Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2017. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20152016201720182019
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 2007 dizel 1.3 esentia corsa modeli var ariza isareti yaniyor araba ustunde ingiliz anahtari resmi var sari renkli ustaya gosterdim isitma bujileri olabilir bakmak lazim dedi bilgisayar baglayip bulucakmis ama daha gostermedim sizce ne gibi bir arizasi olabilir calismasin gitmesinde bi problem yok sadece isik yaniyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2010 1.4 benzinli otomatik corsa da tın tın tın tın diye bir ses geliyor. Sizce neyin sesi olabilir

• @aceryeni tın tın nerden ses geliyor tam olarak ? video filan çekme şansınız var mı dinleyelim ?

birde aynı araçtan arkadaşımda var yolda giderken kendi kendine 80 den 100 e çıkıyor sonra 80 e iniyor filan diyor bakmışlar bir şey bulamamışlar siz böyle bir durumla karşılaştınız mı ?

@rigetti arıza işareti hoş bir şey değil hocam. Bakım aksattıysanız insp yazısı kendiliğinden silindiyse yağ değişim kontrol uyarısıda yapıyor olabilir. Isıtma bujiside olabilir veya olmaya bilir bakılması lazım bağlanıp mutlaka. Aracın çalışmasında sorun var mı ? Marş geçikme ilk marşta çalışmama vs. ? bence aksatmadan gösterin derim önemli birşey de olabilir. Kolay gelsin.

edit : beyler bu arada antifirizim -27 filan çıktı ankara bu sene çok soğuk olcak diyorlar. Sizce komple antifriz değiştirip - 40 filan yaptırmaya gerek var mı ? yetkili servis bunun için ne kadar ücret istiyıor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 19 Kasım 2016; 12:13:39 >
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/YUVYTIiPU18
    Öncelikle bu ses ile başlayalım. Islık şeklinde ses var. Motor ısınınca veriyor bu sesi. Neden olabilir? İe teşekkür ederim yardımlar icin

• Arkadaşlar ve abiler acill yardımınız gerek.''Opel corsa 1.4 swıng 97 model'' bir araç icin yarın gorusmeye gıdeceğım fakat arabadan fazla anladığım söylenemez ilan linkini veriyorum önerirmisiniz veya ne gibi sıkıntılarla karşılaşırım düşüncelerinizi bekliyorum..

--https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-temiz-opel-corsa-127.000-de-317717853/detay/
  • 06yusuf55 0 kullanıcısına yanıt
    Maalesef bizim Corsa ekibi formda ve sosyal medyada cok pasif.

Bu kasanin en cok tutulani 1.2 swing ve 1.4 gls.

1.4 siwing szin arac. Bu araclardan da baya var piyasada. Arac modelinden ötürü direksiyon da hava yastigi yok sanirim. Bir iki yas daha genclerin direksiyonu farkli.

Hakkinizda hayırlısı olsun.

• valla sesi duydum ama nerden geldiği hakkında fikrim yok. V kayıştan filan mı geliyor ki acaba ?
    sizin araçta triger zincir var sanırım sanki o da ses yapıyor olabilir. Yağ seviyesi nasıl ? en son ne zaman bakım yaptırdınız araç kaç km de ?

bi yetkili servise gösterin yada ustanız varsa danışın daha fazla sorun açmadan bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 19 Kasım 2016; 22:56:16 >
    Bir iki yerde devirdaim pompası nin bu şekilde ses çıkarıldığını. Değiştirerek cozduklerini söylediler. Belki bu sorunu yaşayıp çözen birine denk gelirim. Bir iki yere gösterdim. Anlamadilar

https://youtu.be/2dYcwRLrb3w
    Bu da tın tın diye gelen ses. Genelde araç hareket edince geliyor. Boşa atınca biraz durup kesiyor.

• valla bilemedim maalesef yardımcı olamayacağım. İnternetten baktığıma göre lpg varsa eğer lpg enjektör sesi filan yazmışlar , önceki ses içinde devirdaim pompası yazılmış . en güzeli servise götürüp göstermek , yada bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır kolay gelsin
    Teşekkür ederim hocam. Belki bir bilen çıkar. Sizin araçta böyle tin tin sesi var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: aceryeni

Teşekkür ederim hocam. Belki bir bilen çıkar. Sizin araçta böyle tin tin sesi var mı

çok ses duyarım genelde ama benim araçta böyle tın tın ses yok.

çıt çıt ses olur lastiğe taş sıkışır, çat diye ses olur arka kapı ve bagaj kapağını yağlayınca geçer, arkaya 2 kişi otursun kasisten geçerken arka amortisörden garç gurç diye ses olur ( bu yüzden amortisörler değişti garantiden ama hala soğukta gelir ) , ayrıca çok soğukta kasise hızlı sert girersem ön takımdan gaaarç diye ses geliyor. Gösterince abi etiketleri bile duruyor diyorlar . Arkadan bozuk yolda lık lık diye ses geliyor son zamanda yeni çıkan ona baktıracağım bende.
  • Opel'in alt takımlarından sesler gelir boşu boşuna baktırıp zaman kaybetmeyin.Soğukta artar,yeni sert plastik kullanıldığından değiştirince kesilse bile bir süre sonra yine başlar,sorun değil bunlar.

Yukarıdaki sesi ustalar anlar enjektör veya subap sesine benziyor.Baktırmak lazım ama LPG varsa onun ile alakalı geldi bana.
  • tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Tin tin sesi benzinde çalışırken de var. Soğuk havalar da artıyor. Yaklaşık 2 senedir bende araç 2 senedir de bu ses var. Çoğunluk enjektör diyor. Enjektörleri temizletsem gider mi onu da bilmiyorum. Ama ıslık sesi kafama takılıyor.

• Merhabalar, 1.3 cdti 2007 enjoy(75 bg) model için yorumlarınız nedir acaba? Performansı, yol tutuşu vs yönünden. Normalde 1.3 manuel suzuki swift düşünüyorum ama tam bana göre bulamadım maalesef.

Ama tam benlik bir tane opel corsa buldum. Almayı düşünüyorum ama kafamda soru işaretleri mevcut.
  • soğuk havalar başladı. Bu havalarda aracı ilk çalıştırdığımda rölanti çok titriyor pırr pırr pırr resmen rölanti yerinde durmuyor oynuyor ama ısındıktan sonra düzene giriyor. Bu bir sorun mu ? Geçen senelerde böyle miydi hatırlamıyorum, başka dizel araca da bindiğim için onun rolantide böyle bir sorunla karşılaşmayınca acaba corsa'm da sorun mu var dedim ?

@Ulquiorra Cifer çok bir performans beklemeyin hallice sayılır turbo devreye girince biraz daha iyi. Klima sorun yaratabiliyor yokuşlarda , devri verdikten sonra çıkıyor devir düştü mü sıkıntı yaratabiliyor. Yol tutuşu iyi 140 150 rahat gidiyor arap atı gibi sonradan açılıyor. Sınıfına göre iyi . Eğer temiz km düşük kaza vs yok iyice baktırdıysanız olabilir. Tek sorun servis sıkıntıyı yani pahalı . Aslında gm yedek parçaları pahalı. Aracın baskı balata volan ve turbo suna dikkat ederek alın hatta tüm kontrollerini yaptırıp alın masraf açmasın .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 26 Kasım 2016; 0:7:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aceryeni

https://youtu.be/YUVYTIiPU18
    Öncelikle bu ses ile başlayalım. Islık şeklinde ses var. Motor ısınınca veriyor bu sesi. Neden olabilir? İe teşekkür ederim yardımlar icin

Devir daim pompa sesi bu bende olmuştu ve araç garantiliydi garantiden değişti. Araç su eksiltme yapıyormu azda olsa. Nezamandır var bu ses.

• EXPOXL E kullanıcısına yanıt
    Hemen hemen 1 senedir bu ses var. Ama her zaman gelmiyor ses. Bazen geliyor. Bazen gelmiyor. Havalar soğuyunca sesin gelme sıklığı arttı. Çok az bir miktarda su eksiliyor. Corsa larda kronik sorunmus. Değiştirince graf marka ile degistirin dediler. Parça 125 işçilik 100tl toplam 225 TL buluyor. İşçilik için çok istedi gibiler

• Araçtan gelen tın tın sesini bir türlü bulamadım. Tamirciye gösterdim. Motordan gelmiyor bir parça bir yere değiyor dedi. Motor soğukken ses yok. Isınınca başlıyor ama her zaman başlamıyor. Devir iki binin üstüne çıkınca ses kesiliyor. Sonra tekrar başlıyor. Ses varken stop edip tekrar çalışınca ses yine kesiliyor. Hareket edince tekrar başlıyor

• 
Sayfa: önceki 20152016201720182019
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.