Şimdi Ara

'Corsa' Genel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
41.898
Cevap
81
Favori
2.449.984
Tıklama
Giriş
    504 Mesaj

Corsa larda kırmızı antifiriz kullanılıyor. Aldığınız antifriz in üzerinde karışım oranlarına göre kaç dereceye kadar etkili olduğu yazıyor yüzde 50 lik bir karışım olursa eksi 37_39 dereceye kadar aracınızi korumuş olursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mob411 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

evet kırmızı kullandığını biliyorum ama kırmızı olan en son -30 oluyormuş diğer mavi yeşil olan -40 mış öyle dediler. Ah bide tam kaç lt aldığını öğrenebilsem. 4 diyen var 3 diyen var 6 diyen var. Sanırım yarısı yada geri kalan 2 lt su oluyor. gm in 3 litrelik antifrizleri yansanayi imiş, orjinaller 1 litrelik olanlarmış yansanayi 30 , litrelik olan 19 tl .

ölçtürdüğümde -30 - 28 civarı çıktı. Yeterli diyorlar aslında ama geçen sene de yetkili serviste -25 gibi bir şey söylemişlerdi.
    |
    |
    Bahsedilenler: aceryeni
    Merhaaba arkadaşlar bende 2000 corsa 1.4 araba var benzinli 20 lira yakıtla en fazla 30 km yol yapıyor araç arızalı mı yoksa normal mi bu araçlarda

Ben mann antifirizini aldım.3litre 25tl Üzerinde yarı yarıya karıştırın yazıyor. Yarı yarıya olunca - 37 yada - 39 kadar etkili yazıyor. Kırmızı antifiriz daha uzun ömürlü ve daha kaliteli diye biliyorum. Siz her ustacikin dediğine bakmayın.

|
    |
    mob411 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aracınız otomatik ve benzinli ise trafikte bu kadar yakabilir. Bende 2010 1.4 otomatik var. Yoğun trafikte kışın 13-14litre ortalamayı çok rahat görüyor

|
    |
    Azizarpa3592 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İlk seviyede(0) iken gündüz farları mı açık oluyor hiç far yanmıyor mu? Nasıl olmalı?

https://forum.donanimhaber.com/m_83475017/tm.htm şu konuda bunun ile ilgili iki durum var incelemenizi öneririm
    |
    |
    Red Alert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Dobby632

https://forum.donanimhaber.com/m_83475017/tm.htm şu konuda bunun ile ilgili iki durum var incelemenizi öneririm

Teşekkürler fakat bu konuyu görmüştüm. Sizin de dediğiniz gibi bu konuda da 2 durum var. Corsa aracı olan arkadaşlar yardımcı olabilir.

|
    |

Orijinalden alıntı: Red Alert

Farlar için soldaki aparat;

İlk seviyede(0) iken gündüz farları mı açık oluyor hiç far yanmıyor mu? Nasıl olmalı?

Gündüz farı kapatılamaz. Varsayılan olarak sürekli açıktır. Solda iken gündüz farı açık olur. Ortadayken ön arka parklar yanar, sağdayken kısa farlar yanar. Üstüne basarsanız ön sis, alta basarsanız arka sis yanar.

Soldaki düğmelerden biri farın yüksekliğini ayarlar. 0-1-2-3 diye gider. 0 dan 3 e doğru far yüksekliği azalır. Amaç araca binen yolcu ve bagaj durumuna göre farları alçaltmak, karşıdan gelen sürücünün gözlerini almamak, yolu doğru bir şekilde aydınlatmaktır.

Diğer düğmenin görevi ise araç gösterge ve iç paneldeki ışıkların parlaklığını alçaltıp yükseltmektir. Uzun gece yolculuklarında bu ışıkların sürücüyü rahatsız etmemesi amaçlanmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 5 Aralık 2016; 10:54:12 >

• Binbaşı
    1134 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: Red Alert

Farlar için soldaki aparat;

Gündüz farı kapatılamaz. Varsayılan olarak sürekli açıktır. Solda iken gündüz farı açık olur. Ortadayken ön arka parklar yanar, sağdayken kısa farlar yanar. Üstüne basarsanız ön sis, alta basarsanız arka sis yanar.

Soldaki düğmelerden biri farın yüksekliğini ayarlar. 0-1-2-3 diye gider. 0 dan 3 e doğru far yüksekliği azalır. Amaç araca binen yolcu ve bagaj durumuna göre farları alçaltmak, karşıdan gelen sürücünün gözlerini almamak, yolu doğru bir şekilde aydınlatmaktır.

Diğer düğmenin görevi ise araç gösterge ve iç paneldeki ışıkların parlaklığını alçaltıp yükseltmektir. Uzun gece yolculuklarında bu ışıkların sürücüyü rahatsız etmemesi amaçlanmıştır.

Teşekkürler:)

|
    |

• Yüzbaşı
    627 Mesaj
    Arkadaşlar Corsa d Aracımın lastiklerini yaza doğru değiştirmeyi düşünüyorum. 2013 Mayıs üretimi Michelin Energy Saver lastikler var. Memnun değilim. Yokuşta kayma ve patinaja düşüyor,yağmurlu havada berbat yol tutuşu var. Gürültü seviyesi çok arttı. 40.000 km yaptım.

Michelin Primacy 3 almayı düşünüyorum. Önerir misiniz ? Bir de lastik uyumlu mu? Aracımda lastik basınç izleme sistemi yok çünkü. Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
    |
    |
    Corsa d aracın ilk çalıştırmada titreme yapıyor sonra geçiyor 1.2 dk sonra sizce neden olabilir. Arkadaşlar birde İst Anadolu yakası bostancı sanayide veya o civarda İçerenköy falan bildiğiniz güzel sağlam usta varmıdır tesekkur ederim

|
    |

2011 üretimi energy saver ları ömrünü tamamladıkları için değiştirdim. Yanakta çatlamalar dan dolayı atlama kayma ıslak yüzeyde ani frende sağ sol yapma sorunu vardı. 1-2 sene daha giderdi dikkatli ve sakin kullanımda ama güvenemedim. Tekrardan aynı lastikten aldım. Öyle aşırı bi patinaj yokuşta kayma yoktu. Aşırı bir sıkıntı çektiğimi hatırlamıyorum yani öncesinde de sonrasında da.

primacy 3 kullanmadım ama uyumludur lastik basınç sistemi ile ne alakası var onu anlamadım, yani p3 takılabileceğini düşünüyorum 195 55 16 ölçülerinde, tercih edilebilir. energy saver lar daha standart lastikler, primacy ondan bir üst sınıf olarak geçiyor bildiğim kadarıyla.
    |
    |
    Bahsedilenler: DeActivate
    quote:

Orijinalden alıntı: mob411

2011 üretimi energy saver ları ömrünü tamamladıkları için değiştirdim. Yanakta çatlamalar dan dolayı atlama kayma ıslak yüzeyde ani frende sağ sol yapma sorunu vardı. 1-2 sene daha giderdi dikkatli ve sakin kullanımda ama güvenemedim. Tekrardan aynı lastikten aldım. Öyle aşırı bi patinaj yokuşta kayma yoktu. Aşırı bir sıkıntı çektiğimi hatırlamıyorum yani öncesinde de sonrasında da.

primacy 3 kullanmadım ama uyumludur lastik basınç sistemi ile ne alakası var onu anlamadım, yani p3 takılabileceğini düşünüyorum 195 55 16 ölçülerinde, tercih edilebilir. energy saver lar daha standart lastikler, primacy ondan bir üst sınıf olarak geçiyor bildiğim kadarıyla.

Peki, cevabınız için teşekkür ederim.
    |
    |

• Yarbay
    4395 Mesaj
    2012 corsa d aracımın sol kısa ampulü patladı.

Hangi tip ampul kullanılıyor. Ve markası nedir?

Birde bunun için servise gitsem kaça patlar acaba.

Değiştirince ikisini değiştiririm çünkü.

Elektrikçiler genelde far ayarını da bozuyor.

H7 kullanıliyor. Hangi marka istersen onu tak. Ama o bölgede akü ve sigorta kutusu olduğu için değiştirmek zor oluyor. Biraz ugrastiriyor

|
    |
    biuu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2014 senesinde ufak bir kaza dan dolayı far değişti komple yetkili serviste.O zamandan beri ne kadar da gidip ayarlattıysam beceremedi yetkili servis. Muayenede de yok sis yönü hatalı yok uzun hüzmeli yönü hatalı vs filan çıkıyor. Geçen Arkadaş farların çok güçlü dedi. Arada önümdekiler dörtlü yakıyor.

birde kendi düşünceme göre ampül için uğraşmayıp gidip serviste değiştittirirdim bence. Aman aman bir fiyat çıkartacaklarını sanmıyorum ama karar sizin tabi

Yalnız çok ilginç 2011 den beridir halen ampül değiştirmedim , aracımda hiç ampül vs patlamadı bu zamana kadar
    |
    |
    Bahsedilenler: biuu

• Yarbay
    4395 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mob411

2014 senesinde ufak bir kaza dan dolayı far değişti komple yetkili serviste.O zamandan beri ne kadar da gidip ayarlattıysam beceremedi yetkili servis. Muayenede de yok sis yönü hatalı yok uzun hüzmeli yönü hatalı vs filan çıkıyor. Geçen Arkadaş farların çok güçlü dedi. Arada önümdekiler dörtlü yakıyor.

birde kendi düşünceme göre ampül için uğraşmayıp gidip serviste değiştittirirdim bence. Aman aman bir fiyat çıkartacaklarını sanmıyorum ama karar sizin tabi

Yalnız çok ilginç 2011 den beridir halen ampül değiştirmedim , aracımda hiç ampül vs patlamadı bu zamana kadar

Malum saatler geri alınmadığı için hergün 1buçuk saat far açık yola gidiyorum.

Kullanıldıkça yıpranıyor haliyle. Geçen sabah hava çok soğuktu açtım farı biri yanmıyor :)

Tamam ben bir yetkili servisin yada denk gelen bir özel servisin yolunu tutayım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    740 Mesaj
    Arkadaslar bende 2007 1.3 dizel esentia corsa var bunun c mi d mi corsa oldugunu nasil anliyoruz ikinci sorumda baski balata volant degismesi gerekiyormus aracta uzerindeki baski balata daha hic degismedi orjinali duruyor bu volant degisiminde sabit volantmi takiyolat simdi surekli ariza vermemesi icin albea volanti takiyoruz demisti usta birde nekadara mal olur bu baski balata volant degisimi ortalama bi fiyati varmidir daha once yaptiranlar bilgi verebilirmi ?

|
    |
    oyunlarım:fifa 2011,red dead redemption, uncharted 2 among thieves, uncharted drakes fortune, bayonetta infamous,wipeout Hd, dead nation, little big planet, rag doll kung fu , tekken 5 online, crash bandicot 1 2 3, fat princess.
  • Yarbay
    4395 Mesaj
    Geçen perşembe far patlamıştı, hala değiştiremedim bu sabah araba arıza ışığı yaktı. Araç üzerinde anahtar olan. Servise yarın gidebileceğim.

Araba hareketinde bir anormallik yok. Far ampulü bu ışığı yakmış olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 12 Aralık 2016; 14:41:15 >
son dakika
SEO
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.