Şimdi Ara

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.359
Cevap
28
Favori
195.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fan kontrolcü bağlantılarını takmazsanız otomatikman iptal edilmiş olur, Alacağınız kontrolcü de güzele benziyor. Bende bu tür gösterişsiz, ekransız kontrolcüleri seviyorum.

Kasa yerine kuvvetle muhtemel sığacaktır ama o bölümde hava sirkülasyonu açısından sıkıntı doğabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yv

@Turko24

Fan kontrolcü bağlantılarını takmazsanız otomatikman iptal edilmiş olur, Alacağınız kontrolcü de güzele benziyor. Bende bu tür gösterişsiz, ekransız kontrolcüleri seviyorum.

Kasa yerine kuvvetle muhtemel sığacaktır ama o bölümde hava sirkülasyonu açısından sıkıntı doğabilir.

İlgilerinizden dolayı çok tş.k.ederim üstadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turko24

400r ve 500r klasik bilgisayar masasındaki kasa yerine sığıyormu arkadaşlar?

Masanızın ölçüleriyle beraber bir fotoğrafını koyup kasayı nereye konumlandırmayı düşündüğünüzü belirtirseniz yardımcı oluruz. Benim 15 yıllık bilgisayar masamdaki kasa boşluğuna 400R kesinlikle sığmaz, aynı şekilde bundan önce kullanmakta olduğum FE3L Hurricane 2 de sığmıyordu. Kasanın öyle bir boşluğa sığabilmesi için koyacağınız yerin eninin en az 23-24cm, yüksekliğinin de 51cm uzunluğunda olması gerekmekte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarppy

quote:

Masanızın ölçüleriyle beraber bir fotoğrafını koyup kasayı nereye konumlandırmayı düşündüğünüzü belirtirseniz yardımcı oluruz. Benim 15 yıllık bilgisayar masamdaki kasa boşluğuna 400R kesinlikle sığmaz, aynı şekilde bundan önce kullanmakta olduğum FE3L Hurricane 2 de sığmıyordu. Kasanın öyle bir boşluğa sığabilmesi için koyacağınız yerin eninin en az 23-24cm, yüksekliğinin de 51cm uzunluğunda olması gerekmekte.

Benim evdeki pc kasasının ENİ-25,5cm - Uzunluk-52,5 cm büyük ihtimalle sığmaz.

• bu arada 400r kullananlara beni de eklerseniz sevinirim,farkı iyice açalım
  • Mrb arkadaşlar geçen hafta vatandan bende corsair 300r kasa aldım montajı yaptık kasa 1 kere çalıştı daha sonra harddiski takıp tekrar çalıştırdığımda sadece fanlar 1 saniye çalışıp kapanıyordu. bilgisayarcı sorunun power supply den olduğunu söyledi. bende birebir değişim için geri gönderdim. daha önce böyle bişey duydunuzmu böyle bir sorunu. yoksa bana mı denk geldi sadece. canım çok sıkıldı sıfır üründe arıza çıkması :(
  • bir de arkadaşlar bu 300r kasanın yanında türkçe garanti kağıdı gelmedi üzerinde warranty yazan ingilizce bir kağıt geldi.
    değişim için sadece fatura yeterli değilmiş o yüzden soruyorum
  • Merhabalar,
    Bu da benim kasa, Carbide 300R :)

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü

Öncelikle sistemi yazacak olursam;

-ASRock Z77 Extreme 6 anakart
    -I5 3570K islemci
    -Corsair'in Vengeance serisi 16 GB Ram (8x2)
    -Palit GTX 680 Jetstream 2 GB grafik karti
    -Corsair AX850 güc kaynagi
    -Asus Xonar DGX ses karti
    -Islemci sogutucusu olarak da Noctua NH-U9B. Biraz ufak kaldigi dogru, lakin yüksek sese takintiliyim :) O yüzden de sisteme bir adet Scythe Kaze Master Pro fan kontrolörü ekledim. Türkiyede bulunur mu bilmiyorum, ama sayet bulabilirseniz tavsiye ederim. Cok memnunum:

Yan panelde iki adet mavi ledli Enermax fan kullandim

Ön tarafta iki adet 140 mm Antec Two-Cool fan var. Ayni sekilde onlar da mavi ledli :)

Ekzost olarak, arka tarafta 120 mm bir fan (Thermaltake, modelini bilmiyorum); üst kisimda ise iki tane 140mm BeQuiet Silent Wings 2 kullandim. Performans olarak cok iyiler, tavsiye ederim.

Kablolarin ortada dolanmasindan asiri rahatsiz oldugum icin kablo acikliklarina lastik "parcalari" siparis verim Corsair'in sitesinden.

Kirmizi-siyah renkli kablolar, fan kontrolcünün termometreleri.

Canavar gibi... Lakin su sogutmaya gecmek istedigimden ufaktan daha büyük bir kasaya niyetleniyorum. Aklimda Coolermaster Haf X var. Bakalim... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Werner Heisenberg -- 11 Nisan 2013; 14:09:29 >

• 500r ile ilgili incelemen çok iyi olmuş,takdir etmeden geçemedim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sarppy

quote:

Benim evdeki pc kasasının ENİ-25,5cm - Uzunluk-52,5 cm büyük ihtimalle sığmaz.

Benim masa ölçüleri ile aynı,ben 500r yi koydum,sadece üstten elini sokmıyorsun...

• quote:

500r almaya karar verdim en azından yan panelde takılı 20mm fan geliyor.Yanlız fan kontrolcusunu kullanmak istemiyorum.İptal edebilirmiyim iptal ediliyorsa
    http://www.teknobiyotik.com/akasa-fc-six-altili-fan-kontrol-paneli.html
    bundan takmak istiyorum.Ne dersiniz?

en 25cm-yüseklik 52 cm ise sığar.(üst tarafa el girmez.)Benim anlamadığım arkadaşların ilave fan takıntıları!Benim 500r deki orjinal fanlar yetıyor,artıyor.Yan daki 20 cm.lik fan olmasa bile olur yinede varlığı rahatsız etmiyor.Kasa sessiz önemli olan da benim için iyi soğutma ve sessizlik.İşin sırrı öndeki fan sessiz ve iyi üflüyor olacak,arkadaki de sessiz ve iyi çekiyor olacak.İşlemci soğutucusu da kaliteli ve sessiz fanlı olursa işlem tamam.500R kasa da ısı değerlerim 23 c oda sıcaklığında.Far cry 3 ultra da.

• merhaba arkadaşlar bu gün Corsair H100i soğutucu aldım. mevcut kasamda sorun yaşarsam kasayı değiştirmeyi düşünüyorum. fazla büyük olmayan bir kasa almayı planlıyorum. 300r hoşuma gitti acaba h100i ile uyumlu olur mu dersiniz? kullananlar deneyimli arkadaşlardan bilgi alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

merhaba arkadaşlar bu gün Corsair H100i soğutucu aldım. mevcut kasamda sorun yaşarsam kasayı değiştirmeyi düşünüyorum. fazla büyük olmayan bir kasa almayı planlıyorum. 300r hoşuma gitti acaba h100i ile uyumlu olur mu dersiniz? kullananlar deneyimli arkadaşlardan bilgi alabilir miyim?

Ne yazik ki olmaz.
    Sogutucuyla gelen fanlari (o kalinliktaki fanlari) kullanirsaniz, ramlere temas edecektir. Ram problemini (sayet sogutma bloksuz ya da alcak sogutma bloguna sahip ramler kullaniyorsaniz), fanlarda ufak bir kesme islemi yaparak halledebilirsiniz. Lakin, anakartinizin bloklari problem olabilir (sayet büyük ve yükseklerse). Daha ince fanlar da bir secenek tabii. Scythe'nin Slipstream'leri gibi. Türkiye'de fiyatlari ne civarda bilmiyorum ama burada (Avusturya) 9 Euro civari. 300R + 2 adet Slipstream fan maliyetine 10 15 Euro ekleyerek 400R almak daha mantikli :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Werner Heisenberg -- 12 Nisan 2013; 20:52:38 >

• Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce 400r aldım biraz geç fark ettim ön usb portları calışmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Werner Heisenberg

quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

merhaba arkadaşlar bu gün Corsair H100i soğutucu aldım. mevcut kasamda sorun yaşarsam kasayı değiştirmeyi düşünüyorum. fazla büyük olmayan bir kasa almayı planlıyorum. 300r hoşuma gitti acaba h100i ile uyumlu olur mu dersiniz? kullananlar deneyimli arkadaşlardan bilgi alabilir miyim?

Ne yazik ki olmaz.
    Sogutucuyla gelen fanlari (o kalinliktaki fanlari) kullanirsaniz, ramlere temas edecektir. Ram problemini (sayet sogutma bloksuz ya da alcak sogutma bloguna sahip ramler kullaniyorsaniz), fanlarda ufak bir kesme islemi yaparak halledebilirsiniz. Lakin, anakartinizin bloklari problem olabilir (sayet büyük ve yükseklerse). Daha ince fanlar da bir secenek tabii. Scythe'nin Slipstream'leri gibi. Türkiye'de fiyatlari ne civarda bilmiyorum ama burada (Avusturya) 9 Euro civari. 300R + 2 adet Slipstream fan maliyetine 10 15 Euro ekleyerek 400R almak daha mantikli :)

http://www.picshelf.com/images/H100_fan_cut_diagram.jpg

cevap için teşekkürler. amacım ufak yapılı uyumlu bir kasa almak yönünde birde yer değiştirebilen sökülebilir hdd yuıvası ve ön ızgara hoşuma gitti. ön ızgaraya yerleştirsem h100i radyatörünü ve push pull bile sığar o zaman nasıl olur?
    google amcada bi fotoğraf görmüştüm. hdd i psu üzerine yerleştirmişler ve ön ızgaraya h100 ızgarasını yerleştirmişler

Birde son olarak kasanın dışına yukarıdan fanları eklersem nasıl olur.
    vidaların kısa geleceğini söylemişlerdi ancak özel olarak vida yaptırmam gerekebileceğini belirttiler bu işlem için. fanlar üstte açıkta kalırsa benim için sakıncası olmayacak çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 13 Nisan 2013; 0:36:19 >

• H100 ile 300R genel olarak uyumlu degil. Montaji icin illa ki bir takim Zihni Sinir cinlikleri gerekiyor. Anakartinizin isi bloklarinin boyutlarini, fotograftakiyle kiyaslamaya calisin. Ramleriniz de yüksek yapili sogutmaya sahip degilse, ufak bir kesme islemiyle durum hallolur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Werner Heisenberg -- 13 Nisan 2013; 0:34:25 >
  • mevcut kasam ile denedim fan delikleri ile radyatör delikleri denk gelmiyor. zaten anakart soğutucularından bir taneside baya bir sıkışıyor.yüksek bir kasa gerekecek gibi piyasa araştırması yapıyorum şuan
  • Radyatörü üste takip, fanlari da disardan takmayi sormussunuz. Mümkün. Ekstra vidaya falan gerek de yok. Sonucta o vidalar, fanlar ile radyatörü birlestirip, onlari da kasaya monte edecek uzunlukta :) Siralama farkli olacak sadece.

Ama dedigim gibi, 300R yerine 400R tercih etmeniz, size daha cok kolaylik saglayacaktir.
  • 300R kullanıcısıyım, içinde stok olarak gelen cx600 güç kaynağı sanki biraz fazla sesli çalışıyor gibi geliyor bana. aynı dertten muzdarip arkadaşlar var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: civic si

300R kullanıcısıyım, içinde stok olarak gelen cx600 güç kaynağı sanki biraz fazla sesli çalışıyor gibi geliyor bana. aynı dertten muzdarip arkadaşlar var mı acaba ?

Aynı serinin 750 w olanın kullanıyorum ses yok.
    ilk aldığımda 7 saat bf3 oynadım oynarken kasa acıktı ozmn bile ses yoktu yanı psuda ses yoktu bunun yanında ısınma sorunuda yoktu.
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.