Şimdi Ara

'Corsa' Genel (1309. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13071308130913101311
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi bare start-stop konusunda aydınlanmış olduk. ama donanımlara bakınca özellikle aracın bilgi ekranı konusunda color edition çok çok cazip geliyor. ya da ford fiesta da hem bilgi ekranı, hem start stop hem dijital klima vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutksk

iyi bare start-stop konusunda aydınlanmış olduk. ama donanımlara bakınca özellikle aracın bilgi ekranı konusunda color edition çok çok cazip geliyor. ya da ford fiesta da hem bilgi ekranı, hem start stop hem dijital klima vs.

+ corsadan daha dolu ve fiyat aşağı yukarı aynı...ama işte kalite başka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccc_07 -- 30 Temmuz 2011; 8:40:19 >
  • walla bende de enjoy var ama Start stopsuz Color edition +1 diyorum. 95 bg oh süper....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavigökyüzü

quote:

Orijinalden alıntı: ccc_07

quote:

bak kasa değişeceğini bilmiyordum acaba o zaman kasanın değişmesini beklesem mi dersin? çünkü benim biraz dijital klima takıntım var ve şuan 2005 cosmo kullanıyorum gayet memnunum. biraz yatırım amaçlı 0 almayı düşünüyorduk ama dediğin gibi kasa değişecekse sonraya erteleyebiliriz. benim cosmo'da ufak tefek problemler var o yüzden elimden de çıkmış olur diyordum. artık gözümü kapıcam vercem 2000 lira bunu yaptırcam olmazsa

ama hocam kasanın da ne zaman değişeceği belli değil ki,ya değişmezse

KASA 1 YIL İÇİNDE DEĞİŞECEK.

Çünkü Opelin genel stretejisi, 4. yılda makyaj, 6.yılda ise kasa değişir.

Oncelik allegrada. Corsa opel satislarinin buyuk bir bolumunu olusturmakta ve bu grafik devam ettigi surece onceligi dihlger modellere verecektir. Henuz cOrsa e kasa ile ilgili herhangi bir bilgiye fotografa ulasmak pek mumkun degil. Bilinen tek bilgi platform ortagi chevrolet modelinin gelistirilmesi testleri devam etmekte. Bende araba degistirmeden once e kasayi bekleyecegim ama dun cok yakin bir arkadasim c30 aldi. Bundan dort yil once ben de niyetlenmis ancak lansman fiyatlarini kacirinca vazgecmistim. C30 da yenilenmeye yaklasan bir araba corsam beni biraktigi zaman onu da dusunebilirim

• Herkese selamlar :)

Uzun süreden sonra bir çarşı izni esnasında foruma bir kaç şey yazayım istedim Yeni olanlar varsa beni tanımazlar ama ben de zamanında buraların demirbaşı sayılırdım Zaman hızlı mı geçti, yavaş mı pek anlayamadım ama şafak 51. Daha önce de yazmıştım, askere gitmeyen ve üniversite mezunu olmayan arkadaşlar. Açıköğretim olsun, ne olursa olsun, 4 yıllık bir üniversiteden mezun olmadan sakın buralara yolunuz düşmesin. 158 güne tahammül etmek bile bu kadar zorsa, 460 gün nasıl geçer hiç bir fikrim yok. ben 60'ları sayarken benle usta birliğine aynı gün gelen bir arkadaş 290 sayıyordu. Gerisini siz düşünün işte.

Aracımla ilgili yeni gelişmeler söz konusu. Biliyorsunuz askere gelmeden önce aracımı satmayıp evde bırakmıştım. Babamın işyerinde çalışan preseller bir abi kullanıyordu. Her ne kadar kullanıyor olmasam da benim aracım olan Corsa'mdan önümüzdeki hafta itibariyle ayrılıyoruz. Yeni aracın siparişi verildi, Corsa'm da takas için bayii'ye gidiyor. Artık Opel almayacağım diye defalarca söylemiştim. Aynen dediğimi de yaptım...

.... desem de inanmayın Sadece bir segment yukarı atladım Opel Astra Sport 1.3 CDTI Ecoflex almış bulunuyorum. Aracı ben teslim alamaycağım, ama önümüzdeki hafta babam benim yerime teslim alıyor. Bir 40 gün kadar otoparkta beni bekleyecek ama yapacak bir şey yok tabi Dediğim gibi araç Sport donanım, ekstradan 7" Navigasyon (DVD 500'dü sanırım), Sunroof ve Bluetooth kit var (Stil Paket). 140 Hp Turbo ile 95 Hp Ecoflex arasında çok gittim geldim ama akaryakıt fiyatlarını duyduktan sonra yemedi açıkçası. Aracın tek sıkıntısı, tırda taşınırken çok ufak bir hasar almış olması. Kapı bölgesinde, fotoğrafı bende mevcut, çok çok ufak. Ve bu ufacık hasardan dolayı 6000 TL civarında bir fabrika indirimi aldık. Aracı bulan da babamın yakın arkadaşı olan eski Kopel Bayii'nin sahibi. Konya Özkaymak Bayii'nde bulmuş, önümüzdeki hafta babam takas için Corsa'mı oraya götürüp Astra'yi getirecek. Hasar aşağıdaki şekilde:

'Corsa' Genel

Ben bu kadar küçük bir hasarı hiç ciddiye almadım. Özellikle de 6000 TL'lik indirimden sonra. Askerden sonra daha detaylı fotoğrafları da paylaşacağım.

Önümüzdeki haftadan itibaren Corsa sahibi olmayacak da olsam, ruhum hala Corsa sahibidir, bilesiniz. Her ne kadar çok üzse de beni, çok da anılarım mevcuttur, ta 2004 yılından beri. Yapacağınız ileriki buluşmalara da yüzsüz yüzsüz salça olurum, demedi demeyin

Bir de, annemi Corsa sahibi yaparız diyordum ama, ona da kısa bir süre önce Fiat Punto Evo 1.4 77 Hp Mylife donanım, Dualogic şanzıman araç alındı. Ama Opel'e bir şekilde devam ediyoruz tabiki.

Herkese sevgiler, kendinize dikkat edin...

• quote:

Orijinalden alıntı: ppzrg

walla bende de enjoy var ama Start stopsuz Color edition +1 diyorum. 95 bg oh süper....

ama 1.3 dte start-stop motorlarda 95 bg
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaRiS

Herkese selamlar :)

Uzun süreden sonra bir çarşı izni esnasında foruma bir kaç şey yazayım istedim Yeni olanlar varsa beni tanımazlar ama ben de zamanında buraların demirbaşı sayılırdım Zaman hızlı mı geçti, yavaş mı pek anlayamadım ama şafak 51. Daha önce de yazmıştım, askere gitmeyen ve üniversite mezunu olmayan arkadaşlar. Açıköğretim olsun, ne olursa olsun, 4 yıllık bir üniversiteden mezun olmadan sakın buralara yolunuz düşmesin. 158 güne tahammül etmek bile bu kadar zorsa, 460 gün nasıl geçer hiç bir fikrim yok. ben 60'ları sayarken benle usta birliğine aynı gün gelen bir arkadaş 290 sayıyordu. Gerisini siz düşünün işte.

Aracımla ilgili yeni gelişmeler söz konusu. Biliyorsunuz askere gelmeden önce aracımı satmayıp evde bırakmıştım. Babamın işyerinde çalışan preseller bir abi kullanıyordu. Her ne kadar kullanıyor olmasam da benim aracım olan Corsa'mdan önümüzdeki hafta itibariyle ayrılıyoruz. Yeni aracın siparişi verildi, Corsa'm da takas için bayii'ye gidiyor. Artık Opel almayacağım diye defalarca söylemiştim. Aynen dediğimi de yaptım...

.... desem de inanmayın Sadece bir segment yukarı atladım Opel Astra Sport 1.3 CDTI Ecoflex almış bulunuyorum. Aracı ben teslim alamaycağım, ama önümüzdeki hafta babam benim yerime teslim alıyor. Bir 40 gün kadar otoparkta beni bekleyecek ama yapacak bir şey yok tabi Dediğim gibi araç Sport donanım, ekstradan 7" Navigasyon (DVD 500'dü sanırım), Sunroof ve Bluetooth kit var (Stil Paket). 140 Hp Turbo ile 95 Hp Ecoflex arasında çok gittim geldim ama akaryakıt fiyatlarını duyduktan sonra yemedi açıkçası. Aracın tek sıkıntısı, tırda taşınırken çok ufak bir hasar almış olması. Kapı bölgesinde, fotoğrafı bende mevcut, çok çok ufak. Ve bu ufacık hasardan dolayı 6000 TL civarında bir fabrika indirimi aldık. Aracı bulan da babamın yakın arkadaşı olan eski Kopel Bayii'nin sahibi. Konya Özkaymak Bayii'nde bulmuş, önümüzdeki hafta babam takas için Corsa'mı oraya götürüp Astra'yi getirecek. Hasar aşağıdaki şekilde:

'Corsa' Genel

Ben bu kadar küçük bir hasarı hiç ciddiye almadım. Özellikle de 6000 TL'lik indirimden sonra. Askerden sonra daha detaylı fotoğrafları da paylaşacağım.

Önümüzdeki haftadan itibaren Corsa sahibi olmayacak da olsam, ruhum hala Corsa sahibidir, bilesiniz. Her ne kadar çok üzse de beni, çok da anılarım mevcuttur, ta 2004 yılından beri. Yapacağınız ileriki buluşmalara da yüzsüz yüzsüz salça olurum, demedi demeyin

Bir de, annemi Corsa sahibi yaparız diyordum ama, ona da kısa bir süre önce Fiat Punto Evo 1.4 77 Hp Mylife donanım, Dualogic şanzıman araç alındı. Ama Opel'e bir şekilde devam ediyoruz tabiki.

Herkese sevgiler, kendinize dikkat edin...

barış hayırlı olsun.
    yemişsin askerliğide ama yavaşlar şafak bu aralar. geçen sene de bende bu aralar askerdim ordan iyi bilirim.

• @baris

Az kalmış askerliğin sık dişini. Benim askerlik doktora sebebiyle 2017e kadar tecilli. biz de gidicez bakalım :))). o zamana kadar kalkmazsa :))))

Bu arada araban hayırlı olsun. Güzel denk getirmişsin. Biz de buluruz inşallah bir dahaki sefere böyle bir şey.

Görüşmek üzere...
  • ya arkadaşlar ülkemizde opel markasını kim satıyorsa inşallah bir daha yüzleri gülmesin ya ne diyim

şimdi merak ettim vauxhall'ın sitesine girdim adamlarda VW'nin türkiye'deki sitesindeki gibi kendi opelini yarat diye bir bölümü var. yani kendi donanımını kendin seçebiliyorsun. ama bizim ülkemizde bize dandik dandik paketleri, pahalı fiyatlara kakalıyorlar resmen lanet olsun türkiye'de kim pazarlıyorsa..

http://www.vauxhall.co.uk/vehicles/vauxhall-range/cars/corsa-5-door/configurator.html#/options

• quote:

ya arkadaşlar ülkemizde opel markasını kim satıyorsa inşallah bir daha yüzleri gülmesin ya ne diyim

şimdi merak ettim vauxhall'ın sitesine girdim adamlarda VW'nin türkiye'deki sitesindeki gibi kendi opelini yarat diye bir bölümü var. yani kendi donanımını kendin seçebiliyorsun. ama bizim ülkemizde bize dandik dandik paketleri, pahalı fiyatlara kakalıyorlar resmen lanet olsun türkiye'de kim pazarlıyorsa..

http://www.vauxhall.co.uk/vehicles/vauxhall-range/cars/corsa-5-door/configurator.html#/options

Dostum iyi diyorsun güzel diyorsun da, benim burada aldığım araç orada alabileceğim aynı donanımlı araçtan daha ucuz. Ben burada 31bin'e aldığım araç orada vergi dahil £15,595.00 yani 43500 Türk lirası. Üstelik klima ve çelik jant dışında hiçbirşey yok. Boyasına da ekstra 500 sterlin veriyorsun. Burada renk farkı yok. Yani kısacası boş konuşmuşsun, neye göre pahalı çözemedim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuzunoglu -- 30 Temmuz 2011; 17:31:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tuzunoglu

quote:

ya arkadaşlar ülkemizde opel markasını kim satıyorsa inşallah bir daha yüzleri gülmesin ya ne diyim

Dostum iyi diyorsun güzel diyorsun da, benim burada aldığım araç orada alabileceğim aynı donanımlı araçtan daha ucuz. Ben burada 31bin'e aldığım araç orada vergi dahil £15,595.00 yani 43500 Türk lirası. Üstelik klima ve çelik jant dışında hiçbirşey yok. Boyasına da ekstra 500 sterlin veriyorsun. Burada renk farkı yok. Yani kısacası boş konuşmuşsun, neye göre pahalı çözemedim?

güzel dostum, dolu dolu konuşan güzel kardeşim orda maaşların 250 sterlinden başlamadığını öngörürsek fiyat konusunda boş konuşmak senin gibi dolu dolu konuşan bir kardeşimize yakışmıyor yani fiyatları bire bir karşılaştırmak falan

fiyat mevzuunu geç, benim bahsettiğim olay tamamen farklı.

biz burda kafalarına göre yapmış oldukları 3 farklı seçenek içerisinden bi tane dandik corsa seçmek zorundayız bundan bahsediyorum. essentia, enjoy, color edition.

öyle bişey ki bu ben 50 bin lirayı gözden çıkarsam bile ekstra donanım olarak dijtal klima ekleyemiyorum aracıma. yani dizel motorlu olanlara. yani bize burda önemsizleştirme var, adamlar bildiğin bizi umursamıyorlar. eskiden bir COSMO muz vardı artık o bile yok. bak iki sitenin farkına

http://www.vauxhall.co.uk/flash.html

http://www.opel.com.tr/flash.html

bire bir aynı olan sitelerde türkçe olan opel sitesinden kendi opelini yarat bölümünü kaldırmışlar. sanki şey der gibi siz önemli değilsiniz, bizde bunlar var nasılsa paranızda buna yeter anca al ve git. ama bak orda öyle yürümüyor işler.

bak istersen incele biraz

alman sitesi
    http://www.opel.de/flash.html
    azerbeycan sitesi
    http://www.opel.at/flash.html
    italyan
    http://www.opel.it/flash.html

vs. hepsinde kendi aracını yaratabiliyorsun. hatta Türkiye'de de opel hariç genel itibarıyla durum aynı. gir VW ni yarat, citroen'ini yarat vs.. ama burda 50 bin lira vermeyi taahhüt ediyorum bana djital klimalı bir opel corsa cdti vermiyorlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tuzunoglu

quote:

güzel dostum, dolu dolu konuşan güzel kardeşim orda maaşların 250 sterlinden başlamadığını öngörürsek fiyat konusunda boş konuşmak senin gibi dolu dolu konuşan bir kardeşimize yakışmıyor yani fiyatları bire bir karşılaştırmak falan

fiyat mevzuunu geç, benim bahsettiğim olay tamamen farklı.

biz burda kafalarına göre yapmış oldukları 3 farklı seçenek içerisinden bi tane dandik corsa seçmek zorundayız bundan bahsediyorum. essentia, enjoy, color edition.

öyle bişey ki bu ben 50 bin lirayı gözden çıkarsam bile ekstra donanım olarak dijtal klima ekleyemiyorum aracıma. yani dizel motorlu olanlara. yani bize burda önemsizleştirme var, adamlar bildiğin bizi umursamıyorlar. eskiden bir COSMO muz vardı artık o bile yok. bak iki sitenin farkına

http://www.vauxhall.co.uk/flash.html

http://www.opel.com.tr/flash.html

bire bir aynı olan sitelerde türkçe olan opel sitesinden kendi opelini yarat bölümünü kaldırmışlar. sanki şey der gibi siz önemli değilsiniz, bizde bunlar var nasılsa paranızda buna yeter anca al ve git. ama bak orda öyle yürümüyor işler.

bak istersen incele biraz

alman sitesi
    http://www.opel.de/flash.html
    azerbeycan sitesi
    http://www.opel.at/flash.html
    italyan
    http://www.opel.it/flash.html

vs. hepsinde kendi aracını yaratabiliyorsun. hatta Türkiye'de de opel hariç genel itibarıyla durum aynı. gir VW ni yarat, citroen'ini yarat vs.. ama burda 50 bin lira vermeyi taahhüt ediyorum bana djital klimalı bir opel corsa cdti vermiyorlar.

Evet sana da hak veriyorum. Eskiden şöyle bir site vardı http://tr.opel-microsites.com/opel_corsa_facelift_2.0.0/#/home istediğini seçebiliyordun. Şu anda çok kısıtlamışlar. Dijital klima seçebilmen gerekirdi. Belki sipariş ile istediğini alabilirsin.

Dediğin diğer sitelere baktım. En ucuz fiyatlar Türkiye'de. 250 sterlin maaş alanda var 5bin sterlin alanda var o yüzden Türkiye ile diğer ülkeleri karşılaştırmaya girmeyelim.

Paranız anca buna yeter muhabbeti de olmasa gerek. Sonuçta insignia bile seçsek, donanımını kendimiz belirleyemiyoruz.

Valla corsa'm dijital klimalı cosmo olsaydı al senin olsun derdim ama yapabileceğim birşey yok

Neden istediğimiz donanımı seçemiyoruz? Bilgim olmadığı için yorum yapamayacağım.

• 16 Temmuz'da Opel Erpaş'tan 1.2 Essentia Easytronic araç satın aldım.Bundan öncesinde de 5 yıl 2006 model model aynı özelliklerde Corsa kullandım.Eski aracım bana bu süre zarfında çok önemli sorunlar yaratmadı ama yeni aracım dakka bir gol bir çok hafif meyilli zeminde parkettikten saatler sonra el freni boşalarak geri geri kaymış ve parketmiş bulunan iki araca çarpmış.Arka tampon köşelerden içeri doğru göçerek tamponun içindeki veya arka kısmındaki sert malzemeler yüzünden delindi maalesef .Sigorta şirketim mini onarım paketi yüzünden Auto King'e yönlendirdi beni ama maalesef mini onarım kapsamına girmedi.Kitapçığında parkedildiğinde vitese takılması gerektiği yazıyor ama çok hafif meyilli bir zeminde yeni aracın el freni nasıl boşalır anlamış değilim.(Olaydan bir gün önce otoparkta kapı vurması sonucu boyasında hasar oluşmasın diye çekindiğim için branda almıştım bir de,sakınan göze çöp batarmış)

Haa bu arada dakka iki gol iki.Bugün ikinci kere başıma gelen bir hadiseyi de aktarayım:Otoparkta parkederken frene bastığımda fren pedalının sertleştiğini farkettim.Deneme yanılma ile şunu farkettim ki klima çalıştığı zaman geri vitese takıldığında ve bir iki kere yavaş frene bastığımda fren şişiyor.6-7 kere denedim.Klima çalışmazken sorun yok fakat klima açıkken pedal semsert.Klimayı kapattığımda fren pedalı normale dönüyor.Son anda arkadaki araçlara çarpmadan el freni ile arabayı durdurabildim.Opel'e şikayet formu doldurup gönderdim .Pazartesi günü de servise götüreceğim arabayı.Aranızda buna benzer sorunlarla karşılaşan var mı acaba?Özellikle klima ile fren pedalı arasındaki bağlantıyı hiç anlamadım.

• Barış hayırlı olsun,Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.Bir an önce gel de buluşalım :)
    Bu arada şu an Manisa'dayım,tatilden dönerken tatsız bir durumla karşılaştık,yolun ortasındaki bir kaldırım taşına çarptım,benzin depom delindi ve muhtemelen birkaç hasar daha var..
    Araç Özlem Hanım'ın tavsiyesi üzerine kasko ile İzmir Çiğli Arkas'a çekildi,ben de arkadaşlarımla Manisa'da mahsur kaldım :) Gece 12'de binip İstanbul'a dönüyorum onarım işleri İzmir'de yapılacak ve aracı daha sonra alacağım..
    Daha sonra ayrıntıları bildireceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: greennek

16 Temmuz'da Opel Erpaş'tan 1.2 Essentia Easytronic araç satın aldım.Bundan öncesinde de 5 yıl 2006 model model aynı özelliklerde Corsa kullandım.Eski aracım bana bu süre zarfında çok önemli sorunlar yaratmadı ama yeni aracım dakka bir gol bir çok hafif meyilli zeminde parkettikten saatler sonra el freni boşalarak geri geri kaymış ve parketmiş bulunan iki araca çarpmış.Arka tampon köşelerden içeri doğru göçerek tamponun içindeki veya arka kısmındaki sert malzemeler yüzünden delindi maalesef .Sigorta şirketim mini onarım paketi yüzünden Auto King'e yönlendirdi beni ama maalesef mini onarım kapsamına girmedi.Kitapçığında parkedildiğinde vitese takılması gerektiği yazıyor ama çok hafif meyilli bir zeminde yeni aracın el freni nasıl boşalır anlamış değilim.(Olaydan bir gün önce otoparkta kapı vurması sonucu boyasında hasar oluşmasın diye çekindiğim için branda almıştım bir de,sakınan göze çöp batarmış)

Haa bu arada dakka iki gol iki.Bugün ikinci kere başıma gelen bir hadiseyi de aktarayım:Otoparkta parkederken frene bastığımda fren pedalının sertleştiğini farkettim.Deneme yanılma ile şunu farkettim ki klima çalıştığı zaman geri vitese takıldığında ve bir iki kere yavaş frene bastığımda fren şişiyor.6-7 kere denedim.Klima çalışmazken sorun yok fakat klima açıkken pedal semsert.Klimayı kapattığımda fren pedalı normale dönüyor.Son anda arkadaki araçlara çarpmadan el freni ile arabayı durdurabildim.Opel'e şikayet formu doldurup gönderdim .Pazartesi günü de servise götüreceğim arabayı.Aranızda buna benzer sorunlarla karşılaşan var mı acaba?Özellikle klima ile fren pedalı arasındaki bağlantıyı hiç anlamadım.

geçmiş olsun el freni olayında sanırım bazı araçların el frenleri sorunluydu servisler geri çağırım yapıyorlardı el frenındekı yaylardan biri sorunlu cıkmıstı belkide sızın problemınızde bu olabilir..fren olayında ise sizin gibi sorunlu bir arkadası daha hatırlıyorum frenın sertleşen.. servise gidip gösterin bence ama opelden bu konularda yardım beklemeyın sorun yok deyip yollarlar sizi..pek müşteri memnuniyeti olan firma değildir ne yazıkkı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 30 Temmuz 2011; 21:48:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: reko

quote:

16 Temmuz'da Opel Erpaş'tan 1.2 Essentia Easytronic araç satın aldım.Bundan öncesinde de 5 yıl 2006 model model aynı özelliklerde Corsa kullandım.Eski aracım bana bu süre zarfında çok önemli sorunlar yaratmadı ama yeni aracım dakka bir gol bir çok hafif meyilli zeminde parkettikten saatler sonra el freni boşalarak geri geri kaymış ve parketmiş bulunan iki araca çarpmış.Arka tampon köşelerden içeri doğru göçerek tamponun içindeki veya arka kısmındaki sert malzemeler yüzünden delindi maalesef .Sigorta şirketim mini onarım paketi yüzünden Auto King'e yönlendirdi beni ama maalesef mini onarım kapsamına girmedi.Kitapçığında parkedildiğinde vitese takılması gerektiği yazıyor ama çok hafif meyilli bir zeminde yeni aracın el freni nasıl boşalır anlamış değilim.(Olaydan bir gün önce otoparkta kapı vurması sonucu boyasında hasar oluşmasın diye çekindiğim için branda almıştım bir de,sakınan göze çöp batarmış)

geçmiş olsun el freni olayında sanırım bazı araçların el frenleri sorunluydu servisler geri çağırım yapıyorlardı el frenındekı yaylardan biri sorunlu cıkmıstı belkide sızın problemınızde bu olabilir..fren olayında ise sizin gibi sorunlu bir arkadası daha hatırlıyorum frenın sertleşen.. servise gidip gösterin bence ama opelden bu konularda yardım beklemeyın sorun yok deyip yollarlar sizi..pek müşteri memnuniyeti olan firma değildir ne yazıkkı

geçen kış el freni teli revizyonu için aracım servis tarafından geri çağırıldı, fren teline bir rulman konuldu. zaten benim el freniyle ilgili şikayetim yoktu, servisteki uygulamadan sonra da hiçbir şey değişmedi.
    klima açıkken frenin şişmesi problemi de henüz başıma gelmedi ama birkaç arkadaş forumda benzer problemden şikayetçi olmuşlardı.

• 2004 model 1.2 enjoy easytronic aracım var bazen giderken abs ışığı yanmaya başlıyor okadar sert frende yapmıyorum normal şekilde durmak için vs ancak aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda ışık sönüyor sizce sorun önemlimi yoksa temassızlık tarzı bir durummu olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: reko

quote:

Pazartesi servise götüreceğim zaten onlar da test ettiklerinde görecekler.Sorun bir oluyor bir olmuyor değil.Biraz önce tekrar denedim yine şişti fren ,akşam akşam sinirim bozuldu kaşındım resmen.Frenin şiştiğini görüp hala sorun yok derlerse inletirim herhalde orayı

Bu arada cevaplarınız için teşekkürler.

• arkadaşlar bi tanıdıktan 16'' sıfır orijinal corsa D jantı buldum. Kışlıkları takmak için almayı düşünüyorum ama 15''e göre lastik fiyatları baya farkedecek gibi görünüyo. jantlar bana 15'' tork, pdw, cms gibi jantlardan biraz daha pahalıya malolacak ama asıl bombanın lastiklerde patlamasından korkuyorum. şimdi michelin liste fiyatlarına bakınca gözüm korktu. 15''te fiyat 150 filanken 16 da fiyat 200ü geçiyo. siz ne dersiniz????
    sizce kış gelince ekim gibi filan yani, kaça alırız 16'' michelin kışlıkları??? fiyat bilgisi olan var mı aranızda. geçen yıl kışlık alanlar filan var mı aranızda???
    Veya fiyat /performans açısından iyi başka tavsiye ettiğiniz lastik var mı????
    Saygılar
  • 195 55 16 lar ortalama 200-250 arası zaten..
  • 
Sayfa: önceki 13071308130913101311
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.