Şimdi Ara

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
860
Cevap
11
Favori
62.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu sabah Push-Push konumunda fanları konumalandırdım(2 adet ledli boşta fanım vardı onları kullndım) yenı kasama tekrardan.
    ilerleyen günlerde resim vede test sonucçlamımı paylaşacağım.
  • selamlar arkadaşlar bugün bir chill factor 3 ü deniyeyim dedim ama sıcaklıklar 1c fazla çıktı default gelen macuna göre
    bir de ilk defa yaymadan ortasına biraz macun koyarak yapayim dedim acaba bu tip uygulamada iyi sonuç almak için biraz kullanmak mı gerek?

@onetreehill

siz ne dersiniz birkaç defa macunu sürmeyi denediğinizi hatırlıyorum default macun performansı almak için
    sizce ne yapayim elimde mx-3 de var gerçi acaba onu da denesem mi diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 22 Ekim 2013; 15:56:07 >
  • 1 buçuk saat içinde yaptığım testleri sizlerle paylaşmak istiyorum
    testlerin hepsinde 4 fan hepsi link programından max rpm de ve intel burn test alınarak yapılmıştır
    alt alta çekirdeklerin ulaştığı maksimum sıcaklıkları sizlerle paylaşacağım
    2 aşamalı olarak test ettim birinde macunu yaydım diğerimde ortasına ufak pirinç tanesi kadar koydum

h100i in üstünde gelen macunun testleri (yayılmış olarak geliyor o yüzden ortaya yaymadan koyarak yapamadım)

71
    64
    65
    74

arctic cooling mx-3(macun yaymadan ortada)

75
    66
    69
    78

arctic cooling mx-3(macunu yayarak)

74
    69
    67
    76

thermalright chill factor 3(macun yaymadan ortada)

73
    65
    66
    75

thermalright chill factor 3(macunu yayarak)

72
    65
    65
    73

Özet

h100i de macunu yayarak testi gerçekleştirmek daha yararlı oluyor en azından benim test ediş şeklime göre
    mx-3 ısı iletkenliğinde 8.2w ile chill factor 3 den(3.5w) çok daha iyi olmasına rağmen en kötü performansı veriyor
    en iyi performansı h100i in stok macunu ile chill factor 3 başa baş olarak alıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 22 Ekim 2013; 20:47:51 >

• en iyi macun olan noctuayıda listeye ekleseydiniz daha değerli olurdu inceleme bnm gözümde ama yinede elinize sağlık
  • elimde olsa elimde yoktu noctua h1 ile chill factor 3 başa baş olan macunlar birbirlerini geçtikleri testler nette mevcut
    hatta h100i in stok macunun nt-h1 i geçtiği değerlere bir ara bakmıştım
    corsair ne macun kullandıysa chill factor 3 ü de nt-h1 i de geçiyor az bir farkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 22 Ekim 2013; 19:29:07 >
  • @-erna-

Konuda bu konuya deginmiştim. Yanılmıyorsam daha öncede söylemiştim sana degiştirmene gerek yok diye. Çünkü ben kendi macununu sildikten sonra eski sıcaklıklara dönmek için epey ugraştım. Benim çeşitli sürüş teknikleri arasında ulaştıgım en başarılı sonuç uzun ince çizgi.
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    aynen söylemiştiniz bir ara okumuştum ama bir denemek istedim bir de mx-3 vardı elimde chill factor 3 ile nasıl farkedecek merak ettim
    üstüne acaba yayarak mı macunu sürsem yoksa önerilen gibi ortaya nokta şeklinde yaymadan mı yapsam girince test edeyim de en azından h100i için macunu nasıl sürmemiz gerektiği ortaya çıksın istedim
  • bir kaç sıcaklık değerini renk ayarını değiştiriyorum diye değiştirmişim şimdi düzelttim
  • Cok detayli ve guzel bir inceleme . Benim h100i servisten gelsin size bazi sorularim olacak. Pompa çalışmayı bırakmıştı en son inventusa gonderdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • H100i montajını tamamladım...

Boşta oda sıcaklığı gibi bi değerde tutuyor, ortalama 26 derecede...

Performance mode (1600-1700 rpm fan hızı) ile 20 dakikalık prime95 small fft testinde maximum ulaştığı sıcaklık değeri 50 derece... (bu değer stok fan ile 81 derece idi...)

değişik denemelerim olacak.

(işlemci i5 4670k, testte 3600 mhz hızında çalıştı.)
  • h100i'yi win 8.1 proda çalıştırabilen var mı? Yani şöyle, win 8.1'de yazılım çalışıyor ama fanları görmüyor.
    Ben denedim kaç kere ama fan profillerini görmüyor, yani fan hız ayarı yapamıyorum.
    Var mı bilgisi olan bu konuda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konfigürasyonborusu -- 19 Kasım 2013; 10:04:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: konfigürasyonborusu

h100i'yi win 8.1 proda çalıştırabilen var mı? Yani şöyle, win 8.1'de yazılım çalışıyor ama fanları görmüyor.
    Ben denedim kaç kere ama fan profillerini görmüyor, yani fan hız ayarı yapamıyorum.
    Var mı bilgisi olan bu konuda?

Corsair Link şu anda Windows 8.1 desteği vermiyor yeni sürüm ile birlikte gelecek eğer beklemek istemiyorsanız şurda bir fix var;

http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=120962

• F@ruk F kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, birkaç deneme yaptım (registry dahil) ama olmadı,
    neyse ki benim SSD'de win7 var normalde orada kullanıyorum da, HDD'de win 8.1, burada denedim olmadı
    beklecez artık napalım
  • Arkadaşlar bendeki H100 de hırıltı sesinden durulmuyor geceleri. Yeni seride (H100i) bu sorun tamamen giderilmiş mi?
  • corsair link programını kurunca bendeki ikinci fanın çalışmadığını gördüm.
    tek fan full rpm dönerken ikincisi dönmüyor, işin garibi corsair link programında da gözükmüyor fan
    yazılımsal olarak bir ayarı mı vardır bunun?

• noctua nf-f12 fanlarını h100i ye taktım
    sese göre verdiği performans corsair sp120 lerden daha iyi
    sp120ler maksimum 2000 noctua nf-f12 ler 1450 rpm de çalışıyorlar ve aralarında fark yoktu 2 çekirdekte noctua 1 derece düşüktü diğer 2 sinde 1 derece corsair daha düşüktü
    bir de arkadaşlar bu h100i gibi kurulu sıvı soğutma olarak daha iyi bir ürün var mıdır?
    sırf corsair link programı var diye bunu kullanıyorum bu gibi programa sahip daha iyi bir soğutucu olsa hiç düşünmeden geçeceğim ama bildiğim kadarıyla yok
    sizin bildiğiniz varsa paylaşırsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 3 Aralık 2013; 21:56:20 >
  • malzeme kalitesi olarak corsair alacaksanız ürünleri h100i si olsun sp120 af120-140 fanları olsun tamamdır fan ya da soğutucu budur denecek bir kalite beklemeyin bunu ilk aldığımda da söyledim
    ne h100i de ne fanlarında gerçi fanları f/p ve sessizlik için çok iyi ona bir şey demem ama iş kullanıcı dostu olmaya gelince noctua nın yanına yaklaşamıyor corsair
    hele h100i ilk aldığımdan beri sırf corsair link programı var diye kullanıyorum yukarıda dediğim gibi daha iyisi ve link gibi programı olan bir soğutucu olsa direkt geçeceğim
    hatta noctua çıkarsın sıvı soğutma ürününü 500tl olsun gene alırım ama bu corsair olmuyor illa bir yerinde eksiklik oluyor
    h100i de burada da okudum o kadar dikkat ettim vidaları az sıkayim diye pc yi sök tekrar tak vs derken gıdım gıdım ileri gitmişim vidayı biraz sıktım ve vida boşta kaldı artık sıkamıyorum
    o ufak az daha geniş vidalarını kullanarak bu işi çözdüm üst tarafa da fan vidalarından kullandım öyle pc ye takabildim
    üstüne af140 fanını aldım sert plastik kullanmışlar hafif esnekliğe sahip
    vida yerlerini açmaya çalıştım bir tarafını açtım tabii bu sırada o plastik biraz sağa sola kaydı
    üstüne fanı ters çevirip diğer tarafında da vida yerlerini açmak istedim bu sefer işte o esnek plastik kısım zarar gördü artık orası kullanılamıyor
    hadi acemi biri olsam bir şey demiyeceğim ama o kadar fan kullandım hiç bu kadar sorunlu bir ürün kullanmamıştım sanki hiç test etmemişler gibi
    yani böyle şeylerin çok önceden önleminin alınması gerek
    ax850 psu larını kullandım onlar bu istediğim kaliteyi yakalamışlar kullanınca psu budur diyorsun sessizlik olsun içerik olsun kabloların slave li olması olsun ama tabii seasonic psu sunun üstünde oynanmış bir versiyonu o yüzden ne kadar corsair in ürünü denebilir o da var
    kısacası bazı ürünleri f/p olarak çok iyi bazıları da istenilen paranın karşılığında kesinlikle yeterli kaliteyi sunmuyor bu bir gerçek
    corsair in ürünlerini test etme ve sorunlarını giderme adına daha çok çalışması gerek

• 12henry14 kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Link'te son sürümü mü kullanıyorsunuz? H100i'nin firmware'ini de güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca takılı olan fan kablolarını değiştirmeyi denediniz mi? Birini, diğerinin portuna takıp kontrol edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12henry14

corsair link programını kurunca bendeki ikinci fanın çalışmadığını gördüm.
    tek fan full rpm dönerken ikincisi dönmüyor, işin garibi corsair link programında da gözükmüyor fan

CorsairLINK2 v2.3.4816

bunu kullanın ben hala bunu kullanıyorum diğerleri sorun çıkardı bunda led hariç hiçbir fan sorunum yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 4 Aralık 2013; 0:25:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

quote:

Orijinalden alıntı: 12henry14

corsair link programını kurunca bendeki ikinci fanın çalışmadığını gördüm.

CorsairLINK2 v2.3.4816

bunu kullanın ben hala bunu kullanıyorum diğerleri sorun çıkardı bunda led hariç hiçbir fan sorunum yok

quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

Selamlar,

Link'te son sürümü mü kullanıyorsunuz? H100i'nin firmware'ini de güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca takılı olan fan kablolarını değiştirmeyi denediniz mi? Birini, diğerinin portuna takıp kontrol edebilirsiniz.

yardım için çok teşekkürler
    dün gece çözdüm sorunu, fanlar soğutmaya değil de direk anakarta bağlıymış şimdi istediğim şekilde çalışıyor fanlar

siz hangi modda kullanıyorsunuz fanları?
    bir fan quiet diğeri de balanced modda ara ara hızlanarak 30-35 derece tutuyor işlemciyi. oyunda da biri performance diğeri balanced yapıyorum, daha verimli olacağını düşündüğünüz bir ayar var mı yoksa böyle devam edeyim mi?

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.