Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2065. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20632064206520662067
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 😂 dikkatli olmakta fayda var hocam aman diyim millette boş gezmiyor

Frenler öte öte geçti valla 😄

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    O zaman tek ben boş geziyormuşum

frenlerin ötmesi organik olmasından dolayı, bence onlarda biliyor ki bir şey dememişler :) Zaten frenin ses çıkartması muayenede kusurlular listesinde değil önemli olan balatalar iyi durumdaysa tamamdır :)
  • Kisa huzmeli far yonu hatali demisler hafif kusur . Yetkili serviste ayarlatmistim . Nasi aletleri varsa artik 😁😂

yetkili servis bile ayarını tutturamamışsa vay halimize... neyse önemli olan geçmesi zaten.. her güzelin bir kusuru vardır nazarlık olsun :)
  • Merak etmeyin bir kusur yoktur büyük ihtimal mecbur kusur buluyorlar bazen. Ben lpg taktırttığım için 4 ay sonrasında tekrar muayneye soktum aracı farı serviste ayarlattığım halde kusurlu çıkmıştı. 4 ay sonra kendi kendine düzeldi heralde bu seferde başka bir yerden kusur buldular

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknkuL -- 21 Nisan 2018; 12:36:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Welcome to Turkey diyorsun yani

• Malesef öyle dedirtiyorlar

• arkadaşlar herkese merhaba.bende 2012 1.3 corsa alarak aranıza katıldım.bi kaç sorum olacak öncelikle 150 km yol yaptım düz yol boş yol şehirler arası hızım bazen 90 bazen 85 yolun bi kısmınıda 80 km/h ile gittim ortalama hızım 63 km gözüküyor 100/L 3,7 görünüyor bana çok gibi geldi sizce nasıl.yağ ve filtre bakımlarını yeni yaptığım halde durum böyle.
    ikinci husus insp uyarıları veriyor.mazot filtresi yeni değiştiği için mazot filtresi uyarısı veriyor bunu nasıl düzeltiriz yada sorun nerde insp 2-3-4 hepsini veriyor yani.stop lambasının biri patlak onu değiştirecem belki uyarının biri silinir.ama mazot filtre ışığı niye yanıyor acaba,
    arabayı çok sevdim zevkli bir sürüşü var.
    yarın tekrar 150 km daha yapacam nasip olursa bu sefer 90 a sabitleyip gidecem bakalım bu sefer nasıl bir değer verecek.
    ayrıca değerler bi sabit durmuyor sürekli değişken bunda bi anormallik var mı acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

arkadaşlar herkese merhaba.bende 2012 1.3 corsa alarak aranıza katıldım.bi kaç sorum olacak öncelikle 150 km yol yaptım düz yol boş yol şehirler arası hızım bazen 90 bazen 85 yolun bi kısmınıda 80 km/h ile gittim ortalama hızım 63 km gözüküyor 100/L 3,7 görünüyor bana çok gibi geldi sizce nasıl.yağ ve filtre bakımlarını yeni yaptığım halde durum böyle.
    ikinci husus insp uyarıları veriyor.mazot filtresi yeni değiştiği için mazot filtresi uyarısı veriyor bunu nasıl düzeltiriz yada sorun nerde insp 2-3-4 hepsini veriyor yani.stop lambasının biri patlak onu değiştirecem belki uyarının biri silinir.ama mazot filtre ışığı niye yanıyor acaba,
    arabayı çok sevdim zevkli bir sürüşü var.
    yarın tekrar 150 km daha yapacam nasip olursa bu sefer 90 a sabitleyip gidecem bakalım bu sefer nasıl bir değer verecek.
    ayrıca değerler bi sabit durmuyor sürekli değişken bunda bi anormallik var mı acaba.
    Mazot filtresi ışığı yanıyorsa su var demektir. Ya da filtre uyumsuz

• kadir1983 kullanıcısına yanıt
    Hocam oncelikle hayirli olsun yeni arabaniz, aramiza hosgeldiniz. Yakit yolun egimine gore degisiyir. Misal ben istanbul ankara yaparken ortalama 3.5 ti 90km hiz sabitleyiciyle, ankara istanbul ise 3.1 le geldim ama yokus asagi coktu ve sabitlyici acikken yokusta 0lt yakiyor. Yani bence degerleriniz normal eger duz ve olumsuz yonde egimde varsa. Otobanin her km si dumduz degil

• quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

Hocam oncelikle hayirli olsun yeni arabaniz, aramiza hosgeldiniz. Yakit yolun egimine gore degisiyir. Misal ben istanbul ankara yaparken ortalama 3.5 ti 90km hiz sabitleyiciyle, ankara istanbul ise 3.1 le geldim ama yokus asagi coktu ve sabitlyici acikken yokusta 0lt yakiyor. Yani bence degerleriniz normal eger duz ve olumsuz yonde egimde varsa. Otobanin her km si dumduz degil
    teşekkür ederim hocam iyi dilekleriniz için.
    benim gittiğim yol hemen hemen düz yol ama inişler çıkışlar var elbette.youtube de biri 90 km/h sabitleyip gidiyordu ve 100km/L 3 lt yaktırıyordu video da çekmiş.neyse benim değerlerde fena değil gibi ama yavaş gidip o değerleri yakalayamayınca canım sıkıldı.zaten mazot iyice pahalandı.80-90 bandında aynı yolda lpg li araçla gidip gelirken daha ekonomik oluyordu.mazot ucuz olsa dizel iyi ama şu anda mazotda benzinde lpg nin iki katı ve geçiyorda.
    ayrıca mazot filtresi uyarısını çözemedim filtre yeni takıldı nasıl su vardır uyarısı veriyor anlamıyorum.sanayide değişim yaparlarken mi bi yanlışlık yaptılar acaba.

Hocam lpg aracin orijinalligini bozuyor. Motor o yakit icin uretilmediginden subaplari da kisa zamanda zarar goruyor. Surekli basiniz agrirdi o ayari bu ayari su arizasi bu lambasi vs vs. Dizel can gerisi heycan.. ama corsa f de dizel 1.0 hdi hybrid secenegi olsa efsane olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 24 Nisan 2018; 22:26:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

Hocam lpg aracin orijinalligini bozuyor. Motor o yakit icin uretilmediginden subaplari da kisa zamanda zarar goruyor. Surekli basiniz agrirdi o ayari bu ayari su arizasi bu lambasi vs vs. Dizel can gerisi heycan.. ama corsa f de dizel 1.0 hdi hybrid secenegi olsa efsane olur..
    sağolun hocam yine takılırsam sorarım size.teşekkürler.
  • Öncelikle Hayırlı olsun aracınız hoş geldiniz zamlardan sonra baya bi sıkıntı oldu yakıtlar.

Size katılıyorum aracın motoruyla oynanıyor ama yakıta yetişilemiyor malesef Tam otomatik benzin lpg takılmamış aldım aracı sevdiğimden değiştirmedimde. Subaplarda ilerleyen zamanlarda problem oluşabiliyor doğru onun için baya önlem alıyorum ama ne yaparsanız yapın olacak şeyler. Gönül isterdiki benZin keyfini alalım sağolsunlar bırakın benzini dizelde bile keyif bırakmadılar.

Araca ben lpg taktırtmak için o kadar çok araştırdım ki takan yerde gerçekten önemli montaj ve ayarlama olsun. Çok şükür şuana kadar bir sıkıntım olmadı araçta performans olsun arıza olsun. Ama gel gelelim araca 2. Müdahale ediliyor işte taktırtırken içim gitti resmen. aracı sevmesem değişeceğimde baya temiz buldum o yüzden kullanalım dedik Takıntılı olupta yaptırmak baya bir sıkıntı lpg işleminde

• iyi dilekleriniz için teşekkür ederim
    arkadaşlar bugün rampa aşağı inerken hızım 110 km civarı boşa salladım aşağı inerken viraja girdim az az firene bastım 110 km hızla hafiften titreme yapar gibi oldu ve abs ışığım yandı. yine 150 km yol yaptım ve ortalam 3,6 gösteriyordu.yol bitti işe geldim hala abs ışığı yanıyor ne olabilir acaba. yolda da durup bi bakmadım ışık yandı ve yola devam ettim.
    Hocam tekerleri,davlumbazlarina kadar tanzikli su ile yikayip tekrar bir deneyin. Olmadi akunun baglantisini kesin bir 3 5 dk kadar sonra tekrar baglayin. Araba anlik ariza da kaydetmis olabilir. O zaman servise goturup baglatin cihaza bir baksinlar.

Ama genelde kirden oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 26 Nisan 2018; 20:15:46 >
  • @kadir1983 insp 4 uyarısı alıyorsunuz sanırım, bunun için serviste garanti varken yapılmıştı benim araç sigorta mı bişi değişti tam hatırlamıyorum ufak bişi direk değiştilerdi öyle hatırlıyorum, servis elemanı tamam o değişcek dediydi. Taktığınız filtrede önemli.

bu arada rölantide ses geliyor motordan. Hız göstergesine yaklaşınca sanki bir şey dönerken sürtüyormuş gibi ses gelmeye başladı. Devamlı bir ses tık tık tık tarzı devam ediyor. Araç 60 binde. Arkadaki sesi de gösteremedim.

Mobil yağ kullanıyorum ondan mı oldu ki acaba ? v kayış filanda yeni debriyaja basınca da kesilmiyor ses. Direksiyona doğru yaklaşıp el değince hissediliyorda.
    Elektirikli direksiyon sistemiyle alakalı olabilir mi ki acaba. yalnız bunu test etmek için eps nin devre dışı kalması gerekiyor. O da 20km ve üstüne çıkınca city moddan otomatik çıkıyor diye biliyorum.
  • tamam hocam hortumla bi yıkayım inşallah geçer.
    filtre işine gelince önce birşey yoktu bosh marka filtre taktık ondan sonra bu hatayı vermeye başladı ustaya götürüp soktürup tekrar mı taktırsam acaba.
  • Esp yok ki benim aracta

• 
Sayfa: önceki 20632064206520662067
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.