Şimdi Ara

CORSAIR FORCE 3 GT?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar bu ssd yi almıştım geri iade ettim sorunum ssd nin yarısını doldurunca açılış süresi hardisk den bile geç açılmaya başladı.aynı ssd yi kullnanlarda bu sorun yok.tekrar ssd sipariş verdim

sorum bu ssd yi işletim sistemi olarak kullanıp depolama içnde hardisk kullnan varmı?

ben ssd yi işletim sistemi yapmıştım hardiskide depolama.performans düşmüştü ssd ile hardisk kulanan varmı? eğer böyle ise sadece ssd yimi kullanmak zorundayız.

ssd: CORSAIR 120GB FORCE 3 GT SERISI 2.5 SATA 3.0 SSD (555MB OKUMA / 515MB YAZMA)

hardiskim: WD 1TB CAVIAR BLACK SATA 3.0 64MB

anakartım: ASUS P8P67 EVO INTEL P67(B3)

CORSAIR  FORCE 3 GT?

ssd yi anaakrtın gri portunun üste olanına hardiskide gri portunun altta olanınamı takmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spleenish -- 10 Aralık 2011; 20:35:35 >

• aciliyeti olan bir merak içerisindeyim
  • hocam ayni ssd den bende aldım takali 1 saat kadar oldu hangi sata portununa taktiginiz önemli degil. sata 3.0 olan yani 6gb/s yazan girişlerden herhangi birine takin
  • Bende acil cevap bekliyorum. başka ssd kullananlarda yazabilir. herhangi bir ssd yi işletim sistemi olarak kullanan ve depolama olarakda hardsik kullanan varmı sorunsuz?

ssd ile hardisk aynı anda kullanan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuBBa123

hocam ayni ssd den bende aldım takali 1 saat kadar oldu hangi sata portununa taktiginiz önemli degil. sata 3.0 olan yani 6gb/s yazan girişlerden herhangi birine takin

hocam sizde sadece ssd mi takılı. yoksa hem ssd hem hardiskmi takılı? performansı nasıl 2 sini birden kulnannınca?
  • hocam bazi hesapmakineleri kullanlar (onlarinda hdd takicak yerleri yok) haric ssd ile hdd yi herkez ayni anda takiyor yoksa 60 gb 120 gb kimseye yetmez..
  • Aynen... Bazı laptoplar hariç kimse tek başına ssd kullanmaz...

ben de 60gb forcegt ile 1.5TB samsung hdd kullanıyorum...
    SSD %70 dolu, HDD ise %96 dolu ...Sorun yok çok şükür

ek olarak; anakartım sata2 ve sata3 kart ile kullanıyorum ssd yi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 10 Aralık 2011; 15:19:18 >
  • Bende de Asus P7P55 Evo var. Sata 2 destekli. OCZ Vartex 2 120 Gb kullanıyorum.
    Onun yanında eski diskler Samsung 750 GB + Samsung 200 GB ( Baya eski 5 senelik ) kullanıyorum.
    Her ikiside depo fakat, Samsung'da kurulu olan eski sistemi formatlamadım. Ne olur ne olmaz diye.
    Sadece Biosdan onu devre dışı bıraktım. Sanki sadece SSD ye sistem yüklü gibi kullanıyorum.
    Sistem açıldığında ise Tüm HDD ler depo olarak görünüyor. Sıkıntı yok.

Soruna gelince, Benim SSD 275/285 hızında. 3-4 son oyun içindeydi. 34 Gb yer kalmıştı sadece.
    Yazmada fazla değişiklik olmadı 282 Mb/s lere kadar normalde.
    Okuma hızı ise 263 Mb/s lere kadar düştü. Buda kullanımdan dolayı gayet normaldir.
    Ama sizin dediğiniz gibi HDD den daha yavaş olmadı yani. Başka bir sorun var sanırım.
    bağlantınızı intel portuna bağlamayı deneyin.. yada frimware falan yükleniyor ise sitesinden bir bakın derim.
  • Beyaz portların üsttekinde SSD alttakinde WD sata 3 1 TB bağlı .. Açık mavi olan portlarda 3 adet Samsung 500 Gb. 1 adet Seagete 1.5 TB Bağlı. Marvel portlarında ise Seagete 320 Gb ve DVD RW bağlı. SSD performansım da bir değişiklik yok. Boşta kalan portta yok.
  • yarın işçıkışı bir adet force 3 gt 120GB almak için ikna oluyorum, dediğim ssd'nin ambalajı nylon kaplı mı oluyor? iade ürününe denk gelmek istemiyorum da
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

yarın işçıkışı bir adet force 3 gt 120GB almak için ikna oluyorum, dediğim ssd'nin ambalajı nylon kaplı mı oluyor? iade ürününe denk gelmek istemiyorum da

Kendi kutusunun içinde geliyor. Ambalaj yok
  • o zaman almaya karar verirsem köşeleri en az deforme olmuş (veya hiç olmamış) kutuyu seçicem
  • quote:

o zaman almaya karar verirsem köşeleri en az deforme olmuş (veya hiç olmamış) kutuyu seçicem

Nerden alıcaksın kankam? Vatanda %25 var ama sanırım bu gün biter. Güne özel diyordu.
  • vatandan kankam, olmadı eksenden alırım sorun değil, vatanın geçen ki indirim cuma webe özel, cumartesi-pazar tüm mağazalardaydı, bu sefer de öyle olur diye tahmin ediyorum.
  • quote:

vatandan kankam, olmadı eksenden alırım sorun değil, vatanın geçen ki indirim cuma webe özel, cumartesi-pazar tüm mağazalardaydı, bu sefer de öyle olur diye tahmin ediyorum.

genelde öyle oluyor ama bazende 1 günde bitirecekleri tutuyor o yüzden sordum
  • Sistemim yanda pc ikonunda yazılı formattan ardından belli bir süre sonra yavaşladı ancak bunun nedeni gereksiz artıklar olduğunu düşünüyorum.Bunun içinde karşıdan yüklenenler , ie çerezleri vs programları depolama birimine yöneltirsen pek yavaşlayacağını sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Bende de Asus P7P55 Evo var. Sata 2 destekli. OCZ Vartex 2 120 Gb kullanıyorum.
    Onun yanında eski diskler Samsung 750 GB + Samsung 200 GB ( Baya eski 5 senelik ) kullanıyorum.
    Her ikiside depo fakat, Samsung'da kurulu olan eski sistemi formatlamadım. Ne olur ne olmaz diye.
    Sadece Biosdan onu devre dışı bıraktım. Sanki sadece SSD ye sistem yüklü gibi kullanıyorum.
    Sistem açıldığında ise Tüm HDD ler depo olarak görünüyor. Sıkıntı yok.

Soruna gelince, Benim SSD 275/285 hızında. 3-4 son oyun içindeydi. 34 Gb yer kalmıştı sadece.
    Yazmada fazla değişiklik olmadı 282 Mb/s lere kadar normalde.
    Okuma hızı ise 263 Mb/s lere kadar düştü. Buda kullanımdan dolayı gayet normaldir.
    Ama sizin dediğiniz gibi HDD den daha yavaş olmadı yani. Başka bir sorun var sanırım.
    bağlantınızı intel portuna bağlamayı deneyin.. yada frimware falan yükleniyor ise sitesinden bir bakın derim.

hocam bios tan neyi devre dişi biraktin

• Boot önceliğini SSD ye vermiş arkadaş. Sistemi SSD den açıp diğer HardDiskini depo olarak kullanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgaciik

Boot önceliğini SSD ye vermiş arkadaş. Sistemi SSD den açıp diğer HardDiskini depo olarak kullanıyor.

Cvp.için tsk. (: aynen öyle.
    İcinde sistem yüklü olan eski HDD yi devre dısı bıraktım.
    Onu kullanmak istediğimde SSD yi devre dısı bırakıp diğer sisteme geçiş yapabiliyorum.
    Bu sayede açılışta 2 sistem tercihi olan Boot ekranı ile karşılaşmıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.