Şimdi Ara

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
860
Cevap
11
Favori
62.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nohackmove

Sp120l i bulamadim ama sp120 high perf. , quiet ve pwm quiet modelleri var. Ancak, noctua veya akasa kadar sessiz mi bu fanlar. Sp120L modeli daha mi farkli? Baktigim modeller 2 li en ucuz 80tl.

H100i le beraber gelen fan zaten SP120L.Diger satılan SP serisi fanların artı olarak titreşim engelleyici kauçukları ve renk halkaları var.Sp serisinden rulman tipinden dolayı bir miktar ses var hava akımı haricinde .Fiyat önemli degilse F12 ama fiyat önemliyse viper alın .Çünkü tek f12 parasına iki viper alınıyor. Ama kendi fanlarından memnunsanız 1500 rpm de masraf yapmayın
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    eline sağlık hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese merhaba arkadaslar ben almanyada yasiyorum hangi urunu isterseniz temin edebilirim fan sivi sogutma sistemeleri akliniza gelebilcek butun bilgisayar parcalarini saygilar
  • bakalım h100i yi vatana verdim 5 ayda içindeki sıvı gitmiş artık buharlaştı mı ya da aktı mı bilemeyeceğim
    valla bu olaydan sonra açıkcası kurulu sıvı soğutmadan soğudum sıcaklıklar aylık ufak seviyeler halinde düşmüş olacak ki anlayamadım olayı
    son olarak artık öyle sıcaklıklar yükseldi ki onu anlamamak zaten imkansız gibi bir şeydi(u14s ile arada 25c oynadı)
    hava soğutma en güveniliri gibi custom sıvı soğutma yapılmayacaksa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 18 Şubat 2014; 3:06:19 >
  • Selamun aleykum Hayırlı günler

benim Corsair H100İ sıvı soğutucum ilk açıldığı zaman ses yapıyor tarif edilmesi gerekirse araba motorundan anlayan var mı bilmiyorum ama itici sesi gibi sibop sesi gibi tık tık tık diye vuruyor fanlar ise o sesi yaparken biraz hızlı çalışıyor sonra kasaya veya pompaya vurunca ses gidiyor fanlar yavaşlıyor stabil çalışmasına geri gönüyor bu neden olur daha sıfır malzeme yahu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrhanUYSAAL

Selamun aleykum Hayırlı günler

benim Corsair H100İ sıvı soğutucum ilk açıldığı zaman ses yapıyor tarif edilmesi gerekirse araba motorundan anlayan var mı bilmiyorum ama itici sesi gibi sibop sesi gibi tık tık tık diye vuruyor fanlar ise o sesi yaparken biraz hızlı çalışıyor sonra kasaya veya pompaya vurunca ses gidiyor fanlar yavaşlıyor stabil çalışmasına geri gönüyor bu neden olur daha sıfır malzeme yahu..

Fanlar üç pin olduğu ve üçüncü parti yazılımla kontrol edildiği için masaüstüne gelene kadar son sürat dönmesi normal.İstersen fanları anakarta takıp bios üzerinden smart fandan ayarlayabilirsin bunu. Onu dışında pompa ilk başta su döngüsüne başlarken ses gelir ama sadece başlangıçta gelmesi lazım. Sonradan düzelmiyorsa sorun olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Orijinalden alıntı: OrhanUYSAAL

Selamun aleykum Hayırlı günler

Fanlar üç pin olduğu ve üçüncü parti yazılımla kontrol edildiği için masaüstüne gelene kadar son sürat dönmesi normal.İstersen fanları anakarta takıp bios üzerinden smart fandan ayarlayabilirsin bunu. Onu dışında pompa ilk başta su döngüsüne başlarken ses gelir ama sadece başlangıçta gelmesi lazım. Sonradan düzelmiyorsa sorun olabilir.

Alıntıları Göster

Şöyle söyleyeyim pompa ses yaparken fanlar biraz hızlı dönüyor ama kasaya vurunca pompa sesi düzelince fanlar da yavaşlıyor

• Kasaya vurulunca pompa sesinin gitmesini anlarım içinde ki olası havanın yer degiştirmesi açısından ama vurunca fanın sesinin düzelmesi için dönüş hızının azalması lazım onu da mantığım pek almadı.
  • şöyle açıklıyayım pompa ses yaparken kırmızı ışık yanıp sönüyor sanki motor tam devirde çalışmıyor gibi kasaya vurunca pompa rolanti çalışmasına devam ediyor bu seferde ister istemez Corsair Link fanın devirini yönettiği için fanın hızıda düşüyor
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    KARDEŞ ALLAH RAZI OLSUN SENDEN ÇOK GÜZEL İNCELEME OLMUŞ ÇOK DETAYLI OLMUŞ
    daha nice detaylı incelemelerde görüşürüz inşallah
  • OrhanUYSAAL kullanıcısına yanıt
    corsair sitesinden son sürüm programını yükle düzeliyor
    yoksa işlemci üzerine bi bak fazla şıkmış olabilrisin
    usb kablosunun anakartta takılı yerini değiştir
    win7 bende bir sefer yapmıştı sonra düzelmişti
    şuan win8 kullanıyorum ve de corsair link programın versiyonu 2,5,5145 bu sürümü yükle bide öyle dene bakalım yükleyince default ayarlara alt düzelir
    corsair h110i forumunda anlatıyorlardı bi ara okumuştum win7 sorun çıkarınca
  • nasıl anladın 5 ayda içindeki sıvının gitti ni çok ilginç
    sıcaklıkların yükselmesi termal macunda da olabilir haberin olsun
  • sen bide sessiz olduğu idda eden 12 cm cooler master fan tak gör sesi o zaman uçak motoru mübarek oda durulmuyor

COOLER MASTER SİCKLEFLOW 120MM KIRMIZI LED SESSİZ FAN almaz olaydım sonra 12 cm zalman aldımda rahatladım
    şuan al tarafta zalman 12 cm fanlar var üstede kendi fanlarını kullanayorum

COOLER MASTER SİCKLEFLOW 120MM KIRMIZI LED SESSİZ FAN çok sesli

fx8350işlemci corsair sıvı soğutmayla h100i bir ara 9 derece kadar düştü şimdi artık günlük 4,8 ghz o.c kullanıyorum boşta 17 18 19 derecede geziniyor
  • sıkıntı yok KARDEŞİM ben günlük fx8350 4,8 ghz kullanıyorum h100i en son 5,2 ghz çıktım makina kilitledi kendini
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthyrr1976fy

nasıl anladın 5 ayda içindeki sıvının gitti ni çok ilginç
    sıcaklıkların yükselmesi termal macunda da olabilir haberin olsun

10 defa falan macun değiştirdim onla ilgili olmasa gerek
    ki zaten u14s yi gene aynı macunla uyguladım şu an çok rahat bir şekilde ürünü kullanıyorum kafamda içindeki sıvısına bir şey olacak mı gene sorusu yok rahatım yani
  • bu arada h100inin sıfırıyla değişimi yapıldı
  • Ya arkadaş kafayı yiyeceğim ses çok gıcık bir ses gitmek bilmiyor sizin dediğinizi denedim biraz düzelir gibi oldu açtım kapattım 2 3 kere bir şey yok aha dedim oldu galiba neyse dedim biraz bekleyim öyle çalıştırayım abi bastım marş'a pancar motoru çalışmaya başladı ne yapacağım bilmiyorum göndermeye de üşeniyorum en az 1 AY dan bahsediyorlar yurtdışına gidip gelmesi..

@fthyrr1976fy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrhanUYSAAL -- 7 Mart 2014; 20:43:35 >
  • OrhanUYSAAL kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Yurtdışına vermenize gerek yok. Satın aldığınız yere de teslim edebilirsiniz garanti işlemi için.
  • KARDEŞ BENDE sana cevap yazayım diyecektim ama çözmüşsün HAYIRLI OLSUN..
    bide stok fanı montaj yapıl görürdün aradaki farkı corsair ama çözdüğüne ÇOK SEVİNDİM
    termal macun konusunda da sana tavsiyede bulunmak istiyorum çoook o.c yaptığımdan
    tg3 ala ala cebi dendik ama geçen hafta vatandan
    XIGMATEK POWERFUL THERMAL MACUN BU MACUNDAN 3 ADET ALDIM HEM ÇOOK UCUZ hemde çok iyi tg3 arasındaki fark 4-5 derece haberin olsun

http://www.vatanbilgisayar.com/sogutma-sistemleri/xigmatek-pti-g3606-powerful-thermal-macun/productdetails.aspx?I_ID=42559

• acaba kıl master da sıkıntı olsaydı sıfırıyla değiştirimiydi 12 cm ik adet fan için ne kadar ÜZDÜLER BENİ
    KARDEŞ HAYIRI OLSUN
    CORSAİR sıvı soğutmada itme çekmeyi iyi ayarlamazsak ondan oluyormuş bu pumpa ve su sıkıntıs radyatör ısıyı atamayınca başka yerlerden patlıyor işte
    onu iyi ayarlamak lazım
    ben yabancı forumlarda bide corsair forumunda okumuştum
    bide programın son sürümü çok iyi önceki versiyonlarda sıkıntılar giderilmiş

bendeki son sürüm versiyon 2,5,5145 çok iyi
    kolay gelsin iyi günler
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.