Şimdi Ara

Corsair 800D - This is it! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
2
Favori
8.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nescafemi alım beklemedeyim...

Sistem özelliklerin nedir ?? Anakart işlemci ram falan...
  • harika gidiyor....
  • çok iyi bir sistem olucak gibi görünüyor..keza rakorların toplam maliyeti 100$ civarı olsa gerek:)belki de daha fazla..
    hem kasanın son halini hemde test sonuclarını merakla beklıyorum..kolay gelsin
  • bu parçaların montajı ayrı bir keyif veri insana
    çok para harçamışınız hocam
    kolay gele....
  • yalnız şunu da söyleyeyim radyatörün fanlarını anladıgım kadarıyla pull olarak kullanıcaksın..yani havayı cekecekler.eğer max 4 fan kullanıcak isen push olarak motajlama yaparsan daha iyi verim alırsın...tabi kaldı kı en iyisecim push-pull ikisini de kullanmaktır..

böyle bir sisteme ,böyle bir radyatöre 4 adet fan daha gider..ama böyle de hayli hayli iş görür..hemde fazlasıyla..bende 2 push-2pull toplam 4 fan kullanıyorum su aralar..sistem ılınmıyor bile:)
    bilgin olsun diye bir link,
     Corsair 800D - This is it!

• Çok güzel fotoğraflar cekilmiş ama kasanın tamamı güzel olcak herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4LT4N

Süper Tam Gaz Devam :) Maliyetide Açıklarmısın :)

Maliyet gizli
    Şaka bi tarafa bir bulaşınca bu işe, arkası kesilmiyor, bugün çamaşır ipi ve çarşaf aldım mesela bu sistemde kullanmak için, öle bir örnek verim :)

quote:

Orijinalden alıntı: weast60

Nescafemi alım beklemedeyim...

Sistem özelliklerin nedir ?? Anakart işlemci ram falan...

Q6600 işlemcim var, 2*320 gb samsung f4 raid0, 4 gb corsair dominator, hd5850, xfi titanium ses kartı, bana yeterli geliyor, işlemcim ile i7 arasında dağlar kadar fark olmadığı için 2011'i beklemekteyim işlemcimi değiştirmek için, i9 a geçeriz artık :)
    Bu arada nescafe gibi bişey yok ya, sütsüz ve şekersiz olacak herşeyi bırakırım :)

ReakaR, sft67, **DODO**, barhonda1, 16hakan16, mert yuki, murat0678 eyvallah arkadaşlar .

quote:

Orijinalden alıntı: atiktuk

yalnız şunu da söyleyeyim radyatörün fanlarını anladıgım kadarıyla pull olarak kullanıcaksın..yani havayı cekecekler.eğer max 4 fan kullanıcak isen push olarak motajlama yaparsan daha iyi verim alırsın...tabi kaldı kı en iyisecim push-pull ikisini de kullanmaktır..

böyle bir sisteme ,böyle bir radyatöre 4 adet fan daha gider..ama böyle de hayli hayli iş görür..hemde fazlasıyla..bende 2 push-2pull toplam 4 fan kullanıyorum su aralar..sistem ılınmıyor bile:)

Teşekkürler bilgi için. 4 fanda pull yapıyor, performansta iyi olur inşallah :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halukkilic -- 31 Aralık 2010; 13:03:09 >

• Bu kasayı nerden aldın ?? PM ile yazarmısın? Türkiyede hep 700D var ama 800D yok

nescafe bende var meraketme... nescafe lazım olursa söyle
  • eline sağlık kasanın fiyatı ne kadar acaba nerden temin ettin ayrıca
  • Vatan bilgisayarda baya bir süre vardı , ben eksen bilgisayarın 1 günlük kampanyasından uygun fiyata almıştım,
    http://www.teknobiyotik.com da bulabilirsiniz belki arkadaşlar orayı takip edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atiktuk

Atik dostum ; zihnisinir projelerinemi özendin sende ya..diyeceğim seni tanımasam... 480 lik XSPC de 2push 2 pul fan nasıl kullanıyorsun.. hadi kullandın anladıkta .. nasıl faydasını gördün..börek kızartır gibi bir alt bir üst mü yaptın fanları.. radyatörüde ekmek arası gibi fan arası.. iyi senelere..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arg-ist -- 1 Ocak 2011; 17:33:12 >
  • :)

hocam yok tamamen öylesine,ceşitli denemeler yapıyordum en son o sekılde bıraktım..nasıl calıstıgına gelınce şöyle anlatayım..8 fanda kontrolcüye şu sekılde bağlı...2 fan üstten 2 fan alttan olmak üzere 4 fan bir kanala diğer fanlar baska bır kanala..fan kontrolcünün fanları kapatma fonksıyonu oldugundan bir kanalı kapattım..dolayısı ıle şu an üstten 2 fan ıle hemen altında kı 2 fan toplamda 4 fan calısmakta..
    ve bu noktada gercekten herhangi bir ısınma sorunum yok..bu satırları yazarken kasanın bulundugu yer 22 işlemci 28 gpu 32 derece..ve ufak bır ayrıntı daha çalışan 4 fan da 1000 rpm de..bu xspc de var bi keramet:)
  • Power Supply ve Pci kartlar için vidalarımız:

Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!

Ses kartı :

Sıvımız :

Fan Kontrolcümüz , Kanal başı 30W x 6 fan kontrol edebilen Lamptron Touch

Fsb 600w Power Supply mavi renkti, renk uyumu olması için siyaha boyadım.

Proje adı This is it!

pompa ile başlayalım.

Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!

Gece Fotoğrafları

Normal Fotoğraflar

Testler:

İşlemci Q6600 2.4 ghz vid 1.3250 , ancak 3.5 ghz de stabil çalışıyor sonrasında 1.8 volt vermeme rağmen stabilite sağlayamadım.
    Normal Değerler: 1.3250 Volt ile 2.4 Ghz
    Overclock ile : 1.5670 volt ile 3.5 Ghz Stabil 24/7

Ekran Kartı : HD5850
    Normal Değerler : Voltaj Default - Gpu Clock : 725 - Memory Clock : 1000
    Overclock ile : Voltaj: 1.2 - Gpu Clock : 1000 - Memory Clock : 1150 Stabil 24/7

%100 Load'da işlemci 40 dereceyi, Bad Company 2 oynarken ekran kartı 30 dereceyi geçmedi.

Fan ile soğuturken %100 loadda işlemci aynı değerlerde 65-70 derece, Ekran kartı ise Bad Company 2 oynarken default değerinde 60-65 derece de dolaşıyordu.

The End

bir kaç kişiyede teşekkür edelim burdan

Her fırsatta yardım elini uzatan arg-ist hoca'ya,
    sorularıma sıkılmadan cevap veren, radyatör, fan ve fan kontrolcü seçmemde çok yardım eden atiktuk arkadaşıma,
    Fotoğraf çekmek ile ilgili yazdığı basit ve anlaşılır yazılardan dolayı Sasuta'ya
    En baştan beri projede bana destek olan Tunafırat'a
    birfiil yardımlarından dolayı kız arkadaşıma ve bu işe başlamamda ki etken Emrah kardeşime
    ve yorumlarını eksik etmeyen herkese teşekkürler.

Herkese iyi mod'lar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halukkilic -- 25 Nisan 2011; 11:25:00 >

• Harika olmuş yanlız alt kısım için ışıklandırma yetersiz gibi görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leech -- 7 Ocak 2011; 14:52:02 >
  •  Corsair 800D - This is it!

Çok hoş olmuş...
  • süper olmuş
  • Süper olmuş harbiden "Budur" hocam tebrikler
  • çok güzel olmuş elinize sağlık
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.