Şimdi Ara

Corsair H100i peteklerde hafif eğilme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni topladığım sistem için corsair h100i su soğutma kiti aldım.

Kutunun jelatinleri duruyordu ilk ben açtım, ancak radyatör peteklerine baktığımda hafif eğilmeler gördüm, bu normal midir?

• corsair radyatörleri çok dandik benim h100i'de öyleydi açtığımda... cooler master aldım 2 tane radyatörlerde çizik bile yoktu..
  • Benimkide öyle zaten incecik bisey takarken temizlerken bile egiliyorlar yani kutudan duzgun ciksa bile emin ol monte ederken egilicekler :D Sıkıntı olmaz ama

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Sıfır H100i aldığımda, aynısıyla ben de karşılaşmıştım. Sıfır üründe bunun olmasını anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 8 Ağustos 2014; 14:56:14 >
  • İnventus'tan aldığım H100i'de de aynısı vardı birkaç yerde, sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.
  • O cogu kişide mevcut hocam :) sıkıntı olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler arkadaşlar rahatladım şimdi :)

Yabancı kaynaklardada normal olduğunu yazmışlar.

http://www.overclock.net/t/1380365/corsair-h100i-radiator-question-bent-fins-is-this-a-concern
  • sorun olmaz bence, göz estetiği açısından sizi rahatsız edecekse; karga burun yardımı ile düzeltebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

sorun olmaz bence, göz estetiği açısından sizi rahatsız edecekse; karga burun yardımı ile düzeltebilirsiniz.

Tırnağımla hafif hafif düzledim pek fark edilmiyor artık :)

Dolap doldu iyice, kasayıda halledip bir an önce kurmaya başlamak lazım

• oo hayırlı olsun. noctua fanlar yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

oo hayırlı olsun. noctua fanlar yakıyor

Eyvallah üstad, 3 tanesi 180 lira, evlat acısı gibi
    Resim çok hoş duruyor servet yatıyor orada. Bekletme fazla kavuştur onları birbirine :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Resim çok hoş duruyor servet yatıyor orada. Bekletme fazla kavuştur onları birbirine :)

Sağol üstad, kasayı alacak para kalmadı valla biraz düze çıkalım inşallah kavuşturacağız sevenleri birbirine
    Hangi fanları nerde kullancan sogutucu için hangisini kullancan hocam corsair af serisinimi yoksa noctuamı ?
    Noctualar kaç rpm

• quote:

Orijinalden alıntı: i7_4790k

Hangi fanları nerde kullancan sogutucu için hangisini kullancan hocam corsair af serisinimi yoksa noctuamı ?
    Noctualar kaç rpm

Noctuların 2 si NF-P14 FLX, bunları obsidian 750d nin önüne takacağım. (750-1200 rpm)

Diğeri NF-F12 PWM bunuda yine obsidian 750d nin altına takacağım. (1200-1500 rpm)

Fotoğrafta görünmemiş corsair fanından 2 tane var, onlarıda h100i ye takacağım :)

Zalman kontrolcü var hepsini ona bağlamayı planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 8 Ağustos 2014; 16:42:30 >
    Corsair hangisi link atabilirmisin ? Vatandan mı ?

• quote:

Corsair hangisi link atabilirmisin ? Vatandan mı ?

http://www.sanalmarketim.com/corsair-co9050005ww-air-series-sp120-quiet-edition-yuksek-statik-basinc-120mm-fan/p_47824/
  • http://www.vatanbilgisayar.com/air-serisi-af140-quiet-edition-140mm-fan.html budur yani dimi

• quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/air-serisi-af140-quiet-edition-140mm-fan.html budur yani dimi

Benimki SP modeli, senin verdiğin hem AF modeli hemde 140 mm benimki 120 mm.

SP modeli yüksek statik basınçlı, AF serisi yüksek hava akışlı model.

Radyatör soğutma için yüksek statik basınçlı fan öneriliyor o yüzden bunu aldım.

• hiç birşey olmaz.. ama 800 watt kompresör alıp temizlemek lazım arada bir.. ilk günkü gibi yapıyor ayrıca sistemi komple temizliyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.