Şimdi Ara

'Corsa' Genel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.176
Cevap
87
Favori
2.480.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 gün
  • Cevaplayan Üyeler 1805
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 38
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 5 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Favoriye Eklediklerim 87
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Serdar99 (5330 mesaj) TiFoSi_BJK (4949 mesaj) Bekapa (2656 mesaj) True_Sun (1560 mesaj) BaRiS (1332 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5655 mesaj) Mobil (2508 mesaj) Tablet (222 mesaj) (3 mesaj) Mini (42 mesaj) Uygulama (107 mesaj) (2 mesaj) (10 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
    247 Mesaj

Aracınız hayırlı olsun. Ben de özel üretim atmosferik motorlu gri+siyah renkli olanı aldım. Şu an için çok memnunum. Arada büyük fiyat farkı olmasa kesinlikle sizin aldığınız gibi turbo ve otomatik olanı alırdım.
    Güle güle kullanın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ahmet hasan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    448 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

Dizelde yakıt ortalamam 100km de 3.0 şehiriçi şehirdışı karışık.

Kışın 3.5 - 3.8 arasında bir git gel yaşadı.

Hocam nasıl bu kadar az yaktınız ? Bende 2011 dizel manuel mevcut ancak hep 4.5-5 arası yakıyorum . Lastik markası nedir ? Onunla da alakası olabilir belki .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Teğmen
    132 Mesaj

Sizede hayırlı olsun güle güle binin inşallah açıkçası bizde bütçeyi biraz zorladik ama kullandıkça araca olan tutkum artmaya başladı diyebilirim gerçekten beklentilerimi karşıladı
    Kıyaslama yaparsak benim hali hazırda kullandığım 2019 model 1.6 tdi dsg polo aracımdan daha fazla keyif alıyorum diyebilirim umarım yollarda daha fazla görürüz bu araçtan yakın çevremde olumlu tepkiler veriyor sürekli buda beni mutlu ediyor

|
    |
    freeyourmindtr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    985 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ahmet hasan

tavan kaput far ve çamurluk koruma uygulaması
    Arabaların boyaları yeni ve hassas, muhtemelen sökerken boya atacaktır. Ki tavan boyasıyla ilgili baya şikayet var.

Biraz daha zaman geçtikten sonra yaptırmanız belki daha iyi olurdu.

Ne kadara mal ettiniz?

• Teğmen
    132 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba, ben de 1.2 elegance aytaşı gri cam tavanlı model için 197.500e anlaştım. Seramik kaplama boya koruma dahil. Fiyatı nasıl sizce? Bir de genel olarak boyanın ince olduğunu ve çabuk atabileceğini okudum. Servisin yaptığı işlem harici bir şey önerir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uTqx -- 13 Eylül 2020; 2:50:59 >
  • Teğmen
    132 Mesaj

Adana'da yaşadığım için araç genelde 40 ila 45 derece sıcaklığa maruz kalıyor bırakın boyanın kurumasını araba iliklerine kadar kurumustur :))
    Ayrıca kedilerle başımız dertte bundan önceki aracımı kediler çok fena çizdi baya bi değer kaybına uğradı aracım
    Uygulanan malzeme 5 yil garantili 1. Sınıf Ppf özellikli olduğu için kolaylıkla iz bırakmadan sökülebilir.
    yapılan bütün işlemlerin maliyeti 1750 tl hocam

|
    |
    hebelehubele kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    132 Mesaj

Merhaba öncelikle hayırlı olsun aracınız güle güle kullanın Allah kaza bela vermesin
    Öncelikle şu konuya açıklık getirelim hiç bir servis kendi bünyesinde yapmıyor bu uygulamayı dışarıdan tuttukları adamlara yaptiyorlar yani uygulanan hiç bir malzeme Opel garantisi altında değil yapılan işlemler için komisyon usulü çalışıyorlar
    189.000 tl aracın satış fiyatı
    3000 cam tavan
    2700 tl de çift renk boya farki
    Toplamı 194.700 tl
    Yani sizden 2800 tl fark almışlar seramik ve boya koruma için
    Dışarıda yapilsa 1500 tl max oderdiniz kaldiki boya da yeni olduğu için sadce cila surecekler sizden net 1000 1500 TL ekstra kazanç elde edilmiş maalesef yetkili satıcılar insanları bu şekilde kandırıyor yada zorluyorlar.

|
    |
    uTqx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1375 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ahmet hasan

Ve beklenen an
    Hocam hayırlı, güle güle, güzel günlerde kullanın. Bir kaç sayfa önce konuşmuştuk. Sevindim sizin adınıza

• Teğmen
    132 Mesaj

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Evet zorunlu oluyor ancak piyasa öyle bi hale geldi ki maalesef kabul ediyoruz. Bir zam daha yemeden teslim alabilirsem benim için yeterli umarım bu ay içinde biter faturalandırma süreci

|
    |
  • Teğmen
    132 Mesaj

Teşekkürler hocam daha iyisini allah size nasip etsin inşallah

|
    |
    Immortal King kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    132 Mesaj

Büyük ihtimalle bu ay faturalanır hocam hiç pişman olmayacaksınız buna emin olabilirsiniz

|
    |
    uTqx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    9 Mesaj

Merhaba. Bugün beni bayiden aradılar aracın faturası kesildi diye. İnşallah 1 haftaya teslim alacağız
    |
    |
  • Teğmen
    132 Mesaj

Hayırlı uğurlu olsun hocam

|
    |
    castortroy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    6 Mesaj
    Merhaba

Bayilerde araç var mı acaba?
    Tek tek arayıp uğraşmama değer mi?
    Toyota, hiç kasmayın en erken Şubat dedi mesela

• Teğmen
    132 Mesaj

Bence bayiye uğrayın arayınca yok çekiyorlar ben kapıdan içeri girdim son aracı aldım normalde aradım yok dediler :)

|
    |
    cemteco kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1866 Mesaj
  • Yüzbaşı
    985 Mesaj

Çok tutarsız yazılmış. Avrupadaki recallun bunla ilgisi yok.

Tahminen kaza yapmış gibi geldi bana

|
    |
    Kerasuslu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    132 Mesaj

Hocam izledim öncelikle eline sağlık fakat çekim kalitesi ve anlatım çok zayıf biraz daha özenli olabilir di

|
    |
    Sado666 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7230 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

2020 Corsa alanlar okusun derim;
    https://eksisozluk.com/opel-corsa-2020-ile-olumden-donmek--6679157?a=popular&p=1
    psa opellerde ciddi bir kalite sıkıntısı var özellikle yürür konusunda , eski opeller gibi değil diyor zaten alan arkadaşlarımda ..

bir önceki aracım corsa ile Burdur Salda gölüne doğru seyahate çıkmıştık, önümüzde de bir köy vardı yoluna girdik hızımız 90 araba 110.000km de alttakım 7 senelik , öyle bir çukura girdim ki paatttt diye bir ses geldi koltuktan hopladık kardeşimle, ama öyle böyle değil, kameralar çekse yuhh o ne derlerdi araba şahlandı gibi oldu, hemen sağa çektim olayın şokuyla..

Baktım arabaya hiçbir şey yok, sonra çukura gidip baktım bir ohaaa lann çektim insan uyarı koyar tabela koyar bu ne diye, artık su mu , doğalgaz mı bilmiyorum onun için yol kazılmış bırakıp gitmişler..

Neyse sonra daha önce yapmadığı şeyi yapmaya başladı 100km yi geçince direksiyon sallanıyordu, meğerse jant hafif yamulmuş değiştirdik lastikte de derin bir kesik oluşmuş, dedim 4 ünü de değiştirin continental premium contak 6 almıştım o zaman 205 55 r16 çok iyi lastiklerdi bu arada :)

Sonra 160 170 bana mısın demedi.. kaldı ki daha öncede baya vukuatlarımız olmuştu, çukurlar, göremeden üstünden uçtuğum kasisler vs ..

opel amerikan - alman mühendislerinin eseriyken gerçekten çok sağlamdı..

şimdi yeni opelleri gömmek doğru olmaz ancak psa alım fiyatını kısa sürede amorti etmek için malzemeden kaçıyor olabilir.. zira yeni corsa bir önceki corsaya kıyasla baya hafiflemiş, tamam bu yakıt sarfiyatı için iyi ancak saclarına karpuza vururmuş gibi vurun farkı anlayacaksınız.. gm opeller daha baslı tok ses verirken psa olanlar yankılı tize yakın ses veriyor..

şimdiki opel corsamı ileride değiştirme kararı alırsam ford a yöneleceğim büyük ihtimal

• Teğmen
    132 Mesaj

Öncelikle selamlar
    Hocam aracın kaput ve ön çamurluklar alüminyum malzemeden üretilmiştir (güncel bir çok araçta bu şekilde başta mercedes ve bmw olmak üzere ) vurduğunuz da sesin tiz gelme sebebi budur. bununla birlikte araç hafiflemiştir. Buna bağlı olarakta araç yakıt tasarrufu sağlamaktadır.
    Şuna da değinmek istiyorum üzerindeki motor ve şanzıman 3 yıl üst üste Dünya'nın en iyi motoru ve şanzıman ikilisi seçilmiştir (308 ve 3008 te kullanılan şanzıman ve motor ) yürür aksamı bu sene yılın otomobili seçilen 208 ile birebir aynıdır.

Ben bu aracı almadan önce 2 ay detaylı araştırma yaptım ve iyiki de almışım diyorum herkese de sonuna kadar tavsiye ederim arkadaşlar parasına göre gayet iyi bir araç.

|
    |
    khytr89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Sohbet
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.