Şimdi Ara

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
860
Cevap
11
Favori
62.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende ki ekran kaeti fantezisi sende fan olaraj var. O incelemeyi yayinladiginda buyuk olasilikla su ana kadar ki en kapsamli incelemelerden olacak.

Bu incelemende guzel olmus merak ediyordum h100i yi eve gecince inceliyeyim ufak ekrana cok geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevap için teşekkürler
  • Yine döktürmüşsün abi hayırlı olsun inceleme süper olmuş
  • @2kol3bacak

Sagolasın Gencay, takıldıgım ingilizce yerlerde yardımcı oldugun için ayrıca teşekkür ederim.
  • @OneTreeHill

4.8Ghz için 1.48-1.5v , 5Ghz ve yukarısı için 1.5v+ gerekiyor. Daha aşağıda stabil olacağını sanmıyorum açıkçası. 1.5v ile günlük 5.0Ghz olursa iyi
  • İnceleme süper, elinize sağlık.
  • Güzel inceleme teşekkürler.Ayrıca 2500K yerine 3770K ile test yapılsaydı 4.7 Ghz ve 1.35 V üstünde acaba nasıl performans veriyor merak ediyorum doğrusu.Malum ıvyler sandylere göre sıcak çalışıyorlar.Hani herkese iyi işlemci çıkmayabiliyor 3770K işlemciye sahip olupta 4.7 Ghz ve üzeri için 1.35 V üstü gerekenlerde H100İ performansını deneyenler sonuçlarını belirtirlerse performansı daha da belirleyici olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

@turbo-powwer

Aslında X60 ı H100 la karşılaştırmak daha iyi olur çünkü 280MM rad olarak rakibi o ama radyatör boyutundan aralarında performans farkı olacaktır.Diger yandan Link in faydalarından yararlanmakta agır basabilir çünkü epey işi kolaylaştırıyor.

@ookami

Üzerindeki macunu degiştirmene gerek yok çünkü piyasadaki en kaliteli macunlarla aynı seviyede,boşuna ugraşmış olursun.Fan olarakda bence başka arayışa girme üzerindeki fanlar gayet yeterli.Sesli gelirse Balanced modunda filan kullanırsın.

@Chris Brown

Kaç v istiyor işlemci o hızlarda.En son ne zaman amd işlemci sahibi oldum onu bile hatırlamıyorumBenim bu işlemciyle mesela bios update önce 1.40 la 5 Ghz de stabildim.1.52 le 5.4 Ghz de stabil oldugunu biliyorum ama o lanet bios update denen şeyi yaptım şimdi doymuyor voltajlara.

Üçüncü mesaja NF-P12 ile karşılaştırması eklenmiştir.

İlginiz için teşekkür ederim, farklı macun ve fan kullanılmasının nedeni soğutucunun daha önce kullanılmış olması ve fanların da onceki kullanımdan sonra değiştirilmiş olmasıdır yani orjinal macun ve fanları bulunmuyor şu an. Bu durumun çok bir problem olacağını düşünmüyorum ancak Corsair Link ile ilgili yüklenme için bir dvd falan çıkmadı acaba internetten mi indirilen bir program.

• quote:

Güzel inceleme için teşekkürler

Birtek Noctua NH-D14 soğutucu teste dahil olsaydı ayrı bir güzel olurdu diye düşünüyorum

Kasa içinde büyük yer tutuyor, hantal duruyor olabilir lakin biliyorsunuz ki sessizlik ve soğutmada çok iyi bir soğutucu. Corsair H100 ü bir ara kullayım dedim evin içinde jet motoru var sandım tekradan noctuama geri döndüm. Noctuanın gözünü seveyim ben. Ne sesti o öyle

O gün bu gündür performans olarak Noctuanın yerini daha iyi doldurabilecek, hantal olmayan ve gürültüsüyle kafa patlatmayacak su soğutma sistemleri incelemelerine bakar dururum.

Corsair H110 çıkarmış. Bu incelemedeki modelden bir parça daha iyi duruyor gibi.

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]

NZXT Kraken X60 bunu ülkemizde görebilecekmiyiz bakalım baya iyi gözüküyor. NoctuaNHD14 den -10C daha iyi soğutma sağladığı gözüküyor.

"i7-3930K to 4.7"

Ama yine gürültü max.ta 43dBA çok fazla

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 19 Mart 2013; 19:44:54 >

• Hocam ellerine sağlık. çok kapsamlı ve aydınlatıcı bir incelme olmuş.
  • buda benden gelsin

3770k 4.6 1.180 voltaj boştaki değerler şaka gibi :)

h100i fanlar f12
  • çok güzel inceleme tam zamanında oldu; ben alma arifesinde iken.
    sağolun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 20 Mart 2013; 3:06:36 >
  • quote:

Delta T(İşlemci sıcaklıgından ortam sıcaklıgının çıkartılmış hali) tüm çekerdiklerin ortalama sıcaklıklarını paylaşacagım.Sıcaklıkları Delta T cinsinden paylaşmamın nedeni diger sogutucuları test ederken sıcaklıklar farklı olabiliyor ve bunu tabloya yansıtırken epey sorun yaşıyorum

Bu testleri yaparken oda sıcaklık değerlerinizi not almışmıydınız? Kaç C 'di genel olarak, aralarında ciddi farklar var mı? bazen 18C bazen 25C gibi ?
  • Abi galaksi lafi biraz ucuk olmus ya girmeden once ulen icindeki suyudami incelemis bu dedim
  • Çok kapsamlı bi inceleme olmuş. Eline sağlık.
  • @Chris Brown

Bence o kadar hırpalamaya gerek yok işlemciyi.O degerlerde 80 derece civarı filan çalışır heralde

@rezes

H110 la X60 aslında donanım olarak aynı sogutucular ama X60 fan devri epey yüksek oldugundan farkı açıyor. H110 link işini dahil etseler güzel olurmuş ama H110 asetek üretimi oldugundan düşünmediler heralde

@cenkyyy

Bro yükteki degerleride paylaşırsan güzel olur

@WarSaw

Tüm testte 17 dereceydi oda.En fazla 1 derece aşşagı yukarı oynamış olabilir ama elim sürekli camda ve termometredeydi

@Miyaw1

Başıkta dedigim gibi bundan daha detaylı inceleme varsa paylaşırsan sevinirim.Ama sanmıyorum yani tüm incelemeleri inceledim ve bu inceleme birazda bilgi olarak hepsinin harmanlanması.

• quote:

@Chris Brown

Bence o kadar hırpalamaya gerek yok işlemciyi.O degerlerde 80 derece civarı filan çalışır heralde

@rezes

H110 la X60 aslında donanım olarak aynı sogutucular ama X60 fan devri epey yüksek oldugundan farkı açıyor. H110 link işini dahil etseler güzel olurmuş ama H110 asetek üretimi oldugundan düşünmediler heralde

@cenkyyy

Bro yükteki degerleride paylaşırsan güzel olur

@WarSaw

Tüm testte 17 dereceydi oda.En fazla 1 derece aşşagı yukarı oynamış olabilir ama elim sürekli camda ve termometredeydi

@Miyaw1

Başıkta dedigim gibi bundan daha detaylı inceleme varsa paylaşırsan sevinirim.Ama sanmıyorum yani tüm incelemeleri inceledim ve bu inceleme birazda bilgi olarak hepsinin harmanlanması.

bro 2.5 saat prime yaptım 4.6 1.80 voltaj ile max 62 dereceyi gördü en sıcak çekirdek :D

• Cenk o voltaj dogru mu. 3930k en cok 1.36 falan isterken o islemci icin 1.8 biraz garip geldi.

• Yanlız yazmıştır abi o voltaja ne çekirdek kalır ne 3770K
  • Bencede yanlis yazmis.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.