Şimdi Ara

## Corsair'den Yeni Dünya Rekoru; 2530MHz ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Corsair'den Yeni Dünya Rekoru; 2530MHz ##

Hazırladığı yüksek performanslı ve kaliteli bellekler ile tanınan Corsair'den yeni bir dünyan rekoru haberi geldi. Firmanın Dominator serisi DDR3 belleği ve Asus'un X48 yonga setli Rampage Extreme kod adlı anakartı üzerinde yapılan denemelerde 2530MHz gibi oldukça yüksek bir hıza CAS9 zamanlamalarıyla ulaşıldı. Bilindiği üzere firma geçtiğimiz Mayıs ayında da dünyan rekorunu kırdığını açıklamış ve 2462MHz'e ulaştığını açıklamıştı. Gelen yeni bilgilere göre ise firma dünya rekorunu yeniledi. 645MHz FSB'de çalışan Core 2 Duo E8400 işlemcisi ile gerçekleştirilen testlerde işlemci, yonga seti ve belleklerin -20 derecede çalıştırıldığı ifade ediliyor. DDR3 bellekler zamanlama ve fiyat anlamında henüz son kullanıcılar arasında yaygınlaşacak düzeye gelebilmiş olmasa da saat hızı anlamında gelişmeler aralıksız devam ediyor. Sene sonuna doğru DDR2'lerin yerini alabilecek düzeye gerilemesi beklenen DDR3 belleklerin önümüzdeki sene içerisinde Intel'den sonra AMD'nin soket AM3 ile destek verecek olmasına paralel olarak daha hızlı bir şekilde yaygınlaşması bekleniyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• yakında işlemciyide geçer bunlar
  • Birde zamanlama ve fiyat konusunda birşeyler yapsalar ne güzel olur da...
  • Adamlar gövde gösterisi yapmış.
    Fiyatlar konusunda kolay kolay bi şeyler yapılmaz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasan_hzl

Birde zamanlama ve fiyat konusunda birşeyler yapsalar ne güzel olur da...

katılıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: djisis

Adamlar gövde gösterisi yapmış.
    Fiyatlar konusunda kolay kolay bi şeyler yapılmaz...

Aynen Öyle
  • bu ramın standart mhz degerı nedır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cengiz_vga

bu ramın standart mhz degerı nedır?

Büyük ihtimalle 1800 MHZ Cas 7 modeli.. Aynısından bendede var, satıyordum ama şimdi vazgeçtim biraz extreme deneyeyim bakalım neler yapacak..
  • quote:

Orjinalden alıntı: AbsoluteZero

quote:

Büyük ihtimalle 1800 MHZ Cas 7 modeli.. Aynısından bendede var, satıyordum ama şimdi vazgeçtim biraz extreme deneyeyim bakalım neler yapacak..

hadi yw 1800mhz ise süper değer.bende alıyorum o zaman bundan.1600mhz corsair i 2000 mhz yapmak için neler yaptık.ama gene olmuyor 1950de tıkanıyor.bu 1800mhz ise süper valla.
  • vay be ram işlemçiyi hiç sınırlamamış
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

vay be ram işlemçiyi hiç sınırlamamış

o işlemciyi sınırlıcak ram kolay kolay çıkmaz bence
  • parasına göre güzel ramler...
  • Zırt pırt mimariler değişmiyor olsa çok pahalı ramler alınıp kullanılabilirdi. şimdi 2500 hızında raminiz varsa eminim 5-6 sene çok rahat yeter o zamanda parasını hakeder. Fakat yok nehalem çıktı anakartların ram slotu değişti şu oldu bu oldu derken uzun süre kullanabileceğimiz pahalı ürünleri alamaz olduk. Tabi -20 derecede bu değere ulaşmış ama normal kasadada iyi değer alacağı ortada.
  • Tebrik ederiz
  • quote:

Orjinalden alıntı: AbsoluteZero

quote:

bence 2133Mhz'lik modeli PC3-17066 olan
  • ya artı ddr3 e gecısmı yapsam ama saat hızları cokk yuksek ddr3 lerın supermıs bu hız
  • arkadaşlar bişey soracam anakart 1333 mhz ddr 3 destekliyorsa ben 1800 takarsam üzerine bellekler 1333 te çalışmaz mı :?anakart dahaüstünü desteklemedikten sonra sadece anakartı overclock yapncamı işe yarar:?
  • bunlar reklam kokan hareketler
  • Corsair ne yapsa yeridir
  • bende de corsair var ama ddr
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.