Şimdi Ara

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü (190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.359
Cevap
28
Favori
195.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen ben geçen gece babamların kasaiçini benim eski emektar kasaya montaj bahanesiyle bayağı uğraştım
    Benim donanım şu anda masamın üzerinde dizili bir şekilde kargoyu takip ediyor :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakın zamanda 200r alacagım 60 tl bütçeyle kaç tane fan alabilirim hangilerini önerirsiniz? Siz ne kullanıyorsunuz? 1 tane olsun iyi olsun ilerde fan eklerim. (VAtanbilgisayardan almak zorundayım) Birde 200r da hava akısı ön-kapaktan girip arka ve üsten çıkacak sekildemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12345543 -- 8 Mayıs 2014; 20:10:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12345543

Yakın zamanda 200r alacagım 60 tl bütçeyle kaç tane fan alabilirim hangilerini önerirsiniz? Siz ne kullanıyorsunuz? 1 tane olsun iyi olsun ilerde fan eklerim. (VAtanbilgisayardan almak zorundayım) Birde 200r da hava akısı ön-kapaktan girip arka ve üsten çıkacak sekildemi

Vatan daki fanları bilmiyorum ama hava çıkışı genelde hepsinde öyle. Ön ve yan taraf hava girişi üst ve arka taraf hava çıkar. Fanın kalitesine göre fiyatta farklılık gösterir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 540’ın White ve Silver Edition’ları geldi. Lakin fiyat farkı mevcut.

Silver
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6411

White
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6412

Beyaz ile siyah’da yurt dışında fark var, tamam o’nu anlıyorum. Burada da yansımış zaten fark.

Ama, yurt dışında bile siyah ile silver arasında fark yokken, bizde niye fark oluyor anlamış değilim.
    Corsair Vektron’a geçeli beri fiyatları acayip yükseltti. Corsair Türkiye’nin buna bir çeki düzen vermesi lazım.

• 400r geldi montajı hallettim, beni de ekleyebilirsiniz :))

• quote:

Orijinalden alıntı: gkhncnk

400r geldi montajı hallettim, beni de ekleyebilirsiniz :))

Hayırlı olsun güle güle kullan. Benimde sipariş ettiğim fanlar bugün gelirse bende uğraşayım biraz :)

• Çok teşekkürler, zevkli işler bunlar. Kolay gelsin...

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    sarppy kullanıcısına yanıt
    Dün nette dolaşırken inventusa geldiğini görmüştüm fakat fiyatının bu kadar dudak uçuklatacağını hiç tahmin etmemiştim. Hoş kasa güzel kasa ama cepte yakmasın yani. Biz donanım meraklıların hevesleri kursaklarında kalıyor.

Ayrıca beni 300r kullanıcılarından silere de 500R Beyaz kullanıcılarına ekleyebilirsiniz.

@sarppy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxPark -- 9 Mayıs 2014; 13:51:35 >

• Kasan hayırlı olsun, renkler ve zevkler tartışılmaz ama kasa deyince benim aklıma siyah geliyor her nedense?

Ecza dolabını çağrıştıran bir kasa bana hep itici geliyor
  • nodar kullanıcısına yanıt
    Ecza dolabı iyiydi :D

• Akasa bebişlerim geldi :) aerocool ile farklarını yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: xpress_

Akasa bebişlerim geldi :) aerocool ile farklarını yazarım.

Hadi hayirli olsun :)

• !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    Sağol. Ayrıca Aero ile akasa arasında mini bi karşılaştırma yaptım.

http://forum.donanimhaber.com/m_91751447/f_//tm.htm#91751447
  • Oh be bütün montajı tamamladım. Toplamda 11 fan var ve fan kontrolcü olmadan kontrol ediyorum
  • Merhaba, ben de kulübe bir 500R ile katıldım. Daha diğer bileşenleri almadığım için kasayla iyice bir vakit geçirip doğru kurulum yapmak istiyorum. Örneğin HDD kutularının ikisin de kaldırıp ön fanların verimliliğini arttırmayı planlıyorum. HDD'leri de 5.25" kutusuna yerleştireceğim ve oraya ekleyeceğim bir fan yardımıyla ön paneldeki fan sayısını da üçe çıkarmayı düşünüyorum. Daha önce bu tip bir uygulama yapan oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firochromis

Merhaba, ben de kulübe bir 500R ile katıldım. Daha diğer bileşenleri almadığım için kasayla iyice bir vakit geçirip doğru kurulum yapmak istiyorum. Örneğin HDD kutularının ikisin de kaldırıp ön fanların verimliliğini arttırmayı planlıyorum. HDD'leri de 5.25" kutusuna yerleştireceğim ve oraya ekleyeceğim bir fan yardımıyla ön paneldeki fan sayısını da üçe çıkarmayı düşünüyorum. Daha önce bu tip bir uygulama yapan oldu mu?

Demek istediginiz boyle biseymi.Boyle birseyse yapistim

• Hah! Bravo, işte yapmak istediğim bu. Gördüğüm kadarıyla siz Corsair fanları da değiştirmişsiniz; soracak sorularım arttı :)

Fan değişikliği sonrasında nasıl bir fark gördünüz? Sizin kasa görebildiğim kadarıyla 400R; benimkinde o fanları kasa kontrol ettiği için fan değişikliği yaparsam o özelliği kaybediyorum. Corsair ne yazık ki o fanlara standart bir konektör kullanmamış!

Sonradan eklediğiniz fanı serbest şekilde mi bıraktınız yoksa sabitlediniz mi, sabitlediyseniz nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firochromis

Hah! Bravo, işte yapmak istediğim bu. Gördüğüm kadarıyla siz Corsair fanları da değiştirmişsiniz; soracak sorularım arttı :)

Fan değişikliği sonrasında nasıl bir fark gördünüz? Sizin kasa görebildiğim kadarıyla 400R; benimkinde o fanları kasa kontrol ettiği için fan değişikliği yaparsam o özelliği kaybediyorum. Corsair ne yazık ki o fanlara standart bir konektör kullanmamış!

Sonradan eklediğiniz fanı serbest şekilde mi bıraktınız yoksa sabitlediniz mi, sabitlediyseniz nasıl?

Değişiklik sonrasında fark çok yüksek derecede oldu dahada olmasınmı 10x viper var bide devası bir işlemci soğutucusu Noctua NH-D14 var

Değişiklik sonrasında tek cümle ile anlatim kasanın içi bozdolap gibi oluyor o derece :)

Kontrolu ben şuan sipariş vereceğim 2 adet Akasa Beşli PWM Otomatik Fan Kontrollü Fan Çoklayıcı Flexa Kablo kesnlikle işimi görecektir. anakarttan pwm olan yere takacagım oto ayar yapacak sıkıntı yok o konudada

Fanı Küçük plastik kelepçe ile Tuturmuştum kasaya

• Arkadaşlar 200r ile 400r arasında 100 lira fark var, bu farka değecek bir soğutma ve dayanıklılık performansı veriyor mu?
    Bir de Inventus'un sitesinde 200r'a ön veya arkada 120 mm fan demişler. Şaka değil mi? Tek fanla mı gönderiyorlar 8 fan yuvalı kasayı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anarkos -- 15 Mayıs 2014; 2:47:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anarkos

Arkadaşlar 200r ile 400r arasında 100 lira fark var, bu farka değecek bir soğutma ve dayanıklılık performansı veriyor mu?
    Bir de Inventus'un sitesinde 200r'a ön veya arkada 120 mm fan demişler. Şaka değil mi? Tek fanla mı gönderiyorlar 8 fan yuvalı kasayı?

200R çift fanla geliyor, bu kadar kaliteli malzeme, soğutma performansı, kablo saklama delikleri gibi üst düzey kasaların özelliklerine sahip olmasına rağmen uygun fiyatlı olması nedeniyle daha çok fan koymamaları normal. Zaten bu forumda kasanın önemini anlayıpta stok fan kullanan çok az kullanıcı vardır.
  • 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.