Şimdi Ara

Corsair CHAMP/SPEC-02 Kasa + PSU (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
3
Favori
8.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar,

Hangi kartı belirttiniz bilmiyorum ancak Gigabyte GTX 970 G1 Gaming en uzun modellerinden. 312 mm uzuluğa sahip. SPEC-02'nin grafik kartı alanı 420 mm. Yani kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

Selamlar,

Hangi kartı belirttiniz bilmiyorum ancak Gigabyte GTX 970 G1 Gaming en uzun modellerinden. 312 mm uzuluğa sahip. SPEC-02'nin grafik kartı alanı 420 mm. Yani kullanabilirsiniz.

Çok teşekkürler hocam.. Aceleyle yazdım kusura bakmayın :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @tech guru/mention]

Bu kasaya Hyper 212 evo/412 evo sığar mı? (ikisi de aynı renkleri hariç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spycho -- 10 Nisan 2015; 4:42:23 >
  • Spycho kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Bahsettiğiniz soğutucuların yüksekliği 159 mm, SPEC-02 ise 157 mm'lik işlemci soğutucusu yüksekliği sunuyor. Kağıt üzerinde ucu ucuna olmuyor ancak yan pencereye hafifçe temas ederek kullanma ihtimaliniz yüksek.
  • quote:

Selamlar,

Bahsettiğiniz soğutucuların yüksekliği 159 mm, SPEC-02 ise 157 mm'lik işlemci soğutucusu yüksekliği sunuyor. Kağıt üzerinde ucu ucuna olmuyor ancak yan pencereye hafifçe temas ederek kullanma ihtimaliniz yüksek.

Peki bu durum kasada herhangi bir sorun yaratır mı? Yani hava sirkülasyonu açısından içeride bir boğulma gibi bir şey olabilir mi, sıkışıklıktan dolayı? Bir de yukarıda Iron Mask isimli üyemiz incelemesinde tüm 160 mm soğutucuların dahi tam sığacağını yazmış ondan merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spycho

quote:

Selamlar,

Peki bu durum kasada herhangi bir sorun yaratır mı? Yani hava sirkülasyonu açısından içeride bir boğulma gibi bir şey olabilir mi, sıkışıklıktan dolayı? Bir de yukarıda Iron Mask isimli üyemiz incelemesinde tüm 160 mm soğutucuların dahi tam sığacağını yazmış ondan merak ettim.

En fazla titreşim yapabilir. Iron Mask SPEC1'de sorun yapabilir ama SPEC2-3 de 160MM soğutucular sorunsuz sığar demiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

quote:

Selamlar,

En fazla titreşim yapabilir. Iron Mask SPEC1'de sorun yapabilir ama SPEC2-3 de 160MM soğutucular sorunsuz sığar demiş.

Peki spec-2 ? Rahatsız ediyorum sizi zırt pırt kusura bakmayın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

quote:

Selamlar,

Peki spec-2 ? Rahatsız ediyorum sizi zırt pırt kusura bakmayın.

Onlarda sorun yok.

• Bu kasayi almayi dusunuyorumda coller master hyper 212evo sigarmi ?

• Johhan J kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Evet sığıyor, bu ikiliyi forumda monte eden kullanıcılar mevcut.
  • Yarın almayı düşünüyorum. Spec2 veya 3.

Soğutucu noctuau14s. 165mm. Sığar mi

• Selamlar,

SPEC-02 ve 03'ün işlemci soğutucusu yüksekliği 157 mm'dir.
  • Spec 02 ile spec 03 farkı nedir?Arasında 20 tl oyunuyor.Resimlerde baktığımda aynısına benziyor.Bende i5 6600K gtx 960 asus strix 8gb ram drr4 asus z170 progaming anakartı 1tb harddisk toplama düşünüyorum.Bu sistem corsair carbide spec 03 nasıl olur?İleride sli yapılırmı?Kasa için bu sisstem nasıl olur?Zalman z3 plus da olabilir.Çok karardız kaldım.Malzeme kalitesi nasıl?Yardımcı olursanız sevinirim

• pusat1249 kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

SPEC-02 ve 03 arasında sadece dış tasarım farkı mevcut. Kaç wattlık olan modeli düşünüyorsunuz?
  • tech guru kullanıcısına yanıt
    650 wattlık modeli.Psu ve kasayı birlikte almayı düşünüyorum.İ5 6600K z170 asus pro gaming gtx960 asus strix 8gb drr4 ram 1tb harddisk.Rahat yeter ileride ekran kartını upgrade yaparım ya da sli olurmu?Bu kasaya sli teknolojisi oluyormu?Kasayı ben sadece internette gördüm güzel görünüyor ya da zalman z3 plus alcam o da 600watt

• pusat1249 kullanıcısına yanıt
    Evet VS650 yeterli gelecektir. Kasaya da SLI'lı sistem monte edebilirsiniz.
  • quote:

Evet VS650 yeterli gelecektir. Kasaya da SLI'lı sistem monte edebilirsiniz.

Hocam bu spec-2 kasadan her geçen gün soğumaya başladım. Sorunum şu mesela kasanın üst kısmı sürekli tozlanır ben de her gün peçeteyle "nazikçe" silerim yani çizik falan yok ama her ne hikmetse kasada şu ana kadar saydığım 3 tane beyaz nokta var o sildiğim üst bölümde bunlardan 1 tanesi net belirgin 2 tanesi gözümü o yerin dibine kadar sokunca anlaşılıyor ve nasıl desem beyaz, böyle toz gibi duruyor ama çıkmıyor. Boyası attı sanırım ama bu olay 1 taneyken şimdi 3 tane olmuş durumda bu beni sinirlendiriyor malzeme kalitesi iğrençmiş dedirtiyor bana. O beyaz noktayı çıkarmak için peçeteyi sabunla suyla ıslattım yani sabunlu olarak sildim ama yok çıkmıyor. Ne yapabilirim acaba? Çok sinir bozucu ve moral bozucu bir durum. Ben kasayı silerken hiç bastırmıyorum bile ...

• Ben de bu kasadan aldım ve ön fan gürültüsü hariç gayet memnunum.Alacak arkadaşlara ATX anakartım girer mi girmez mi endişesi yaşadım ama biraz açı vererek kasanın içine koyabildim.

Kasa ile gelen VS650 model 80 plus güç kaynağı gayet stabil çalışıyor ses veya gürültü yok.Onun dışında i5 4460 ve R7 265 li sistemim 2 saatlik oyun sonunda 40 dereceyi geçemedi.Sadece kasayla gelen ön ve arka fanı kullanıyorum tabi işlemcide ise tx3 evo var.

Ben kasanın kalitesini çok beğendim,kurulum çok çok kolay oldu,malzeme kalitesi çok iyi ve kasadaki hava sirkülasyonu gerçekten çok güzel.ATX anakart kullanıcıları için biraz dar gibi görünebilir ancak ben bununla alakalı bir sorun yaşamadım.
  • Bu kasaya h80i v2 sıvı soğutucuyu sorunsuztakabilirmim ?

• Bu kasanın ön tarafındaki şu düğmelerin ve USB'lerin olduğu kısım neden böyle oluyor ya, bir tek ben de mi böyle? Kasa 2 senelik ama bu pislik, beyaz kirlilikler falan daha kasayı ilk aldığım zamanlardan itibaren oluşmaya başladı. Her gün mutlaka siliyorum bu düğmelerin olduğu yeri ama çıkmıyor, sabunlu bez, ıslak bez, suyla ıslatılmış bez falan denedim çıkmıyor. Çok titiz kullanan biriyimdir her şeyimi. Zaten bu yüzden hep böyle sakınan göze çöp batar misali saçma saçma şeyler oluyor.

SS'ler:

Bir tek bende mi böyle bu? O metal kısmın kenarlarındaki dip kısımlar falan ne öyle ya nasıl oluyor anlamıyorum? Düğmelerin arası falan çıkmıyor. Özellikle gündüz vakti belli oluyor günışığında çok. Akşamları da belli oluyor da neyse ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frozzy45 -- 13 Nisan 2017; 19:16:1 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.