Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2069. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20672068206920702071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam o zaman sensör kablosunda bir temassızlık var. Aracı onarana kadar o hızlara bir daha çıkmayın derim. Kontrolsüz güç güç değildir felakettir, Allah korusun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bi sorum daha var arabayı alalı iki aya yaklaşacak önceleri fark etmiyormuydum yoksa şimdimi dikkatimi çekiyor bilmiyorum aşırı uğultu sesi geliyor.arabaya binen arkadaşlarım aldığından beri böyle diyor bana ise son zamanlarda gelmeye başladı gibi.

Sanki arka tekerlerden geliyor gibi. Arkadaşım izalosyonu çok kötü diyor.onda da 97 astra var o bile bu kadar ses yapmıyor diyor doğruda.arabada konuşurken bağıra bağıra konuşuyoruz hızım ise sabit 90. Sürat yapsamda hadi neyse. İyice soğudum satacam arabayı. Tüpe alışmışız mazot çok yakıyor sanki.birde arabayı çok seviyorum ama beni soğuttu. Bi daha alırsam çok temiz servis bakımlı almaya özen gösterecem.ama şu uğultu meselesine bi bakın hele
    Sağolun hocam cümlemizi Allah korusun teşekkürler cevaplarınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir1983 -- 27 Mayıs 2018; 23:54:25 >
  • kadir1983 kullanıcısına yanıt
    Arka teker rulmanlarına baktırın. Bilyeler ezilmiş olabilir. Getz konusunda yazmıştım. Benim de başıma gelmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 28 Mayıs 2018; 9:22:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Arka teker rulmanlarına baktırın. Bilyeler ezilmiş olabilir. Getz konusunda yazmıştım. Benim de başıma gelmişti.
    İnternetten yaptığım araştırmaya göre dediğiniz gibi rulmanin değişmesi gerekecek galiba.durumu yazarım yine.

• Bugün sananiye gittim usta lifte kaldırıp tekeri dönerdi ve hemen teşhisi koydu sağ arka teker bilye dağıtmış dedi parçayıya gitti 170 TL ye parçayı aldım taktı.çok basit iki dakkada halletti.sol arka tekerinde değişmesi gerekir ama sen bilirsin dedi parça fiyatı pahalı diyerek şimdilik dursun dedim.gündüz farımİn biri patlamış onuda değiştirdi ve 50 lira işçilik aldı. İnsp 2 3 4 hataları veriyordu İnternetten bakıp onları silmiştim.ama araba üzerinde anahtar işareti vardı onu söndürememiştim.opel türkiye'yi arayıp güvenlik kodumu buldum.bu sefer usta işi bitince arabayı bilgisayara bağladı ve bu ışığı söndürdü güvenlik kodunu girmeden olmuyor.jantımın biri fena yamukmuş daha önce lastiği değiştirirken lastikçi söylemişti.rulmanın değiştiği jant düzelttirmek için ustanın tanıdığı lastikçiye gittim orda jantı düzelttirdim ama tam anlamıyla düzelmeDi galiba kurşunlarla janta balans yaptı oldu yani oraya da bi 50 lira ateşledim.

Sonra çıktım geliyorum baktım araba üzerinde anahtar işareti tekrar yandı ustayı aradım gel dedi gittim tekrar bağladılar olmadı başka bi opelciye gittik beraber onda orijinal opel cihazı varmış baktı taradı derken içimden de dua ediyorum Allahım inşallah önemli bişey çıkmaz diye.kızdırma bujisinin biri arızalanmış 40 liraya bosch marka buji taktılar ve ışık söndü.yani bugünlük maceram böyleydi. Çok mu uzattım ne.

Yok hocam tecrubenizi paylasmaniz iyi oldu bizde ogreniyoruz :)

Su an bir sorun kalmadi diyebiliriz o zaman

• Bu arada benim aracın motoru euro 4 müş bunuda öğrendik bende euro 5 zannediyordum. 2012 model makyajlı d kasların motoru neye göre değişiyor sizlerde durum ne. Ruhsata 5 Dr yazıyordu bende onu euro 5 motor olarak algılıyorum.al işte bi kez daha moralim bozuldu :) önemli değil ama öyle işte.

Şimdilik birşey yok gibi görünüyor.inşallah olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

Bu arada benim aracın motoru euro 4 müş bunuda öğrendik bende euro 5 zannediyordum. 2012 model makyajlı d kasların motoru neye göre değişiyor sizlerde durum ne. Ruhsata 5 Dr yazıyordu bende onu euro 5 motor olarak algılıyorum.al işte bi kez daha moralim bozuldu :) önemli değil ama öyle işte.

Şimdilik birşey yok gibi görünüyor.inşallah olmaz.
    Bir bakıma şanlısın sürekli EGR hataları almazsın :)
  • Ben kendi arabamdan biraz soğudum bakımsız bir araba alarak başta hata ettim ama corsaları çok seviyorum.şekli çok güzel içi aynı sınıf arabalara göre çok geniş ve havadar. İki gün önce bi i20 nin içine bindim çok dar ve basık geldi.ama corsaları c sınıfına kafa tutar ayarda.dün sanayide parça almaya giderken ustanın megane 2 (dizel) bindim yok yahu sarmadı.demekki astraya vectra ya binsek iyice opelci olacaz.

aynen hocam :) geçen şirketteki otomatik dizel astra j cosmo sedan kullandım aşık oldum arabadan inesim gelmedi

Corsa'nızın ilk sahibi biraz hor kullanmış, gerçi hor kullanıldıktan sonra mercedes v12 s600 maybah olsa da hep sorun çıkartacaktır.

Corsa'nızdan soğumayın. Biraz bakımla halt edemeyeceği hiçbir yol yok :)

Hyundai ile kıyaslamayın bile kalitesiz bir araç, adamlarda göz zevki yok. Kona diye bir şey çıkartmışlar en son ne kadar tipsiz itici bir araç, birde onun karşında duran mokka x e bakın aşırı güzel.
  • Arkadsslar corsa c almak istiyorum . 2001 elegance nasildir acaba. 2005 enjoy ile fsrklari var mi? (Kasa haric)arada 5-6 bin fark var. 5-6 bin verip enjoy almays deger mi?

Bir de silverline de kav hava yastigi var?

• dembay1 D kullanıcısına yanıt
    C nin cok donanim paketine hakim degilim ama acikcasi 2005 essentia yerine 2001 enjoy almayi tercih ederim. Hiz sabitleyici,airbag,sis fari vs gibi guvenlik ve konfor aksesuarlari oluyor. Iyi arastirin derim. Bildigim kadariyla da en dolu paketi cosmo. Mercekli far vs gibi goruntusel guzellikleri oluyor

• yıkama sonrası arabayı çekerken boşta gaz verince şıkırtı sesi geldi , gaz kesince gelmiyordu. Sonrasında duymadım. ilginç

ayrıca debriyaj sıcakta yumuşuyor soğukta sertleşiyor daha da ilginç sıcak havalarda daha rahat kullanıyorum arabayı yada parçalar anca alıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 2 Haziran 2018; 14:22:43 >
  • hasan-handan-cemre H kullanıcısına yanıt
    sıcaklığı fahrenheit olarak gosteriyor olabilir mi ayarlardan cantigrad yapılabiliyordur...
  • tazyikli su makinası kullanan var mı ? 25 tl ye yıkıyorlar gerçi ama yıkayayım derken çiziyorlar yada tam temizleyemiyorlar. Hele ki ön kapı tutacakları piano black olduğu için çizik duruyor. O kısımlar çok çabuk çiziliyor. Dikkatsiz de yıkıyorlar yani .
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    Bende karcher 2.100 vat gayet yeterli geliyor ürettiği basınç. Ama araba yıkamak gerçekten çok zor ve yorucu

• dembay1 D kullanıcısına yanıt
    Motor ne? Silverline görsel olarak enjoy üstü ancak iki havayastığı var. 2005 enjoy babam kullanıyor cdti 250 bini devirdi

1tl su 1 tl kopuk 1 tl su kendim yikiyorum migrostan aldigim sungerlerle. Benzinliklere bak derim makine almana gerek kalmaz.

Kurutma dahil 30dk mi aliyor ama detayli yapiyorum.

• karcher k 2.100 600 tl civarında. bosch filan da baktım ama karcher öneriyorlar genelde.

3 tane araç var sürekli kuş pisliği oluyor,ıslak mendille filan alıyorum ama el değmeden su ile bolca yıkanması daha iyi olur. Sürekli yıkatamıyorum yıkatınca da çiziyorlar ediyorlar. En azından kendim uğraşırım diye düşündüm.

Birde tabi 3.kattan hortum uzatmak gerekcek sanırım

benzinlikteki 1 tl ler dolu oluyor , köpükleride çok iyi değil makinaları da düzgün değil. Kaçak maçak olsa sıkıntı. Islat köpükle zamanını ayarla derken 3-4 tl gidiyor orda da

edit: birde şey sorayım , aracın koltuklarını ne ile silebilirim ? vanish kosla döşeme için deterjan varmış sanırım yada siz ne kullanıyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 4 Haziran 2018; 0:43:25 >
    Annem arap sabunuyla sil dedi ama dosemeler koyu oldugu icin ılık suya pervol siyahlar için olan sıvı deterjandan az karıştırıp eski bir tane yünlü banyo lifi var ama kıl tüy bırakmıyor. Ona batırıp batırıp döşemeleri temizliyorum.

Paspasları o 1 tl ci de tanzikli suyla yıkıyorum. Halı paspasları koyucam yaz geldiği için. Bunları silerim diğer kışlıklar kauçuktu tanzikli suyla yıkıyordum.

• 
Sayfa: önceki 20672068206920702071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.