Şimdi Ara

Corsair H100i 7 dereceye kadar daha düşük çalışma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam h100i mi ilk önce kasa içersinde bağlantı yapmıştım sıcaklıklar masa üstünde normal kullanımda 27-29 derece arasında değişiyordu
    daha sonra h100i'nin kendi termal macununu temizleyerek ZALMAN ZM-STG2 macunu sürdüm fanlarıda resimde görüldüğü dışarıdan içeriye olacak şekilde bağlantı
    yaptım şimdiki sıcaklıklar 19 en fazla 23 derece arasında değişiyor
    (oda sıcaklığı 20-25 derece arası ön tarafta 200 lık fan içeri arka tarafta 120 lik egsoz fanı dışarı üflüyor kasa kapağı kapalı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackrebel -- 5 Nisan 2013; 14:25:00 >

• İşlemci nedir ? Kasa corsairmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmfreis

İşlemci nedir ? Kasa corsairmi ?

aceleden yazmayı unutmuşum pardon
    evet kasa corsair graphite 600T işlemci 3770k (costarika)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackrebel -- 23 Şubat 2013; 21:56:35 >
  • benim fanlar ve radyatör içeride şuan boşta 22 24 derece arası değişiyor %100 de 4,6 ghz de 50 yi geçmiyor
  • Dışarıdan gelen serin havanın ilk önce radyatörden geçmesi sonucu işlemci sıcaklığının diğer yöntemden düşük olması normal ama radyatörden geçen ve ısınan havanın da kasa içini ısıtacağı neredeyse kesin diyebilirim. İşlemci daha serin ama diğer donanımlar daha sıcak olacaktır. Bunun etkisini görmenin en güzel yolu, işlemci yükteyken yani radyatör sıcakken test etmektir.

Keşke iki değişikliği aynı anda yapmasaydında macun ve fan yönünün etkilerini ayrı ayrı görebilseydik. Ama yinede ellerine sağlık, paylaşman bile yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7Mhz -- 24 Şubat 2013; 15:32:41 >
  • işlemcinizi kaç mhz de vede voltajda kullanıyorsunuz.
    en kısa zamanda h100i nin macununu değiştireceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

işlemcinizi kaç mhz de vede voltajda kullanıyorsunuz.
    en kısa zamanda h100i nin macununu değiştireceğim.

Ben olsam hiç degiştirmezdim, eski sıcaklıklarını yakalıyacagım diye imanım gevri.Koca 2 tüp macun bitirdim sinirden.

http://www.vortez.net/articles_pages/corsair_hydro_series_h100i_review,11.html
  • 3930k işlemcim tam yükte 4.2 Ghz'de 62 dereceye çıkıyor ,ben kasa içinden kullanıyorum H100i yi dışarıdan içeriye doğru deneyip değerlerimi yazarım buraya bakalım faydası olacakmı sök tak şimdi iki saat ama ne yapalım
  • prime 95 test görmek isteriz
  • bende aynı kasaya sahibim.senin paylaştıgın gibi yukarı takarak değiştirdim fanlarımı.çünkü içerde anakartımın bazı parçalarını ve ramleri sıkıştırıyordu.fanlar üstte olunca tek gözlemleyebildigim fan devirlerinin otomatik olarak düştüğü oldu.bir süre kullanıp görebilirim sanırım sonuçları.ama corsair 600t bu tarz kullanım için tasarlanmış herhalde , sağlıklı olan bu halidir gibi geliyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtgul -- 10 Mayıs 2013; 16:39:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtgul

bende aynı kasaya sahibim.senin paylaştıgın gibi yukarı takarak değiştirdim fanlarımı.çünkü içerde anakartımın bazı parçalarını ve ramleri sıkıştırıyordu.fanlar üstte olunca tek gözlemleyebildigim fan devirlerinin otomatik olarak düştüğü oldu.bir süre kullanıp görebilirim sanırım sonuçları.ama corsair 600t bu tarz kullanım için tasarlanmış herhalde , sağlıklı olan bu halidir gibi geliyor bana.

selam
    benim h100i sapıttığı için geri gönderdim sonra yenisi geldi 10 gün içinde ne usb bağlantısından corsair likle fanlara müdahale edebildim nede ışığa
    benim h100i kafasına göre takılmaya başladı şutladım bende yarın büyük ihtimal h100 alıcam inventusa gelmiş
    bide kasada o fan ızgaraları varya ben orayı kestirmeyi düşünüyorum böylece hem daha iyi hava akışı hemde daha az ses çıkıcağını düşünüyorum

• Arkadaşın dediği gibi içeri hava alması toz ile birlikte kasayı ısıtıcaktır bunun en büyük dezavantajı ekran kartı ramlerde yüksek ısı sorunu olucaktır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam,fanlarım dışardayken bf3 ve crysis 3 testlerimi yaptım daha az ısındıgını gördüm. bence dışarı almanızda fayda var. direk etkisini gördüm.
    Bendede ışık ve fan devri kontrolleri başlarda bozuktu.Meğerse yanlış yerlere bağlantılar yapmışım birde corsairlink 2 gncellenince düzeldi her türlü ayar kontrol altında artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtgul -- 10 Mayıs 2013; 19:49:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtgul

Selam,fanlarım dışardayken bf3 ve crysis 3 testlerimi yaptım daha az ısındıgını gördüm. bence dışarı almanızda fayda var. direk etkisini gördüm.
    Bendede ışık ve fan devri kontrolleri başlarda bozuktu.Meğerse yanlış yerlere bağlantılar yapmışım birde corsairlink 2 gncellenince düzeldi her türlü ayar kontrol altında artık.

yok abi bende sonradan bozuldu başları herşey güzeldi düzgün çalışıyordu inşallah bu yeni seri (h110) problemsiz olur.
  • Ya bende h100i stok hızda (1.080v) 3770k 30-35 derecede. Bunun 25-30 olması lazım bencd

Prime95 de 55-60 derecede :((

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen benimde stress testlerinde aynı socaklı veriyor nrmaldir şimdilik fakat havalar ısınınca değerler yükselicektir bakalım duruma göre macun ram uprage yapabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hlttmz

Ya bende h100i stok hızda (1.080v) 3770k 30-35 derecede. Bunun 25-30 olması lazım bencd

Prime95 de 55-60 derecede :((

takoz 3770k işlemciler 30-35 derece arasında seyrediyor iyi olanlar 22-28 enfazla 30 derece sistem boşta iken
    sizdeki hangi üretim malezyamı costarika mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackrebel -- 14 Mayıs 2013; 13:58:58 >
  • takoz olan nedir hocam ?

malezya benimki... costarika ile farkı bu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hlttmz

takoz olan nedir hocam ?

malezya benimki... costarika ile farkı bu mu ?

işlemci
    sizinki hangi ülke üretimi bilmiyorum ama costarika üretimi olanlar daha az ısınıyor daha fazla kararlılık gösteriyor
  • malezya benimki
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.