Şimdi Ara

Corsair H100i GTX alacağım ama güç bağlantıları kafamı karıştırdı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar, bu hafta Corsair H100i GTX alacağım ama montaj videolarında izlediğim kadarıyla ve montaj kılavuzuna baktığımda bilgiler çelişmekte.

Sorun şu; kurulum kılavuzunda yani kitapçıkta pompanın güç kaynağını cpu fana takın diyor ama bir videoda kesinlikle bağlamayın bir ekstra moleks ile powera direk bağlayın diyor. Bide bende 2 tane cpu fan konnetörü var. Bu okuduğum ve izlediğim iki kaynakta bu bağlantıları yaptıktan sonra biostan cpu fanı kapatın diyor heralde boşta olan fandan bahsediyor dimi? Deneyimli arkadaşlar yardım ederse mutluluk duyarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanr -- 26 Kasım 2015; 23:31:40 >

• hakanr kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Konuyla ilgili olarak yapılacak en iyi şey üreticinin yayınlamış olduğu kullanma kitapçığını ve varsa kurulum videosuna bakmak.

https://www.youtube.com/watch?v=HUz88inukEM

Yukarıdaki Video üreticinin kendi kanalı için çekip yayınlamış olduğu resmi kurulum videosudur.
  • Evwt dediğin gibi ama buradaki amcamdah ttps://youtu.be/1kf43hPiR6E sakın yapmayın diyor, ben mi yanlış anladım acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakanr kullanıcısına yanıt
    O inceleme videosunu daha önceden seyrettim, neden direk güç kaynağına bağlayın demesini arkasında yatan mantıklı bir neden ya da bir açıklama yok. Sadece bunu bağlayın demiş. Bu kişisel tercihtir bir zorunluluk ya da gereklilik değil. Kaldı ki eğer gerçekten anakarttan güç alarak çalışmaması gereken bir ürün olsa idi Corsair 3 pin güç girişi üzerinden çalışması için bu ürünü bu şekilde tasarlayıp geliştirip üretmezdi.

Eski H100i serisinde harici güç girişi vardı ancak güncellenen model daha verimli bir pompaya ve daha az güç tüketen bir alt yapıya sahip. Dolayısıyla direk anakart üzerinden güç alması konusunda bir sıkıntısı yok. Muhtemelen eski H 100i nin pompasının harici güç girişi olmasından dolayı bu şekilde bir yorumda bulunmuş olabilir.

H100i GTX, dünya genelinde en çok satılan AIO kapalı su soğutma sistemlerinden birisidir. Bu konuda bir sıkıntı olsa idi forumlarda ya Google aramalarında 3pine bağlayıp da sorun yaşayan binlerce kullanıcı hakkında bilgi olurdu.

• Çok teşekkür ederim, içimde bi çelişki vardı geçti oda, anakarta bağlicam

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanr

Çok teşekkür ederim, içimde bi çelişki vardı geçti oda, anakarta bağlicam

ben olsam pompayı powera bağlardım pompanın benim bildiğim kadarıyla %100 çalışması gerekiyor
  • Oggy20 O kullanıcısına yanıt
    Pompa ve fanlar zaten Corsair Link üzerinden birbirinden bağımsız olarak ayarlanabilir ve ön tanımlı profillerle kullanılabilinir.
  • Ben de yakın zamanda bu soğutucudan almayı planlıyorum.
    İ5 4690k işlemcim var. İlkez böyle bir şey alacağım için sormak istedim bu soğutucu her işlemciye uygunmudur ?
    En azından 4690 k için problem çıkarmaz demi ?
    Teşekkürler

• Merhaba,

Desteklediği işlemci platformları:

AMD: AM2, AM3, FM1, FM2, Intel LGA: 1151, 1150, 1155, 1156, 1366, 2011, 2011-3

Bu soğutucu işlemciniz ile uyumludur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

Merhaba,

Desteklediği işlemci platformları:

AMD: AM2, AM3, FM1, FM2, Intel LGA: 1151, 1150, 1155, 1156, 1366, 2011, 2011-3

Bu soğutucu işlemciniz ile uyumludur.

Teşekkür ederim ilerleyen yıllarda farklı işlemciye geçsem şimdiden öğrenmiş oldum desteklediklerini.
  • Evet imzamda görebileceğiniz yeni sistemi dün gece kurdum soğutucuyu normal kurulum yaptım yani powera direk bağlamadım sıkıntı yok şimdilik ama daha benchmark almadığım için bişey diyemem. İlk izlenim ise driverını yükleyene kadar biraz endişe verdi ses bakımından ama yükledikten sonra sanki yok gibi çıt çıkmıyor ama dediğim gibi bilgisayarı daha strese sokmadım. Stres altında ses yapması normal. Bu arada kasanın tepe eksos çıkışı kapalı olmasına rağman sıcaklık 34 - 36 derece seviyelerinde seyrediyor.
  • kurulumu kitapçığa göre yapınız sistem yönetsin kendini
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.