Şimdi Ara

'Corsa' Genel (1308. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13061307130813091310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2004 model 1.2 otomatik corsa aracım var. 2 gundur zaman zaman akü ışığı yanıp hız ve devır gostergesı düşüp kalkıyor. Ama aracın elektriği kesilmiyor. yola devam ediyor. Bazen kontagı kapatıp açınca ışık düzeliyor.

arac 320.000 de rectifiye oldu gecen sene sarj dinamosu tamir gördü aynı zamanda akü değişti.

sorun nedendir acaba fikri olan var mı ?
  • akü ışığı yanıyorsa aküden kaynaklanıyor olabilir...yada elektirik aksamında bi sorun olabilir...yolda kalmadan bi ustaya gösterseniz iyi olur sizin için
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutksk

quote:

Orijinalden alıntı: reko

yok

reko kardeş sözüm sana ekoflex kullanıyor muşsun, start stop oluyor sanırım bu nasıl memnun musun araçtan?? kullanımın anlatır mısın biraz

Ben cevap vereyim , benim aracım 95'lik start and stop , kullanıyormusun dersen ben cok fazla kullanmıyorum bu özelliği , ama kullandığım zamanlarda bir sorununu görmedim. Gayet verimli ve sorunsuz çalışıyor. Turbo'ya ben fazla yüklendiğimden , turboyu sık sık açıp kapatmaması için kullanmıyorum. Özellikle bir sorun varsa cevaplarım

• saol cevabın için. gerçi çok kullanmıyorum demişsin ama hiç kullandığında yakıtını ölçtün mü? ya da hiç dikkat ettin mi s-s kullanırken nasıl, kullanmazken nasıl?? ayrıca en önemlisi turboya zarar vermemek için diyorsun ya, aracı aldığın yerden dikkat et gibilerinden bi uyarı aldın mı yoksa tamamen kendi düşüncen olarak mı bunu yapıyorsun??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccc_07

akü ışığı yanıyorsa aküden kaynaklanıyor olabilir...yada elektirik aksamında bi sorun olabilir...yolda kalmadan bi ustaya gösterseniz iyi olur sizin için

şarj veya akü değil . muhtemelen robot beyinde sıkıntı oldu gene puff.
  • quote:

saol cevabın için. gerçi çok kullanmıyorum demişsin ama hiç kullandığında yakıtını ölçtün mü? ya da hiç dikkat ettin mi s-s kullanırken nasıl, kullanmazken nasıl?? ayrıca en önemlisi turboya zarar vermemek için diyorsun ya, aracı aldığın yerden dikkat et gibilerinden bi uyarı aldın mı yoksa tamamen kendi düşüncen olarak mı bunu yapıyorsun??

Tamamen kendi düşüncem , zira turboya sahip araçlarda kontağı kapatmadan önce 1dk civarı turboyu soğutmak gerekiyor. Yakıta etkisi var tabiki ama sadece dururken..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brandybuck

quote:

saol cevabın için. gerçi çok kullanmıyorum demişsin ama hiç kullandığında yakıtını ölçtün mü? ya da hiç dikkat ettin mi s-s kullanırken nasıl, kullanmazken nasıl?? ayrıca en önemlisi turboya zarar vermemek için diyorsun ya, aracı aldığın yerden dikkat et gibilerinden bi uyarı aldın mı yoksa tamamen kendi düşüncen olarak mı bunu yapıyorsun??

Tamamen kendi düşüncem , zira turboya sahip araçlarda kontağı kapatmadan önce 1dk civarı turboyu soğutmak gerekiyor. Yakıta etkisi var tabiki ama sadece dururken..

çok sağol cevabın için. fazla olmıcaksam bi kaç şey daha sormak istiyorum.

1 - aracını satın aldığın net fiyat nedir? (indirim falan varsa onları da söylersen sevinirim )
    2 - tam olarak standart donanımın nedir??
    3 - satın alırken belki sormuşsundur veya söylemişlerdir bilmiyorum ama hani mesela polo alırken donanımını kendin seçiyorsun, standart paketlerde olmayan şeyleri ekleyebiliyorsun. opel'de sana öyle bir imkan sunuyorlar mı? yani ben djital klimal takılsın istiyorum dersen öyle bir şansın oluyor mu??

aklıma gelenler bunlar. ayrıca düşüncene saygı duymakla beraber bu start-stop sisteminde o turbonun yağlanmasının durması için ya da soğuması için benimde yaptığım o 1 dk.'lık bekleme süresine ihtiyaç olmayacağını düşünüyorum. çünkü eğer gerçekten normal arabalarla aynı sisteme sahipse sanırım 1-2 yılda bir turbo'yu değiştirmek gerekir tam kullanımda. heralde GM mühendisleri ya da doğrusu sanırım FIAT mühendisleri bunu düşünmüşler olsa gerek. tifosi arkadaş bu konularda bilgili diye biliyorum. biraz aydınlatırsa sevinirim

• doğrusu bu start-stop muhabbeti benim için çok çok önemli. daha öncede söylemiştim aracımı çoğunlukla şehiriçi kullandığım için benim için çok önemli. ama eğer normal motora takılmış bir özellikle motoru pert etmeye gerek yok diyip farklı modellere yönelmek istiyorum. malum insan hayatında kaç kere 0 araç alıyor ki :)
  • Benim aracım enjoy111 modeli ve artık üretimi yok. Şuan satılmakta olan enjoy modeli ile Color edition arası bir donanımı var. Daha doğrusu color edition'dan tek eksiği egzost

Aracı 35.500'e almıştım. Şuanki donanım seviyesinde hiç bir araçta dijital klima yok. Cosmo modelininde standart idi ama onunda artık üretimi yok. Cosmo'da fazladan 2 airbag , dijital klima ve gid ekran var. Opelin klasik politikası , kasa yakında değişeceği için en üst modeli kaldırdılar.

Ben start&stop özelliğini dediğim gibi çok kullanmıyorum. Turbo'ya zaten aşırı yüklenmiş durumdayım. Standart 95'lik bir araçda turbo ile ilgili sorun yapacağınıda tahmin etmıyorum aslında.

Şunu söyleyebilirim ki ben bu motordan çok memnunum , gayet güzel yürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brandybuck -- 28 Temmuz 2011; 21:35:09 >

• bak kasa değişeceğini bilmiyordum acaba o zaman kasanın değişmesini beklesem mi dersin? çünkü benim biraz dijital klima takıntım var ve şuan 2005 cosmo kullanıyorum gayet memnunum. biraz yatırım amaçlı 0 almayı düşünüyorduk ama dediğin gibi kasa değişecekse sonraya erteleyebiliriz. benim cosmo'da ufak tefek problemler var o yüzden elimden de çıkmış olur diyordum. artık gözümü kapıcam vercem 2000 lira bunu yaptırcam olmazsa

• bu arada çok çok uygun bir fiyata almışsın ben artık corsa sınıfında bir araç için 40 hatta 42'ye kdar yolu var diye bakıyordum bayi indirimi falan mı, çok uygun yav
  • quote:

bak kasa değişeceğini bilmiyordum acaba o zaman kasanın değişmesini beklesem mi dersin? çünkü benim biraz dijital klima takıntım var ve şuan 2005 cosmo kullanıyorum gayet memnunum. biraz yatırım amaçlı 0 almayı düşünüyorduk ama dediğin gibi kasa değişecekse sonraya erteleyebiliriz. benim cosmo'da ufak tefek problemler var o yüzden elimden de çıkmış olur diyordum. artık gözümü kapıcam vercem 2000 lira bunu yaptırcam olmazsa

ama hocam kasanın da ne zaman değişeceği belli değil ki,ya değişmezse

• quote:

quote:

bak kasa değişeceğini bilmiyordum acaba o zaman kasanın değişmesini beklesem mi dersin? çünkü benim biraz dijital klima takıntım var ve şuan 2005 cosmo kullanıyorum gayet memnunum. biraz yatırım amaçlı 0 almayı düşünüyorduk ama dediğin gibi kasa değişecekse sonraya erteleyebiliriz. benim cosmo'da ufak tefek problemler var o yüzden elimden de çıkmış olur diyordum. artık gözümü kapıcam vercem 2000 lira bunu yaptırcam olmazsa

Ya değişmezse mi? 2013 model corsalar eminim farklı olacaktır...

• quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

quote:

quote:

2013 mü iyiymiş. peki tifosi bey start-stop hakkındaki yorumunuzu alabilir miyim acaba uygun bir zamanınızda?

• Eski kiz arkadasimin a1inde vardi benzinli motorda gayet olumlu bakiyorum ancak dizel motorda o ilk calisma anjndaki sarsintiyi her seferinde yemek ben istemezdim. Zaten bir testte de dizel a1 icin bu sistem gereksiz olmus zira cok sesli calisiyor diyordu. Tabi devir dogayi koruma devri bluemotion tech!
  • tamam teşekkürler yorum için. sesli mesli orası çok önemli değil benim için ama şu turbo'ya zarar verip vermeyeceği konusunda ne diyorsun?? motora bir zararı olur mu sence. çünkü ben şuan kendi adıma arabamı stop ettirmeden önce 30 sn. 1 dk. bekliyorum turbo motor soğusun falan diye.
  • quote:

tamam teşekkürler yorum için. sesli mesli orası çok önemli değil benim için ama şu turbo'ya zarar verip vermeyeceği konusunda ne diyorsun?? motora bir zararı olur mu sence. çünkü ben şuan kendi adıma arabamı stop ettirmeden önce 30 sn. 1 dk. bekliyorum turbo motor soğusun falan diye.

Porschede bile bu sistem var pek sanmam turboya Zarar vercegini zra sikisik trafikte turboya ne kadar yuklenebilirsinki turbonun sogumasi icin bekle. Hatta soguma degil yaglama devam ederek turbonun normal bir devre inmesi amaclanmistir
  • arkadaşlar start stop motorun ömrünü olumsuz etkileyen bir teknoloji değildir. motor içindeki basınç aynı kalır ve farklı bir marş motorundan motora hareket verilir. yani kontaktan anahtarı çevirmekle yapılan start işlemine benzemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

quote:

quote:

2013 de artık poloyu satar yenı kasa corsa alırım...2 yıl kullansam bunu kazasız belasız ıns. tam yenı corsaya denk gelırım :)

• quote:

quote:

KASA 1 YIL İÇİNDE DEĞİŞECEK.

Çünkü Opelin genel stretejisi, 4. yılda makyaj, 6.yılda ise kasa değişir.

• 
Sayfa: önceki 13061307130813091310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.