Şimdi Ara

'Corsa' Genel (1028. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10261027102810291030
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tgn
    Arabayı yıkattıktan sonra yan aynaların altından akan sulardan benim kadar rahatsız olan var mı acaba ? Ne yaptıysam halledemedim onu, kurumuyorda lanet şey.

Kurulamaya geçmeden önce basınçlı hava ile üfleyerek ayna ayakları, kapı kolları gibi yerlerde biriken suyu atabilirsin.
    Ortam müsaitse kendin yap, yıkamacı elemana söylersen üstünkörü tutup bırakır.
  • Bekapa, necwox hem güzel hemde işlevsel olmuş, güle güle kullan...

Bende dün, corsanın iç temizliğinde kullanmak üzere, premier şarjlı süpürge aldım, çakmak
    girişine takmak için aparatı bile var, geçenlerde 2009 astra klasiği olan biyoloji hocamızın tuzla
    sahilde bılduğu ilginç bir bitkiyi arka koltukta unutmuştuk, bitkinin tohum kesecikleri açılarak
    zemin halısının içlerine kadar işlemişti, hocamız hemen evden premier şarjlı süpürgeyi getirince,
    ben,'' hocam bizde bosch var, böyle şeylerin kendine bile hayrı yok.'' deyince, kendinden emin
    bir ifadeyle ''sen bir dene ve gör'' dedi. Emiş gücü çok iyiydi ve zemini tertemiz yaptı,
    şaşırdım kaldım...

Onunda babası böyle şeylere meraklıymış, piyasadaki bir çok marka ve ürünü denedikten sonra,
    fiyat performans oranı en yüksek premier olduğunu gözlemlemiş...

Kozyatağı carrefourda 59 lira...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VamosMurat -- 14 Mart 2010; 12:19:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: metalramco

quote:

Orijinalden alıntı: Serdar99

Rize'nin havasından mı acaba...

oksijeni boldur serdar abi istanbula göre daha iyi yakıyor olabilir mi benzini

İstanbulda ortalam rakım(denizden yükseklik) 100 m, rizede merkezde ise 150 m civarına imiş...

Eğer bitki örtüsünün etkisi değiştirmiyorsa, yükseklik arttıkça oksijen oranı azalır diye biliyorum,
    dolayısıyla enjektörlere gönderilen yakıtta azalır, ancak bunun etkisi fazla olamaz diye
    düşünüyorum, muhtemelen rizede istanbul trafiğindeki dur kalklar olmayışı etkili olabilir...

Tabii arkadaşımızın, tasarruflu sürüş tekniğindeki ustalığı da göz ardı etmemek gerek...

• quote:

Orijinalden alıntı: Bekapa
    Yarın müsait zamanında telefonunu bekliyorum Serdar abi.
    Gece bu saatte ayakta olduğumu ve şimdiye kadar yarım şişeden fazla Jack Daniel's içtiğimi göz önüne alırsak
    öğleden sonra olması tercihimdir

O yarım şişe sabaha kadar 1 şişe olmuştur
    Sen de gözünü anca pazartesi sabahı açarsın

Olur da uyanır ve foruma girecek kadar ayılabilirsen sen beni ara en iyisi

Bu arada pazar günü açık lastikçi bulur muyuz acaba ?
    Ben şu an dışarıdayım, eve dönerken yol üzerindeki lastikçilere bir göz atarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 14 Mart 2010; 12:47:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: VamosMurat

İstanbulda ortalam rakım(denizden yükseklik) 100 m, rizede merkezde ise 150 m civarına imiş...

dostum rize merkezin rakım değeri 150 metre değil 6 metredir bu daha çok oksijen demek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalramco -- 14 Mart 2010; 13:41:38 >
  • istanbul merkezin de rakım değeri 1 metre falandır heralde=)
    ortalamalardan bahsetmiş hocamız=)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

istanbul merkezin de rakım değeri 1 metre falandır heralde=)
    ortalamalardan bahsetmiş hocamız=)

doğrudur ortalamadan bahsetmiş
  • Serdar abi en son kalkıştaki sesler nasıldı?
    Birde navigasyona uyuz oldum eve gelene kadar kavga ettim kadınla.
    Beni ısrarla size götürmeye çalıştı. En son rotayı çizmişti ya, trafiktede becerip kapayamadım yol boyu tartıştık
  • bekapa uyduyu bulma süresi ne kadar sürüyo. Birde uydu antenin nerde?
  • quote:

Serdar abi en son kalkıştaki sesler nasıldı?
    Beni ısrarla size götürmeye çalıştı. En son rotayı çizmişti ya, trafiktede becerip kapayamadım yol boyu tartıştık

E kadını kırmayıp gelseydin bari yaw

EDIT : Ses de şahaneydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 14 Mart 2010; 17:04:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

bekapa uyduyu bulma süresi ne kadar sürüyo. Birde uydu antenin nerde?

İlk açıldığında 20 saniye kadar falan sürüyor uyduya bağlanması.
    Anten ön camla konsolun birleştiği yerde yolcu tarafında duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bekapa -- 14 Mart 2010; 17:32:35 >
  • Bu arada sabah evin otoparkından çıkarken ilk denemede marşa tam basamamıştım, ikincide arıza ışığı yaktı ama motor çalıştıktan sonra söndü.
    Bekapa ile ayrıldıktan sonra da arıza ışığı yandı, yine çalışınca söndü. Arıza ışığını 2,5 sene içinde ilk kez gördüm.
    İlginçtir, aracı dün ilk kez otoparkta farklı bir yere bıraktım, apartmanın elektrik trafosu da hemen dibimde idi.
    Manyetik alan etki etmiş olabilir mi acaba diye düşünüyorum şimdi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 14 Mart 2010; 17:10:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdar99

quote:

Serdar abi en son kalkıştaki sesler nasıldı?

E kadını kırmayıp gelseydin bari yaw

EDIT : Ses de şahaneydi

Arabayı kimseye vermeye kıyamadığım için, giderken egzoz ve blow sesini daha dışardan duymak kısmet olmadı ama çok merak ediyorum.
    Bir dahaki buluşmada artık aranızdan bir usta şöföre vericem arabayı

• quote:

Arabayı kimseye vermeye kıyamadığım için, giderken egzoz ve blow sesini daha dışardan duymak kısmet olmadı ama çok merak ediyorum.

Benim lastikçideki halim çok komikti.

Çufff diye bi ses duydum, "o ne ya takozların içinde hava falan mı var" diyorum adama
    Cahillik işte, insan hiç blow-off görmemiş duymamış olursa böyle oluyor

• Olsun abi, bilmemek değil öğrenmemek ayıp
  • Arkadaşlar süpriz yapmaktan canım çıktı ama buda son süprizim,
    Param arkalara ve göbeklere yetmedi sadece önlere aldım jantları

Tabi şaka bunlar. Kafamda almak var ama kararsızım.
    Serdar abi sağolsun stepnesini takıp denememe izin verdi, ancak hala kararsızım

• bekapa parçaların senin arabaya ait olmadığı o kadar belli ki=) tertemizler=)
  • Yeni aldım işte, o yüzden temizler
  • Çok güzel jant ama seninkiler de çok güzel başka bir yere harcardım paramı gerçi ben siyah jantları çok sevdiğim için hiç değiştirmezdim. Yeri gelmişken sorayım ben jantlarımı siyaha boyatsam seninki gibi mi durur? Sadece renk olarak soruyorum yani uyduruk durur mu? Renk kısmını geçtim sizce nasıl durur geçen gün koyduğunuz bir fooğrafta gördüm. En ucuz şekilde siyah janta böyle sahip olabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: pirate_1905

Çok güzel jant ama seninkiler de çok güzel başka bir yere harcardım paramı gerçi ben siyah jantları çok sevdiğim için hiç değiştirmezdim. Yeri gelmişken sorayım ben jantlarımı siyaha boyatsam seninki gibi mi durur? Sadece renk olarak soruyorum yani uyduruk durur mu? Renk kısmını geçtim sizce nasıl durur geçen gün koyduğunuz bir fooğrafta gördüm. En ucuz şekilde siyah janta böyle sahip olabilirim

Satılık O.Z. Racing Ultraleggera mat siyah jant var

Bu resimden bahsediyorsun heralde.
    Bu aralar stock arabalar o kadar hoşuma gidiyorki o yüzden nasıl durur sorusuna adil bir cevap veremeyeceğim sanırım.
    Resimdekiyle jantların farklı ama biraz fikir yürütebilirsin diye düşünüyorum.
    Ben olsam orjinalini bozmam nasılsa çelik jantın var.
    Yada bendeki O.Z.ları alırım

• 
Sayfa: önceki 10261027102810291030
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.