Şimdi Ara

Corsa C Kulubü (2001-2006) (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.441
Cevap
46
Favori
277.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, 2001 model 1.2 motor corsa c aracim var. 3-4 ay once aldim. Aldiktan 1 hafta sonra motor ariza isigi yandi sanayide bir ustaya goturdum oksijen sensoru arizasi dedi bilgisayara baglayip. Oksijen sensorunu degistirdik egr valfi hatasi verdi onuda degistirdik kam mili sensoru hatasi verdi onu da degistirmemize ragmen isik 1-2 km sonra tekrar yanmaya basladi once elektrik ariza lambasi yakip hemen arkasindan motor ariza isigina ceviriyor. Beyin kontrol edildi sorun bulamamalarina ragmen yinede beyin arizasi veya tesisat arizasi diyerek olaydan siyrildilar. Araci bilgisayara baglattigimda hala oksijen sensoru egr valfi ve kam mili sensoru arizalarini vermektedir. Arizayi sildiriyorum 1 hafta sonra yeniden motor ariza lambasi yaniyor sorun ne olabilir lutfen bilen biri yardim edebilirmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hıcam merabalar aracın z12xe mi sente ayarına bakıldımı hiç

• sercanbyt S kullanıcısına yanıt
    Araçta lpg var mı lpg den yapıyor katalitik konvertoru muhtemelen boşaltılmış olabilir bende 2003 1.2 kullaniyorum ne yaptıysam arıza ışığı sönmuyor baktiriyorsun ateşleme bobini ve oksijen sensörü hatası veriyor oksijen sensoru değiştim yine aynı sonra ustalara sordum lpg den yapıyor dediler ki haklılar lpg yi kapatip surekli benzin de kullanınca sorun olmuyor lpg yé alinca bir 50 km sonra arıza ışığı yakıyor lpg li eski araçlarda arıza ışığı yanar çaresi yok ben alıştım sende alış tabiki lpg varsa araçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal_ansen -- 21 Ağustos 2017; 1:6:26 >
  • 2003 model opel corsa c aracımı yeni aldım. İç tavan aydınlatması ve bagaj aydınlatması ampulleri sağlam olmasına rağmen çalışmıyor. Elektrikçiye gösterdiğimde çok incelemeden far anahtarı bozuk bunun değişmesi lazım dedi. iç aydınlatma far anahtarından yanıyormuş ancak bu far anahtarı sadece servislerde bulunuyormuş. servislerle görüştüğümde yurtdışından geleceğini ve 350 tl fiyatına mal olacağı söylendi. artı gelince iç aydınlatmanın çalışacağının da garantisini vermiyor elektrikçi.

Bu doğrultuda corsa c sahibi arkadaşlardan bir kaç ricam olacak.

1) Corsa c kullanım kılavuzu varsa bana iletebilir misiniz?

2) İç aydınlatma sigortasının hangi sigorta olduğunu söyleyebilir misiniz?

3) Far anahtarına basıldığında iç aydınlatma yanarken bagaj da birlikte mi yanıyor? Yoksa bagaj sadece bagaj kapağı açıldığında mı yanıyor?

4) Böyle bir problem yaşayan var mı daha önce?

• quote:

Orijinalden alıntı: ssagban

2003 model opel corsa c aracımı yeni aldım. İç tavan aydınlatması ve bagaj aydınlatması ampulleri sağlam olmasına rağmen çalışmıyor. Elektrikçiye gösterdiğimde çok incelemeden far anahtarı bozuk bunun değişmesi lazım dedi. iç aydınlatma far anahtarından yanıyormuş ancak bu far anahtarı sadece servislerde bulunuyormuş. servislerle görüştüğümde yurtdışından geleceğini ve 350 tl fiyatına mal olacağı söylendi. artı gelince iç aydınlatmanın çalışacağının da garantisini vermiyor elektrikçi.

Bu doğrultuda corsa c sahibi arkadaşlardan bir kaç ricam olacak.

1) Corsa c kullanım kılavuzu varsa bana iletebilir misiniz?

2) İç aydınlatma sigortasının hangi sigorta olduğunu söyleyebilir misiniz?

3) Far anahtarına basıldığında iç aydınlatma yanarken bagaj da birlikte mi yanıyor? Yoksa bagaj sadece bagaj kapağı açıldığında mı yanıyor?

4) Böyle bir problem yaşayan var mı daha önce?

Konuyu kendi gayretimle çözdüm. Far anahtarında herhangi bir sıkıntı yokmuş tahmin ettiğim gibi sadece sigorta atmış. Corsa C kullanım kılavuzuna hala ulaşamadım opele de mail attım ama herhangi bir dönüş yok. Opelin sitesinde Combo C ye ait kullanım kılavuzu var o kılavuzun içerisindeki sigorta kutusu corsa ile aynı. Benzer sıkıntı yaşayan birisi olursa o kılavuzu indirebilir.

• Merhaba 2004 model 1.2 easytronic lpgli araca sahibim. Dur kalk sıkışık trafikte hararet gostergesi hizla sicaklik derecesi artiyor ve fan devreye giriyor bu normal midir yoksa aracimda bir sorun mu var? Yardimci olursaniz cok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A_R_D_A -- 17 Eylül 2017; 22:31:55 >
  • Arkadaşlar merhaba 2003 opel corsa 1.0 var. Araca segman atmama rağmen gelen daha yag yakiyor 2500 lira masraf ettim ama bir türlü kurtulamadım yardımcı olursanız sevinirim

• ssagban S kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım bende var nasıl iletebilitim sana

• Savens S kullanıcısına yanıt
    merhaba evet z12xe ama sente ayarına baktırmadım o nedir bilmiyorum.
  • kemal_ansen kullanıcısına yanıt
    merhaba aracımda lpg yok hocam hiç lpg takılmamış. kullanım sırasındada hiç bir sorun yok sadece ışık yanıyor.
  • A_R_D_A A kullanıcısına yanıt
    Normal hocam bende de 1.3 essantia var otomatik aynı durum bende de mevcut fanı açıyosa sıkıntı yok

• ozanelly O kullanıcısına yanıt
    Marş kömürüne baktır bi hocam

• Arkadaşlar merhaba;

2005 Corsa C 1.4 Twinport aracım var 130.000km'de.
    120.000km'de iken LPG taktırdım.
    Mühendis olduğumdan biraz araştırıp LPG ayarını kendim yapmaya karar verdim ve uzunca bir süredir yapıyorum.

Bu araçtan kullanan arkadaşlar var ise LPG Yakıt Haritasını paylaşabilirler mi?
    Tabi LPG sisteminin markası, nozul çapı, motor tipi gibi veriler de gerekli analiz yapabilmek için.
    Bu konuda veri toplayıp bir araştırma yapmak istiyorum.
    Ulaşmak isteyenler omercancalikk@gmail.com adresinden yazabilirler.

Teşekkür ederim.
  • Savens S kullanıcısına yanıt
    merhabalar evet araç z12xe ama sente ayarına baktırmadım o nedir bana beyin sorunu olabilir dediler ama bana pek beyin arızası gibi gelmedi çünkü arıza sildiriyorum ışık 1 hafta sonra falan yanıyor.

bu güne kadar sırasıyla aşağıdaki hataları 1 er hafta araylar verdi ve tamamını orjinal sıfır parçalar alarak değiştittirdim.

- oksijen sensörü
    - egr valfi
    - kam mili sensörü
    - eksantrik sensörü
    - vuruntu sensörü

bunların dışında bujileri kendi isteğimle değiştittirdim eskimiş olabilceği için. araçta lpg yok.
  • kemal_ansen kullanıcısına yanıt
    bu arada geçen hafta enjeksiyoncuya gittim ve aracın yakıt püskürtme aralığı rölantide 3ms olması gerekirken 5ms imiş ancak sorunun kaynağı bulunamadı bu şekilde çok yakar dedi gerçektende araç km de 50 kr üzerinde yakıyor.
  • A_R_D_A A kullanıcısına yanıt
    hayır normal değil çünkü su devirdaim oldugu sürece motor ısısı ani şekilde yükselmez asla termostat bozuk olabilir veya su devirdaiminde bir sorun olabilir mutlaka kontrol ettirin aynı sorun benim aracımdada vardı termostat bozuk çıktı.
  • sercanbyt S kullanıcısına yanıt
    Hocam nasıl bir fikir yürüyeceğime bilemedim bende de 50 kuruşun üstünde benzinde yakıyor ama şöyle bir durum da var benzin pahalı tüpte pahalı

• İyi akşamlar arkadaşlar ben de aranıza katılmış bulunmaktayım.69000 km de 2005 Opel corsa 1.4 twinport otomatik aracı aldım.Tecrübeli forum üyelerine sorum şu olacak müsaadenizle bu şanzıman 1.2 lerde kullanılan easytronic şanzıman mıdır.Bu şanzımanın her hangi bir sorunu varmıdır.Saygılarımla.

Not:telefondan yazdığım içim resim ekleyemedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar . İstanbul şehiriçi kullanmak için manuel 1.3 dizel 2005-2006 model c kasa almayı düşünüyorum. malum kilometreler yüksek 150 bin civarı genelde. Alırken şunlara şunlara dikkat et dediğiniz sorunlar var mı? 25.000-27.000 civarı bi bütce ayırdım .
    Teşekkürler şimdiden.
  • corsa c, 1.2 benzinli, 2003 mod.
    bunun yag degisimlerini - servisini ne km araliklari ile yapiyorsunuz ?
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.