Şimdi Ara

Corsair Carbide Air 540 Kullananlar Kulübü (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
708
Cevap
4
Favori
28.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mugzy

Elimde Air 540 yedek parça olarak için birer adet SSD yuvaları, ön panel giriş/çıkış portları ve montaj kiti bulunmaktadır. İhtiyacı olanlara karşılıksız, kargo ücreti alıcıya ait olmak şartıyla gönderebilirim.

SSD Cage / Tray seti
     Corsair Carbide Air 540 Kullananlar Kulübü
    http://www.corsair.com/en-us/carbide-air-540-ssd-cage-base-with-4x-ssd-tray

Ön panel giriş çıkış portları
    http://www.corsair.com/en-us/carbide-air-540-front-io-panel

Montaj kiti ve aksesuarlar
    http://www.corsair.com/en-us/carbide-air-540-accessory-kit

Diğerleri çok kritik değil de ön paneli bozulan için nimet. Çok güzel bir hareket tebrik ettim :)

Bana da;

5.25 sürücü yavası kapağından 1 tane
    http://www.corsair.com/en-us/carbide-air-540-525-drive-bay-covers

1 tane de hdd kızağı lazım ama corsair sitesinde yok bu kızak nedense. belki başka model altında vardır.

Bunları nereden temin edebilirim acaba

• hdd kızakları malesef ayrı satılmıyor hocam, kasanın en zayıf noktalarından biri - çok kolay kırılıyorlar.
  • S_A_S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Bahsettiğiniz parçaları Corsair'den RMA talep edebilirsiniz, gönderim yapacaklardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada bugün hard disklerin altına sonunda bir filtre bulup taktım çok hafif uzun geliyor gibi ama hiç yoktan iyidir diyorum :)

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6751

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FuatKenan -- 19 Aralık 2015; 5:08:01 >

• Noctua nın sahibi akrabanız mı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: S_A_S

Noctua nın sahibi akrabanız mı :)

2 sene önce fan yönlerini bilmezdim,artık hobi haline geldi diyelim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FuatKenan -- 20 Aralık 2015; 1:43:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fazla ses yapmıyor mu hocam bunca fan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

fazla ses yapmıyor mu hocam bunca fan?

Fanları maksimum %50 de kullandığım da bile ses yok ki 3 tane 12 lik yerine ilk başta iki tane noctua nf-a14 pwm almıştım onlar 500 rpm de bile baya bir sessliydi iade edip 3 tane 12 lik alınca sıfır ses :) Tek sıkıntım psu fanının sesi kaç cfm lik bir fan taksam yeter psu için bilginiz var mı ?
  • ben 2 adet NF-A14 PWM kullanıyorum ve devir %50 geçti mi epey bir duyulmaya başlıyor.
    tabii hava akımı da ona göre çok iyi ama doğrusu üçüncüsünü takmaktan çekiniyorum.

PSU'nun marka ve modeli nedir?
  • quote:

ben 2 adet NF-A14 PWM kullanıyorum ve devir %50 geçti mi epey bir duyulmaya başlıyor.
    tabii hava akımı da ona göre çok iyi ama doğrusu üçüncüsünü takmaktan çekiniyorum.

PSU'nun marka ve modeli nedir?

NF-A14 PWM de hava akımı daha iyi tabi ki ama ben hız aşırtma yapmadığım için sessizlik önceliğim,psu xilence gaming edition 750w,tr ve yurtdışı forumlara baya bir baktım ama 135mm olan fanın kac cfm hava verdiğini bulamadım malesef..Elimde boşta bir adet NOCTUA NF-A14 ULN fan var onu takmayı düşünüyorum ama cfm değeri yeterli gelir mi bilmiyorum..
  • bende daha düşük devirde döndükleri için 14cm fanları tercih ediyorum genel olarak.
    malesef anca detaylı incelemelerde PSU'da kullanılan fanların detaylı bilgileri bulunabiliyor.
    bunun dışında üretici sitesinde bile yazmaz bu tarz detaylar.
    aslında PSU'lar ısıya oldukça dayanıklı bileşenlerden oluşur dolayısıyla fazla CFM veren fana gerek kalmaz her halde.
    elindeki iyi bir tercih olabilir, eğer boyut olarak uyarsa.

bir fikir vermesi içinhttp://www.jonnyguru.com/ adresinden genelde kullanılan fanların değerlerine bakabilirsin.
  • quote:

bende daha düşük devirde döndükleri için 14cm fanları tercih ediyorum genel olarak.
    malesef anca detaylı incelemelerde PSU'da kullanılan fanların detaylı bilgileri bulunabiliyor.
    bunun dışında üretici sitesinde bile yazmaz bu tarz detaylar.
    aslında PSU'lar ısıya oldukça dayanıklı bileşenlerden oluşur dolayısıyla fazla CFM veren fana gerek kalmaz her halde.
    elindeki iyi bir tercih olabilir, eğer boyut olarak uyarsa.

bir fikir vermesi içinhttp://www.jonnyguru.com/ adresinden genelde kullanılan fanların değerlerine bakabilirsin.

Genel olarak 135mm fan kullanılmış bu psu larda ama cfm ile ilgili bir şey yazmıyor,yazan tek şey ultra quiet ama kime göre neye göre quiet..

• Evet arkdaşlr bugün itibariyle siyah renk corsair air 540 kasamla aranıza katılıyorum...
    Alırken son dakikaya kadar 600tl verilirmi bi kasaya diye tereddüt ettim ama dayanamayıp aldım..
    Ancak iyi ki de almışım diyorum ksanın içi buzdolabı oldu resmen kasa çok şık ve geniş hacimli.
    Fanlar 14cm lik Thermaltake Riing Red Fan

Ürün foto:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ewarrr -- 19 Ocak 2016; 15:47:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir kaç gün önce kendime Corsair GTX H100i sıvı soğutucu alınca eski kasama sığdıramadım. bende araştırdım bu kasa hoşuma gitti bende aldım montaj yapması çok kolay ve güzel.
    Fotoğraflar

• bir tek ben mi sinir oluyorum. cd ile isim olunca kasayı yan çevirmek zorunda kalıyorum. bi sürü kablo sıvı soğutma sistemi. kasa 20 kilo. çok zor oluyor
    Bu mesaja eklenen görseller:

• UP

Sevgili klabikler

Phanteks EVOLV ATX Tempered Glass Edition ile revize edicem sanırım.

Corsair Carbide Air 540 Kullananlar Kulübü  Corsair Carbide Air 540 Kullananlar Kulübü  Corsair Carbide Air 540 Kullananlar Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 4 Mayıs 2016; 14:09:39 >

• Merhaba arkadaşlar,

Bende dün itibariyle Air 540 siparişi verdim. Tek radyatörlü 12 cm fanlı sıvı cpu soğutma kullanıyorum. Bu kasada en iyi soğukluk ve hava akışı için radyatörü nerede konumlandırmalıyım?

Ayrıca kasanın alt kısmında 5,25'' lik alandaki boşluklar için bir şey uyguladınız mı? Kasam yerde duracağı için oradan çok toz alacağını düşünüyorum.
  • Hayırlı olsun fan dışarıya üfleyecek şekilde gözüne neresi hoş gelirse oraya montaşla alt üst arka pek bişey farketmiyor
  • SJess kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. Bakalım daha gelmedi elime yarın gelecek. Heyecan içinde bekliyorum :D Bu alt kısım için silverstone 14cm x 2 olan toz filtresi aldım umarım uyar. Yabancı bir sitede komple toz filtresi kiti var air 540 için ama 70 dolar fiyatı çok abartı :D
  • Mugzy kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam usb ön panel satıyorsanız alıcağım taşınabilir hdd bağladım bu akşam ne olduysa çalışmıyor fiyatını yazarmısınız lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enja -- 10 Haziran 2016; 0:49:41 >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.