Şimdi Ara

Corsair 120GB Force 3 GT Kullananlar Kulübü (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.437
Cevap
12
Favori
75.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle BSOD sorunlarıyla uzun süre mücadele ettiğimi belirteyim. İlk önce Force120 aldım. (Daha önce F80 kullandım bir kere bile BSOD görmedim) Bilgisayarı sürekli açık tutuyorsanız 2 veya 3 gün sonra BSOD ortaya çıkıyor. Vatan Bilgisayara iade etmek istediğimde teknik serviste bir hafta incelediklerini ama sorun olmadığını söylediler. Çünkü gelen arızalı parçaları da aynı sistemde deniyorlardı. Doğal olarak günde 15 kere yeniden başlattıkları için BSOD göremediler. İthalatçısı ile direkt görüşüp farkını vererek Force GT 120 aldım. Çünkü Corsairin forumlarında ForceGT lerin sorunsuz olduğunu okumuştum. Ancak kazın ayağı öyle değildi. Aynı hataları almaya başladım ve moralim bozulduğundan ilk SSD olan F80 i kullanmaya devam ettim. Daha sonra Firmware update çıktı. İlkini uyguladım ama BSOD devam etti. Daha sonra ikinci Firmware çıktı, onu yapınca sorunlar bitti. Daha doğrusu 1 ayda sadece bir kere BSOD gördüm. Yeni bir firmware bekliyorum. Umarım bu sefer çözerler.

Özet geç diyenler için:
    Vatandaki teknik servise ve şikayet etmek için mail adresi vermeye bile korkan çalışanlara koca bir ünlem...
    Dijital Trende sevgiler, çok ilgilendiler...
    Corsair malesef sorunlu panpalar, başınız ağrıyabilir...
    SATAII den SATAIII e geçmek isteyenler %30 performans artışı görecekler...
    Hala SSDye geçsem mi diyenler kullandıklarında vay anasını diyecekler...

Sevgilerimle...

• quote:

Orijinalden alıntı: cahitkoksal

Hala SSDye geçsem mi diyenler kullandıklarında vay anasını diyecekler...

+1500
  • Arkadaşlar sorun kesinlikle yazılımsal bir sorun.
    donanımsal hiç bir sıkıntı yok üründe, bende yaklaşık 3-4 aydan buyana kullanıyorum sadece 3 yada 4 kez mavi ekran sorunu aldım.

Birde Konu ile ilgili CORSAIR120GB Force 3 GT güncellemesi nasıl yapılır, hangi program gerekli, en son çıkan yazılım hangisi bunları profesyonel olarak bilen arkadaşlardan
    resimli ve detaylı bir anlatım istiyorum.

İnceleme konusunu ben açtım bunları aslında benim sizlere sunmam lazım ama SSD konusunda kendimi o kadar çok profesyonel görmüyorum.
    Konuyla ilgili yani günceleme konusunda iyi olan arkadaşlar var yardımcı olursa bu sorunu düzelteceğimizi sanıyorum, ve bu inceleme sayasinde SSD almak isteyen bir çok arkadaşımızada ilaç gibi geleceğina eminim.
  • ''Arkadaşlar sorun kesinlikle yazılımsal bir sorun.
    donanımsal hiç bir sıkıntı yok üründe, bende yaklaşık 3-4 aydan buyana kullanıyorum sadece 3 yada 4 kez mavi ekran sorunu aldım. ''

demişsin ama daha ne olsun, iş yaptığını ve para kaybettiğini düşün... ne hissedersin? Bilgisayarım F80 ile 2 ay restart etmeden açık durdu, olması gereken budur bence...

Firmware update alttaki linkten yapılıyor. Senin diskine uygun yazılımı indirip güncellemeyi yapıyorsun. Ancak bazı sistemlerde güncelleme yapamıyor. Bu durumda bir arkadaşına gidip onun bilgisayarında halletmen gerekebilir. (Intel sistemi olan arkadaşlarını tercih etmeni öneririm)

http://forum.corsair.com/forums/showthread.php?t=100162

Kolay gelsin...

• sanırım bu güncellemeyi ssd ye göstertmek için programda şart. ben ilk aldığımda yapmıştımda şimdi unuttum.
    sanırım bide şöyle bişi var bu indirdiğimiz güncelemelerin içibde 2 tane exe. çıkıyor, sanırım bunlardan hangisini gösterteceğimiz çok önemli yanlış exe. yi seçersek SSD çöplük oluyor.

sizden ricam kullandığını programıda upload edip bide her aşamasını resimlerle anlatırsanız çok daha faydalı olucak
  • @kemal2238 e katılıyorum
    az önce vatandan 120gb force 3 gt aldım
    ama ürünün üzerindeki mevcut fw si kaç nerden görürüm, yeni fw update nasıl yaparım vs hiç bişey bilmiyorum bir arkadşımız bi anlatım yaparsa o kadar makbule geçecek ki
    birisi el atsın lütfenn yanlış bişey yapmim :)
  • bilgilendirici oldu çok sağolasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: rueta

@kemal2238 e katılıyorum
    ama ürünün üzerindeki mevcut fw si kaç nerden görürüm, yeni fw update nasıl yaparım vs hiç bişey bilmiyorum bir arkadşımız bi anlatım yaparsa o kadar makbule geçecek ki

Hocam alttaki linkten sizin SSDnize uygun olanı indiriyorsunuz yani Force 3 GT 120 Gb sonra rarlı dosyadan programı açıyorsunuz ordaki seri numaraya bakın sonu 57 ise programda 57 ile biten dosyayı gösterin 56ise 56 sonla biteni sonra bi restart olay tamamdır :)

Link :http://forum.corsair.com/forums/showthread.php?t=100162

• quote:

Orijinalden alıntı: zhee

quote:

Orijinalden alıntı: rueta

@kemal2238 e katılıyorum

Hocam alttaki linkten sizin SSDnize uygun olanı indiriyorsunuz yani Force 3 GT 120 Gb sonra rarlı dosyadan programı açıyorsunuz ordaki seri numaraya bakın sonu 57 ise programda 57 ile biten dosyayı gösterin 56ise 56 sonla biteni sonra bi restart olay tamamdır :)

Link :http://forum.corsair.com/forums/showthread.php?t=100162

hocam sizden cvp geç geldi yapmıştım zaten sağolun

Test sonuçlarım nasıl acaba ?

Corsair 120GB Force 3 GT  Kullananlar Kulübü

HD Tune Okuma

HD TUne Yazmada Bölye Bir Hata Aldım Nedendir Acabaa ??

Bu da win7 puanları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rueta -- 27 Kasım 2011; 11:49:56 >

• Test sonuçlarınız gayet güzel hayırlı olsun :)
  • dostum hayırlısı olsun, sende artık aramıza hoş geldin.
    test sonuçaları olması gereken gibi düzgün çıkmış.
    iyi günlerde kullanman dileğimle.
  • @kemal2238

teşekkür ederimm
  • @rueta

Hocam SSD niz hayırlı olsun. Ben hala kargo bekliyorum. Uzaklarda yaşamanın eksiklikleri..
  • @tolgaciik

vatan bilgisayar evime en fazla 5 km falan..
    bu yakın olmak iyi mi kötü mü bilemedim
    kazandığımızı oraya yatırıoruz
  • Kargoyu beklemeye devam...
  • Evet kargoyu aldım sonunda.. Akşam sistem kuralım bakalım ne olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgaciik

Evet kargoyu aldım sonunda.. Akşam sistem kuralım bakalım ne olacak

Update edip test sonuclarını bekliyoruz hocam hadi hayırlı olsun şimdiden :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgaciik

Evet kargoyu aldım sonunda.. Akşam sistem kuralım bakalım ne olacak

hayırlı olsun güle güle kullan sonuçları paylaşmanı bekliyoruz
  • Yeni anakartım ASUSMaximus IV Extreme-Z ile yeni denemem,
    sanırım testte SSD nin sınırlarını aştım

Bu arada en son güncellemesi yüklendi
  • Kemal hocam çok güzel değerler gerçekten SSD'nizin sürümü kaç suanda vede update linkini verir misiniz bizde faydalanalım
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.