Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2021. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20192020202120222023
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spoiler4all

https://www.aliexpress.com/item/Hot-Mini-Portable-3-5mm-AUX-Wireless-Bluetooth-Car-Kit-USB-Music-Audio-Receiver-Adapter-for/32601104583.html?spm=2114.13010608.0.0.ocw659

ben bu üründen aldım memnunum. tabi araçta aux varsa çalışır.(pili yok çakmaktan güç alıyor)

Link ana sayfaya yönlendiriyor, ürün adı ya da resmini paylaşır mısınız? Merak ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıcak Mini Taşınabilir 3.5mm AUX Kablosuz Bluetooth Araç Kiti USB

bunu sitede aratırsanız bulunur. dogubankta 45 lira dediler aynısına.

bende link çalışıyor aslında bu aramayı yapınca cıkmadı. en iyisi resmini ekleyeyim ben 'Corsa' Genel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spoiler4all -- 25 Aralık 2016; 14:20:55 >
  • Red Alert kullanıcısına yanıt
    Kar modu aktif ken göstergede kar şekli çıkar. Arabaya gaza basarsın araba patinaj çekmesin diye ağır ağır kalkar. Anlarsın zaten
    Spor modunda s harfi çıkar. Yakıt tüketimi büyük devirlerde vites attığı için de doğal olarak artar

• bu yetkili servis çok çakal ya aynı zamanda opelde. Normalde corsa d polen filtresi 50 tl .

Benim araca takılan polen filtresini ise karbonlu filtre olarak değiştirmiş fabrika. Karbonlu diye faturada Cor D Cor E karbonlu yazıyor ve parça no farklı girilmiş o nedenle. Fiyatı ise 120 tl , %25 yaş indirim uygulanmış 101 tl.

takılan karbonlu filtreyi görmedim farkı nedir bilmiyorum ama bence fiyattan geçirmek için uygulamışlar. Hava filtresi bile ondan ucuz yahu.
  • fren balatası olarak ne önerirsiniz? aslında orjinal olanları bulabilsem ondan takacağım yanlış hatırlamıyorsam GM ispanya yada fransa üretimi olması lazım orjinaller.

İndia olanlar rezalet zaten koku ve ses yapıyor. Fren aksamı önemli tabi ama trw delphi vs de var önerir misiniz ? kullanan var mı ?

yetkili serviste 240 TL + 90 TL işçilik =330 TL ye geliyor.

trw 60 TL
    delphi 50 TL

ustada+30 TL işçilik istedi. Bosch, valeo filan tarzı bir marka bulayım dedim ama yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

fren balatası olarak ne önerirsiniz? aslında orjinal olanları bulabilsem ondan takacağım yanlış hatırlamıyorsam GM ispanya yada fransa üretimi olması lazım orjinaller.

İndia olanlar rezalet zaten koku ve ses yapıyor. Fren aksamı önemli tabi ama trw delphi vs de var önerir misiniz ? kullanan var mı ?

yetkili serviste 240 TL + 90 TL işçilik =330 TL ye geliyor.

trw 60 TL
    delphi 50 TL

ustada+30 TL işçilik istedi. Bosch, valeo filan tarzı bir marka bulayım dedim ama yok.

Bu siteden bakabilirsiniz orijinal GM var güvenli bir site gelen ürünler tamamen orijinal..

http://www.onlineyedekparca.com/Fren-BalataDisk-ve-Kampana,LA_258-2.html#labels=258-2

• üstünde şuanda Gm made in india olanlar takılı. Yani bu sitedekinin aynısı.

fren yaparken ötüyor ve çok çabuk ısınıyor fren performansı düşüyordu araç durmuyordu. Ayrıca acayip koku yapıyordu. O şekilde kullandım maalesef

herkes bundan kullanıyormuş, memnunlarmış göya ama çok kötü ses yapıyor taktığımdan beri. Reis yetkili servis bile bundan var dedi elimizde kimse pahalı olanı istemiyormuş. İspanya yada fransa üretimi olan asıl aracın ilk üzerinde gelen balatalar, onun içinde reis 3 gün parça isteme süresi verdi.

dışarıda da 240'a alabiliyorum parçacıda orjinalleri ama india ları bir daha takacağımı sanmıyorum. Siz bu balatadan mı taktınız ?
  • quote:

üstünde şuanda Gm made in india olanlar takılı. Yani bu sitedekinin aynısı.

fren yaparken ötüyor ve çok çabuk ısınıyor fren performansı düşüyordu araç durmuyordu. Ayrıca acayip koku yapıyordu. O şekilde kullandım maalesef

herkes bundan kullanıyormuş, memnunlarmış göya ama çok kötü ses yapıyor taktığımdan beri. Reis yetkili servis bile bundan var dedi elimizde kimse pahalı olanı istemiyormuş. İspanya yada fransa üretimi olan asıl aracın ilk üzerinde gelen balatalar, onun içinde reis 3 gün parça isteme süresi verdi.

dışarıda da 240'a alabiliyorum parçacıda orjinalleri ama india ları bir daha takacağımı sanmıyorum. Siz bu balatadan mı taktınız ?

Ben yıllık bakım parçalarını getirtmiştim (filtreler) hepsi alman ve ispanya ürünü GM marka idi yağı da gene dexos2 petrol ofisi dolumluyu almıştım, sıkıntı olmadı. Bu sene servis bakımına bir ay kaldığı için aracı genel kontrol ettirmek için servise girdim yaşadığım yerde servis olmadığından Kayseriye gidince göstereyim dedim, servis balatalar bitmiş disklere değmeye başlamış hemen değişmesi lazım yoksa disklerde gider (Araç 59000 Km de idi daha önce balataları hiç değişmemiştim) servis zamanına kadar idare etmez dediler. Bende O gün serviste değiştirttim. Dediğiniz gibi sanırım 350 TL civarıydı. Bu yüzden siteden sipariş veremedim hangi Ülkenin malı bilmiyorum ama iletişime geçip sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX1 -- 29 Aralık 2016; 8:50:4 >

• GM in yağından memnunsunuz sanırım ben castrol kullanıyorum.

sitede fotoğrafta gözüküyor made in india diye. Ben aynı balatayı ankara şaşmaz dan aldım pişman oldum. Sesi gerçekten deli etti bitirene kadar.

canlı sohbet ile trw için konuştum. Bi 120 olanı var bi 55 olanı. Ne farkı var dedim ses yok, ama önerdiği ise 55 tl olan.

delphi var benim parçacıda ona da ses yaparsa mal benim diyor garanti veriyor ama işte fren önemli bi parça. Durmasında sıkıntı yaşatmasın.

orjinalleri 240 diyorlar dışarıdan onuda alabiliyorum. Yetkili servis buna 90 gibi işçilik alıyor, benim usta 30 tl işçilik dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 29 Aralık 2016; 10:40:42 >
  • quote:

GM in yağından memnunsunuz sanırım ben castrol kullanıyorum.

sitede fotoğrafta gözüküyor made in india diye. Ben aynı balatayı ankara şaşmaz dan aldım pişman oldum. Sesi gerçekten deli etti bitirene kadar.

canlı sohbet ile trw için konuştum. Bi 120 olanı var bi 55 olanı. Ne farkı var dedim ses yok, ama önerdiği ise 55 tl olan.

delphi var benim parçacıda ona da ses yaparsa mal benim diyor garanti veriyor ama işte fren önemli bi parça. Durmasında sıkıntı yaşatmasın.

orjinalleri 240 diyorlar dışarıdan onuda alabiliyorum. Yetkili servis buna 90 gibi işçilik alıyor, benim usta 30 tl işçilik dedi.

Yağdan memnunum sıkıntı yok..

O zaman bence riske atmayın orijinal alın ustanız değiştirsin kafanız rahat etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX1 -- 29 Aralık 2016; 11:6:32 >

• bugün bosch sileceklerden aldım metrodan. Hatta 25 tl hediye çekimizde vardı 100 tl alışverişe onuda kullandım.

65 e 40 olarak aldım. Yalnız 38 olanda vardı ama arkasında Corsa D yazmıyordu o yüzden 40 aldım. İlk orjinalleri ile karşılaştırdım 40 olan bile orjinalden 1 cm daha kısa gibi yanılmadıysam. 38 belki kısa geliyordur ondan yazmamış olabilirler.

65 olan 22 tl , 40 olan 18 tl = 40 tl ye hallettim. Yetkili servis 112 gibi birşey söylemişti. Corsa E inceledim sanırım aynı ebat kullanıyorlar ondan dolayı fiyatı fazla çıkıyor olabilir. Aynı polen filtresi gibi.

birde venüs mü ne bir marka vardı onlar daha ucuzdu.
  • 2012 Corsa 1.2 85hp easytronic sahibiyim.

Tüp taktırsam nasıl olur? Şu anda 1 depo ile 500-600 km gidiyorum, tüp ile bu aralık nasıl olur?
  • quote:

bugün bosch sileceklerden aldım metrodan. Hatta 25 tl hediye çekimizde vardı 100 tl alışverişe onuda kullandım.

65 e 40 olarak aldım. Yalnız 38 olanda vardı ama arkasında Corsa D yazmıyordu o yüzden 40 aldım. İlk orjinalleri ile karşılaştırdım 40 olan bile orjinalden 1 cm daha kısa gibi yanılmadıysam. 38 belki kısa geliyordur ondan yazmamış olabilirler.

65 olan 22 tl , 40 olan 18 tl = 40 tl ye hallettim. Yetkili servis 112 gibi birşey söylemişti. Corsa E inceledim sanırım aynı ebat kullanıyorlar ondan dolayı fiyatı fazla çıkıyor olabilir. Aynı polen filtresi gibi.

birde venüs mü ne bir marka vardı onlar daha ucuzdu.

İyi günlerde kullanın. Şu fiyat farkı nedir yaa?

Yolum metroya düşmedi bir, bu pazar gideceğim artık.

Soğukla beraber arka silecekte ötmeye başladı.

Arka silecek kaç cm idi?

• zaten çek olduğu için tek 65 40 kalmıştı onlarıda ben aldım , gittiğinizde bulamayadabilirsiniz ama yinede bakın tabi. Gıda dışı, kullan at deterjan harici vs yazmışlar millet silecek vs. yüklenmiş

arka silecek yanlış ölçmediysem 30 cm . Ayrıca yetkili serviste 35 tl 5 yaş indirimi %25 ile 26 tl mi ne fiyatı var. Sormuştum geçen.

bosch da en küçük silecek 35 cm. Bosch un uymuyor maalesef.

Sanayiden Gm kutulusunu aldım çok zaman önce, onun bile yansanayini yapmışlar eskisi gibi oturmadı kolu komple kırdı. 1 sene bile dayanmadı. Onda mecbur yetkili servisten temin edicez artık .
  • quote:

zaten çek olduğu için tek 65 40 kalmıştı onlarıda ben aldım , gittiğinizde bulamayadabilirsiniz ama yinede bakın tabi. Gıda dışı, kullan at deterjan harici vs yazmışlar millet silecek vs. yüklenmiş

arka silecek yanlış ölçmediysem 30 cm . Ayrıca yetkili serviste 35 tl 5 yaş indirimi %25 ile 26 tl mi ne fiyatı var. Sormuştum geçen.

bosch da en küçük silecek 35 cm. Bosch un uymuyor maalesef.

Sanayiden Gm kutulusunu aldım çok zaman önce, onun bile yansanayini yapmışlar eskisi gibi oturmadı kolu komple kırdı. 1 sene bile dayanmadı. Onda mecbur yetkili servisten temin edicez artık .

Arka silecek serviste uygun sayılır o halde. Birkaç haftaya bakıma gideceğim değiştireyim madem.

Ben Denizli metrodan alacağım. Denizli' de mi yaşıyorsunuz yoksa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 31 Aralık 2016; 15:28:08 >

• yok ankaradayım ufaklığına göre arka silecek de pahalı aslında ama bosch vs takılamıyor ona takılsa bile 30 cm yok maalesef.

22 tl ye 65 cm aldım çünkü ama çokda büyük bi miktar değil tabi 26 tl de
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    Geçen amazondan sipariş edecektim. Bosch 65-38cm takım satılıyordu. 62tl ye gelecekti çok uygun değil.

Şimdi bir daha girdim diyor ki sepete 7.15 euro ya 30cm lik bosch ekleyelim mi? 1.9euro kdv indirimi olacak.

Amazonda bugün son günlük 40euroya 10euro indirim var aslında. Kod. Merhaba

Neyse, ebat 30cm lik miş ama bunu Türkiye de bulmak zor dediğiniz gibi.

https://www.amazon.de/Bosch-3397004629-Wischblatt-Heck-H301/dp/B002ZRQ4BA/ref=pd_bxgy_263_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=PXWA1NWRW7KSPXNACC5N

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 31 Aralık 2016; 15:26:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bu arada motordaki yağ seviyesi düştüğü zaman yani normalden de azaldığı zaman herhangi bir arıza ışığı yakıyor mu ? yada uyarı veriyor mu ? bilgisi olan var mı ?
  • quote:

bu arada motordaki yağ seviyesi düştüğü zaman yani normalden de azaldığı zaman herhangi bir arıza ışığı yakıyor mu ? yada uyarı veriyor mu ? bilgisi olan var mı ?

Yağ lambası yanar. İlk kontağı çevirdiğinizde görürsünüz kendisini :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hatırlayamadım göstergede nasıl bir simge çıkacak?

edit: damlatmalı olan mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 6 Ocak 2017; 0:32:26 >
  • 
Sayfa: önceki 20192020202120222023
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.