Şimdi Ara

Corsair H110 İncelemesi [Yeni Krala Selam Olsun] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
209
Cevap
2
Favori
16.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 8350 için bu soğutmayı almayı düşünüyorum kasam corsair spec 2 sığar mı dostlarım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scriptkiddiez

8350 için bu soğutmayı almayı düşünüyorum kasam corsair spec 2 sığar mı dostlarım ?

Takamazsınız malesef. Sığabilecek hazır kitler bunlar Corsair tarafında: H55, H60, H75, H80i. Yani 120MM radyatöre sahip modeller. İçlerinde de en iyisi H80i.
  • elnize sağlık
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Anladım sağolun hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

8350 için bu soğutmayı almayı düşünüyorum kasam corsair spec 2 sığar mı dostlarım ?

Takamazsınız malesef. Sığabilecek hazır kitler bunlar Corsair tarafında: H55, H60, H75, H80i. Yani 120MM radyatöre sahip modeller. İçlerinde de en iyisi H80i.

MAvi led aydinlatma var kasamin icinde forforlu renkleri cok guzel gosteriyor mavi led aceba diyorum h110 un borularini beyaz fosforlu boya ile boyasam bi sakıncasi olurmu gorsellik acisindan cok guzel olucak boyarsa ama gel gelelim bunun borulara yada sogutmaya bi zarari olurmu sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 1 Ocak 2015; 16:53:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

quote:

quote:

MAvi led aydinlatma var kasamin icinde forforlu renkleri cok guzel gosteriyor mavi led aceba diyorum h110 un borularini beyaz fosforlu boya ile boyasam bi sakıncasi olurmu gorsellik acisindan cok guzel olucak boyarsa ama gel gelelim bunun borulara yada sogutmaya bi zarari olurmu sizce?

Soğutmaya zararı olmaz fakat boruları takarken filan oynuyacağı için büyük ihtimal parçalanıp dökülme yapacaktır. Sprey vernik filan atılabilir belki ama ben tavsiye etmem.

• su pompasının çalışma periyodu nedir? 15-20 sn de bir sesini duyuyorum bu normal mi?

pompayı anakart üzerinde cpu_opt a taktım. h110 fanlarından birini cpu, diğerini de kasa fanlarından birine taktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atmuc -- 3 Ocak 2015; 19:01:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmuc

su pompasının çalışma periyodu nedir? 15-20 sn de bir sesini duyuyorum bu normal mi?

pompayı anakart üzerinde cpu_opt a taktım. h110 fanlarından birini cpu, diğerini de kasa fanlarından birine taktım.

bu konuda kimsenin fikri yok mu? :-) bir kullanıcı cevap vermiş gözüküyor ama ben cevabı göremiyorum.
  • quote:

quote:

su pompasının çalışma periyodu nedir? 15-20 sn de bir sesini duyuyorum bu normal mi?

bu konuda kimsenin fikri yok mu? :-) bir kullanıcı cevap vermiş gözüküyor ama ben cevabı göremiyorum.

Asetek üretimi Corsair ürünlerinde pompadan şikayet eden görmedim ben pek. Pompa kısmında sıkışmış olabilir. Eğer öyleyse bilgisayar açıkken sağ-sol, ileri-geri yapın kasayı geçer.
  • Takipp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Sayfanın yukarısına bak bu konuda cevap yazdım, anakart cpu ve cpu_opt konnektörlerine ısıya göre güç verir, yani genelde buradaki güç düşüktür, cpu_opt taktıysan pompanın soketini pompanın motorunun düzgün çalışmama ihtimali yüksek, pompanin soketini cpu soketine tak ve biosdan bu soketin hızını full olarak ayarla, yani anakart buraya uyguladığı gücü düşürmesin, radyatör fanlarınıda şasi fan konnektörlerine bağla, cpu_opt kullanma, cpu kısmı sadece pompa motoruna ait olsun ve tam güçte kalsın, yoksa işlemcini tost yapabilirsin.

• KanKoKan kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler. makineye çok yüklendiğim oldu cpu ısısı ile ilgili bir sorun çıkmadı.

makine o kadar sessiz ki düşük sesli olan pompa sesini duyabiliyorum. tamamen sessiz bir ortamda robot kolu sesine benzer bzzzzzzt sesi gelince oraya takılıyorum. makinede oyun gibi yük getiren bir uygulama çalışmazken, normal bir su pompası hangi periyodla çalışmalı? sürekli mi?
  • H110 a mod yaptim sizce nasil olmuş?Biraz custom sogutmalara benzetmek istedim

Corsair H110 İncelemesi [Yeni Krala Selam Olsun]

• Hakikaten kralmış, iyiki bunu almışım i75820k da kullanıyorum çekirdek sıcaklıkları default halde 19 derece filan daha o.c yapmadım.
  • atmuc A kullanıcısına yanıt
    Bir ara o periyodik ' Bzzzt ' sıkıntısı bende de olmuştu , pompadan şüphelenmiştim fakat sesin kaynağı çıka çıka ürünle gelen Corsair'in fanı çıkmıştı ..
  • Bende aldım kurdum falan herşey güzel ses yok gibi de sormak istediğim bir soru var bazı arkadaşlar standart ocsiz 19-20 derece sıcaklık bile görüyor ama benim en fazla 29a düşüyor 4,2ghzde oclu güç dengeli yani yük altında olmadığı zaman 1200 çekiyor işlemcinin hızını 1,171vcore var abartı birdeğeryok kasada toplmada 8 fan var 2 önde bir arkada bir tabanda 4düde radyatörde ikisi kasa içinden radyatöre üflüyor diğer ikiside kasanın üstünden radyatördeki sıcak havayı alıp dışarı atıyorlar. sizce değerler normalmi işlemci vs imzamda yazıyor bilgili arkadaşlar yorum yaparsa iyi olur teşekkürler.
  • Selamlar,

Değerleriniz gayet normal, zira oda sıcaklığını da hesap etmek gerek. 19 dereceye inebilmesi için içerisinin daha da soğuk olması gerekir ki fizik kuralları gereği o seviyelere inebilsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Styric

Bu arada Corsair markasının AF ile SP serisinin arasındaki farkı bilen var mı acaba? teşekkürler.

AF açılımı AirFlow. Kasa fanı olarak kullanılmak için tasarlanmış fanlar.

SP açılımı StaticPressure. Radyatör ya da heatsink fanı olmak için tasarlanmış.

SP140 yurt dışında satılıyor fakat Türkiye'de yok şu an için. Ondan Noctua fanları yine en mantıklı seçenek.

Aslında af serisi fanlarda radyatörde kullanabilir. Hatta test ettiğimden normalde olmayan bir ses duydum fakat performans olarak öyle bir geri kalır seviyede değildi. Ses gelmesinin nedeni de havanın radyatör ya da heatsink ısı yapraklarına çarpınca onu zor aşması diye tahmin ediyorum. Basınç odaklı fanlar bu noktada devreye giriyor.

Benim de Corsair H110 ve Amazondan sipariş verdiğim SP140 fanlar geldi. Şu an kasamda son durum bu şekilde.

Radyatöre Beyaz Ledli Corsair SP140 lar takılı. Üste ve aşağıdaki kırmızılar ise Corsair AF140

(Aslında 1 ayı geçti geleli ama yeni aklıma geldi yazmak)

Bu arada egzoz fan olması gereken fanı bilerek içe üflettim. Arkadaki fan rafyatör fanlarına doğru üflüyor.

Corsair H110 İncelemesi [Yeni Krala Selam Olsun] Corsair H110 İncelemesi [Yeni Krala Selam Olsun]
    Corsair H110 İncelemesi [Yeni Krala Selam Olsun] Corsair H110 İncelemesi [Yeni Krala Selam Olsun]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 13 Şubat 2015; 22:49:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

Selamlar,

Değerleriniz gayet normal, zira oda sıcaklığını da hesap etmek gerek. 19 dereceye inebilmesi için içerisinin daha da soğuk olması gerekir ki fizik kuralları gereği o seviyelere inebilsin.

Cevabınız için teşekkürler birde dikkatimi çeken goldpunch arkadaşımızın yaptığı ve onethreehill arkadaşımızda söylemişti egzoz fan içeri üflesin diye bende hala dışarı ufluyor içeri üfletsem sıcaklıklar nbir kaç derece. Daha duşermi ne dersiniz? Arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.
    Daha önceki testlerinizi de incelemiştim , hepsi çok teknik ve ayrıntılı olmuş elinize emeğinize sağlık , tebrik ederim , bu gün sıvı soğutma testlerini yeniden okumak istedim , daha öncekilerde de gördüğüm bir eksikliği yazmak isteyip ukalalık olur diye vazgeçmiştim , bu gün yazayım dedim her seferinde gözüme takılıyor , tablolarda derece ve desibel cinsinden işaretlemeler yapılmamış , hani bunları okumuştum ama tablolara bir göz atayım desem 20 50 arasında gezen rakamlardan oluşan tablolarda karışıklık oluyor , C ve dba lar eksik olmuş gibi. Anlayışınız için teşekkürler. Saygılarımla.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.