Şimdi Ara

Corsair DDR5’in faydalarına dikkat çekti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Corsair DDR5’in faydalarına dikkat çekti

Donanım severler heyecanla yeni bellek standartını beklerken üreticiler de bir o kadar heyecanlı görünüyor.

Intel’in Alder Lake işlemcileriyle hayatımıza girecek DDR5 bellek standartı sadece yüksek frekansıyla daha yüksek bant genişliği sunmayacak.

DDR5 ile ECC standart hale gelecek

ECC desteği sayesinde hataların önleneceği yeni nesil kitler aynı zamanda Single Rank Refresh ile belleğin boştaki gecikmesini düşürerek sistem belleğinin daha efektif kullanılmasının önünü açacak.

Artan çekirdeklerin daha fazla bant genişliğine ihtiyaç duyduğunu da unutmamak gerek. Corsair’in sunumlarına göre firma şimdiden DDR5-6400 MHz’i hedeflemiş görünüyor.

Ayrıca Bkz.HyperX 5300 MHz’de çalışan DDR4 RAM’lerini 1245 dolardan satışa sundu

Şu günlerde DDR4’ün standartı haline gelen DDR4-3200 MHz bellekle kıyaslama yapan firma 26 GB/s’den 51 GB/s’ye artışı vurgulamış. Ek olarak bellek kiti başına kapasite de 32 GB’tan 128 GB’a yükseleceğine de yer verilmiş.

Kaynak:https://www.overclock3d.net/news/memory/corsair_highlights_the_perks_of_ddr5_as_it_teases_6400mhz_modules/1

• E yani. Ben de bir üretici olsam tabi ki ürünümü övücem.

• EEC varsayilan olacak diyor! Urunlerini ovdugu filan yok :D ...

• Feyzuli DDR5 fiyatlarına dikkat çekti.

• Benim için DDR5'in en iyi olayı ECC. He tabi DDR5 ECC On-die oluyor, serve r ECClerdeki gibi side-band değil ne yazık ki. Ama DDR5 ile bu side-band ECC performans RAMlerinin geleceğini düşünüyorum.

ECC ile beraber bir çok mavi ekran olayı vs. kalkmış olacak.

• ECC'nin varsayılan olması kadar anakartta bellek için koyulan VRM'in doğrudan RAM stick'lerinde gelmesi de diğer bir gelişme.

Desktop PC tarafında bellek kanalı sayısı artırılmasını bekliyorum.

• Ddr5 in faydasından çok fiyatı daha önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quard -- 14 Mayıs 2021; 19:47:50 >
  • Fiyatta öpülecek kullanıcılar.yoksa yanlışmıyım..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu ddr5 muhabbetini anlamış değilim yıllar önce gördük zaten ddr5 in ne olduğunu 128 bit ddr5 li ekran kartlarının ddr3 lü 256 bit kartlardan yüksek bant genişliğine kavuştuğunu 10 yıldır biliyoruz zaten. Şimdi işlemcilerin ddr5 e geçmesine yeni bişey icat edilmiş gibi açıklamalar yapan firmaların bol öpücüklü fiyatlama niyetleri olsa gerek

• Corsair in ürünleri çok kaliteli, Amerikan malları çok kaliteli oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ddr6 ramleri bekliyeceğim ki ddr5 ler alınacak seviyeye düşsün ab ve abd de çıktıgı gibi yok satar çünkü 1. 0 eksik alıyorlar örnek sen 5000 ise o 500 e alıyor.. canım türkiyem

• DDR5 iyidir hoştur ama ülkemiz koşullarında her şeyden önce bütçeye uygun olması gerekir. Bütçeye uygun olursa faydasını görebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Gardiyan- -- 15 Mayıs 2021; 10:31:18 >
  • Şekere ve kolesterole faydası varmış. Ama fiyatı görünce tansiyonu yükseltme ihtimali varmış.

• Kingston 16gb 5400mhz ddr5 icin 1200dolar dememis miydi? Ben mi yanlis hatirliyorum? O kadar para verdikten sonra faydasina dikkat cekmen lazim tabi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortada devasa çip krizi varken tam da zamanıydı sanki DDR5 ramlere geçmenin. Performans getirisi yüzde 5i geçmiycek ram fiyatları 5e katlanıcak yakında.

• Fiyat vermemiş ki neye dikkat çekmiş

• Oleyy be artık ddr3 e geçebilirim :)

• Yukarda Starforfe diye bir arkadaş var ona yardım edin can çekişiyor. Yıllar önce çıkmış o arkadaşın dediğine göre DDR5 bellek. Ve onladar da iyi değilmiş. O diyor ben demiyorum yardımcı olun can çekişiyor adam yanıbaşınızda hiç oralı değilsiniz...

• tokatli6061 T kullanıcısına yanıt
    şimdi zaten ddr6 lı ekran kartları da var. Onlarda bi on sene sonraya kalır galiba

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.