Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2095. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20932094209520962097
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yakit cok yukselir, performansta da belirgin dusus olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba,

2011 model 111. seri corsa için hangi multimedya sistemleri önerirsiniz?
  • Karantina dönemi geliyor gibi.

Aracımı bir güzel temizledim. Garajıma koyacağım.

Uzun süre kullanmayı düşünmüyorum.

Bu sebeple akü EKSİ kutup başını sökmeyi düşünüyorum.

Saat ayarı vb gidecektir ama başka sakıncası var mı? Teyp kodu falan ister mi?

2012 corsa d 1.3cdti enjoy

• biuu kullanıcısına yanıt
    Hocam dizel araba yatmayı sevmez, haftada 1 kere 10dk çalıştırmanızı öneririm.

Haa askere gidecekseniz altına takoz koyun, akünün bağlantısını sökebilirsiniz ama akünüz eskiyse yine şarjsız çalışmayabilir.

Bağlantı kesilince teyp kod isterse o myopel kartının olduğu kitapçıkta aracın güvenlik kodu yazıyor onu halledersiniz.

Anahtara tanımladığınız P kodu ayarları da siliniyor diye biliyorum..

Ek olarak yakıtınız Shell değilse içindeki yanmayan pisliklerin çöküp topaklanmaması için depoyu komple boşalttırmanızı önerebilirim , bunlar daha sonra çalıştırmak istediğinizde mazot pompasını zorlayabilir ama Shell se sorun teşkil edeceğini zannetmiyorum.

Bu arada neden askerlik dedim çünkü yurtdışına çıkış tehlikeli :) Haa "yurtdışına çıkacaktım ben yaa" diyececek olursanız da aküyü sökmenize gerek yok, dünya malı dünyada kalacak

Bu arada facebook grubumuz OPEL TR TEAM a herkesi beklerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 17 Mart 2020; 15:25:49 >

• Yok hocam mevzu askerlik değil. Malum bizim “opel koyunca uzak doğulu koyarona” diye şey ettiydim.

İğrenç espriden sonra devam edelim.

Bu kadar detaylı bir cevap beklemiyordum. Çok teşekkür ederim.

Yarın sıkı yönetim mi olur ne olur belli değil.

Yakıt Shell ama yine de yatırmayalım aracı. Arada çalıştırırız. Hatta imkan buldukça meşhur bir yokuş var haftada bir iner çıkarım olmadı.

Sağlıklı günler dilerim.

Facebook grubuna giriyorum şimdi.

• biuu kullanıcısına yanıt
    Korona da ne yahu opel korsa tam kor

Iğrenç bir espride benden geldi

Rica ederim ne demek bilgi paylaşınca değerli :)

• Beyler merhabalar, corsa d motor suyu sıcaklıgınız ortalama kaç derece? Hiç kontrol ediyor musunuz gizli menüden? Ayrıca corsaların motoru sıcak mı çalışır? Çünkü benim araba bazen 105 dereceye cıkıyor

• captor34 kullanıcısına yanıt
    O gizli menüye nasıl bakıyoruz ki, öyle bir şey mi varmış 😄
    Hararet göstergesi yok diye, pek hararet yapmayan bir motoru olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • | OMG! | kullanıcısına yanıt
    Yapıyor ya, öyle bir yapıyor ki.. Gizli menü şöyle acılıyor.. Silecek kolunun ucundaki tuşa üç kere ardı ardına basıp, ardından 4. Basışta basıp biraz bekleyince yol bilgisayarında farklı bir menü geliyor.. Oradan kontrol edilebiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Doğrudur güzel dostum, motor sonuçta, küçük bir parça arızası büyük sonuçlar doğurabilir. Ben bakayım dostum, haberdar ederim seni. Yağ sıcaklığı ölçümü falan da vardır o zaman.

Hocam 1.0 , 1.2 , 1.4 veya 1.6 benzinli motorlardan biriyse normal, Opel'in değil genel olarak tüm GM araçların motoru sıcak çalışıyor 95 - 105 derece gibi. Yazın 108 e gelince de fan sesini duymanız lazim, tam o zaman performanslı soğutma gerçekleşiyor.

LPG var mı yazmamışsınız ama yakıtı da Shell den şaşmamanızı öneririm.

Eğer aracın motoru 1.3 dizelse ciddi bir sorun var. Termostat ile ilgili olabilir. En kısa zamanda kontrol ettirmeniz gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

Hocam 1.0 , 1.2 , 1.4 veya 1.6 benzinli motorlardan biriyse normal, Opel'in değil genel olarak tüm GM araçların motoru sıcak çalışıyor 95 - 105 derece gibi. Yazın 108 e gelince de fan sesini duymanız lazim, tam o zaman performanslı soğutma gerçekleşiyor.

LPG var mı yazmamışsınız ama yakıtı da Shell den şaşmamanızı öneririm.

Eğer aracın motoru 1.3 dizelse ciddi bir sorun var. Termostat ile ilgili olabilir. En kısa zamanda kontrol ettirmeniz gerekir.
    1.2 twinport benzinli, LPG yok.. Mesela düşük hızda falan giderken, 2. Viteste veya park ederken 100-105 arasına geliyor.. Ama yoldayken 90-91 derece.

O zaman arabanızın tadını çıkartın :)

Ama yazlık bakımda yine de soğutma suyu / antifriz karışımınızı + fan ve genel soğutma sistemini kontrol ettirmeyi unutmayın.

Ek olarak yaz için bir diğer önerimde çok devirli kullanmamanız yönünde olacak, çünkü motor karakteri gereği sıcak çalışıyor, küresel ısınma sebebiyle hava sıcakları da yükseldiği için motor bloğunda çatlama ya da hortumlarda vs sorun olmaması adına suyunu kontrol etmeyi bir düzene koymanızı öneririm. Ek olarak 2500 - 3000rpm yi çok geçmemenizi öneririm, enjoy paketse hız sabitleme kullanabilirsiniz.
  • Teşekkür ederim, bilgiler için..evet yaz sıcaklarını merak ediyorum :)) gerçi klima falan acık olacagı için sürekli fan da çalısıyor sanırım..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Rica ederim, aynen klimayla fan calisiyor ama biz tedbirimizi alalim da sonrasi tevekkulumuzu edelim :)

• Aynen haklısınız, biz tedbirimizi alalım (: ayrıca bizim corsa d lerin yan ayna acıları biraz sıkıntılı gibi. Özellikle park yaparken.. Arabanın köşeleri neredeyse hiç görünmüyor. Kör nokta aynası falan alsak işe yarar mı acaba?

Park konusunda herhangi bir sorun yaşamıyorum aynalardan memnunum :)

Park sensörü, arka görüş kamerası taktırarak daha rahat ve güvenlik park sağlayabileceğiniz gibi kör nokta aynası da arka köşeleri rahat görmenizi sağlayabilir.

N11 de uygun seçenekler mevcut , denemeye değer :)

• Merhaba. 2020 Corsa 1.2 75 beygir duz vites alıyorum. Kaporami gönderdim. Corsa model basliklarinda baktigim zaman sehir ici genelde 8 litrenin uzerinde rakamlar belirtilmiş (Onceki yılların modelleri). Opel'in websitesine bakınca bu yeni Corsa icin sehir ici 4.8, sehir disi 3.6 ve ortalama 4.1 gösteriyor. Opel bu rakamları abartmış olsa bile bu kadar büyük farki garip bulduğumu söylemeliyim. Bu motor ile önceki motorlar farklı mi yoksa Opel sitesini yok sayıp 8 litre yakmasını mi beklemeliyim?

Bunun disinda basliklari okuyorum ama Opel markası hakkında çok bilgim yok. PSA grubu tarafından nispeten yeni alindigini ve alt hapisinin yeni Peugeot 208 ile ayni oldugunu biliyorum. Bunun disinda Opel markası genelinde ve Corsa modeli özelinde tavsiyeleriniz, paylaşabileceğiniz bir şeyler varsa sevinirim.

Tesekkurler.
  • freeyourmindtr F kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam aramiza hosgeldiniz, arabaniz hayirli ugurlu olsun, kazasiz belasiz nice kilometreler diliyorum.

Simdi 1.2 motora gelecek olursak psa dan onceki 1.2 motor atmosferikti yani turbo yoktu, psa uretimi 1.2 puretech motorda turbo var ve 8 ileri sanzimanda oldugu icin eski corsalara kiyasla daha sessiz ve daha dusuk yakit tuketimli olacak araciniz.

Fabrika verilerine ise kucuk sehir icinde +1 , buyuk sehir icinde ise + 2 + 3 ekleyebilirsiniz.. sehirdisina ise yuk durumuna gore daha azda yakabileceginiz gibi arac agirlasirsa ya da yokusu bol yere tirmanirsaniz haliyle bir miktar yukselecektir ama firmalar sehirdisini guzel tutturuyor..

Hangi sehirdesiniz bilmiyorum ama istanbuldaysaniz, baska bayiden almis olsaniz bile benim size onerecegim tek yetkili servis opel gercek besiktas servisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 26 Nisan 2020; 0:53:1 >
  • Merhaba ve hoşbulduk. İyi dilekleriniz için çok teşekkürler.

Benim aldığım araba maalesef turbo motorlu olanı değil, 1.2 atmosferik 75 beygir 118? tork olanı. Ayrıca vites de otomatik değil, düz (5 ileri). Gönül isterdi ki bahsettiğiniz kombinasyonu alayım ama benzer donanımlarda arada çok ciddi (30 bin TL) fark oluyordu. Bu araba özel İtalya için üretilip coronavirüs nedeniyle ülkemize yollanan araçlardan. Çok fazla standart donanım var (ultimate’da olan) ve fiyatı da nispeten bana uygun gelince-123 bin TL- almaya karar verdim.

Bir iki litre daha fazla yakması yine şehir içinde 6-7 litrenin altında yakması demek ki benim için makul bir tüketim olur. Umuyorum bu doğrudur. Bir önceki kasanın 1.2 70 beygirlik versiyonu Sahibinden’e göre şehir içinde 6.7 litre yakıyor olması lazım. Bu forumda okuduğum postlarda günlük hayatta şehir içi ortalama olarak 8 gibi rakamlardan bahsedilmiş. Arada 1.3 litre fark var. Bu yeni versiyonda kabaca 4.8 değil de, 6.1’ye denk geliyor. Fena değil.

Ben Bodrum’dayım ama yine de tavsiyeniz için teşekkürler.

Siz arabanızdan memnun musunuz? Ben aracımın bakımlarını dikkatli yapar temiz kullanırım. Opel nispeten sorunlu bir marka okuduklarıma, sorunsuzluk listelerine bakınca (İngiltere’de yayınlanan), ama umuyorum ki başım çok ağrımaz.

• 
Sayfa: önceki 20932094209520962097
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.