Şimdi Ara

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü (192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.359
Cevap
28
Favori
195.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende eski kasadaki 14mm lik fan filtresini ön kısma yerleştirip öyle taktım. Fan Filtresi tam o bölmeye oturdu. Hocam birde Akasa fanları kaca aldınız? Bende 6 âdet almayi düşünüyorum da açıkçası biraz tuzlu geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A fine day to die

Bende eski kasadaki 14mm lik fan filtresini ön kısma yerleştirip öyle taktım. Fan Filtresi tam o bölmeye oturdu. Hocam birde Akasa fanları kaca aldınız? Bende 6 âdet almayi düşünüyorum da açıkçası biraz tuzlu geliyor

Gold dan almıştım int özel de 14 tl den :) iyi yakaladım kaptım
  • Hddleri 5.25 bölmesine yerleştirebilecegimiz bir aparat var mı?

• sarppy kullanıcısına yanıt
    Corsair Carbide Air 540 neden klüpte yok
  • A fine day to die kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ben aynı amaç için şu aparatı kullandım. Bu aparata aynı anda 1 HDD ve 2 SSD takilabiliyor. Böylece tek bir 5.25 bölmesine 3 adet ünite yerleştirmey mkan tanıyor. Bulabilirseniz işinizi çözer:

http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=407&area=en
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

Corsair Carbide Air 540 neden klüpte yok

@rezes hocam aşağıdaki linkteki konuyu açmış olduğundan ve konu ilerlemiş olduğundan dolayı iki farklı yerde olmasın diye buraya eklememiştik. Gelecek olan istek ve önerilere göre değişkliğe gidilebilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_75959781/tm.htm
    Teşekkürler

• hocam bu hangi model acaba ?

bende corsair almayı düşünüyorum da karar veremedim bir türlü air 540 da aklım aslında fiyatları pahalı 400r 500r falanda yan kapak hoşuma gitmiyor zalman z11 tarzı yan tarafının bir kısmı cam olan bir model arıyorumda bulamadım bir türlü tavsiyelerinizi alabilirim arkadaşlar
  • Firochromis kullanıcısına yanıt
    Hocam ebay de onun fiyatı tuzlu 20 30 dolar arasında. Galiba sadece 2 ssd beraber veya tek olarak 1 HDD alıyor. 5.25 kısmında ön tarafa fan taktığımdan dediğiniz cihaz hava akımına engel olabilir

Geçen gün Bu tarz bir Çevirici aldım ben ama daha gelmedi hem ucuz hem basit. Bakalım kasada nasıl duracak, sorun yapmaz heralde

http://m.ebay.com/itm/171015234871?nav=SEARCH

• A fine day to die kullanıcısına yanıt
    Merhaba, fiyatı o kadar yüksek değil:

http://www.ebay.com/itm/Silverstone-SST-SDP10B-5-25in-Bay-Mount-Bracket-for-3-5in-HDD-Dual-2-5in-HDD-/251276569954?pt=US_Computer_Case_Accessories_Tool_Kits&hash=item3a81402d62

Bu aparatla ya 2 SSD ya da 1 HDD DEĞİL; 3'ünü aynı anda kullanabiliyorsunuz. Öyle oluncada HDD başına düşen maliyet $4 oluyor :)

Havalandırma olayına da gelince, evet 3 adet HDD&SSD koyunca 5.25'in o bölmesi oldukça tıkalı hale geliyor. Ama öte yandan kalan iki bölme tamamen boş oluyor. Sizin aldığınız türde aparatlarla 3 adet HDD&SSD kullanmak istediğinizde her üç 5.25 bölmesinde de azda olsa tıkanma oluyor. Ben şahsen biri tam tıkalı olsun, diğerleri açık olsun diye düşündüm.

Selamlar

Bu arada 500R ile kulüptelim. Eklerseniz sevinirim :)

• Beni de ekleyin Carbide 400r

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkantcelik -- 7 Haziran 2014; 20:58:55 >
  • fx 6300
    4 gb 1600 mhz ram
    1 tb hdd
    msı 970a g43
    ekran kartı tam karar veremedim ya r7 265 ya da 270 olacak. bu sisteme

Carbide Serisi™ 200R 550W vs XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA

emin olmak adına soruyorum?
  • boras06 kullanıcısına yanıt
    Her hâlükârda Corsair Carbide Serisi™ 200R 550W. Malzeme kalitesi ve kullanış açısından 200R önde.
  • Firochromis kullanıcısına yanıt
    hocam amerika dan gelen urunlerin fazla kargo masrafi oluyor. $17.59 dolar kargo + urun ucreti var
  • Yandan içeri hava üfleyen fanlar da filtre olmasına rağmen toz giriyor. Bunu engellemenin bir yolu yok galiba

• Corsair 400R ile Asus Maximus V Gene kullanan var mı?
  • gkhncnk kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Farklı örnekleri mevcut. Neden sordunuz?

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü

• Tozu tamamen engellemek demek havanın girişini durdurmak demek. Malesef az da olsa toz girecektir.
  • 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.