Şimdi Ara

'Corsa' Donanım, opsiyon ve aksesuarlar (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.296
Cevap
5
Favori
102.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: V.K.

quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

quote:

Emir kararan ayna baglantisini biz yapabilir miyiz?

veysel,
    eğer geri vites sinyali alsın kendiliğinden kaparsan zor ancak tavan lambasından çekilir bence pek sorun olmaz. tavana giden 3 kablo vardır muhtemelen enjoylarda. birincisi elektrik ikincisi nötr 3.sü ise sinyal. biz elektrik ve nötrden birer köprü alıp bu işi yaparız gibime geliyor. ancak tisten incelemek gerekir öncesinde. açıpta yapamadan kapamak olmaz:P

Geri vites sinyali bizi asabilir gibi ama su baglantı olayına bakalım bir ara müsait olursan.Aynayı monte ettim fakat elektrik baglantısını yapmadım.Kararmayan kararan aynam var su an

Sanayiye gittiğim gün teybim ve gid ekranımı sıfırlattım.Montaj için birtek Gid ekran cercevesi lazım su anda sanırım.Parca kodu konusunda yardımcı olabilirsen onuda sipariş edip,o işede gireyim

2 ayrı parça var.
    benim anladığım 2010 yılındaki ufak değişiklikten önce ve sonrasını içermekte
    senin alman gerekenleri 12 34 049 ve 12 34 096 olsa gerek
    biri ekranın montajlanacağı çerçeve diğeride komple sistemi kapayan çerçeve toplam fiyatları 50 tl civarı. ama opelin elinde yok gözüküyor. iki haftayı bulur hatta geçer gelmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiFoSi_BJK -- 1 Nisan 2013; 12:00:38 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

veysel,
    eğer geri vites sinyali alsın kendiliğinden kaparsan zor ancak tavan lambasından çekilir bence pek sorun olmaz. tavana giden 3 kablo vardır muhtemelen enjoylarda. birincisi elektrik ikincisi nötr 3.sü ise sinyal. biz elektrik ve nötrden birer köprü alıp bu işi yaparız gibime geliyor. ancak tisten incelemek gerekir öncesinde. açıpta yapamadan kapamak olmaz:P

Geri vites sinyali bizi asabilir gibi ama su baglantı olayına bakalım bir ara müsait olursan.Aynayı monte ettim fakat elektrik baglantısını yapmadım.Kararmayan kararan aynam var su an

Sanayiye gittiğim gün teybim ve gid ekranımı sıfırlattım.Montaj için birtek Gid ekran cercevesi lazım su anda sanırım.Parca kodu konusunda yardımcı olabilirsen onuda sipariş edip,o işede gireyim

2 ayrı parça var.
    biri ekranın montajlanacağı çerçeve diğeride komple sistemi kapayan çerçeve toplam fiyatları 50 tl civarı. ama opelin elinde yok gözüküyor. iki haftayı bulur hatta geçer gelmesi

Teşekkürler Emir,

Bu 2010 daki revizyon göğüs bölümündeki çıtanın ortadaki hoparlörün etrafından dönmesi veya siyah plastik olarak devam etmesi değil mi?

Bendeki siyah plastik olarak kalıyor.

Siparişin gelmesi iki haftayı geçerse kesin net 105000 bakımına kaldım demek
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

veysel,

2 ayrı parça var.

Teşekkürler Emir,

Bu 2010 daki revizyon göğüs bölümündeki çıtanın ortadaki hoparlörün etrafından dönmesi veya siyah plastik olarak devam etmesi değil mi?

Bendeki siyah plastik olarak kalıyor.

Siparişin gelmesi iki haftayı geçerse kesin net 105000 bakımına kaldım demek

aynen öyle senin araban zaten 2010 model olduğunu şasi numarasının a ile başladığını varsayarak verdim bu parça kodlarını
  • quote:

Orijinalden alıntı: natulus

ortadaki düğme gibi duran şeye bastır öyle çekin

Natulus usta Corsa'yı çözmüş. Ortadaki düğmeye bastırıp çekince kolaylıkla çözüldü.
  • Emir resimler görmek isteriz..
    Otomatik kararan ayna için halen orjinaldan yanayım :) eninde solunda bulacam..Ancak manyaklı bende opc'nin tüm tesisatını 35 eurodan kaçırdım ben tesisatı geçeriz diye niye alayım dedim sonradan bin pişmanlığım var..
  • resimler olması ses sistemleri bölümünde;)
  • Serdar Hocam benim araca göre ABS merkez ve benim araca göre auto far anahtarı koduna bakabilir misin?
  • serdar hocam musait olduğunda bakabilirsen memnun olurum....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gid'yi ve teybi sıfırlatmışken aklım neredeydi bilmiyorum ama bu hafta sonu ekranı ve teybi monte edip tech2 activasyonu için Erpaş'a(eve 1,5 km) ineyim,parçaları ona göre sipariş edeyim.Canlı canlı çalıştığından emin olayım en azından
    Parçaları sipariş edip bide çalışmazsa dünya başıma yıkılırİnşallah çalışır,gerekirse konsola bantlarım ben o ekranı
    Eğer düzgün çalışırsa aklımda UHP Bluetooth bağlantısı var
  • Zafira'nın tesisatını buldum 400 tl'e tüm tesisatı verecek..acaba bana uyum sağlaması ihtimali nedir? yağmur sensörü tesisatı uyuyor..sadece o tesisatı için de o kadar para vermek ne kadar mantıklı sizce? ESP durumları aynı ise alnır ancak bilemiyorum..
  • Gid ekran montajim ve yeni teybim tamam:) resimler aksama geliryol bilgisayarim var artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayırlı olsun veysel kendin mi yaptın yoksa iyi bir elektrikçin var mı?
  • Kendim yaptım abi,elektriklik pek bir işi yok aslında,biraz trim sökülüyor,teyp sökme takma falan...

Herşey çok güzel çalışıyor anlık tüketim,genel ortalama vs ancak menzilde bir gariplik var.
    Neredeyse benzin ışığım yanacak fakat 270 km menzik gösteriyor hala.
    Orda bir index code sıkıntısı mı var ne var onu anlamadım birtek

Sıradaki hedef UHP bluetooth bağlantısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V.K. -- 18 Nisan 2013; 18:14:21 >
  • merak edenler için montaj dahil anlatım yapacağım sonradan

şimdilik böyle dağınık bir görüntü var

'Corsa' Donanım, opsiyon ve aksesuarlar

'Corsa' Donanım, opsiyon ve aksesuarlar

birde herşey düzgün ancak şu menzildeki sıkıntıyı çözemedim,umarım yarın serviste hallolur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V.K. -- 18 Nisan 2013; 22:49:06 >
  • Menzil konusu code index ile düzelmez ise şamandıra değişimine gidebilirim

Astra H'lerde benzer sıkıntıyı yaşayanlar olmuş...

Edit:Şükrü Bey bildiğim kadarıyla corsalarda tek tip şamandıra var dedi,inşallah code index ile düzelecek

Nerelerdesiniz Emir ve Serdar Abi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V.K. -- 19 Nisan 2013; 1:33:21 >
  • Veysel hayırlı olsun güle güle kullan

Ezberden birşey söyleyemem ama bu işin bir de Tech2 bacağı olmalı mutlaka.
    Sanırım o konuda henüz birşey yapmadın.
  • Ekran işi Serdar Abi'nin de dediği gibi tech2 ile birlikte code index değiştirince düzeldi.
    Artık yol bilgisayarım var
  • quote:

Ekran işi Serdar Abi'nin de dediği gibi tech2 ile birlikte code index değiştirince düzeldi.

Gerçekten süper olmuş. Yetkili serviste bende ekranı gid olarak değiştirip yol bilgisayarına kavuşabilir miyim acaba? Birde opel serviste bana acaba bu işlem için ne kadar maliyet çıkartırlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarkan4407

quote:

Ekran işi Serdar Abi'nin de dediği gibi tech2 ile birlikte code index değiştirince düzeldi.

Gerçekten süper olmuş. Yetkili serviste bende ekranı gid olarak değiştirip yol bilgisayarına kavuşabilir miyim acaba? Birde opel serviste bana acaba bu işlem için ne kadar maliyet çıkartırlar?

Sanıyorum kavuşabilirsinizAncak bunu Opel yetkili servisten yapmaya çalışırsanız muhtemelen "mantıksız" bir fiyata malolacaktır.1000+ civarı olacaktır diye tahmin ediyorum.Müsait olduğum bir boşlukta anlatımını yapacağım,neler yaptım süreç nasıl oldu diye
  • Gözün aydın Veysel
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.