Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Corsair H100i v2 i7 6700k İle Isı 100 Derece

6
Cevap
0
Favori
212
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    152 Mesaj
    Arkadaşlar dün knight online oynarken bi yandan da 10 15 dk lık render yapıyordum , hiçbir sorun yokken ekran karardı tekrar açıldı ve program hata verdi , daha sonra tekrar sony vegası açıp render yapmaya çalışırken aynısı oldu yine kapandı. Daha sonra pcye res attım oyuna girmeden render yapayım dedim bu sefer işlemci sıcaklığı birden 99-100e vurdu pc kitlenip res atıyordu , bi süre böyle devam etti bende pc yi kapattım corsairin bloğunu söktüm aşırı ısınmıştı ve işlemcide aşırı ısınmıştı ancak termal macun tam olarak kurumamıştı elime bulaşıyordu biraz dokunduğum zaman. Bende dün akşam açık bırakıp uyudum ve bu gün sıvı soğutmayı tamamen söküp tekrar taktım bu sefer res atma sorunu düzeldi ama fanlar aşırı sesli çalışmaya başladı ve ısı 50-100 derece arası gidip gelmeye başladı. Bu akşam termal macun sürücem bi de öyle deniycem , sizce macun kuruduğu için mi böyle oldu yoksa sıvı soğutma pompası mı bozuldu? Rma ile hollandaya gönderirsem kaç günde gelir ve bana masrafı ne kadar olur? Yardımlarınızı bekliyorum

|
    |

• Teğmen
    151 Mesaj
    Termal macunun kurumaması gerekiyor,belliki cpu bloğu tam oturmamış tekrar söküp taktığınızda sıcaklığın düzelmesi bunun göstergesi macunu iyice temizleyip tekrar uygulayın ve bloğun abartmadan sıkı sıkı oturduğundan emin olduğunuz birşekikde montajı tamamlayın sorun kalmıyacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: B.goodies

Termal macunun kurumaması gerekiyor,belliki cpu bloğu tam oturmamış tekrar söküp taktığınızda sıcaklığın düzelmesi bunun göstergesi macunu iyice temizleyip tekrar uygulayın ve bloğun abartmadan sıkı sıkı oturduğundan emin olduğunuz birşekikde montajı tamamlayın sorun kalmıyacaktır.

az önce macunu temizledim termal macun sıktım ancak şuan açtım hala 100 derece gösteriyor işlemci yerinden mi oynamış olabilir ondan mıdır yoksa sıvı soğutma yüzünden midir? Bide neden birden bire oldu 4-5 aydır hiç sorun yaşamadım birden bire böyle bişeyle karşılaştım
    |
    |

Bir tahminim daha var yanlışlıkla pompadan gelen kablo yerinden çıkmış veya oynamış olabilir mi bir kontrol edersen iyi olur,

Eğer kablonun yerinde takılı olduğundan eminsen parmağınla bloğun üzerine dokun bir titreşim benzeri bir ibare hissetmeye çalış,hiç bir titreşim ibaresi yoksa pompa bozulmuş olabilir.

Orijinalden alıntı: B.goodies

Bloğu iyice oturttuğuna eminmisin ? İşlemcinin kendisi yerinden oynamaz oynarsada pinler kırılır bir daha çalışmaz :)

Bir tahminim daha var yanlışlıkla pompadan gelen kablo yerinden çıkmış veya oynamış olabilir mi bir kontrol edersen iyi olur,

Eğer kablonun yerinde takılı olduğundan eminsen parmağınla bloğun üzerine dokun bir titreşim benzeri bir ibare hissetmeye çalış,hiç bir titreşim ibaresi yoksa pompa bozulmuş olabilir.

hocam bloğun üstüne parmağımla bastırdığımda sanki titreşim var gibi hissediyorum , kabloların hepsini çıkartıp baştan taktım az öncede ama sorun devam ediyor , fanlar aşırı hızlı çalışıyor ve 60 derecenin üstünde hiçbişey yapmadığım halde
    |
    |

|
    |

Hocam bu moedelden ben de yeni sipariş verdim ürün henüz elime geçmedi ama sizin yazınızı görünce çok korktum.
    Bu sorunu çözdünüz mü? Sorun neredeymiş? Aynısından daha dün sipariş verdim valla, siz genel olarak memnun muydunuz?
    Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
    |
    |
    Aerocool Project 7 P1-C1 Kasa // Asus Prime X470 Pro AM4 Soket 3466 Mhz Anakart // AMD Ryzen R7 1800X 3.60 GHz Max Turbo Core Speed 4.1 Ghz // XILENCE XP800 800 watt 135mm 80+ Bronse RS3 // G.Skill 16 GB Trident Z RGB 3000 Mhz Ram // WD 3.5" 500 GB 5900 rpm 64MB SATA 3 + WD 3.5" 1 TB Blue 7200 rpm 64 MB SATA 3 + Samsung 120 GB EVO 850 SSD // CORSAIR Hydro H100i v2 Sıvı Soğutma + Corsair ML 120 PWM Premium Magnetic Levitation Fan, + 3x 120 mm Akasa Viper Fan // Asus R9 270X 2 GB 256 Bit Direct CU II Top
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
e-ticaret
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Lastik Fiyatları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.