Şimdi Ara

Corsair 120GB Force 3 GT Kullananlar Kulübü (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.437
Cevap
12
Favori
75.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu gün sipariş geçtim 120 gb corsair force gt yakında test eklerim
  • hadi bakalım hayırlısı olsun dileklerimizle.
    Artık Jet gibi bir hıza ve sıfır ses ile aramıza hoşgeldiniz

Sayemde baya kişi CORSAİR SSD kullanımına başladı

Burdan corsair yetkililerine sesleniyorum:
    -Kar payımı isterim....
  • anakartım ASUS M4A79T DELUXE sata 3 kontrolcusu yok ve linkdeki ürünü almayı planlıyorum fakar kontrolcu marvell malesef
    sizce ikinci el sata 2 ssd alıp daha sonra sistem güncellediğimde mi sata 3 ssd alsam yoksa direk bu ürünle birlikte sata 3 ssd mi alsam
    http://www.teknobiyotik.com/cevre-birimleri/pci-pcmcia-expresscard/asus-u3s6-usb-3-0-kart-pci-express-x4.html

• quote:

Orijinalden alıntı: gorgoaxion

anakartım ASUS M4A79T DELUXE sata 3 kontrolcusu yok ve linkdeki ürünü almayı planlıyorum fakar kontrolcu marvell malesef
    sizce ikinci el sata 2 ssd alıp daha sonra sistem güncellediğimde mi sata 3 ssd alsam yoksa direk bu ürünle birlikte sata 3 ssd mi alsam
    http://www.teknobiyotik.com/cevre-birimleri/pci-pcmcia-expresscard/asus-u3s6-usb-3-0-kart-pci-express-x4.html

Bence alacağınız SATA2 SSD ile SATA3 SSD arasında anlamlı bir fiyat farkı yoksa SATA3 alın derim, ileride bir daha değiştirmek için uğraşmazsınız. Marvell'in sonuçları çok berbat değil aslında SATA2'den daha iyi ama o kartla nasıl olur tam bilmiyorum, netten testlerine bakmak lazım. USB 3.0'da geliyor katla birlikte. SATAII olarak Sandisk Ultra'ların fiyatları baya uygundu, kampanya denk getirebilirseniz.

• Hocam Sata 2 ve 3 arasında pek fazla fiyat farkı varsa ilerde bir daha yenilemek vs ile uğraşmamak için usb 3.0 kartı alıp Sata 3 SSD nizi alıp keyfinize bakın derim gerçekten ciddi bir fark var 2 ile 3 arasında.
  • aman arkadaşlar pazarlama taktiklerine gelmeyin, sata3 kablosuna boşuna para vermeyin. kaliteli bir sata2 kablosu işinizi hayli hayli görecektir.
    force gt120 kullanan arkadaşlar sistemlerinde mavi ekran gördü mü hiç? görenler varsa sistemleri ne kadar süredir açıktı buradan paylaşabilirler mi? teşekkürler...
  • Ben hiç mavi ekran görmedim.formlar da okudum uyku moduna alıp çıktık tan sonra mavi ekran veriyor diyorlar,ben çok denedim uyku moduna aldım geri çıktım mavi ekran vermedi çok şükür
  • Nihayet disk elimde.

• bu değerlerle ilgili olumsuz bir şey var mı acaba üstad lar

Corsair 120GB Force 3 GT  Kullananlar Kulübü
  • hayır yok iyi günlerde kullan dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: anadolulu1

bu değerlerle ilgili olumsuz bir şey var mı acaba üstad lar

7.7 puan alan ssd mi? bende 7.9 alıyor
  • benim laptopta 7.8 almıştı sonradan 7.7 ye düştü aynı ssd bence problem değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih37

benim laptopta 7.8 almıştı sonradan 7.7 ye düştü aynı ssd bence problem değil

üstad bu donanım laptop değil masa üstü i7 li 2600k lı sistem msı z68 ana karta göre normal mi yani
  • Anakartım ASUS M5A99X EVO AMD 990X/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) SATA 3.0

CORSAIR120GB Force 3 GT Serisi Sata 3.0 SSD alsam sorun çıkar mı? Konuyu açan arkadaş başlarda yazma hızının düşük olduğundan şikayet etmiş. Aynı sorunu bende yaşar mıyım? Yoksa normal bir şekilde kullanabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: anadolulu1

quote:

Orijinalden alıntı: semih37

benim laptopta 7.8 almıştı sonradan 7.7 ye düştü aynı ssd bence problem değil

üstad bu donanım laptop değil masa üstü i7 li 2600k lı sistem msı z68 ana karta göre normal mi yani

laptop i7 sony vaio vpcf12z1 3 format attım zannediyorum güncelleme ile puan düşüşü oluyor windows puanlarına fazla takılmamak lazım güle güle kullanın bence sorun yok

• Evet bugün ben de aldım.Sata II'ye bağladım Sonuçlar;

• quote:

Orijinalden alıntı: Ëmir

Anakartım ASUS M5A99X EVO AMD 990X/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) SATA 3.0

CORSAIR120GB Force 3 GT Serisi Sata 3.0 SSD alsam sorun çıkar mı? Konuyu açan arkadaş başlarda yazma hızının düşük olduğundan şikayet etmiş. Aynı sorunu bende yaşar mıyım? Yoksa normal bir şekilde kullanabilir miyim?

Bak dostum herkez senin gibi aynı soruyu soruyor. şöyleki artık ben cvp vermekten sıkıldım

öyle anakartın modelini yazmakla olmuyor, kimse giripte senin için bi araştırma zahmetinde bulunmaz.
    araştırsa bile inan asusun kendi sitesinde bile yazmıyor bazı şeyler. Anakartının kitapçığını açıp ordan senin bakman lazım bazı şeylere.

Örneğin bu dediğin kartta bakman gereken kitapçığını açıp aşağıda yüklediğim sayfa bölümünü bulup ordan bakman lazım. sağ taraf sayfadaki 13. ve 14. maddeler sendede varsa yani hem marvell giriş (ki onu zaten kullanmıcaksında ayrım olsun die diorum) hemde intel giriş (özellikle intel olması lazım çünki bunu kullanacaksın) olması lazım...

Umarım artık benim anakartım şu sorun yaşarmıyım gibi sorular gelmez, çünki kimse 1. sayfadan başlamıyor konuyu incelemeye direk son sayfa ve son 3-4 msjdan başlanıyor okunmaya
    Saygılarımı sunuyorum herkeze

• Kemal hocam gerçekten bu sorulara iyi dayandın sen ya bizim milletimiz araştırmaktan aciz üşengeçiz aslında kitapcıga 2 dk baksa bulamayacağı bilgi yok :)
  • kimse üzerine alınmasın lafım ortaya, kimsenin emeğe saygısı kalmamış.
    Bi konu açıldıysa ve mağdursanız konuyu baştan bi inceleyin mutlaka cvp bulunacak.

Haa olurda çok farklı bir sorunsa yine cvp vermeye hazırım sonuna kadar...

sadece bu işte değil her konuda "armut piş, ağzıma düş" olayına karşıyım.
    konuyuda böyle bulandırmak istemiyorum daha fazla

SAYGILARIMLA...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal2238 -- 22 Aralık 2011; 23:23:12 >
  • Testleri yaptım ama sata2 performansı düşük oluyor haliyle.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.