Şimdi Ara

'Corsa' Sıfır/İkinci el alım-satım tavsiyeleri (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.375
Cevap
14
Favori
71.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 Nisan 2014 de, 2014 model, 1.4 twinport active opel corsa aldım.

Bir iki gün sonra arkadan ses gelmiyor diyerek ses menü sistemini inceledim. Fade menüsüyle ön - arka ses düzeyini ayarlayabilirsiniz yazıyor.

Baktım menüde fade seçeneği yok.

Aradım servisi ve "arka hoparlörlerden ses gelmiyor!" Dedim.

Belki o pakette hoparlör yoktur dedi. Gelin bi servise bakalım dediler.

Ben de; "olmaz olur mu! Arka kapılarda hoparlör var" dedim.

Neyse uzatmadan sorayım:

Arka kapılarda hoparlör kapakları-yerleri var ancak içinde hoparlörler yok.

Dahası, Kapı içlerinde tesisat da yok. :-)

Böyle bir şey olabilir mi? Bence olmaz ve en iyi tarifiyle "ayıp".

Fikir ve önerisi olanlardan yardım rica ediyorum.

İyi günler dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mahir07 bende 2007 essentia var onda da yok arka kapılarda hoparlör ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahır07

Merhaba.

Bir iki gün sonra arkadan ses gelmiyor diyerek ses menü sistemini inceledim. Fade menüsüyle ön - arka ses düzeyini ayarlayabilirsiniz yazıyor.

Neyse uzatmadan sorayım:

İyi günler dilerim.

Opel bu çalar donanımdan:)
    Opel alınacaksa bir model piyasaya çıktıktan bir sene sonra alınır. 2008 corsam vardı o kadar dolusunu bulamazsınız. Hem donanım olarak hem altyapı olarak tam doluydu şöyleki navi taktığımda mikrofon kabloları bile haZırdı, ısıtmalı koltuk beslemesi bile vardı sadece sinyal kablosu çektik

• Arkadaşlar 4 yıllık can yoldaşım corsamı insignia almak uğruna satıyorum. Forumdan arkadaşlara fiyatta yardımcı olurum. Arabama iyi bakmaya çalıştım, yabancıya gitmesin...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-doktordan-temiz-otomatik-corsa-161246082/detay/

arkadaşlar aracım satıldı, teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mccoffeer -- 19 Nisan 2014; 20:13:21 >
  • quote:

Merhaba.

Neyse uzatmadan sorayım:

İyi günler dilerim.

Farklı bir yerle görüşüp sorun. Standart olması gerekmiyor mu? Bende 2013 1.2 essentia var. Essentia olmasına rağmen arka hoparlörler var.

Opelin sitesine baktım. Standart donanımda 4 hoparlör yazıyor. Hakkınızı arayın bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarkan4407 -- 18 Nisan 2014; 1:35:01 >

• quote:

Merhaba.

Neyse uzatmadan sorayım:

İyi günler dilerim.

Bugün, bu sorunla ilgili olarak müşteri hizmetlerinden bilgi talep ettim. (2014 Model - Opel Corsa 1.4 Twinport Active 100 - Benzinli - 5 Kapı)

Bir saat sonra arandım ve verilen bilgi şu şekilde:

Aracınızda 4 Hoparlör (Hepsi Ön kapıda bulunan 2 Twitter + 2 Büyük hoparlörden bahsediliyor) bulunuyor. Bir yanlışlık yok.

Ayrıca şunu sordum: "Arka kapısında da hoparlör olan donanım paketi vardı da benim mi haberim yoktu?"

Baktım ki yanıt klasik çağrı merkezi yanıtları gibi oldu, vazgeçtim uzatmaktan. (Aracınız için tanımlı donanım böyle vs.)

Sözün sonu: Opel, Corsa 5 Kapı aracın arka kapısına hoparlör ızgarası - yeri koymuş, görünümü aldatıcı şekilde düzenlemiş ama ne içine hoparlör koymuş ne de tesisat. YOK!

Bu durumda acaba;

Arka kapılardaki yerlere kendim Hoparlör taktırsam, Cihazda "fade" menüsü aktif olur mu? Yoksa Ön kapılara giden sesi mi dağıtır?

Gerçi bunu burda sormak yerine sanayiye gitsem daha iyi olacak değil mi? :)

Bu arada; aracımın görünümünde bir değişiklik yaptım. Arka tamponun tasarımında olması gereken (bence!) ama Opel'in yapmadığını yaptım. Yakında fotoğrafını ekler burada yorumlarınızı alırım.

Yanıtlar için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahır07 -- 21 Nisan 2014; 15:40:27 >

• mahır07 M kullanıcısına yanıt
    Dostum Fade menüsünü Settings seçeneğine bastığında karşına çıkacaktır. İleri veya geri tuşuyla ses dağılımını ayarlayabilirsin. Dün denedim bunu görünce. Bence 2011 1.3 Enjoy 111. yıl serisi var. Ses dağılımını ayarlayabiliyorsun. Bilmiyorum bunu denedin mi?
  • jacktheblack J kullanıcısına yanıt
    Evet denedim fakat benim cihazda yok.

Sanırım, Ön - Arka ses bağlantısı ayrımı olmadığından o da yok.

Fakat arka kapılara hoparlör bağlatırsam ve bu bağlantı sırasında cihaz arka hoparlör için ayrı bir kanal vs. olanağı sunuyorsa, bağlandığında çıkabilir bu seçenek de.

Bilmiyorum...
  • Arkadaşlar birkaç sorum olacaktı

Corsa 1.0 eco alırken özellikle nelere dikkat etmek lazım?

Lpg takılırsa çok fark edermi? (şehir dışına kırk yılda bir çıkılır ayrıca bayan kullanacak)

Yakıt tüketimi konusunda başka motor seçenekleri veya başka markalar var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkpTiCaLL

Arkadaşlar birkaç sorum olacaktı

Lpg takılırsa çok fark edermi? (şehir dışına kırk yılda bir çıkılır ayrıca bayan kullanacak)

LPG ile fazlasıyla ekonomik oluyor fakat yılda 15-20 bin km üstü yapılmayacaksa bence gerek yok.
    Yakıt tüketimi konusunda eline su dökebilecek benzinli motor pek yok,toyota motorlu peugeot 107 1.0'lara da bakılabilir belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çapultra

quote:

Orijinalden alıntı: SkpTiCaLL

Arkadaşlar birkaç sorum olacaktı

LPG ile fazlasıyla ekonomik oluyor fakat yılda 15-20 bin km üstü yapılmayacaksa bence gerek yok.
    Yakıt tüketimi konusunda eline su dökebilecek benzinli motor pek yok,toyota motorlu peugeot 107 1.0'lara da bakılabilir belki.

Bi Corsa bide Jazz arasında kaldım
  • 2010 Model enjoy 111.Yıl. 45bin de. Herhangi bir değişen veya boya yok.
    Gri gibi hafif açık maviye benzeyen bi rengi var.
    Sol tarafta çok az çizikler var 5-6cm?
  • 2004 model 1.2 benzinli 104 bin km de boyasız orjinal corsa var 18 bin tl istiyor 15-16 civarı bie fiyat düşünüyorum ben. Sizce nasıl?

• Opel Corsa 1.2i Twinport Essentia Sıfır araç bakıyoruz
    d
    bayide 38.250 lira fiyat verdiler ne dersiniz.
  • merhaba arkadaşlar,
    bnde opel corsa 1.3 essentia dizel 2008 model bi araç gördüm. bagaj kapısı ve çamurluklar değişmiş 100.00bin kmde fiyat olarak 24.000tl istiyolar. şuanki piyasaya göre almalımıyım tavsiye edermisnz? mekanıgnde hiçbi sıkıntısı yok araç temiz ve diri duruo yardımm
  • Herkese merhaba.. 2011 model 12,500 km de Corsa D Enjoy tam otomatik aracımı satıyorum.. ufak bir pazarlık söz konusudur. Teşekkür ederim..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2011-opel-corsa-enjoy-1.4-otomatik-12.500-km-de-159175065/detay
  • Arkadaslar merhaba.

20 bin tl'ye kadar dizel corsa bakiyorum. Mesajim bulunsun istedim, saygilar..
  • arkadaşlar, biraz oldu bitti ile gerçekleşen bir pazarlıkla bir opel corsa aldım. 2007 model enjoy 1.3 dizel, 117000 de , araçta arka tampon değişmiş ve bir kaç parça boya var, baskı balatanın değişme zamanı gelmiş, belki biraz da ön takımın elden geçmesi gerekecek, dört lastik sıfır, sıfır ayarında dört kış lastiği, genel bakımı yeni yapılmış sizce 24500 tl bu araç içcin fazlaca bir fiyat mı olmuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabasevdasi

Arkadaslar merhaba.

20 bin tl'ye kadar dizel corsa bakiyorum. Mesajim bulunsun istedim, saygilar..

sağlam bir araba arıyosanız en iyi ihtimalle 2006 bulursunuz.
    patlak ölü olarak 2008e kadar yolu var
  • Araç 2007 Opel Corsa 1.3 CDTi Enjoy 95000 de 6 ileri 27000 TL fiyatı var. Ilk arabam olacağı için çok kararsızım. O yüzden yoruma ihtiyacım var. Sizce bu parayı eder mi ? Kullanan, bilen, binen varsa şimdiden teşekkür ederim.
    Araçta sadece ufak tefek çizikler mevcut, değişeni falan yok.
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.