Şimdi Ara

'Corsa' Genel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
41.906
Cevap
81
Favori
2.453.092
Tıklama
Giriş
    7633 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: umutksk

arkadaşlar daha önceki soruma cevap alamamıştım neyse. sormak istediğim şey şu

şimdi ben 2 ay kadar sonra corsa almayı düşünüyorum. hatta düşünmüyorum alıcam. sormak istediğim şey şu. benim bildiğim bayi indirimi var, eğer tanıdık varsa birde personel indirimi var. hatta 2 ay sonra ekim ayında liste fiyatlarında indirim olabileceğini de öngörüyorum. ama piyasayı bilmiyorum. burda piyasayı da çok iyi bilen arkadaşlar var.

alıcağım arabada da karar verdim.
    Liste Fiyatı

- 1.3 CDTi Dizel ‐ 95 HP Start Stop Enjoy 39.129
    - Panaromik Sunroof 1.844
    - Görüş Paketi 1.159
    - AFL‐halojen 1.159

bunlar liste fiyatları. aracı alırken bana tavsiyeleriniz neler? misal gidip arkas'a fiyat alıp, sonra egem'e gidip -bakın arkas bu kadar fiyat verdi siz ne veriyosunuz?? , diyip sonra kavuklara gitsem -bakın bunlar böyle fiyat verdi siz ne vericeksiniz? sonra aydın'ı arasam izmir'de aradığımı bulamadım siz ne fiyat verceksiniz desem?? fiyatı ne kadar düşürebilirim??

sizce bu istediğim donanımlarla aracımı net ne kadar fiyata alabilirim??

Önceki sorunuz sanırım Corsa-Astra tercihiyle alakalı idi.
    Benim bu konudaki tercihim Panoramik Sunroof ve AFL'li bir Corsa olurdu.

Ancak Tifosi'nin de yazdığı konuyu ben de duymuştum.Opel'de böyle tuhaf kısıtlamalar olabiliyor.Bu bir.
    İkincisi özel sipariş açtıracağınız için beklemek durumundasınız zaten bir süre.Fiyat garantisi verebilirler mi,onu bilmiyorum.

Bir konu daha,yazdığınız özellikler B sınıfı bir araca ait bence en iyi kombinasyon.Fakat bu kadar para verdikten sonra hala ESP alamıyorsunuz bildiğim kadarıyla.Yanlışım varsa düzeltin.Ama 40 binden fazla verip sıfır araba alıyorsunuz ve ESP yok; arka camların manuel olması es geçilebilir fakat bu üzerinde durulması gereken bir konu.

Bir de sorum olacak,AFL-halojen ne demek ? AFL alındığında xenon farlarla gelmiyor mu araç ?
    |
    |

• Teğmen
    228 Mesaj
    corsa'daki AFL xenon değil malesef normal halogen ampul
    |
    |

• '07 Opel Corsa 1.4 Enjoy Spor Paket Otomatik Vites Gümüş Gri
      Insignia Washer Jets + Cruise Control + Yol Bilgisayarı + Armster Kol Dayama + Park Sensörü + Black Bezel Ön Farlar + Sport Deri Direksiyon Simidi + GM Arka Cam Güneşliği
      185/65R15 Continental ContiEcoContant5 Yaz Lastikleri + 185/65R15 Lassa Snoways Era Kış Lastikleri

• '14 Opel Corsa 1.4 Active Nehir Gri
      Panaromik Sunroof + Park Sensörü + Insignia Washer Jets + OPC Line Pedal Takımı + OPC Line Vites Topuzu + OPC Line Egzoz Susturucu + Karartılmış Stop Grubu + 185/65R15 Continental ContiPremiumContact5 Yaz Lastikleri + 185/65R15 Continental ContiWinterContact TS850 Kış Lastikleri

• '17 Opel Astra K Dynamic 1.4T AS6 Otomatik Vites Neptün Mavi
      Geri Görüş Kamerası + Kapı İçi Ambiyans Aydınlatması + 225/45R17 Michelin Pilot Sport 4 Yaz Lastikleri + 225/45R17 Nokian WR D4 Kış Lastikleri

• Yarbay
    13964 Mesaj
    Afl farlar stqndart h7 tipi ampulle geliyo ancak basit bir h7 dxenon kiti ile bi xenon farlara kavusak isten bile degil;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    • 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.
    • Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

• Iphone 8 plus
  • Yüzbaşı
    835 Mesaj
    quote:

arkadaşlar daha önceki soruma cevap alamamıştım neyse. sormak istediğim şey şu

şimdi ben 2 ay kadar sonra corsa almayı düşünüyorum. hatta düşünmüyorum alıcam. sormak istediğim şey şu. benim bildiğim bayi indirimi var, eğer tanıdık varsa birde personel indirimi var. hatta 2 ay sonra ekim ayında liste fiyatlarında indirim olabileceğini de öngörüyorum. ama piyasayı bilmiyorum. burda piyasayı da çok iyi bilen arkadaşlar var.

alıcağım arabada da karar verdim.
    Liste Fiyatı

- 1.3 CDTi Dizel ‐ 95 HP Start Stop Enjoy 39.129
    - Panaromik Sunroof 1.844
    - Görüş Paketi 1.159
    - AFL‐halojen 1.159

bunlar liste fiyatları. aracı alırken bana tavsiyeleriniz neler? misal gidip arkas'a fiyat alıp, sonra egem'e gidip -bakın arkas bu kadar fiyat verdi siz ne veriyosunuz?? , diyip sonra kavuklara gitsem -bakın bunlar böyle fiyat verdi siz ne vericeksiniz? sonra aydın'ı arasam izmir'de aradığımı bulamadım siz ne fiyat verceksiniz desem?? fiyatı ne kadar düşürebilirim??

tek tek sorun bi bakalım ama fiyatı cok fazla etkilemez diye düşünüyorum...cünkü sizin istediğiniz arac biraz özel üretim olucak o yüzden,haa adamların stoklarında bi dünya araba vardır satmak için fiyatı aşağı çekerler o ayrı bi konu
    |
    |
    2011 VW POLO 1.4 85 hp Comfortline Şeker Beyazı
    mtec 8000k xenon,philips sis led,eibach 5 cm helezon,elektronik egzoz sistemi,16 inç GTI jant

[ŞEHİR:DENİZLİ-ANTALYA]

• Yüzbaşı
    644 Mesaj
    herkese teşekkürler yorumları için.

öncelikle eğer start-stop'lulara sunroff olmaması gibi bi durum varsa opelin komik tavırlarından biri diyerek geçip color-edition almama yaramayacağını söylemem gerek. mazot olmuş 4 lira

ESP paketine gelince evet bu araçta olmıcak teknik notlarda sadece easytronic şanzıman ile olduğunu belirtmiş OPEL

bu arada aynı anda "teknik özellikler broşürünü" de inceliyorum ve "Elektrikli Panoramik Sunroof**" opsiyonel olarak görünüyor. ama ekstra bişey daha var "1.3 DTE 95 hp motor ile sunulmamaktadır." diyor. bende oha diyorum arkadaş bu OPEL napmış ya?? arkadaşın dediği gibi 40 bin lira para vericem sunroff yok ESP yok

neyse çok saolun, peki ekim ayında liste fiyatlarında düşüş olup olmayacağına dair fikriniz nedir acaba??
    |
    |

• Yarbay
    2720 Mesaj
    kesinlikle işe yarıyor. tamam bazen 100-200lira düşüyorlar ama bir depo mazot parası o da. Size verebilecekleri en düşük rakamı veriyorlar en azından:))))
    fena değil yani:)))
    quote:

|
    |
    quote:

öncelikle eğer start-stop'lulara sunroff olmaması gibi bi durum varsa opelin komik tavırlarından biri diyerek geçip color-edition almama yaramayacağını söylemem gerek. mazot olmuş 4 lira

ESP paketine gelince evet bu araçta olmıcak teknik notlarda sadece easytronic şanzıman ile olduğunu belirtmiş OPEL

bu arada aynı anda "teknik özellikler broşürünü" de inceliyorum ve "Elektrikli Panoramik Sunroof**" opsiyonel olarak görünüyor. ama ekstra bişey daha var "1.3 DTE 95 hp motor ile sunulmamaktadır." diyor. bende oha diyorum arkadaş bu OPEL napmış ya?? arkadaşın dediği gibi 40 bin lira para vericem sunroff yok ESP yok

neyse çok saolun, peki ekim ayında liste fiyatlarında düşüş olup olmayacağına dair fikriniz nedir acaba??

Dediğim gibi ESP opsiyonel bile alınamıyorsa tek başına bir araçtan vazgeçmek için yeterli sebep.
    Ekim ayında düşüş olur mu bilmem ama,dün kriz kapıda gibi görünüyor..
    Kriz çıkarsa da seve seve indirirler özellikle kasım-aralık ayında...
    |
    |

• Yüzbaşı
    644 Mesaj
    tamam saol ama esp sadece otomatik viteste olmuyor mu zaten? benim baktığım modeller düz vites.
    |
    |
    quote:

bu araç benim aracımdan , bu aracta sunroof ve 15'' üzeri jant opsiyonel olarak bile alınamıyor , sebebi katalog değerindeki yakıt tüketimlerini ve co2 emisyon değerini tutturmak.
    |
    |

• Yüzbaşı
    835 Mesaj
    bana cok sacma geliyor bu yaa...insan istediği arabayı alamıyor nasıl iş anlamadım,biraz bizim araçları küçük gördükleri için herhalde,
    bmw,audi vb. markalarda hiç böyle sey yok adam bu olucak dedi mi iş bitiyor
    |
    |
    2011 VW POLO 1.4 85 hp Comfortline Şeker Beyazı
    mtec 8000k xenon,philips sis led,eibach 5 cm helezon,elektronik egzoz sistemi,16 inç GTI jant

[ŞEHİR:DENİZLİ-ANTALYA]
  • Yüzbaşı
    644 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ccc_07

bana cok sacma geliyor bu yaa...insan istediği arabayı alamıyor nasıl iş anlamadım,biraz bizim araçları küçük gördükleri için herhalde,
    bmw,audi vb. markalarda hiç böyle sey yok adam bu olucak dedi mi iş bitiyor

zaten bu saçmalığı anlayabilmiş değilim. bu arada VW falanda dediğin gibi tabi. hatta bi kaç sayfa öncesine bakabilirsin, ingiltere, italya, hatta ve hatta ayzerbaycan'da bile kendi opelini yaratabiliyorsun

bunun dışında rica etsem 2011 CORSA COLOR EDITION kullanan varsa, bana ön konsolun özellikle de bilgi ekranının fotoğrafını çekip burda paylaşabilir mi acaba?? bide uygunsa aracın arkadan fotoğrafını paylaşırsa çok çok sevinicem. şimdiden teşekkürler.
    |
    |

• Yarbay
    5183 Mesaj
    aracım 20000 km de iken akatlar arkasa gidip ön ve arka lastikleri yer degiştirdim..o sırada lastiklerden birine daha önceden giren çivi çıkartılmış ve tamir edilmişdi..iyi güzel tamir edilmiş ama dun bu tamir yüzünden yolda kaldım..arabamla işe gittim bir baktım lastik inmiş o anda ne yapıcamı sasırdım lastiği değiştirmeden yavas yavas işyerimizin yanında bulunan opel odaga gittim (iftar vakti baya sıkıntı yasadım eve gec kaldım vs vs) ve lastigi tamir ettirdim..buraya kadar hersey normal normal olmayan 20000 deki lastige arkaslardaki teknisyen fitil ile yama yapmış olması..lastikte fitilden tekrar patlamış...bugunde sanayiide lastikci bir tanıdıgımla bu konuyu konustum ve ögrendimki yeni lastiklere yetkili servislerde fıtıl yapılmamalıymış(çoğuda yapmıyormus)..ayrıca balans ayarıda düzgün yapılmamış..kısaca arkaslardan kazık yedim..bugun özlem hanımlada bu konuyu konustum..bundan sonraki servisede arkaslara gitmicem (komple arkas konusunu kapamadım ama fren balatalarını çiftkurtlarda degıstırcem)..kendılerıne fazla guvenmeye basladılar nasılda en ıyı opel servisi biziz herturlu bıze gelıyorlar dıyorlar sanırım...siz siz olun lastiklerinize fıtıl ile tamır ettırmeyın ve arkaslarda lastik tamırı ve balans ayarı yaptırmayın...yolda kalabilirsiniz..sadece bu yüzden bile arkaslara olan güvenım sarsıldı..esasında Serdar Beyin önerdiği günden beri arkaslardan servis anlamında bir problem yasamadım ama küçük bir ayrıntı bazen sizi yolda bırakabilir bunuda arkasların düşünmesi gerekirdi diye düşünüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 6 Ağustos 2011; 19:38:00 >
    |
    |

• Yarbay
    2929 Mesaj
    arkadaşlar corsa 1.2 easytroniac aracım var yokuşlarda park esnasında vitesi n de mi bırakıyım el frenini çektikten sonra a ya alıyımmı yardım birde bazen aracı n ye almadan stop ediyorum sonra çalıştırdığımda n yanıp sönüyor bunun herhangi bir zararı olurmu ?
    quote:

Orijinalden alıntı: S1NAGER

arkadaşlar corsa 1.2 easytroniac aracım var yokuşlarda park esnasında vitesi n de mi bırakıyım el frenini çektikten sonra a ya alıyımmı yardım birde bazen aracı n ye almadan stop ediyorum sonra çalıştırdığımda n yanıp sönüyor bunun herhangi bir zararı olurmu ?
    quote:

Orijinalden alıntı: sinager_dante

D kasa ise viteste stop etmenizin bir zarari olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    • 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.
    • Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

• Iphone 8 plus
  • Yarbay
    2929 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

quote:

Orijinalden alıntı: sinager_dante

D kasa ise viteste stop etmenizin bir zarari olmaz

2004 model c kasa oluyo galiba tam bilmiyorum
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: reko

aracım 20000 km de iken akatlar arkasa gidip ön ve arka lastikleri yer degiştirdim..o sırada lastiklerden birine daha önceden giren çivi çıkartılmış ve tamir edilmişdi..iyi güzel tamir edilmiş ama dun bu tamir yüzünden yolda kaldım..arabamla işe gittim bir baktım lastik inmiş o anda ne yapıcamı sasırdım lastiği değiştirmeden yavas yavas işyerimizin yanında bulunan opel odaga gittim (iftar vakti baya sıkıntı yasadım eve gec kaldım vs vs) ve lastigi tamir ettirdim..buraya kadar hersey normal normal olmayan 20000 deki lastige arkaslardaki teknisyen fitil ile yama yapmış olması..lastikte fitilden tekrar patlamış...bugunde sanayiide lastikci bir tanıdıgımla bu konuyu konustum ve ögrendimki yeni lastiklere yetkili servislerde fıtıl yapılmamalıymış(çoğuda yapmıyormus)..ayrıca balans ayarıda düzgün yapılmamış..kısaca arkaslardan kazık yedim..bugun özlem hanımlada bu konuyu konustum..bundan sonraki servisede arkaslara gitmicem (komple arkas konusunu kapamadım ama fren balatalarını çiftkurtlarda degıstırcem)..kendılerıne fazla guvenmeye basladılar nasılda en ıyı opel servisi biziz herturlu bıze gelıyorlar dıyorlar sanırım...siz siz olun lastiklerinize fıtıl ile tamır ettırmeyın ve arkaslarda lastik tamırı ve balans ayarı yaptırmayın...yolda kalabilirsiniz..sadece bu yüzden bile arkaslara olan güvenım sarsıldı..esasında Serdar Beyin önerdiği günden beri arkaslardan servis anlamında bir problem yasamadım ama küçük bir ayrıntı bazen sizi yolda bırakabilir bunuda arkasların düşünmesi gerekirdi diye düşünüyorum..

Ben de Çiftkurtlar'dan kazık yedim.
    Hele o servis danışmanının müşterilerin arkasından nasıl konuştuğunu gördükten sonra hayatta gitmem oraya.
    |
    |

• Yarbay
    7633 Mesaj
    quote:

tamam saol ama esp sadece otomatik viteste olmuyor mu zaten? benim baktığım modeller düz vites.

Ben de ona anlam veremiyorum ya zaten.
    Düz vites kullanan adamın ESP'ye ihtiyacı olmaz,bunun şoförlüğü iyidir mi diyorlar acaba
    |
    |
    644 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

quote:

Ben de ona anlam veremiyorum ya zaten.
    Düz vites kullanan adamın ESP'ye ihtiyacı olmaz,bunun şoförlüğü iyidir mi diyorlar acaba

bildiğim ya da hatırladığım kadarıyla diyim mercedes'in böyle bir teknolojisi var. yani düz vites ve yokuş kalkış desteği gibi bişey ama sanırım mercedes almamız biraz zor görünüyor benim hedefim şimdi elimdeki 2005 cosmo'yu 0 ile değiştirmek, 2 yıl sonra onu satıp otomatik vites bir VW GOLF almak, sonra onu satıp bir alfa romeo veya a3 almak en sonda onu satıp hatchback bi mercedes almak ya da BMW1 serisi olabilir
    |
    |

• Yarbay
    7633 Mesaj
    Düz vites ve hillholder Fiat'ta,Astra J ve Insignia'da da var hocam
    ESP-Hillholder'ı birlikte satmak belki mantıklı olabilir ama otomatik vites dayatmasını sevemedim.

Allah daha iyilerini versin hocam
    |
    |
    644 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

Düz vites ve hillholder Fiat'ta,Astra J ve Insignia'da da var hocam
    ESP-Hillholder'ı birlikte satmak belki mantıklı olabilir ama otomatik vites dayatmasını sevemedim.

Allah daha iyilerini versin hocam

doğrudur dediğim gibi bilmiyorum pek. inşallah herkesin gönlüne göre versin bende otomatik vites dayatması dışında kendisini de pek sevmiyorum. gerçi tutan da çok tutuyor otomatik vitesi ama ben pek sevemedim. bana hep aracı hızlı kaldırmaktaki şoför ustalığı hoş geliyor ki bazen lazımda oluyor doğrusu.

mesela boş yol, çift şeritli yol önümde gri bir renault clio yavaş yavaş gidiyor, ama nasıl önümü tıkıyor önüde boş görüyorum. bide çift şeritli yolda ortadan gidiyor içimden ülen dedim bu kesin kadındır, taktım corsa'nın efsane 3. vitesine sellektör yapa yapa gönderdim onu şeridine geçerken de bi ters bakış attım ve tahmin ettiğim gibi kadınmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutksk -- 7 Ağustos 2011; 0:42:52 >
    |
    |

Reklamlar
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Orjinal Laptop Yedek Parça
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.