Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
42.181
Cevap
81
Favori
2.532.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21022103210421052106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Onatcadan mı hocam hangi ilden geleceksiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet hasan

Onatcadan mı hocam hangi ilden geleceksiniz

Evet Onatça'dan. Siz de mi oradan almıştınız? Tokat'tan geleceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Adana'da ikamet ediyorum evet oradan aldım bende
  • quote:

Ben Adana'da ikamet ediyorum evet oradan aldım bende

Adana'da bildiğiniz bir exper var mı hocam, arabayı bir göstereyim diyorum.

• Siz hangi taraftan alacaksınız peki Yüreğir mi Seyhan mı eğer burada tanıdık biri yoksa sizin işim gereği şehir dışında olmaz isem size yardımcı olmak isterim
    Adana da oto rapor var kurumsal olarak açıkçası ben yaptırmadım ekspertiz
  • quote:

Siz hangi taraftan alacaksınız peki Yüreğir mi Seyhan mı eğer burada tanıdık biri yoksa sizin işim gereği şehir dışında olmaz isem size yardımcı olmak isterim
    Adana da oto rapor var kurumsal olarak açıkçası ben yaptırmadım ekspertiz

Yüreğir'den alacağız hocam. Çok naziksiniz ama size hiç zahmet vermeyeyim. Biraz kalabalık geleceğiz zaten. Ben de bilemedim yaptırıp yaptırmamak konusunda ama araç gümrükte bir hayli uzun bekledi, bir baktırayım da içim rahat etsin diye düşündüm.

• Taner2140 T kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi elimden bir şey gelirse yardımcı olurum hocam zaten yeri basit showroom un uçak yada otobüs hagisi ile gelirseniz gelin arkanıza alıp dümdüz 5 10 km kadar gittiğinizde solunuzda kalır
  • quote:

Dediğim gibi elimden bir şey gelirse yardımcı olurum hocam zaten yeri basit showroom un uçak yada otobüs hagisi ile gelirseniz gelin arkanıza alıp dümdüz 5 10 km kadar gittiğinizde solunuzda kalır

Çok teşekkür ederim. Buradan arkadaşımla beraber arabayla geleceğiz hocam. Doğrudan bayiye gidip aracı alıp noter ve eksper işlerini yapıp 1 gün orada konaklayıp döneceğim nasipse.

hocam ilk aracınız mı bilmiyorum belki daha önce tecrübeniz olmuştur olmadıysa şayet sadece makineyle boya kontrolü yaptırtmanızı öneririm..

motor testine sakın sokmayın, araç sıfır şimdiki araçlar çok gerek duymasa da yine de 1000km kadar bir rodaj süresi öneririm. Çok yüksek devirlere çıkartmayın derim.

değişen kontrolü de yaptırtmayın, %99 expertiz firmaları ki kurumsal görünenlerde bile yapabiliyor , arabanın görünmeyen yerlerinden boyayı kazıyorlar.. bu da ilerde size erkenden korozyon başlama sebebi olarak dönecektir.

boyada bir anormallik olursa değişen kontrolü yaptırmak daha mantıklı.. bu arada çift renkse tavanda mikron kalınlığı daha yüksek çıkacaktır, bu bir problem değil..

sakın bekleme salonuna geçip oturmayın aracın başında durun tek boya makinesiyle mikrona baksınlar ve gözle genel kontrol yapsınlar bence kafi (şaselere vs)

tabii ki mal sizin isterseniz bayiden çıkartıp benzin döküp de yakabilirsiniz beni ilgilendirmez sadece öneri bu dediklerim :)

bu arada arabayı expertiz yaptırttıktan sonra Tokat a dönmeden önce eğer arabayı uzun süre kullanma niyetiniz varsa altını komple pütürletmenizi öneririm, bu da aracın taban sacını kar suyu, karayollarının serptiği tuz gibi şeylerden koruyacaktır.. eski opellerde karter muhafaza standarttı eğer şimdiki araçlarda yoksa onu da muhakkak taktırtmanızı öneririm

• Mükemmel bir yazı hocam yüreğinize sağlık karter muhafaza mevcut araçta yada en azından benimkinde var :)
    Hocam araçla direk üzerine çıkıyorsunuz otobandan gelince şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim sizlere güle güle kullanın aracınızı
  • quote:

Mükemmel bir yazı hocam yüreğinize sağlık karter muhafaza mevcut araçta yada en azından benimkinde var :)

rica ederim, bilgi ve tecrübe paylaşınca güzel :)

ben diyim de uyar uymaz insanların kendi bileceği iş.

karter muhafaza konusu ise gerçekten ciddiye alınması gereken bir konu, istanbuldayım her yer asfalt yollar en azından benim kullandığım yollar düzgün temiz ancak başıma gelmez dememek lazım, kamyonun birinden mi düşmüş yoksa ben geçmeden önce kaza mı olmuş bilmiyorum e5 sol şeritte bir parça vardı , baya yakınlaştıktan sonra fark ettim ama hızım 85 90 civarıydı sağa kırsam aynada bir araç vardı, frene bassam arkadaki vuracak neyse gözüm kapalı üstünden geçmek zorunda kaldım önce hafif bir plastik sesi sonra acı bir demir sesi geldi böyle anlatıyorum ama bütün bunlar 3 4 saniyede gerçekleşti..

benzinlikte durup baktım, ön tamponun altındaki orijinal kimi lip diyor kimi dudak hatta sizde sanırım o parçayı söktürüp bodykit tarzı yaptırmıştınız, işte onda derin bir çizik, karter koruma da ise yanmış gibi değişik bir iz eğer o olmasaydı orda yağ boşaltırdı valla motor..

Birde benim de halamlar Tokat ta oturuyor :) evlerine giden yolun bir kısmı traktör mü geçmiş artık bilmiyorum ortası yukarda lastik basan yerler aşağıdaydı, karanlık olduğu için pek fark edemedim bu sefer tümsekleşmiş yerde ucu hafif çıkmış kaya (%99 u toprağın içinde ama :) ) görmedim yine cızzzzt etti , büküldü , o ses yapmasa frene basmazdım ama ucunda ses gelince son anda kurtardık :) yani 100 - 150tl lik bir sac ama 20 30 bin tl lik masraftan kurtarıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 2 Ocak 2021; 0:7:59 >

• F kasada lip yok malesef :( ön taraf yüksek durunca gözüme güzel gelmedi oraya yapmisken yanlarada yapalım dedik hem kaldırıma surtmeden kaynaklı ezik ciziktende aracı korumuş oluruz diye düşündüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

hocam ilk aracınız mı bilmiyorum belki daha önce tecrübeniz olmuştur olmadıysa şayet sadece makineyle boya kontrolü yaptırtmanızı öneririm..

motor testine sakın sokmayın, araç sıfır şimdiki araçlar çok gerek duymasa da yine de 1000km kadar bir rodaj süresi öneririm. Çok yüksek devirlere çıkartmayın derim.

değişen kontrolü de yaptırtmayın, %99 expertiz firmaları ki kurumsal görünenlerde bile yapabiliyor , arabanın görünmeyen yerlerinden boyayı kazıyorlar.. bu da ilerde size erkenden korozyon başlama sebebi olarak dönecektir.

boyada bir anormallik olursa değişen kontrolü yaptırmak daha mantıklı.. bu arada çift renkse tavanda mikron kalınlığı daha yüksek çıkacaktır, bu bir problem değil..

sakın bekleme salonuna geçip oturmayın aracın başında durun tek boya makinesiyle mikrona baksınlar ve gözle genel kontrol yapsınlar bence kafi (şaselere vs)

tabii ki mal sizin isterseniz bayiden çıkartıp benzin döküp de yakabilirsiniz beni ilgilendirmez sadece öneri bu dediklerim :)

bu arada arabayı expertiz yaptırttıktan sonra Tokat a dönmeden önce eğer arabayı uzun süre kullanma niyetiniz varsa altını komple pütürletmenizi öneririm, bu da aracın taban sacını kar suyu, karayollarının serptiği tuz gibi şeylerden koruyacaktır.. eski opellerde karter muhafaza standarttı eğer şimdiki araçlarda yoksa onu da muhakkak taktırtmanızı öneririm

Süpersiniz.

Daha önce arabam olmuştu ancak ilk defa sıfır olarak alacağım. Değişen gibi ya da dyno gibi değil de sizin belirttiğiniz gibi sadece boya kontrolü yaptırma niyetimdeyim. Boyada bir gariplik olursa başka kontrolleri o zaman yaptırırım. Pütürleme işini ilk defa duydum, biraz araştırıp uygulatabilirim, araca uzun süre binme niyetimdeyim.

Tokat tarafında yollar malesef biraz tehlikeli, traktörler bir şeyler düşürebiliyor ya da yolun ortasında bildiğimiz parke taşı falan olabiliyor. Kabus gibi. Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

• quote:

Hocam araçla direk üzerine çıkıyorsunuz otobandan gelince şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim sizlere güle güle kullanın aracınızı

Çok teşekkür ederim, aldıktan sonra araç ile ilgili sorum olursa kapısını çalacağım ilk kişisiniz ona göre :)

• quote:

F kasada lip yok malesef :( ön taraf yüksek durunca gözüme güzel gelmedi oraya yapmisken yanlarada yapalım dedik hem kaldırıma surtmeden kaynaklı ezik ciziktende aracı korumuş oluruz diye düşündüm

çok mantıklı hocam :) marşpiyellerden genelde darbe alıma ihtimali oluyor özellikle dar yollarda bazen demir duba koyuyorlar dönüşlerde vs görünmeyebiliyor, siz onu taktırtarak araba ile cisim arasında tampon bölge oluşturtmuşsunuz :)

arkadaşım sıfır i20 almıştı araç daha 4000km bile olmadan eşi kullanırken dönememiş marşpiyeli içine göçürtmüştü ki birde onarımı zor olan bir bölge..

ön kısma gelecek olursak bence maşallah güzel duruyor, opel zaten f kasanın opc sini çıkartsa aynısını ya da benzerini koyardı diye düşünüyorum :) yani orijinal gibi duruyor ama umarım sökmek icap ederse inşallah fiber/plastik yapıştırıcısı boyaya zarar vermez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 2 Ocak 2021; 0:21:47 >

• Zarar vermez çünkü yapıştırma dan önce o bolgeye folyo çektik belki bizden sonraki sahibi sokturmek isterse boyatmak zorunda kalmasın diye kaldı ki ben en az 5 sene falan satmayı düşünmüyorum çünkü aracı gerçekten benimsedim :) ilk opelim ama son olmayacağı kesinleşti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner2140

Süpersiniz.

Daha önce arabam olmuştu ancak ilk defa sıfır olarak alacağım. Değişen gibi ya da dyno gibi değil de sizin belirttiğiniz gibi sadece boya kontrolü yaptırma niyetimdeyim. Boyada bir gariplik olursa başka kontrolleri o zaman yaptırırım. Pütürleme işini ilk defa duydum, biraz araştırıp uygulatabilirim, araca uzun süre binme niyetimdeyim.

Tokat tarafında yollar malesef biraz tehlikeli, traktörler bir şeyler düşürebiliyor ya da yolun ortasında bildiğimiz parke taşı falan olabiliyor. Kabus gibi. Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

Alıntıları Göster

rica ederim, şimdiden kazasız belasız iyi günlerde kullanmanızı diliyorum..

pütür işini araştırın , en son yetkili serviste 2.kez pütür uygulattırdım davlumbazlara da yapılmasını istedim.. hem korozyon hem de yol sesini ciddi anlamda düşürüyor , en azından benim tecrübem bu yönde..

aklınıza yatar yaptırtırsanız muhakkak aracın kapılarını ve aynaların altını ustanız maskesin, sprey tarzı püskürtüldüğü için aradan partiküller saçılıp yapışma ihtimali olabiliyor.. gazete ve maskeleme bandıyla korumaya alması kafi.. en son yetkili serviste bu işlem için 1000tl aldılar onu da belirtmeden geçmiyim :)

altına zehirli bir kimyasal sıktılar, toz, çamur, demir tozu, yapışan zift vs aktıktan sonra boyayı uyguluyorlar.. ortalama kuruma süresi ise 3-4 saat civarı bunları da unutmadan ekleyeyim.

• quote:

Zarar vermez çünkü yapıştırma dan önce o bolgeye folyo çektik belki bizden sonraki sahibi sokturmek isterse boyatmak zorunda kalmasın diye kaldı ki ben en az 5 sene falan satmayı düşünmüyorum çünkü aracı gerçekten benimsedim :) ilk opelim ama son olmayacağı kesinleşti

opelin araçları fiyat / fayda olarak hep üst seviyede, vw grubu gibi gereksiz pahalı değiller, ayrıca servis işlemlerinde de doğuş otonun inisiyatifine kalıyorsunuz, oysa opelin ve psa nın Türkiye de direk kendi şirketleri var, 3.şahıslarla iletişim kurmaya gerek kalmıyor satış sonrası işlemler için..

şu an benim bu 2.corsam , d kasa arabamdan memnunum küçük gelmeye başladı hafiften ama değiştirsem bende astra, crossland gibi bir opel modeliyle değiştirmek isterim çünkü markadan yana hiçbir şikayetim olmadı şimdiye kadar.. corsa f yi de tasarım olarak çok beğeniyorum, hatta şerit takip asistanı gm üretimi insignia ve astraya göre çok da iyi diyorlar yani teknolojik alt yapısı çok daha güçlü..

bu arada folyo işini de çok iyi düşünmüşsünüz :)

• quote:

Hocam fotoları bekliyoruz senden
    İlk başta telefonun android sürümü yeterli değildi 10 ve yukarısıni kabul ediyormuş arabada ki sistem sonra telefon sürümü guncellendi bir kaç defa denedim çalışmadı en son yabancı siterlerden birinde sorunla ilgili çözümü buldum meğerse araca kabloyu bağlamadan önce programı açmak gerekiyormuş sorun şimdilik çözüldü fakat daha Türkiye sürümü olmadığı için kısıtlı program çalışıyor
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner2140 -- 27 Ocak 2021; 16:0:52 >
  • 
Sayfa: önceki 21022103210421052106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.