Şimdi Ara

****CoRsA nız kaç YAKIYOR??**** (BENZİN+DİZEL+LPG) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
3
Favori
105.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: selo0137

quote:

Selamlar...

1998 model Corsa 1.4 Swing var.Atiker sıralı sistem mevcut.En son bugün ölçtüm sarfiyatı.Şehir içi İstanbul trafiği 0,26-0,27 (LPG) kuruş aralığında yakıt tüketimi var.

Bana biraz fazla gibi geldi.Sizce daha düşürme ihtimalimiz var mıdır? Saygılar...

Evet arkadaşlar sorunu çözdük.Oksijen sensörü arızalıymış.Değiştirdim ve 21-22 kuruşa düştü sarfiyat...

Oksijen sansörunun değişmesi gerektiğini nasıl anlıyoruz ve orjinal parça mi kullandınız işçilik dahil size kaça mal oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: amj

1.2 85HP corsa sahibiyim şehir içi 25 kuruş yakıyor sanırım.Tüp taktırsam mı diye düşünüyorum ama araba 2011 olduğu için kıyamıyorum aslında .Kararsız kaldım benimle aynı durumda olan arkadaşlar var mı acaba

Alıntıları Göster
    slm,

25 kuruş yakmayı nasıl beceriyorsunuz? aynı aracın 2010 modeli bende var, güncel benzin fiyatları ile 37-38 kuruş gibi yakıyorum. (sakin kullansamda aynı)... siz yoğun trafikte kullanmıyorsunuz herhalde.... neyse eğer dediğiniz rakamlardaysanız hiç gerek yok derim. ben lpg ile yaklaşık 20 kuruş gibi yakıyorum.... 1.2 85bg (euro5) eastronic.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tagogel -- 16 Mayıs 2011; 10:42:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tagogel
    slm,

25 kuruş yakmayı nasıl beceriyorsunuz? aynı aracın 2010 modeli bende var, güncel benzin fiyatları ile 37-38 kuruş gibi yakıyorum. (sakin kullansamda aynı)... siz yoğun trafikte kullanmıyorsunuz herhalde.... neyse eğer dediğiniz rakamlardaysanız hiç gerek yok derim. ben lpg ile yaklaşık 20 kuruş gibi yakıyorum.... 1.2 85bg (euro5) eastronic.....

Bende anlamadım en ekonomik nasıl araç kullanılır civic i olan arkadasın biri 40 km/h çıktıktan sonra hep 5. Vites ile 2000 devrin altında kullan 3/1 fark eder diyor sizce doğru mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neferzade

quote:

Orijinalden alıntı: tagogel
    slm,

Bende anlamadım en ekonomik nasıl araç kullanılır civic i olan arkadasın biri 40 km/h çıktıktan sonra hep 5. Vites ile 2000 devrin altında kullan 3/1 fark eder diyor sizce doğru mu

Alıntıları Göster
    Bence arabanın canına okur

• quote:

Orijinalden alıntı: polimex

quote:

quote:

Selamlar...

1998 model Corsa 1.4 Swing var.Atiker sıralı sistem mevcut.En son bugün ölçtüm sarfiyatı.Şehir içi İstanbul trafiği 0,26-0,27 (LPG) kuruş aralığında yakıt tüketimi var.

Bana biraz fazla gibi geldi.Sizce daha düşürme ihtimalimiz var mıdır? Saygılar...

Evet arkadaşlar sorunu çözdük.Oksijen sensörü arızalıymış.Değiştirdim ve 21-22 kuruşa düştü sarfiyat...

Oksijen sansörunun değişmesi gerektiğini nasıl anlıyoruz ve orjinal parça mi kullandınız işçilik dahil size kaça mal oldu

Opel servisinde tech 2 bilgisayarında bakıldı aracıma ve arıza oksijen sensöründen kaynaklandığını söylediler.Orjinal parça (GM) ve işçilikte 5 yaş üstü araçlar da indirim vardı.Toplamda 224 tl.ye geldi.

• quote:

Selamlar...

1.4swing tek nokta enjeksiyonlu nasıl sıralı sistem
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvenmat

quote:

Selamlar...

1.4swing tek nokta enjeksiyonlu nasıl sıralı sistem

Alıntıları Göster
    bende bilmiyorum aldığımızda takılıydı lpg

• quote:

bende bilmiyorum aldığımızda takılıydı lpg

Alıntıları Göster
    senelık iznimin bi kısmını kullanarak Ordu dan Rize ,Arhavi,Gürcistan(Batum),dan sonra rizede iznimi bitirerek orduya dördüm.
    Yakıt tüketimim %80 uzun yol olmak üzere toplam1611KM yol yaptım ve Toplam Shellden fullsave 70.5Lt yakıt karşılığı 249TL harcamışım.

Bu arada aracım şuan 5200Km ye yeni geldi.

İyiki CORSA almışım....

Vergi, yakıt, Sorunsuzluk

• quote:

Orijinalden alıntı: mavigökyüzü

senelık iznimin bi kısmını kullanarak Ordu dan Rize ,Arhavi,Gürcistan(Batum),dan sonra rizede iznimi bitirerek orduya dördüm.
    Yakıt tüketimim %80 uzun yol olmak üzere toplam1611KM yol yaptım ve Toplam Shellden fullsave 70.5Lt yakıt karşılığı 249TL harcamışım.

Bu arada aracım şuan 5200Km ye yeni geldi.

İyiki CORSA almışım....

Vergi, yakıt, Sorunsuzluk

Alıntıları Göster
    tekirdağ'dan istanbul'a giderken başlangıçta sıfırladığım göstergede 4.1 yazıyordu. yani 150bin lira eski parayla. bu ortalamayı tutturmamda boş yolun ve yüz kilometreyi geçmememin etkisi çok. tabi birde dizel teknolojisine teşekkürü unutmamak lazım. bunun altında ortalama yazmam için yanıma bavulu ve eşimi almamam benim de kırk kilo kadar zayıflamam lazım. veya benim inip arabayı arkadan itmem lazım.
    sayın lpg severler eğer arabanızın daha az yaktığını savunuyorsanız benim tahminim sonraki alternatiflerden yararlanıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yavazke

tekirdağ'dan istanbul'a giderken başlangıçta sıfırladığım göstergede 4.1 yazıyordu. yani 150bin lira eski parayla. bu ortalamayı tutturmamda boş yolun ve yüz kilometreyi geçmememin etkisi çok. tabi birde dizel teknolojisine teşekkürü unutmamak lazım. bunun altında ortalama yazmam için yanıma bavulu ve eşimi almamam benim de kırk kilo kadar zayıflamam lazım. veya benim inip arabayı arkadan itmem lazım.
    sayın lpg severler eğer arabanızın daha az yaktığını savunuyorsanız benim tahminim sonraki alternatiflerden yararlanıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    98 Corsa swing 1.4 8v arabam var benzinli ve km de 38 krş yakıyor hemde şehir dışı ,trafikte ölçmeye korktum, bende anlamakta güçlük çekiyorum ama durum bu satmaktan başka çare yok sanırım ,hata olarak oksijen sensörü hatasıda almıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: geberit

98 Corsa swing 1.4 8v arabam var benzinli ve km de 38 krş yakıyor hemde şehir dışı ,trafikte ölçmeye korktum, bende anlamakta güçlük çekiyorum ama durum bu satmaktan başka çare yok sanırım ,hata olarak oksijen sensörü hatasıda almıyorum...

Alıntıları Göster
    corsa benzinli 1.4
    100 kmde 25-30 tl arası...
  • quote:

Orijinalden alıntı: derebeyi01

corsa benzinli 1.4
    100 kmde 25-30 tl arası...

Alıntıları Göster
    yeni aldım 2-3 gün oldu 9 lt fln şuan ama düşer herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezar

yeni aldım 2-3 gün oldu 9 lt fln şuan ama düşer herhalde

Alıntıları Göster
    bende 1.7 corsa var (dizel) 100 kmde şehir içi 6-6.5 litre yiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Animals

bende 1.7 corsa var (dizel) 100 kmde şehir içi 6-6.5 litre yiyor

Alıntıları Göster
    Kullanımıma bağlı olarak şehir içinde 1 depo ile 450-500 km arası değişiyor. Ama üst sınır 500 km. Yani 8,0-8,8 arası değişen bir yakıt tüketimim var. Ama bu değerler yaz ayları için kışın bunun üzerine yaklaşık 1 litre daha eklemek lazım.
  • 1,3 cdti aracım henüz 1000 km.de. ilk depo yeni bitti, sıfıra sıfır depoyu doldurdum, 160 tl'ye 825 km gitti. hesaplandığında 0,193 tl/km yaktı. Yarısı uzun yol 90-100 km/h sabit hız, yarısı şehiriçi (istanbul) klima çoğunlukla açıktı. Bana göre epey iyi bir değer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: askala

1,3 cdti aracım henüz 1000 km.de. ilk depo yeni bitti, sıfıra sıfır depoyu doldurdum, 160 tl'ye 825 km gitti. hesaplandığında 0,193 tl/km yaktı. Yarısı uzun yol 90-100 km/h sabit hız, yarısı şehiriçi (istanbul) klima çoğunlukla açıktı. Bana göre epey iyi bir değer.
    İlk 780 Km'lik kullanimda yaklaşık 480 Km.si şehir dışı olmak üzere yaklaşık 4,9 Lt/100 km olarak hesapladım.
    Rodajdan sonra daha da düşeceğini bu forum vasıtasıyla öğrendim. Ancak, acaba rodajdaki bu değerleri normal midir?

Şahsen, rodajdaki yakıt tüketiminden dahi memnunum.
    Özellikle öncesinde benzinli bir araç kullanan birisi olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cglynfrk -- 15 Eylül 2011; 14:23:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglynfrk

İlk 780 Km'lik kullanimda yaklaşık 480 Km.si şehir dışı olmak üzere yaklaşık 4,9 Lt/100 km olarak hesapladım.
    Rodajdan sonra daha da düşeceğini bu forum vasıtasıyla öğrendim. Ancak, acaba rodajdaki bu değerleri normal midir?

Şahsen, rodajdaki yakıt tüketiminden dahi memnunum.
    Özellikle öncesinde benzinli bir araç kullanan birisi olarak.

Alıntıları Göster
    2007 1,2 Düz vites. Yaklaşık 0,33 falan yakıyor şehir içinde. Az kaldı yakında bende onu yakıcam, böyle giderse..

• quote:

Orijinalden alıntı: Baba Zaman

2007 1,2 Düz vites. Yaklaşık 0,33 falan yakıyor şehir içinde. Az kaldı yakında bende onu yakıcam, böyle giderse..

Alıntıları Göster
    2004 model corsa 1.4 motor 90 beygirlik enjoy easytronic benzinli aracım,
    istanbulda 100 km. 6.3 ila 6.7 lt hiçbir zaman 7 litreyi görmedim.
    samsuna uzun yola tek başıma ilk defa gittim ve klima açık olmasına rağmen sollamada yüksek hız haricinden 100 km hızı geçmediğim 100 km. de 4.7 lt yani benzin göstergesinde ibreyi tam çeyrek çizgi üstündeyken 702 km yaptı.

anlayacağınız istanbulda 1 depo 600 km görmeden benzin istasyona girmiyorum.
    uzun yolda 830 km görmeden benzin istasyonuna gitmiyorum.

yakıtımın az tüketmesinin sebebi tamamen benim elimdedir ve gereksiz gaz basılmayacak yerlerde basmıyorum sakin şöförüyüm. istanbulda corsayı yeni aldığımda aracımı daha adapte olmadan alışmadan önce herkesin yaktığı gibi 100 km. 8-8.5 litre yakıyordu. Aracımı alıştıktan sonra yukarda yazdığım şekilde yakıyor.

saygılarımla...

• kmde 320-370 bin arası yakıyor. tabi bakımları tam olursa biraz daha fark ediyor.corsa 991.4 16v gls.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avianca

kmde 320-370 bin arası yakıyor. tabi bakımları tam olursa biraz daha fark ediyor.corsa 991.4 16v gls.
    selamlar, İstanbul trafiğinde 2009 corsa d 1.2 enjoy manuel vites aracımla ( yaklaşık 2 ay önce aldım )
    2000-2500 devirlerinde kullanmaya özen gösterdiğim halde km'de 32-35 krş yakıyor.
    1 depo benzinle (45 lt : 189 tl ) 550km zar zor gidebiliyorum.
    acaba bu değerler nolmal mi yoksa anormallik mi var yoksa lpg mi taktırmalıyım ( 3000 km önce bakımları yapılmıştı lastik basınçları ön 32 , arka 34 )

cevap verirseniz sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.