Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20992100210121022103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmet hasan

Teşekkürler darısı size olsun inşallah
    Ses sistemi tatmin edici yüksek seslerde langirdamiyor basları iyi
    Arka oturma alanı poladan küçük fakat biz 3 kişilik bir aile olarak sigiyoruz yakın zamanda 2 günlük Nevşehir turu yaptık bagaj ihtiyacımız olan bütün eşyaları aldı ve rahatlıkla gidip geldik

İnşallah.

Cevabınız için teşekkür ederim. Son olarak ses yalıtımı hakkında da bilgi alabilseydim güzel olurdu ama size zahmet vermeyeyim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taner2140 T kullanıcısına yanıt
    140 km ye kadar rüzgar sesi iyi
    süspansiyon sert olduğu için bazı çukurlarda ses yapıyor (yol tutuşu çok iyi ama)
    daha çok yeni olmasından kaynaklı trim sesleri için birşey diyemem çünkü gelmiyor ileriki safhalar ne gösterir bilemem bu arada araç 2000 km civarında

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ahmet hasan kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam.

•  'Corsa' Genel  'Corsa' Genel  'Corsa' Genel  'Corsa' Genel evet arkadaşlar aracımın zayıf olan geri lambaları ve iç aydınlatmalarını led olanlarla değiştirdim sonuç harika oldu

• ahmet hasan kullanıcısına yanıt

Güzel olmuş, ellerinize sağlık. Normalde led olmuyor mu iç aydınlatmalar? Bir de merakımdan soruyorum, cahilliğime verin. Bu tarz uygulamalar garantiyi bozmuyor mu?

• Taner2140 T kullanıcısına yanıt
    Malesef sadece ultimate pakette var evet garanti bozulur ama ampül olduğu için herhangi bir zararı yok araca aksine daha teknolojik olduğu için daha uzun süreli kullanım ve daha az akım çekiyor

• iyi geceler benim sizlere danışmak istediğim bir konu var. Aracım 2013 model ve henüz bugüne kadar aküm hiç değişmedi. Önümüzdeki hafta değiştirmeyi düşünüyorum. araç start stoplu olduğu için 70AH760A lik akü var üzerinde. Fiyat aldığım firma elimde 70Ah 720A'lık akü var elimde dedi. 760 lık yerine 720'lik taktirsam İstanbul şartlarında benim için çok sorun olur mu sizce? Akü İnci üretimi Eurorepar'ın aküsü.

• hungrywolf kullanıcısına yanıt
    Öncelikle selamlar 8 yıl aynı aküyü kullanarak bence mükemmel bir performans gostermissiniz
    Bu konuda sizi tebrik ederim.
    Benim tavsiyem varsa birebir orijinal akü değerlerinde akü kullanmanız. Markası da bilindik olması sizler için daha sağlıklı olur (mutlu İnci vb )

• Arkadaşlar merhaba,
    Corsa D 1.3 CDTI aracıma aşağıdaki yağı aldım. Aldıktan sonra fark ettim ki yağ tam sentetik degil. Ancak yağ ile alakalı çok fazla olumsuz bir yorumda görmedim.

Kullanan varsa yorumları alabilir miyim? Ona göre iade edecek yada kullanacağım.

'Corsa' Genel

• quote:

Orijinalden alıntı: bob_marley_232

Arkadaşlar merhaba,
    Corsa D 1.3 CDTI aracıma aşağıdaki yağı aldım. Aldıktan sonra fark ettim ki yağ tam sentetik degil. Ancak yağ ile alakalı çok fazla olumsuz bir yorumda görmedim.

Kullanan varsa yorumları alabilir miyim? Ona göre iade edecek yada kullanacağım.

merhaba,

hocam tam ya da yarı sentetik olmasını geçtim dexos 2 onayı yok.

motora ya da turboya zarar verebilir. Siparişi iptal ya da iade edip aşağıdaki ürünü almanızı öneririm;

Top Tec 4600 Dexos2 5W-30 Motor Yağı 5LT - Liqui Moly | Motor Yağları, Katkılar ve Servis Ürünleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 24 Kasım 2020; 22:41:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

merhaba,

hocam tam ya da yarı sentetik olmasını geçtim dexos 2 onayı yok.

motora ya da turboya zarar verebilir. Siparişi iptal ya da iade edip aşağıdaki ürünü almanızı öneririm;

Top Tec 4600 Dexos2 5W-30 Motor Yağı 5LT - Liqui Moly | Motor Yağları, Katkılar ve Servis Ürünleri

Alıntıları Göster

Web sitesindeki detaylarında dexos2 için önerildiği yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bob_marley_232

Web sitesindeki detaylarında dexos2 için önerildiği yazıyor.

Alıntıları Göster

o zaman uyumlu demek ki ama bilemedim siz yine de liqui moly ya da opel çağrı merkezini arayıp bir teyit edin derim.

4600 olsa tam uyumlu derdim ancak motor parçaları döviz artışı sebebiyle el yakmaya başladı, arıza verir vs uğraşmayın.

Dexos 2 standardı neticede eski araçlar içinde uygulanıyor, sentetik olup olmaması da önem arz ediyor olabilir.

• Arkadaşlar 2010 model corsam var ve şu 1 haftadır araç park halindeyken direksiyonu sağa sola çevirince sanki kayış sesine benzer Bi ses duyuyorum. Ciyaklama gibi. Neden olabilir. Fikri olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Grkem37

Arkadaşlar 2010 model corsam var ve şu 1 haftadır araç park halindeyken direksiyonu sağa sola çevirince sanki kayış sesine benzer Bi ses duyuyorum. Ciyaklama gibi. Neden olabilir. Fikri olan var mı?

Amortisor takozlari olabilir hocam.. kasislerden gectiginizde de ses aliyor musunuz ?

Benim eski corsamda park ederken ve parktan cikarken direksiyonu cevirdigimde ozelljkle yagisli kapali havalarda daha belli oluyordu gacir gucur ses geliyordu.. Lastikler yapiyordur diyordum ama sonra kasislerden gecerkende yapmaya baslayinca servise goturmustum takozlar alt ust komple degisti ondan sonra hic o sesi duymadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 25 Kasım 2020; 21:55:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

Amortisor takozlari olabilir hocam.. kasislerden gectiginizde de ses aliyor musunuz ?

Benim eski corsamda park ederken ve parktan cikarken direksiyonu cevirdigimde ozelljkle yagisli kapali havalarda daha belli oluyordu gacir gucur ses geliyordu.. Lastikler yapiyordur diyordum ama sonra kasislerden gecerkende yapmaya baslayinca servise goturmustum takozlar alt ust komple degisti ondan sonra hic o sesi duymadim

Alıntıları Göster

Yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Kasislerde herhangi bir sorun yok şuan için. Benim şikayetim daha çok arabayı park ederken ya da parktan çıkarken direksiyonu sağa sola çevirince kayış sesine benzer Bi ses çıkması. Sanki kuş gibi ötüyor kısa Bi süre sonra da ses kesiliyor. Dediğinizi de dikkate alıcam hocam. Bi ustaya sordum rotlardan da kaynaklanabilir dedi. Bi süre daha böyle gitsin bakalım eğer seste artış olursa sanayi yolu gözükür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grkem37 -- 25 Kasım 2020; 22:16:21 >

• Dostlar bir sorum olacak size. Benim aracın bakımı Ocak 2021'de. Araç yağ değişim uyarısı verdi. Yağ çubuğu ile kontrol ettim, eksilme biraz, sadece rengi dönmüş. Zaten değiştir uyarısı veriyor araba, kilometre ile alakalı olan...Ocakta 3 yaşı geçtiği için bakımı ucuza gelecekti ama ben şimdi yağ değişim yaptırıp ocakta bakıma gitsem iki servis masrafı olacak. Benziliklerde satılan 1 litrelik yağlardan alsam farklı marka ama aynı değerde eklesem motora, ocak ayındaki bakıma kadar sorun çözülür mü sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa2211 -- 26 Kasım 2020; 14:12:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa2211

Dostlar bir sorum olacak size. Benim aracın bakımı Ocak 2021'de. Araç yağ değişim uyarısı verdi. Yağ çubuğu ile kontrol ettim, eksilme biraz, sadece rengi dönmüş. Zaten değiştir uyarısı veriyor araba, kilometre ile alakalı olan...Ocakta 3 yaşı geçtiği için bakımı ucuza gelecekti ama ben şimdi yağ değişim yaptırıp ocakta bakıma gitsem iki servis masrafı olacak. Benziliklerde satılan 1 litrelik yağlardan alsam farklı marka ama aynı değerde eklesem motora, ocak ayındaki bakıma kadar sorun çözülür mü sizce?

Hocam bakım zamanı km olarak geldiyse (15.000km) yağı değiştirmeniz daha mantıklı olur. Ayrıca 2021 de 3 yaş indirimi kampanyası devam eder mi orası da muamma ama 15.000km tam olmadıysa ve surada 1 ay kalmış , dolması mümkün değilse bekleyin isterseniz ,kampanya devam ederse uyguna gelir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 26 Kasım 2020; 18:20:37 >

• mustafa2211 M kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba yağ eklemek bence doğru bir hareket değil araca zarar verebilir fazla koyma ihmaliniz var çünkü
    Yağ değişim periyotlari
    10.000 km
    15.000 km
    20.000 km
    Markalara göre bu periyotlar uygulanır
    Eğer bu km leri 1 yıl içinde tamamlayamaz iseniz 1 yıl dolduğunda değiştirmek gerekir
    Bu süre zarfında yağın kalitesi mutlaka düşer
    Eğer aracınızda lpg var ise yağ eksiltme yapar bu normaldir
    Birde yağ eksiltme araca her zamankinden farklı bir marka yağ koydugunuzda yapar nedeni ise her yağın farklı katkı maddesi ile üretilmesidir
  • Arkadaşlar merhaba 2013 corsa d aracım var bakımını dışarda yaptırdım ama diğer yağ filtre bakımı için karta 5.000 km sonra yazmışlar corsalarda 10 binde birmi yoksa 5 binde birmi bakımlar ?
  • ++Haklısınız hocam, dediğiniz gibi kampanya devam eder mi muallak... aslında bu bakım serviste yaptırmamayı düşünüyordum, zaten bu sene garantisi de doldu aracın. servis hem aşırı pahalı hem de çok uzun bekletiyorlar...youtube videolarından gördüğüm hava-polen filtrelerini değiştirmek kolay gibi, biraz el becerisine olur gibi duruyor. yağı ve yağ filtresini de yağ değişim noktasında değiştirirsem tamamdır bu iş  'Corsa' Genel  bu benim ilk aracım, aldığım zaman çok geçmeden ufak bir kazam olmuştu hatta o dönem yine burada danışmıştım. o dönem o sıkıntıyla uğraşırken öyle ustalarla muhatap oldum ki sanayiiden ustadan soğuttular, o yüzden yetkili servisten başka bir yere götürmedim henüz aracı. ama mecbur artık başlayacağım bir yerden, yağ gibi kendim değiştiremeyeceğim işlerle... ( onun da videosunu buldum da aracın altında karter koruma var yoksa t45 lokma da bulunur  'Corsa' Genel  )

• 
Sayfa: önceki 20992100210121022103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.