Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2097. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20952096209720982099
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler herkese selamlar. Bir ay sonra falan Bilecik'ten Van'a gideceğim. Marttan beri buradayım. İki sorum olacak;

1- Aracımda kışlıklarım takılı, malum gelirken Van yolları kötüydü, güvenemedim onlarla geldim, yazlık lastikler de orada, değiştirme imkanım yok. Temmuz asfaltında kışlık lastiklerimle 1500 km yol yapacağım gibi duruyor. Sizce dikkat etmem gereken hususlar neler? Fren mesafesi ve yakıt çok artacak farkındayım, aklına başka bir şey gelen? Araçta 2 kişi olacak bu arada.
    2- Bu depoları pompa tık ettikten sonra doldurmanın herhangi bir zararı var mı?
  • | OMG! | kullanıcısına yanıt
    Kar lastıgıne fazladan 10+ bar hava basarak yakıtı düşürebiliriz sanki :) giderken 90 ı gecmemek lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tepetör T kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler dostum. 42 basacağım o zaman.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Belirtilen limitten 20-30km/h kadar daha yavaş kullanmanız ve önünüzdeki araçla olan mesafenizi artırmanız gerekir. Çünkü fren mesafesi artmış olacaktır.
    Aracın arka kapısında minimum ve maksimum basınc aralıgı yazıyor oraya bakarak hareket etmenizi öneririm. Benim basınc su an 46 olsa gerek normali lastıkcıye gore 32-36 . Allah pişman etmesin. İnş kaza yapmam. 170 le giderken ani firen yaptım 140 a kadar gezeledi 140 dan asagı inince topladı. Tahmını tabı gozum ıbrede degıldı. Basınc 32-36 olsa da bir sey degışmezdi. Sonucta b segmentı arac ıcın bu durumlar saçmalık. 100 ü geçmem. Lastıgın havası normalin altında olacagına üstünde olmasının guvenlık acısından daha iyi olduguna inandığım için fazla hava basarım.kar lastıgı bitinceye kadar bu sekılde yazları da kullanmayı düşünüyorum.

• Evet hocam fren mesafesi inanılmaz artıyor farkındayım. Boş yolda da 120 gibi bir hızı geçmeyeceğim. Cevaplarınız için teşekkür ederim 😊

• Selamlar. Arkadaşlar Corsa-D nin pandemiden dolayı 3.5 aydır çalışmamasından dolayı Aküsü tahminen bitti ve bu yüzden kendim değiştirebilirmiyim. Herhangi bir video da bulamadım.Şu anda hiç arabaya dokunamıyorum.Kapılar açılacak mı yoksa akü bittiğinden dolayı hiç mi kapanmayacak. Bir ara akü şarj ve takviye cihazlarını araştırdım. Ne yapacağıma karar veremedim. Fakat akünün bittiğini anlıyabilsem kendim değiştirme yoluna gideceğim ama bir önceki akü değişimini servisinde yaptırmıştım ve üzerinde bağlı bir şeyler daha vardı. O yüzden kendim değiştiremem diye düşünüyordum. Bakalım bana fikir verecek yol gösterecek arkadaşlar varsa memnun olurum. Araç 2008 Model daha 11 bin km olmadı.Spor model 3 kapı.
  • Tekrardan selamlar. Arkadaşlar Corsa D nin aküsü bittiği zaman kapılar açılıyormu bilen varmı? Ayrıca akü takviye cihazı almaya karar verdim. Eğer kapıları açılırsa deneyeceğim yorumlarda 4 ay çalışmayan aküyü bile çalıştırdığını yazıyorlar. Aletin adı Big Booster power bank özellikli akü takviye cihazı.
  • CANGO17 C kullanıcısına yanıt
    Anahtarla açılır. Merkezi kilit çalışmayacağı için ve bagaj kapağı eleltrikli olduğu için açılmaz. Ama sürücü kapısı anahtarla açılarak kaputu açabilir takviye ile çalıştırabilirsiniz

• Çok teşekkürler sağol arkadaşım big booster takviye cihazını da sipariş verdim. Bursa dan yola çıktı. Herhalde yarın alırım ve dediğin gibi sorun çıkmayacak herhalde. Ne bileyim youtube da aküden dolayı açılmayan kapı kilitleri falan görünce beni bayağı üzmüştü herhangi bir şey olmasın diyede takviye cihazı gelene kadar bekliyeyim dedim. Fakat senden böyle güzel bir cevap alınca bütün tediginliklerim gitti. Takviye ile çalıştırınca belki yol yapmam 2-3 saat yerinde çalıştırım. Böyle birkaç gün yapayım gerekirse de sonra yol yapıp aküyü şarj ederim diye düşünüyorum. Senin de Golf un hayırlı olsun Corsa D yi bıraktın herhalde. Okuluda bitirip mezun olmuşsundur. Bayağı zaman geçti. Senle aynı zamanlarda Corsa ları almiştık galiba öyle hatırlıyorum 2008 yılıydı.Neyse kafanı şişirmiyeyim sağlık dolu ve kazasıs sürüşler dilerim arkadaşım.
  • CANGO17 C kullanıcısına yanıt
    Selamlar hocam,

Golf 7 yaşına doğru geliyor okul biteli epey oldu. Corsanın kıymetini bilmek lazım çok pişmanım sattığıma. Çok emeğim vardır

• Selam arkadaşım. Herşeyin hayırlısı . O zamanlar az konuşmadık neyse sağlık olsun kendine iyi bak. Benim kargo hala gelmedi zaten MNG kargo yu beğenmiyordum.Adamlar çarşamba saat 17:00 da kargo yola çıktı diye kargo takip mesajında göstermişler. Hemde Bursa dan yola çıkıyor ve perşembe 15:00 da müşteri hizmetlerini aradım nerdeyse 24 saat olacak kargom hala Bursa dan yola çıktı gözüküyor dedim. Bana cevap veremediler daha sonra ileri saatlerde arayın size bilgi verilecek dediler. Anlıyacağın akü takviye cihazı Cuma günü herhalde gelecek. Yarın tekrar soracağım. Şimdilik Allah'a emanet ol iyi geceler.
  • 185/65/14 LASTİK öneriniz nedir? Lassa, dunlop, falken? 300 tl civarında bunlar var. birde continental eco6 allsezon var oda 578 tl civarında.

4 tane lastik almam lazım acil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakLEE

185/65/14 LASTİK öneriniz nedir? Lassa, dunlop, falken? 300 tl civarında bunlar var. birde continental eco6 allsezon var oda 578 tl civarında.

4 tane lastik almam lazım acil.
    ucuz ürün alacak kadar zengin değilseniz ya da sizin ve sevdiklerinizin hayatı paradan değerliyse kesinlikle continental der susarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

ucuz ürün alacak kadar zengin değilseniz ya da sizin ve sevdiklerinizin hayatı paradan değerliyse kesinlikle continental der susarım :)

Alıntıları Göster
    lassa çok mu kötü hocam? bildiğiniz birşey var mı? aracı 2 sene sonra satacağım çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakLEE

lassa çok mu kötü hocam? bildiğiniz birşey var mı? aracı 2 sene sonra satacağım çünkü.

Alıntıları Göster
    olsun 2 sene kullanacaksınız ayrıca belli olmaz evdeki hesap çarşıya uymazsa yine binebilirisniz..

Lassa'nın hamuru sert ve çabuk çatlıyor. Ayrıca continental lastikler aracınızın değerini de yükseltir nasıl mı, lassa çabuk yıprandığı için bakmaya gelen adam diyecek bunda lastik masrafı var rakamı kısacak da kısacak :)

Continental 4 lastik + sağlam bir yerde rot ayarı yapıldı mı aracın yürürü size de keyif verir ;)

• 2020 Corsa 1.2 75bg aracımla ortalama araç bilgisayarına göre 6.2 yakıyorum. Yaklaşık 1500km yaptım. Aynı araca sahip başka kimse var mı? Varsa sizin yakıt tüketiminiz nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: freeyourmindtr

2020 Corsa 1.2 75bg aracımla ortalama araç bilgisayarına göre 6.2 yakıyorum. Yaklaşık 1500km yaptım. Aynı araca sahip başka kimse var mı? Varsa sizin yakıt tüketiminiz nedir?
    Şehir içiyse gayet iyi.

100bg uzun yol full klima açık max 120yle giderek 4.8 yaktı.

Şehir içindeyse sizin değerlere benzer.
  • hebelehubele H kullanıcısına yanıt
    Şehir dışına hiç çıkmadım. Hepsi Turgutreis’te ve bazen de Bodrum’a gidince yaptığım km’ler.
    Klima açmaya gerek olmadığı zamanlar daha az yakıyor. Doğal olarak yokuşlar ve klima tüketimi çok etkiliyor. Benim ev de acayip dik uzun bir yokuşta olduğu için bayağı negatif etkisi var.

Turbo araç için 4.8 gayet iyi bu arada.

Şehir içinde kaç yakıyorsunuz?

• Dizelde yakıt ortalamam 100km de 3.0 şehiriçi şehirdışı karışık.

Kışın 3.5 - 3.8 arasında bir git gel yaşadı.

'Corsa' Genel

• 
Sayfa: önceki 20952096209720982099
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.