.

Eyvallah arkadaşlar çok teşekkürler pazar günü sipariş verdim daha. Elime ulaşmadı sanki fizandan gonderiyorlar enfazla 3 saatlik yol::/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.